Plugins - Gutenberg - Stable (latest release) - en to sq_AL translation catalogue (839 entries)

en: "%s" in theme.json settings.color.duotone is not a hex or rgb string.
sq_AL: “%s” te theme.json settings.color.duotone s’është një varg gjashtëmbëdhjetësh ose RGB.

en: $store must be an instance of WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store_Gutenberg
sq_AL: $store duhet të jetë një instancë e WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store_Gutenberg

en: %1$s comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
sq_AL[0]: %1$s koment<span class="screen-reader-text"> te %2$s</span>
sq_AL[1]: %1$s komente<span class="screen-reader-text"> te %2$s</span>

en: %1$s on %2$s
sq_AL: %1$s në %2$s

en: %1$s response to &#8220;%2$s&#8221; | %1$s responses to &#8220;%2$s&#8221;
sq_AL[0]: %1$s përgjigje për &#8220;%2$s&#8221;
sq_AL[1]: %1$s përgjigje për &#8220;%2$s&#8221;

en: %d result found | %d results found
sq_AL[0]: U gjet %d përfundim.
sq_AL[1]: U gjetën %d përfundime.

en: %s API Key
sq_AL: Kyç API %s

en: %s Avatar
sq_AL: Avatar %s

en: %s ago
sq_AL: %s më parë

en: %s character | %s characters
sq_AL[0]: %s shenjë
sq_AL[1]: %s shenja

en: %s from now
sq_AL: %s nga tani

en: %s link
sq_AL: Lidhje %s

en: %s minute | %s minutes
sq_AL[0]: %s minutë
sq_AL[1]: %s minuta

en: %s response | %s responses
sq_AL[0]: %s përgjigje
sq_AL[1]: %s përgjigje

en: %s submenu
sq_AL: Nënmenu %s

en: %s word | %s words
sq_AL[0]: %s fjalë
sq_AL[1]: %s fjalë

en: %sX-Large
sq_AL: %sX-Të mëdha

en: %sX-Small
sq_AL: %sX-Të vogla

en: (%s author archive, opens in a new tab)
sq_AL: (Arkiv autori %s, hapet në dritare të re)

en: (%s website link, opens in a new tab)
sq_AL: (Lidhje sajti %s, hapet në një skedë të re)

en: (Home link, opens in a new tab)
sq_AL: (Lidhje për te Kreu, hapet në një skedë të re)

en: (no title)
sq_AL: (pa titull)

en: ... like this one, which is right aligned.
sq_AL: … si kjo, që është e vendosur majtas.

en: A Picture is Worth a Thousand Words
sq_AL: Një Pamje vlen Sa Një Mijë Fjalë

en: A huge benefit of blocks is that you can edit them in place and manipulate your content directly. Instead of having fields for editing things like the source of a quote, or the text of a button, you can directly change the content. Try editing the following quote:
sq_AL: Një përfitim shumë i madh nga blloqet është se mund t’i përpunoni ata në vend dhe të manipuloni lëndën e tyre drejtpërsëdrejti. Në vend të fushave për përpunim gjërash të tilla si burimi i një citimi, apo teksti i një butoni, mund të ndryshoni lëndën drejtpërdrejt. Provoni të përpunoni citimin vijues:

en: A link to a post format
sq_AL: Një lidhje te format postimesh

en: Accessibility is important &mdash; don&#8217;t forget image alt attribute
sq_AL: Përdorshmëria nga kushdo është e rëndësishme &mdash; mos harroni të shtoni atribut alt për figurat

en: Active theme color palette.
sq_AL: Paletë ngjyrash teme aktive.

en: Active theme font sizes.
sq_AL: Madhësi shkronjash teme aktive.

en: Active theme gradients.
sq_AL: Gradientë aktivë teme.

en: Active theme spacing scale.
sq_AL: Shkallë hapësirash teme aktive.

en: Active theme spacing sizes.
sq_AL: Madhësi hapësirash teme aktive.

en: Add post type
sq_AL: Shtoni lloj postimi

en: Add taxonomy
sq_AL: Shtoni klasifikim

en: Adding an RSS feed to this site’s homepage is not supported, as it could lead to a loop that slows down your site. Try using another block, like the <strong>Latest Posts</strong> block, to list posts from the site.
sq_AL: Nuk mbulohet shtimi i një prurjeje RSS te faqja hyrëse e këtij sajti, ngaqë mund të shpinte te një qerthull që do të ngadalësonte sajtin tuaj. Provoni të përdorni një tjetër bllok, bie fjala, bllokun <strong>Postimet Më të Reja</strong>, që të paraqitni postime prej sajtit.

en: Akismet Anti-Spam
sq_AL: Akismet Anti-spam

en: All items
sq_AL: Tërë objektet

en: All patterns
sq_AL: Krejt modelet

en: All template parts
sq_AL: Krejt Pjesët e Gjedhes

en: All templates
sq_AL: Krejt Gjedhet

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
sq_AL: Ndodhi një gabim, i cili, sipas gjasash, do të thotë që prurja s’po funksionon. Riprovoni më vonë.

en: And <em>Lists</em> like this one of course :)
sq_AL: Dhe <em>Lista</em> si kjo, sigurisht :)

en: Archives
sq_AL: Arkiva

[ctx: Aspect ratio name]
en: Classic - 3:2
sq_AL: Klasik - 3:2

[ctx: Aspect ratio name]
en: Classic Portrait - 2:3
sq_AL: Portret Klasik - 2:3

[ctx: Aspect ratio name]
en: Portrait - 3:4
sq_AL: Portret - 3:4

[ctx: Aspect ratio name]
en: Square - 1:1
sq_AL: Katror - 1:1

[ctx: Aspect ratio name]
en: Tall - 9:16
sq_AL: I lartë - 9:16

[ctx: Aspect ratio name]
en: Wide - 16:9
sq_AL: I gjerë - 16:9

en: Attachment file size
sq_AL: Madhësi kartele bashkëngjitje

en: Author: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
sq_AL: Autor: %1$s (Adresë IP: %2$s, %3$s)

en: Available image dimensions.
sq_AL: Përmasa të passhme figurash.

en: Available image sizes.
sq_AL: Madhësi të passhme figurash.

en: Beautiful landscape
sq_AL: Panoramë e bukur

en: Block
sq_AL: Bllok

en: Block inspector tab display overrides.
sq_AL: Anashkalime shfaqjeje skede mbikëqyrësi blloqesh.

en: Block name must be a string or array.
sq_AL: Emri i bllokut duhet të jetë një varg, ose një matricë.

[ctx: Block pattern category]
en: Display your website navigation.
sq_AL: Shfaqni kontrolle lëvizjeje të sajtit tuaj.

[ctx: Block pattern category]
en: Navigation
sq_AL: Lëvizje

[ctx: Block pattern description]
en: A navigation overlay with black background and big white text
sq_AL: Një shtresë përsipër lëvizjesh, me sfond të zi dhe tekst të madh të bardhë

[ctx: Block pattern description]
en: A navigation overlay with orange background site title and tagline
sq_AL: Një shtresë përsipër lëvizjesh, me titull sajti në sfond ngjyrë portokalli dhe moto sajti

[ctx: Block pattern description]
en: A navigation overlay with vertically and horizontally centered navigation
sq_AL: Një shtresë përsipër lëvizjesh, me lëvizje të vendosur në qendër vertikalisht dhe horizontalisht

[ctx: Block pattern description]
en: A navigation overlay with vertically and horizontally centered navigation, site info, and a CTA
sq_AL: Një shtresë përsipër lëvizjesh, me lëvizje të vendosur në qendër vertikalisht dhe horizontalisht, informacion sajti dhe një ThPV

[ctx: Block pattern description]
en: A simple pattern with a navigation block and a navigation overlay close button.
sq_AL: Një model i thjeshtë, me një bllok lëvizjesh dhe një buton mbylljeje shtrese përsipër lëvizjesh.

en: Blocks can be anything you need. For instance, you may want to add a subdued quote as part of the composition of your text, or you may prefer to display a giant stylized one. All of these options are available in the inserter.
sq_AL: Blloqet mund të jenë ç’të keni nevojë. Për shembull, mund të doni të shtoni një citim si pjesë e hartimit të tekstit tuaj, ose mund të doni të shfaqni një të tillë gjigant dhe të stilizuar. Krejt këto mundësi i gjeni te futësi.

en: Breadcrumbs
sq_AL: <em>Breadcrumbs</em>

en: Cannot create a comment with that type.
sq_AL: S’mund të krijohet koment me atë lloj.

en: Cannot create existing comment.
sq_AL: S’mund të krijohet koment ekzistues.

en: Client ID is already in use by another user.
sq_AL: ID-ja e klientit është tashmë në përdorim nga një tjetër përdorues.

en: Close
sq_AL: Mbylle

en: Close menu
sq_AL: Mbylle menunë

en: Code is Poetry
sq_AL: Kodi është Poezi

en: Collaboration
sq_AL: Bashkëpunim

[ctx: Color name]
en: Black
sq_AL: E zezë

[ctx: Color name]
en: Cyan bluish gray
sq_AL: Gri e kaltër e gjelbër në blu

[ctx: Color name]
en: Light green cyan
sq_AL: E kaltër e gjelbër e zbehtë

[ctx: Color name]
en: Luminous vivid amber
sq_AL: Ngjyrë mjalti e ndezur e ndritshme

[ctx: Color name]
en: Luminous vivid orange
sq_AL: Portokalli e ndritshme e ndezur

[ctx: Color name]
en: Pale cyan blue
sq_AL: Blu e kaltër e gjelbër e zbehtë

[ctx: Color name]
en: Pale pink
sq_AL: Vjollcë e zbehtë

[ctx: Color name]
en: Vivid cyan blue
sq_AL: Blu e kaltër e gjelbër e ndezur

[ctx: Color name]
en: Vivid green cyan
sq_AL: Blu e gjelbër e ndezur

[ctx: Color name]
en: Vivid purple
sq_AL: E purpur e ndezur

[ctx: Color name]
en: Vivid red
sq_AL: E kuqe e ndezur

[ctx: Color name]
en: White
sq_AL: E bardhë

en: Color randomizer
sq_AL: Ndryshues ngjyrash kuturu

en: Comment field exceeds maximum length allowed.
sq_AL: Fusha e komenteve tejkalon gjatësinë maksimum të lejuar.

en: Comments Page %s
sq_AL: Faqe Komentesh %s

en: Comments pagination
sq_AL: Faqosje komentesh

en: Connector "%s" authentication method must be "api_key" or "none".
sq_AL: Metoda e mirëfilltësimit të lidhësit “%s” duhet të jetë “api_key”, ose “none”.

en: Connector "%s" is already registered.
sq_AL: Lidhësi “%s” është i regjistruar tashmë.

en: Connector "%s" not found.
sq_AL: S’u gjet lidhës “%s”.

en: Connector "%s" requires a non-empty "name" string.
sq_AL: Lidhësi “%s” lyp një varg “name” jo të zbrazët.

en: Connector "%s" requires a non-empty "type" string.
sq_AL: Lidhësi “%s” lyp një varg “type” jo të zbrazët.

en: Connector "%s" requires an "authentication" array.
sq_AL: Lidhësi “%s” lyp një matricë “authentication”.

en: Connector ID must contain only lowercase alphanumeric characters, hyphens, and underscores.
sq_AL: ID-ja e lidhësit duhet të përmbajë vetëm shenja alfanumerike të vogla, vija ndarëse dhe nënvija.

en: Connectors
sq_AL: Lidhës

en: Content
sq_AL: Lëndë

en: Content Types
sq_AL: Lloje Lënde

en: Core icon collection manifest is empty or invalid.
sq_AL: Manifesti për koleksion ikonash bazë është i zbrazët, ose i pavlefshëm.

en: Core icon collection manifest is missing or unreadable.
sq_AL: Manifesti për koleksion ikonash bazë mungon, ose është i palexueshëm.

en: Core icon collection manifest must provide valid a "filePath" for each icon.
sq_AL: Manifesti për koleksion ikonash bazë duhet të japë një “filePath” për secilën ikonë.

en: Creating a comment requires valid author name and email values.
sq_AL: Krijimi i një komenti lyp vlera të vlefshme emri dhe email-i autori.

en: Creating comment failed.
sq_AL: Krijimi i komentit dështoi.

en: Currently being edited
sq_AL: Aktualisht po përpunohet

en: Default size for images.
sq_AL: Madhësi parazgjedhje për figurat.

en: Determines whether the current locale is right-to-left (RTL).
sq_AL: Përcakton nëse vendorja aktuale është për nga-e-djathta-në-të-majtë (RTL).

en: Determines whether the image editing feature is enabled.
sq_AL: Përcakton nëse veçoria e përpunimit të figurave është e aktivizuar.

en: Disables custom colors.
sq_AL: Çaktivizon ngjyra vetjake.

en: Disables custom font size.
sq_AL: Çaktivizon madhësi vetjake shkronjash.

en: Disables custom spacing sizes.
sq_AL: Çaktivizon vlera vetjake hapsirashsh.

en: Disables output of layout styles.
sq_AL: Çaktivizon prodhimin e stileve të skemës.

en: Discussion
sq_AL: Diskutim

en: Display a list of assigned terms from the taxonomy: %s
sq_AL: Shfaqni nga klasifikimi një listë termash të vendosur: %s

en: Displaying %1$s of %2$s
sq_AL: Po shfaqen %1$s nga %2$s gjithsej

en: Displaying %1$s – %2$s of %3$s
sq_AL: Po shfaqen %1$s – %2$s nga %3$s gjithsej

en: Documentation
sq_AL: Dokumentim

en: Drafts
sq_AL: Skica

[ctx: Duotone name]
en: Blue and orange
sq_AL: Blu dhe portokalli

[ctx: Duotone name]
en: Blue and red
sq_AL: Blu dhe e kuqe

[ctx: Duotone name]
en: Dark grayscale
sq_AL: Shkallë të grisë të errëta

[ctx: Duotone name]
en: Grayscale
sq_AL: Shkallë të grisë

[ctx: Duotone name]
en: Magenta and yellow
sq_AL: Rozë dhe e verdhë

[ctx: Duotone name]
en: Midnight
sq_AL: Mesnatë

[ctx: Duotone name]
en: Purple and green
sq_AL: E purpur dhe e gjelbër

[ctx: Duotone name]
en: Purple and yellow
sq_AL: E purpurt dhe e verdhë

en: Edit
sq_AL: Përpunoni

en: Edit &#8220;%s&#8221;
sq_AL: Përpunoni “%s”

en: Edit Guideline Type
sq_AL: Përpunoni Lloj Udhëzimi

en: Edit media
sq_AL: Përpunoni media

en: Editor scripts data.
sq_AL: Të dhëna programthesh përpunuesi.

en: Editor styles
sq_AL: Stile përpunuesi

en: Editor styles data.
sq_AL: Të dhëna stilesh përpunuesi.

en: Email me whenever anyone posts a note
sq_AL: Dërgomë email, kurdo që dikush poston një shënim

en: Embed of %s.
sq_AL: Trupëzim i %s.

en: Embeds, like YouTube, Tweets, or other WordPress posts.
sq_AL: Trupëzime, b.f., nga YouTube, Tweets, apo postime të tjera WordPress.

en: Enable Real-Time Collaboration
sq_AL: Aktivizoni Bashkëpunim të Atypëratyshëm

en: Enable early access to real-time collaboration. Real-time collaboration may affect your website's performance.
sq_AL: Aktivizoni përdorim të hershëm bashkëpunimi të atypëratyshëm. Bashkëpunimi i atypëratyshëm mund të prekë funksionimin e sajtit tuaj.

en: Enable/Disable Wide/Full Alignments.
sq_AL: Aktivizoni/Çaktivizoni Drejtime Së gjeri/Të plotë.

en: Enable/disable layouts support in container blocks.
sq_AL: Aktivizo/çaktivizo mbulim skemash te blloqe kontejner.

en: Enables custom line height.
sq_AL: Aktivizon lartësi vetjake rreshtash.

en: Enables custom spacing.
sq_AL: Aktivizon hapësirë vetjake.

en: Enables custom units.
sq_AL: Aktivizon njësi vetjake.

en: Enables enhancements to the Grid block that let you move and resize items in the editor canvas.
sq_AL: Aktivizon zgjerime për bllokun Mozaik, që ju lejojnë të lëvizni dhe ripërmasoni objekte te kanavaca e përpunuesit.

en: Enables experimental Site Editor blocks
sq_AL: Aktivizon blloqe eksperimentale Përpunues Sajti

en: Enables experimental blocks on a rolling basis as they are developed. (Warning: these blocks may have significant changes during development that cause validation errors and display issues.)
sq_AL: Aktivizon blloqe eksperimentale dora-dorës që zhvillohen. (Kujdes: këta blloqe mund të kenë ndryshime domethënëse gjatë zhvillimit, që mund të shkaktojnë gabime vlerësimi dhe probleme shfaqjeje.)

en: Enables full-page client-side navigation, powered by the Interactivity API.
sq_AL: Aktivizon lëvizje në krejt faqen më anë të klientit, bazuar në API Ndërveprimtarie.

en: Enables new blocks to allow building forms. You are likely to experience UX issues that are being addressed.
sq_AL: Aktivizon blloqe të rinj për të lejuar krijim formularësh. Ka gjasa të hasni probleme UX me të cilat po punohet.

en: Enables the Global Styles color randomizer in the Site Editor; a utility that lets you mix the current color palette pseudo-randomly.
sq_AL: Aktivizon ndryshuesin kuturu të ngjyrave për Stile Globale, te Përpunuesi i Sajtit ; një mjet që ju lejon të përzieni gjoja kuturu paletën tuaj të tanishme të ngjyrave.

en: Enables the Workflow Palette for running workflows composed of abilities, from a unified interface.
sq_AL: Aktivizon Paletën e Rrjedhave të Punës, për xhirim rrjedhash pune të hartuara nga aftësi, prej një ndërfaqeje të njësuar.

en: Enlarge
sq_AL: Zmadhoje

en: Enlarge %1$s of %2$s
sq_AL: Zmadho %1$s nga %2$s

en: Enlarged image
sq_AL: Figurë e zmadhuar

en: Enlarged image %1$s of %2$s
sq_AL: U zmadhua figurë %1$s nga %2$s

en: Enlarged image %1$s of %2$s: %3$s
sq_AL: U zmadhua figurë %1$s nga %2$s: %3$s

en: Enlarged image: %s
sq_AL: Figurë e zmadhuar: %s

en: Enlarged images
sq_AL: Figura të zmadhuar

en: Expand search field
sq_AL: Zgjero fushë kërkimesh

en: Experimental blocks
sq_AL: Blloqe eksperimentale

en: Experiments
sq_AL: Eksperimente

en: Experiments Settings
sq_AL: Rregullime Eksperimentesh

en: Extensible Site Editor
sq_AL: Përpunues i Zgjerueshëm Sajti

en: Failed to remove updates during compaction.
sq_AL: S’u arrit të hiqen përditësime gjatë kompaktësimit.

en: Failed to store sync update.
sq_AL: S’u arrit të depozitohet përditësim njëkohësimi.

en: Find out how we can help your business.
sq_AL: Shihni se si mund të ndihmojnë biznesin tuaj.

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
sq_AL: Shumë të Mëdha

[ctx: Font size name]
en: Large
sq_AL: Të mëdha

[ctx: Font size name]
en: Medium
sq_AL: Mesatare

[ctx: Font size name]
en: Small
sq_AL: Të vogla

en: Fonts
sq_AL: Shkronja

en: Footnotes
sq_AL: Poshtëshënime

en: Form and input blocks
sq_AL: Blloqe formularësh dhe dhëniesh

en: Form submission
sq_AL: Parashtrim formulari

en: Form submission from %1$s
sq_AL: Parashtrim formulari nga %1$s

en: Galleries
sq_AL: Galeri

en: Get started today!
sq_AL: Fillojani që sot!

en: Global settings.
sq_AL: Rregullime globale.

en: Global styles.
sq_AL: Stile globalë.

en: Go give it a try, you may discover things WordPress can already add into your posts that you didn&#8217;t know about. Here&#8217;s a short list of what you can currently find there:
sq_AL: Provojeni, mund të zbuloni gjëra që s’e dinit se WordPress-i mund t’i shtojë tashmë te postimet tuaja. Ja një listë e shkurtër se ç’mund të gjeni:

[ctx: Gradient name]
en: Blush bordeaux
sq_AL: Bordo e zbehtë

[ctx: Gradient name]
en: Blush light purple
sq_AL: E purpur e çelët e zbehtë

[ctx: Gradient name]
en: Cool to warm spectrum
sq_AL: Spektri nga të ftohta te të ngrohta

[ctx: Gradient name]
en: Electric grass
sq_AL: Bar elektrik

[ctx: Gradient name]
en: Light green cyan to vivid green cyan
sq_AL: Blu e gjelbër në të gjelbër e çelët në blu të gjelbër në të gjelbër të ndezur

[ctx: Gradient name]
en: Luminous dusk
sq_AL: Muzg i ndritshëm

[ctx: Gradient name]
en: Luminous vivid amber to luminous vivid orange
sq_AL: Ngjyrë mjalti e ndezur e ndritshme në portokalli të ndezur të ndritshme

[ctx: Gradient name]
en: Luminous vivid orange to vivid red
sq_AL: Portokalli e ndritshme e ndezur në të kuqe të ndezur

[ctx: Gradient name]
en: Midnight
sq_AL: Mesnatë

[ctx: Gradient name]
en: Pale ocean
sq_AL: Oqean i zbehtë

[ctx: Gradient name]
en: Very light gray to cyan bluish gray
sq_AL: Gri shumë e çelët në gri blu në të gjelbër me nuanca bluje

[ctx: Gradient name]
en: Vivid cyan blue to vivid purple
sq_AL: Blu e gjelbër në blu e ndezur në të purpur të ndezur

en: Grid interactivity
sq_AL: Ndërveprim me rrjetën

en: Gutenberg Team
sq_AL: Ekipi Gutenberg

en: Gutenberg development mode requires files to be built. Run <code>npm install</code> to install dependencies, <code>npm run build</code> to build the files or <code>npm run dev</code> to build the files and watch for changes. Read the <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/HEAD/docs/contributors/code/getting-started-with-code-contribution.md">contributing</a> file for more information.
sq_AL: Mënyra zhvillim për Gutenberg-un lyp kartela, që të montohet. Xhironi <code>npm install</code> që të instaloni varësitë, <code>npm run build</code> që të montohen kartelat, ose <code>npm run dev</code> që të montohen kartelat dhe të shihet për ndryshime. Për më tepër të dhëna, lexoni te kartela <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/HEAD/docs/contributors/code/getting-started-with-code-contribution.md">për dhënie ndihmese</a>.

en: Gutenberg requires WordPress %s or later to function properly. Please upgrade WordPress before activating Gutenberg.
sq_AL: Që të funksionojë si duhet, Gutenbergu lyp WordPress %s ose të mëvonshëm. Ju lutemi, përmirësoni WordPress-in, përpara se të aktivizoni Gutenberg-un.

en: HTML title for the post, transformed for display.
sq_AL: Titull HTML për postimin, e shndërruar për shfaqje.

en: Handling images and media with the utmost care is a primary focus of the new editor. Hopefully, you&#8217;ll find aspects of adding captions or going full-width with your pictures much easier and robust than before.
sq_AL: Trajtimi me kujdesin më të madh të figurave dhe objekteve media është objektivi i parë i përpunuesit të ri. Shpresojmë se shtimi i legjendave apo kalimi në gjerësi të plotë i figurave tuaja do t’ju duken shumë të lehta dhe të fuqishme se më parë.

en: Headings are separate blocks as well, which helps with the outline and organization of your content.
sq_AL: Tituj janë gjithashtu blloqe më vete, gjë që ndihmon në përvijimin dhe sistemimin e lëndës tuaj.

en: Help build Gutenberg
sq_AL: Ndihmoni në ngritjen e Gutenberg-ut

en: Home
sq_AL: Hyrje

en: ID of global styles config.
sq_AL: ID formësimi stilesh globalë.

en: Icon
sq_AL: Ikonë

en: Icon content does not contain valid SVG markup.
sq_AL: Lënda e ikonës s’përmban markup SVG të vlefshëm.

en: Icon content must be a string.
sq_AL: Lënda e ikonës duhet të jetë një varg.

en: Icon label must be a string.
sq_AL: Etiketa e ikonës duhet të jetë një varg.

en: Icon name must be a string.
sq_AL: Emri i ikonës duhet të jetë një varg.

en: Icon name.
sq_AL: Emër ikone.

en: Icon names must contain a namespace prefix. Example: my-plugin/my-custom-icon
sq_AL: Emrat për ikona duhet të përmbajnë një parashtesë namespace. Shembull: my-plugin/my-custom-icon

en: Icon names must not contain uppercase characters.
sq_AL: Emrat e ikonave s’duhet të përmbajnë shkronja të mëdha.

en: Icon not found: "%s".
sq_AL: S’u gjet ikonë: “%s”.

en: Icons must provide either `content` or `filePath`.
sq_AL: Ikonat duhet të japin ose `content`, ose `filePath`.

en: If you combine the new <strong>wide</strong> and <strong>full-wide</strong> alignments with galleries, you can create a very media rich layout, very quickly:
sq_AL: Nëse ndërthurni drejtimet e reja <strong>i gjerë</strong> dhe <strong>gjerësi e plotë</strong> me galeri, mund të krijoni një skemë shumë të larmishme për media, dhe shumë shpejt:

en: If you want to learn more about how to build additional blocks, or if you are interested in helping with the project, head over to the <a href="%s">GitHub repository</a>.
sq_AL: Nëse doni të mësoni më tepër rreth se si të krijohen blloqe shtesë, ose nëse interesoheni të ndihmoni në projekt, shkoni te <a href="%s">depoja në GitHub</a>.

en: If your theme supports it, you&#8217;ll see the "wide" button on the image toolbar. Give it a try.
sq_AL: Nëse mbulohet nga tema juaj, do të shihni butonin "e gjerë" te paneli i figurave. Provojeni.

en: Images &amp; Videos
sq_AL: Figura &amp; Video

en: Imagine everything that WordPress can do is available to you quickly and in the same place on the interface. No need to figure out HTML tags, classes, or remember complicated shortcode syntax. That&#8217;s the spirit behind the inserter—the <code>(+)</code> button you&#8217;ll see around the editor—which allows you to browse all available content blocks and add them into your post. Plugins and themes are able to register their own, opening up all sort of possibilities for rich editing and publishing.
sq_AL: Përfytyroni gjithçka që mund të bëjë WordPress-i ta keni në dorë shpejt dhe në të njëjtin vend te ndërfaqja. Pa u dashur të merrni vesh etiketa HTML, klasa, apo të mbani mend sintaksë të ndërlikuar kodesh të shkurtër. Kjo është ideja pas futësit—butoni <code>(+)</code> që do të shihni nëpër përpunues—i cili ju lejon të shfletoni krejt blloqet e gatshëm të lëndës dhe t’i shtoni ata te postimi juaj. Shtojcat dhe temat janë në gjendje të regjistrojnë blloqe të tyret, duke hapur rrugën për gjithë llojet e mundësive për përpunim dhe botim të pasur.

en: Indicates if a template is custom or part of the template hierarchy
sq_AL: Tregon nëse një gjedhe është vetjake, ose pjesë e një hierarkie gjedhesh

en: Indicates whether the current theme supports block-based templates.
sq_AL: Tregon nëse tema e tanishme mbulon gjedhe me bazë blloqe.

en: Invalid comment content.
sq_AL: Lëndë komenti e pavlefshme.

en: Invalid icon property: "%s".
sq_AL: Veti e pavlefshme ikone: “%s”.

en: Invalid post ID, only images and PDFs can be sideloaded.
sq_AL: ID e pavlefshme postimit ID, only images and PDFs can be sideloaded.

en: Invalid post ID.
sq_AL: ID e pavlefshme postimi.

en: Invalid post parent ID.
sq_AL: ID mëme postimi e pavlefshme.

en: Invalid sync update type.
sq_AL: Lloj i pavlefshëm përditësimi njëkohësimi.

en: Join editing &#8220;%s&#8221;
sq_AL: Merrni pjesë në përpunimin e “%s”

en: Jump to footnote reference %1$d
sq_AL: Kaloni te referencë fundfaqeje %1$d

en: Large
sq_AL: E madhe

en: Layout blocks, like Buttons, Hero Images, Separators, etc.
sq_AL: Blloqe skeme, f.v. Butona, Figura Hero, Ndarës, etj.

en: Learn more
sq_AL: Mësoni më tepër

en: Length:
sq_AL: Gjatësi:

en: Limit result set to attachments of a particular MIME type or MIME types.
sq_AL: Kufizoje grupin e përfundimeve te bashkëngjitje të një lloji të veçantë, ose llojesh të veçantë MIME.

en: Limit result set to attachments of a particular media type or media types.
sq_AL: Kufizoje grupin e përfundimeve te bashkëngjitje të një lloji të veçantë, ose llojesh të veçantë media.

en: List of allowed block types.
sq_AL: Listë llojesh të lejuar blloqesh.

en: List of allowed mime types and file extensions.
sq_AL: Listë llojesh të lejuar MIME dhe zgjatimesh kartelash.

en: Loading page, please wait.
sq_AL: Faqja po ngarkohet, ju lutemi, pritni.

en: Logo
sq_AL: Stemë

en: Maximum upload size in bytes allowed for the site.
sq_AL: Madhësi maksimum ngarkimi, në bajte, e lejuar për sajtin.

en: Media Rich
sq_AL: I pasur Me Media

en: My patterns
sq_AL: Modelet e mia

en: Navigation
sq_AL: Lëvizje

en: Navigation Overlay
sq_AL: Shtresë Përsipër Lëvizjesh

en: New note on your post "%s"
sq_AL: Shënim i ri te postimi juaj “%s”

en: Newer Comments
sq_AL: Komente Më të Reja

en: Next Page
sq_AL: Faqja Pasuese

en: No archives to show.
sq_AL: S’ka arkiva për shfaqje.

en: No comments to show.
sq_AL: S’ka komente për shfaqje.

en: No comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
sq_AL: Pa komente<span class="screen-reader-text"> te %s</span>

en: No global styles config exist with that id.
sq_AL: S’ka formësim stilesh globalë me atë ID.

en: No matching template found.
sq_AL: S’u gjet gjedhe me përputhje.

en: No templates exist with that id.
sq_AL: S’ka gjedhe me atë ID.

en: Note resolution status
sq_AL: Gjendje zgjidhjeje shënimi

en: Note:
sq_AL: Shënim:

en: Note: %s
sq_AL: Shënim: %s

en: Notes
sq_AL: Shënime

en: Number of terms in this taxonomy.
sq_AL: Numër termash në këtë klasifikim.

en: Of Mountains &amp; Printing Presses
sq_AL: Mbi Malet &amp; Shtypshkronjat

en: Older Comments
sq_AL: Komente Më të Vjetra

en: One response
sq_AL: Një përgjigje

en: One response to &#8220;%s&#8221;
sq_AL: Një përgjigje për &#8220;%s&#8221;

en: Open command palette
sq_AL: Hap paletë urdhrash

en: Open menu
sq_AL: Hape menunë

en: Original attachment file name
sq_AL: Emri origjinal i kartelës bashkëngjitje

en: Overlay with black background
sq_AL: Shtresë përsipër me sfond të zi

en: Overlay with orange background
sq_AL: Shtresë përsipër me sfond portokalli

en: Overlay with site info and CTA
sq_AL: Shtresë përsipër me informacion mbi sajtin dhe ThPV

en: PDF embed
sq_AL: Trupëzim PDF

en: Page %s
sq_AL: Faqe %s

en: Page Loaded.
sq_AL: Faqja u Ngarkua.

en: Page not found
sq_AL: Faqja s’u gjet

en: Pages
sq_AL: Faqe

en: Pagination
sq_AL: Faqosje

en: Patterns
sq_AL: Modele

en: Pause
sq_AL: Ndalesë

en: Pending
sq_AL: Pezull

en: Play
sq_AL: Luaje

en: Plugin that registered the template.
sq_AL: Shtojca që regjistroi gjedhen.

en: Post Format Link
sq_AL: Lidhje Formati Postimesh

en: Post Type: &#8220;%s&#8221;
sq_AL: Lloj Postimi: &#8220;%s&#8221;

en: Previous Page
sq_AL: Faqja e Mëparshme

en: Printing since 1440. This is the development plugin for the block editor, site editor, and other future WordPress core functionality.
sq_AL: Me shtypje që nga 1440-a. Kjo është shtojca zhvillim për përpunuesin me blloqe, përpunuesin e sajteve dhe funksione të tjera bazë, të ardhshme të WordPress-it.

en: Private
sq_AL: Privat

en: Protect your site from spam.
sq_AL: Mbrojeni sajtin tuaj nga mesazhe të padëshiruar.

en: Published
sq_AL: U botua

en: Query parameter not permitted: %s
sq_AL: Parametër kërkese i palejuar: %s

en: RSS Error:
sq_AL: Gabim RSS-je:

[ctx: Range of minutes to read]
en: %1$s–%2$s minutes
sq_AL: %1$s–%2$s minuta

en: Raw size value must be a string, integer or a float.
sq_AL: Vlera e papërpunuar e madhësisë duhet të jetë një varg, numër i plotë, ose numër dhjetor.

en: Read more
sq_AL: Lexoni më tepër

en: Redirects the default site editor (Appearance > Design) to use the extensible site editor page.
sq_AL: Ridrejton përpunuesin parazgjedhje të sajteve (Dukje > Hartim Grafik) të përdorë faqen e përpunuesit të zgjerueshëm të sajteve.

en: Request body is too large.
sq_AL: Lënda e kërkuar është shumë e madhe.

en: Required to be true, as revisions do not support trashing.
sq_AL: Lypset të jetë <em>true</em>, ngaqë për rishikimet s’mbulohet shpënia te hedhurinat.

en: Response
sq_AL: Përgjigje

en: Response to &#8220;%s&#8221;
sq_AL: Përgjigje te &#8220;%s&#8221;

en: Responses
sq_AL: Përgjigje

en: Responses to &#8220;%s&#8221;
sq_AL: Përgjigje te &#8220;%s&#8221;

en: Returns all the categories for block types that will be shown in the block editor.
sq_AL: Përgjigjet me krejt kategoritë për lloje blloqesh që do të shfaqen te përpunuesi i blloqeve.

en: Scheduled
sq_AL: I planifikuar

en: Script modules to load into the import map.
sq_AL: Module programthesh për t’u ngarkuar te hartë importimesh.

en: Search
sq_AL: Kërko

en: Search Guidelines
sq_AL: Kërkoni te Udhëzime

en: Search results
sq_AL: Përfundime kërkimi

en: Search results for: "%s"
sq_AL: Përfundime kërkimi për: “%s”

en: Search results for: &#8220;%s&#8221;
sq_AL: Përfundime kërkimi për: “%s”

en: Select %s
sq_AL: Përzgjidhni %s

en: Select Day
sq_AL: Përzgjidhni Ditë

en: Select Month
sq_AL: Përzgjidhni Muaj

en: Select Post
sq_AL: Përzgjidhni Postim

en: Select Week
sq_AL: Përzgjidhni Javë

en: Select Year
sq_AL: Përzgjidhni Vit

en: Select to play this track
sq_AL: Që të luhet kjo pjesë, përzgjidheni

en: Settings consolidated from core, theme, and user origins.
sq_AL: Rregullime të konsoliduar nga origjina baze, temash dhe përdoruesi.

[ctx: Shadow name]
en: Crisp
sq_AL: E kulluar

[ctx: Shadow name]
en: Deep
sq_AL: E thellë

[ctx: Shadow name]
en: Natural
sq_AL: Natyrore

[ctx: Shadow name]
en: Outlined
sq_AL: E përvijuar

[ctx: Shadow name]
en: Sharp
sq_AL: E prerë

en: Site Context
sq_AL: Kontekst Sajti

en: Site Editor
sq_AL: Përpunues Sajti

en: Site icon.
sq_AL: Ikonë Sajti.

en: Site logo.
sq_AL: Logo sajti.

en: Small
sq_AL: E vogël

en: Some of the theme.json settings.spacing.spacingScale values are invalid
sq_AL: Disa nga vlerat theme.json settings.spacing.spacingScale janë të pavlefshme

en: Sorry, comments are closed for this item.
sq_AL: Na ndjeni, për këtë objekt komentet janë mbyllur.

en: Sorry, this post type does not support notes.
sq_AL: Na ndjeni, ky lloj postimesh s’mbulon shënime.

en: Sorry, you are not allowed to access the global styles on this site.
sq_AL: Na ndjeni, s’keni leje të hyni te stilet globalë në këtë sajt.

en: Sorry, you are not allowed to create a comment on this post.
sq_AL: Na ndjeni, s’keni leje të krijoni koment në këtë postim.

en: Sorry, you are not allowed to create guidelines.
sq_AL: Na ndjeni, s’keni leje të krijoni udhëzime.

en: Sorry, you are not allowed to create this comment without a post.
sq_AL: Na ndjeni, s’keni leje ta krijoni këtë koment pa një postim.

en: Sorry, you are not allowed to edit '%s' for comments.
sq_AL: Na ndjeni, s’keni leje të përpunoni '%s' për komentet.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments.
sq_AL: Na ndjeni, s’keni leje të përpunoni komente.

en: Sorry, you are not allowed to edit guidelines.
sq_AL: Na ndjeni, s’keni leje të përpunoni udhëzime.

en: Sorry, you are not allowed to edit this global style.
sq_AL: Na ndjeni, s’keni leje të përpunoni këtë stil global.

en: Sorry, you are not allowed to read comments without a post.
sq_AL: Na ndjeni, s’keni leje të lexoni komente pa një postim.

en: Sorry, you are not allowed to read the block editor settings.
sq_AL: Na ndjeni, s’keni leje të lexoni rregullimet e përpunuesit të blloqeve.

en: Sorry, you are not allowed to read the post for this comment.
sq_AL: Na ndjeni, s’keni leje të lexoni postimin për këtë koment.

en: Sorry, you are not allowed to read this comment.
sq_AL: Na ndjeni, s’keni leje të lexoni këtë koment.

en: Sorry, you are not allowed to view guidelines.
sq_AL: Na ndjeni, s’keni leje të shihni udhëzimet.

en: Sorry, you are not allowed to view the registered icons.
sq_AL: Na ndjeni, s’keni leje të shihni ikonat e regjistruara.

en: Sorry, you are not allowed to view this global style.
sq_AL: Na ndjeni, s’keni leje ta shihni këtë stil global.

en: Sorry, you must be logged in to comment.
sq_AL: Na ndjeni, duhet të jeni i futur që të komentoni.

en: Status
sq_AL: Gjendje

en: Styles
sq_AL: Stile

en: Styles consolidated from core, theme, and user origins.
sq_AL: Stile të konsoliduar nga origjina baze, temash dhe përdoruesi.

en: Submit Search
sq_AL: Parashtroni Kërkim

en: Support
sq_AL: Asistencë

en: Sure, the full-wide image can be pretty big. But sometimes the image is worth it.
sq_AL: Sigurisht, figura në madhësi të plotë mund të jetë goxha e madhe. Por ngandonjëherë figura e ka hak këtë.

en: Table of Contents
sq_AL: Tryeza e Lëndës

en: Template Activation
sq_AL: Aktivizim Gjedheje

en: Template Parts
sq_AL: Pjesë Gjedheje

en: Template part has been deleted or is unavailable: %s
sq_AL: Pjesa e gjedhes është fshirë ose s’kihet dot: %s

en: Templates
sq_AL: Gjedhe

en: Text &amp; Headings
sq_AL: Tekst &amp; Krye

en: Text and image generation with GPT and Dall-E.
sq_AL: Prodhim teksti dhe figurash me GPT dhe Dall-E.

en: Text and image generation with Gemini and Imagen.
sq_AL: Prodhim teksti dhe figurash me Gemini dhe Imagen.

en: Text generation with Claude.
sq_AL: Prodhim teksti me Claude.

en: Thanks for testing Gutenberg!
sq_AL: Faleminderit që testoni Gutenberg-un!

en: The <em>Inserter</em> Tool
sq_AL: Mjeti i <em>Futjeve</em>

en: The CSS must not contain "%s".
sq_AL: CSS-ja s’duhet të përmbajë “%s”.

en: The CSS must not end in "%s".
sq_AL: CSS-ja s’duhet të përfundojë me “%s”.

en: The ID for the parent of the revision.
sq_AL: ID-ja e mëmës së rishikimit.

en: The WordPress community
sq_AL: Bashkësia WordPress

en: The above is a gallery with just two images. It&#8217;s an easier way to create visually appealing layouts, without having to deal with floats. You can also easily convert the gallery back to individual images again, by using the block switcher.
sq_AL: Më sipër keni një galeri me vetëm dy figura. Bëhet fjalë për një rrugë më të lehtë për krijim skemash tërheqëse nga ana pamore, pa u dashur të merreni me elementë pezull. Galerinë mund ta riktheni lehtësisht te figura individuale, duke përdorur këmbyesin e bllokut.

en: The calendar block is hidden because there are no published posts.
sq_AL: Blloku kalendar është fshehur, ngaqë s’ka postime të botuara.

en: The connector registry instance must be set during the <code>init</code> action.
sq_AL: Instanca e regjistrit të lidhësve duhet ujdisur gjatë veprimit <code>init</code>.

en: The date the guidelines were last modified, in the site's timezone.
sq_AL: Data kur qenë ndryshuar për herë të fundit udhëzimet, në zonën kohore të sajtit.

en: The date the template was published, in the site's timezone.
sq_AL: Data kur u botua gjedhja, në zonën kohore të sajtit.

en: The duotone id "%s" is not registered in theme.json settings
sq_AL: ID-ja “%s” për duoton s’është e regjistruat te rregullime të theme.json

en: The editor will endeavor to create a new page and post building experience that makes writing rich posts effortless, and has “blocks” to make it easy what today might take shortcodes, custom HTML, or “mystery meat” embed discovery.
sq_AL: Përpunuesi do të përpiqet të krijojë një metodë të re ndërtimi faqesh dhe postimesh, e cila e bën të pamundimshëm shkrimin e postimeve të pasur, dhe përmban “blloqe” për ta bërë të kollajtë atë për të cilën sot duhen kode të shkurtër, HTML vetjake, apo nuhatje rreth përmbajtjes së trupëzimeve të mistershme.

en: The goal of this new editor is to make adding rich content to WordPress simple and enjoyable. This whole post is composed of <em>pieces of content</em>—somewhat similar to LEGO bricks—that you can move around and interact with. Move your cursor around and you&#8217;ll notice the different blocks light up with outlines and arrows. Press the arrows to reposition blocks quickly, without fearing about losing things in the process of copying and pasting.
sq_AL: Synimi i përpunuesit të ri është ta bëjë të thjeshtë dhe të pëlqyeshëm shtimin e lëndës së pasur te WordPress. Ky postim përbëhet i tëri nga <em>pjesë lënde</em>—diçka e ngjashme me blloqet LEGO—që mund t’i lëvizni dhe ndërveproni me to. Lëvizeni kursorin tuaj përqark dhe do të vini re që blloqe të ndryshëm sikur përmenden, me përvijime dhe shigjeta. Shtypni shigjetat që t’i ripozicioni blloqet shpejt e shpejt, pa frikë se mos humbë gjë gjatë procesit të kopjimit dhe ngjitjes.

en: The icon content (SVG markup).
sq_AL: Lënda e ikonës (markup SVG).

en: The icon label.
sq_AL: Etiketa e ikonës.

en: The icon name.
sq_AL: Emri i ikonës.

en: The id of a template
sq_AL: ID-ja e gjedhes

en: The information corresponding to the source of the quote is a separate text field, similar to captions under images, so the structure of the quote is protected even if you select, modify, or remove the source. It&#8217;s always easy to add it back.
sq_AL: Të dhënat që i përgjigjen burimit të citimit janë një fushë teksti më vete, si titujt nën figura, kështu që struktura e citimit është e mbrojtur edhe kur përzgjidhni, modifikoni ose e hiqni fare burimin. Është përherë e lehtë ta shtoni më vonë.

en: The provider "%s" is not registered in the AI client registry.
sq_AL: Shërbimi “%s” s’është i regjistruar te regjistrimi i klientëve IA.

en: The slug of the template to get the fallback for
sq_AL: Identifikuesi i gjedhes për të cilën të merret rrugëdalje

en: The template prefix for the created template. This is used to extract the main template type, e.g. in `taxonomy-books` extracts the `taxonomy`
sq_AL: Parashtesa e gjedhes për gjedhen e krijuar. Kjo përdoret për të përftuar llojin kryesor të gjedhes, p.sh., te `taxonomy-books` përftohet `taxonomy`

en: The theme identifier
sq_AL: Identifikuesi i temës

en: Theme not found.
sq_AL: Tema s’u gjet.

en: There&#8217;s no content to show here yet.
sq_AL: Këtu ende s’ka lëndë për shfaqje.

en: This content is password protected.
sq_AL: Kjo lëndë mbrohet me fjalëkalim.

en: Title for the global styles variation, as it exists in the database.
sq_AL: Titull për variantin e stileve globalë, siç gjendet te baza e të dhënave.

en: Title of the global styles variation.
sq_AL: Titull i variantit të stileve globalë.

en: Trash
sq_AL: Hedhurina

en: Try selecting and removing or editing the caption, now you don&#8217;t have to be careful about selecting the image or other text by mistake and ruining the presentation.
sq_AL: Provoni të përzgjidhni ose përpunoni përshkrimin, tani nuk ju duhet të më të jeni i kujdesshëm se mos përzgjidhni gabimisht figurën apo tjetër tekst dhe të rrënoni paraqitjen.

en: Type of the comment.
sq_AL: Lloj i komentit.

en: Unable to open export file (archive) for writing.
sq_AL: S’arrihet të hapet kartelë (arkiv) eksportimi për shkrim.

en: Uncategorized
sq_AL: I pakategorizuar

en: Unique identifier for the attachment.
sq_AL: Identifikues unik për bashkëngjitjen.

en: Unique identifier for the revision.
sq_AL: Identifikues unik për rishikimin.

en: Unknown author
sq_AL: Autor i panjohur

en: Unknown title
sq_AL: Titull i panjohur

en: Untitled post %d
sq_AL: %d postimi pa titull

en: Use as a `pre_render_block` filter is deprecated. Use with `render_block_data` instead.
sq_AL: Përdorimi si një filtër `pre_render_block` është hequr. Në vend të tij, përdorni `render_block_data`.

en: User post type
sq_AL: Lloj postimi përdoruesi

en: User post types
sq_AL: Lloje postimi përdoruesi

en: User taxonomies
sq_AL: Klasifikime përdoruesi

en: User taxonomy
sq_AL: Klasifikim përdoruesi

en: View Guideline
sq_AL: Shihni Udhëzim

en: View Guidelines
sq_AL: Shihni Udhëzime

en: Visual Editing
sq_AL: Përpunim Pamor

en: Welcome to the Gutenberg Editor
sq_AL: Mirë e vini te Përpunuesi Gutenberg

en: What you are reading now is a <strong>text block</strong> the most basic block of all. The text block has its own controls to be moved freely around the post...
sq_AL: Ajo që po lexoni tani është një <strong>bllok teksti</strong>, blloku më i themelor nga të tërë. Blloku i tekstit ka kontrollet e veta për t’u lëvizur lirisht nëpër postim…

en: Whether a template is a custom template.
sq_AL: Nëse është e përshtatur apo jo gjedhja.

en: Whether the V2 of the list block that uses inner blocks should be enabled.
sq_AL: Nëse duhet aktivizuar apo jo versioni V2 i bllokut të listave që përdor blloqe të brendshëm.

en: Whether the V2 of the quote block that uses inner blocks should be enabled.
sq_AL: Nëse duhet aktivizuar apo jo versioni V2 i bllokut të citimeve që përdor blloqe të brendshëm.

en: Whether to bypass Trash and force deletion.
sq_AL: Të anashkalohet apo jo Shpënia te Hedhurinat dhe të bëhet fshirje e detyruar.

en: Whether to convert image formats.
sq_AL: Të shndërrohen a jo formate figurash.

en: Whether to generate image sub sizes.
sq_AL: Të prodhohen apo jo madhësi më të vogla figure.

en: Widget type "%s" is already registered.
sq_AL: Lloji “%s” për wideget-e është i regjistruar tashmë.

en: Widget type "%s" is not registered.
sq_AL: Lloji “%s” për widget-e s’është i regjistruar.

en: Widget types to hide from Legacy Widget block.
sq_AL: Lloj widget-i për t’u fshehur te blloku Widget i Dikurshëm.

en: Workflow Palette
sq_AL: Paletë Rrjedhash Pune

en: You can build any block you like, static or dynamic, decorative or plain. Here&#8217;s a pullquote block:
sq_AL: Mund të krijoni çfarëdo blloku që doni, statik ose dinamik, zbukurues ose të thjeshtë. Ja një bllok për citime:

en: You can change the amount of columns in your galleries by dragging a slider in the block inspector in the sidebar.
sq_AL: Sasinë e shtyllave në galerinë tuaj mund të ndryshoni duke tërhequr një rrëshqitës te mbikëqyrësi i bllokut, te anështylla.

en: You can see all notes on this post here:
sq_AL: Këtu mund të shihni tërë shënimet për këtë postim:

en: You do not have permission to perform this action
sq_AL: S’keni leje të kryeni këtë veprim

en: You do not have permission to sync this entity: %s.
sq_AL: S’keni leje të njëkohësoni këtë njësi: %s.

en: Your %1$s file uses a dynamic value (%2$s) for the path at %3$s. However, the value at %3$s is also a dynamic value (pointing to %4$s) and pointing to another dynamic value is not supported. Please update %3$s to point directly to %4$s.
sq_AL: Kartela juaj %1$s përdor një vlerë dinamike (%2$s) për shtegun te %3$s. Por, vlera te %3$s është gjithashtu dinamike (shpie te %4$s) dhe shpënia te një tjetër vlerë dinamike nuk mbulohet. Ju lutemi, përditësojeni %3$s që të shpjerë drejtpërsëdrejti te %4$s.

en: Your comment is awaiting moderation.
sq_AL: Komenti juaj po pret moderimin.

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
sq_AL: Komenti juaj po pret moderimin. Kjo është një paraparje, komenti juaj do të jetë i dukshëm pasi të jetë miratuar.

en: Zip Export not supported.
sq_AL: Nuk mbulohet Eksportimi si Zip.

en: [%1$s] Note: "%2$s"
sq_AL: Shënim [%1$s]: “%2$s”

en: [block rendering halted for pattern "%s"]
sq_AL: [vizatimi i bllokut u ndal për modelin “%s”]

en: [block rendering halted]
sq_AL: [rikrijimi i bllokut u ndal]

en: `boolean` type for second argument `$settings` is deprecated. Use `array()` instead.
sq_AL: Lloji `boolean` për argumentin e dytë `$settings` është nxjerrë nga përdorimi. Në vend të tij përdorni `array()`.

en: `experimental-link-color` is no longer supported. Use `link-color` instead.
sq_AL: `experimental-link-color` nuk mbulohet më. Në vend të tij përdorni `link-color`.

[ctx: block bindings source]
en: Post Data
sq_AL: Të dhëna Postimi

[ctx: block bindings source]
en: Term Data
sq_AL: Të Dhëna Termi

[ctx: block description]
en: A calendar of your site’s posts.
sq_AL: Një kalendar i postimeve në sajtin tuaj.

[ctx: block description]
en: A cloud of popular keywords, each sized by how often it appears.
sq_AL: Një re fjalëkyçesh popullore, secila e zmadhuar sipas sa shpesh shfaqet.

[ctx: block description]
en: A collection of blocks that allow visitors to get around your site.
sq_AL: Një koleksion blloqesh që u lejon vizitorëve të lëvizin nëpër sajtin tuaj.

[ctx: block description]
en: A customizable button to close overlays.
sq_AL: Një buton që mund të përshtaten, për mbyllje shtresash përsipër.

[ctx: block description]
en: A form.
sq_AL: Një formular.

[ctx: block description]
en: A single column within a columns block.
sq_AL: Një shtyllë njëshe brenda blloku shtyllash.

[ctx: block description]
en: A submission button for forms.
sq_AL: Një buton parashtrimi për formularë.

[ctx: block description]
en: Add a block that displays content pulled from other sites, like Twitter or YouTube.
sq_AL: Shtoni një bllok që shfaq lëndë të marrë nga sajte të tjerë, b.f. Twitter, ose YouTube.

[ctx: block description]
en: Add a link to a downloadable file.
sq_AL: Shtoni një lidhje te një kartelë e shkarkueshme.

[ctx: block description]
en: Add a page, link, or another item to your navigation.
sq_AL: Shtoni te menuja juaj e lëvizjeve një faqe, lidhje ose element tjetër.

[ctx: block description]
en: Add a submenu to your navigation.
sq_AL: Shtoni te menuja juaj e lëvizjeve një nënmenu.

[ctx: block description]
en: Add a user’s avatar.
sq_AL: Shtoni një avatar përdoruesi.

[ctx: block description]
en: Add an image or video with a text overlay.
sq_AL: Shtoni një figurë ose video me njëfarë teksti përsipër.

[ctx: block description]
en: Add custom HTML code and preview it as you edit.
sq_AL: Shtoni kod HTML vetjak dhe shihni një paraparje të tij, në përpunim e sipër.

[ctx: block description]
en: Add text that respects your spacing and tabs, and also allows styling.
sq_AL: Shtoni tekst që respekton hapësirat dhe tabulacionet tuaja, lejon gjithashtu stilizim.

[ctx: block description]
en: Add white space between blocks and customize its height.
sq_AL: Shtoni hapësirë të zbrazët mes blloqesh dhe përshtatni lartësinë e saj.

[ctx: block description]
en: An advanced block that allows displaying post comments using different visual configurations.
sq_AL: Një bllok i thelluar që lejon shfaqje komentesh postimesh bazuar në formësime të ndryshme pamore.

[ctx: block description]
en: An advanced block that allows displaying post types based on different query parameters and visual configurations.
sq_AL: Një bllok i thelluar që lejon shfaqje llojesh postimesh bazuar në parametra të ndryshëm kërkese dhe formësime pamore.

[ctx: block description]
en: An advanced block that allows displaying taxonomy terms based on different query parameters and visual configurations.
sq_AL: Një bllok i thelluar që lejon shfaqje termash klasifikimi bazuar në parametra të ndryshëm kërkese dhe formësime pamore.

[ctx: block description]
en: An individual item within a list.
sq_AL: Një objekt individual brenda një liste.

[ctx: block description]
en: An organized collection of items displayed in a specific order.
sq_AL: Një koleksion i sistemuar objektesh, i shfaqur sipas një radhe të caktuar.

[ctx: block description]
en: Container for tab panel content in a tabbed interface.
sq_AL: Kontejner për lëndë paneli skedash te ndërfaqja me skeda.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to display a comment, like the title, date, author, avatar and more.
sq_AL: Përmban elementë blloku të përdorur për të shfaqur një koment, apo titullin, datën, autorin, avatarin, etj.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render a post, like the title, date, featured image, content or excerpt, and more.
sq_AL: Përmban elementët e bllokut të përdorur për të formuar një postim, bie fjala, titullin, datën, figurën e zgjedhur, lëndë ose copëz, dhe të tjerë.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render a taxonomy term, like the name, description, and more.
sq_AL: Përmban elementët e bllokut të përdorur për të krijuar një term klasifikimi, fjala vjen, emri, përshkrimi, etj.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render content when no query results are found.
sq_AL: Përmban elemente blloku të përdorur për të vizatuar lëndë, kur nuk gjenden përfundime kërkimi.

[ctx: block description]
en: Contains the hidden or revealed content beneath the heading.
sq_AL: Përmban lëndën e fshehur, ose të shfaqur nën kryet.

[ctx: block description]
en: Content before this block will be shown in the excerpt on your archives page.
sq_AL: Lënda përpara këtij blloku do të shfaqet te copëza, te faqja juaj e arkivave.

[ctx: block description]
en: Content for a tab in a tabbed interface.
sq_AL: Lëndë për një skedë në një ndërfaqe me skeda.

[ctx: block description]
en: Create a break between ideas or sections with a horizontal separator.
sq_AL: Krijoni një ndërprerje mes idesh apo seksionesh, me një ndarës horizontal.

[ctx: block description]
en: Create a link that always points to the homepage of the site. Usually not necessary if there is already a site title link present in the header.
sq_AL: Krijoni një lidhje që shpie përherë te faqja hyrëse e sajtit. Zakonisht e panevojshme, nëse te kryet ka tashmë një lidhje titulli sajti.

[ctx: block description]
en: Create structured content in rows and columns to display information.
sq_AL: Krijoni lëndë të strukturuar në rreshta dhe shtylla që të shfaqni informacion.

[ctx: block description]
en: Describe in a few words what this site is about. This is important for search results, sharing on social media, and gives overall clarity to visitors.
sq_AL: Përshkruani me pak fjalë se përse është ky sajt. Kjo është e rëndësishme për përfundime kërkimesh, ndarje me të tjerë në media shoqërore dhe jep qartësi të përgjithshme për vizitorët.

[ctx: block description]
en: Display a custom date.
sq_AL: Shfaqni një datë vetjake.

[ctx: block description]
en: Display a date archive of your posts.
sq_AL: Shfaqni një arkiv datash të postimeve tuaja.

[ctx: block description]
en: Display a legacy widget.
sq_AL: Shfaqni një widget të dikurshëm.

[ctx: block description]
en: Display a list of all pages.
sq_AL: Shfaqni një listë të krejt faqeve.

[ctx: block description]
en: Display a list of all terms of a given taxonomy.
sq_AL: Shfaqni një listë të krejt termave të një klasifikimi të dhënë.

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent comments.
sq_AL: Shfaqni një listë të komenteve tuaja më të reja.

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent posts.
sq_AL: Shfaqni një listë të postimeve tuaja më të reja.

[ctx: block description]
en: Display a post's comments count.
sq_AL: Shfaqni numrin e komenteve të një postimi.

[ctx: block description]
en: Display a post's comments form.
sq_AL: Shfaqni formular komentesh të një postimi.

[ctx: block description]
en: Display a post's featured image.
sq_AL: Shfaqni figurë të zgjedhur të një postimi.

[ctx: block description]
en: Display an icon linking to a social profile or site.
sq_AL: Shfaqni një ikonë që përfaqëson një lidhje për te profil mediash shoqërore ose sajt.

[ctx: block description]
en: Display an image to represent this site. Update this block and the changes apply everywhere.
sq_AL: Shfaqni një figurë për të përfaqësuar këtë sajt. Përditësojeni këtë bllok dhe ndryshimet aplikohen kudo.

[ctx: block description]
en: Display code snippets that respect your spacing and tabs.
sq_AL: Shfaqni copëza kodi që respektojnë hapësirat dhe tabulacionet tuaja.

[ctx: block description]
en: Display content in a tabbed interface to help users navigate detailed content with ease.
sq_AL: Shfaqni lëndë në një ndërfaqe me skeda, për t’i ndihmuar përdoruesit të lëvizin kollaj në lëndë të hollësishme.

[ctx: block description]
en: Display content in multiple columns, with blocks added to each column.
sq_AL: Shfaqni lëndë në shtylla të shumta, me blloqe të shtuar në çdo shtyllë.

[ctx: block description]
en: Display entries from any RSS or Atom feed.
sq_AL: Shfaqni zëra prej çfarëdo prurjeje RSS ose Atom.

[ctx: block description]
en: Display footnotes added to the page.
sq_AL: Shfaq poshtëshënime shtuar te faqja.

[ctx: block description]
en: Display icons linking to your social profiles or sites.
sq_AL: Shfaqni ikona që lidhin profilet tuaj në media shoqërore ose sajte.

[ctx: block description]
en: Display mathematical notation using LaTeX.
sq_AL: Shfaqni shënime matematikore duke përdorur LaTeX-in.

[ctx: block description]
en: Display multiple images in a rich gallery.
sq_AL: Shfaqni figura të shumta në një galeri të larmishme.

[ctx: block description]
en: Display the description of categories, tags and custom taxonomies when viewing an archive.
sq_AL: Shfaqni përshkrimin e kategorive, etiketave dhe klasifikimeve vetjake, kur shihet një arkiv.

[ctx: block description]
en: Display the excerpt.
sq_AL: Shfaqe copëzën.

[ctx: block description]
en: Display the query title.
sq_AL: Shfaq titullin e kërkesës.

[ctx: block description]
en: Display the tab buttons for a tabbed interface.
sq_AL: Shfaqi butonat e skedave për një ndërfaqe me skeda.

[ctx: block description]
en: Display the total number of results in a query.
sq_AL: Shfaq numrin gjithsej të përfundimeve në një kërkim.

[ctx: block description]
en: Displays a foldable layout that groups content in collapsible sections.
sq_AL: Bën shfaqjen e një skeme me palosje që grupon lëndë në pjesë të palosshme.

[ctx: block description]
en: Displays a heading that toggles the accordion panel.
sq_AL: Shfaq një krye që bën hapjen ose mbylljen e fizarmonikës.

[ctx: block description]
en: Displays a link to edit the comment in the WordPress Dashboard. This link is only visible to users with the edit comment capability.
sq_AL: Shfaq te Pulti i WordPress-it një lidhje për të përpunuar komentin. Kjo lidhje është e dukshme vetëm për përdorues që kanë leje të përpunojnë komente.

[ctx: block description]
en: Displays a link to reply to a comment.
sq_AL: Shfaq një lidhje për t’iu përgjigjur komentit.

[ctx: block description]
en: Displays a list of page numbers for comments pagination.
sq_AL: Shfaq një listë numrash faqesh për faqosje komentesh.

[ctx: block description]
en: Displays a list of page numbers for pagination.
sq_AL: Shfaq një listë numrash faqesh për faqosje.

[ctx: block description]
en: Displays a page inside a list of all pages.
sq_AL: E shfaq një faqe brenda një liste të krejt faqeve.

[ctx: block description]
en: Displays a paginated navigation to next/previous set of comments, when applicable.
sq_AL: Shfaq një lëvizje të faqosur te grupi pasues/i mëparshëm i komenteve, kur mundet.

[ctx: block description]
en: Displays a paginated navigation to next/previous set of posts, when applicable.
sq_AL: Shfaq një lëvizje të faqosur te grupi pasues/i mëparshëm i postimeve, kur kjo ka vend.

[ctx: block description]
en: Displays a title with the number of comments.
sq_AL: Shfaq një titull me numrin e komenteve.

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a comment.
sq_AL: Shfaqni lëndën e një komenti.

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a post or page.
sq_AL: Shfaq lëndën e një postimi ose faqeje.

[ctx: block description]
en: Displays the date on which the comment was posted.
sq_AL: Shfaq datën kur qe postuar komenti.

[ctx: block description]
en: Displays the link of a post, page, or any other content-type.
sq_AL: Shfaq titullin e një postimi, faqeje, ose çfarëdo lloji tjetër lënde.

[ctx: block description]
en: Displays the link to the current post comments.
sq_AL: Shfaq lidhjen për te komentet e postimit të tanishëm.

[ctx: block description]
en: Displays the name of a taxonomy term.
sq_AL: Bën shfaqjen e emrit të një termi klasifikimi.

[ctx: block description]
en: Displays the name of the author of the comment.
sq_AL: Shfaq emrin e autorit të komentit.

[ctx: block description]
en: Displays the name of this site. Update the block, and the changes apply everywhere it’s used. This will also appear in the browser title bar and in search results.
sq_AL: Shfaq emrin e këtij sajti. Përditësojeni bllokun dhe ndryshimet aplikohen kudo ku është përdorur. Kjo do të shfaqet gjithashtu te shtyllë titujsh e shfletuesit dhe te përfundime kërkimesh.

[ctx: block description]
en: Displays the next comment's page link.
sq_AL: Shfaq lidhjen për te faqja e komentit pasues.

[ctx: block description]
en: Displays the next or previous post link that is adjacent to the current post.
sq_AL: Shfaq lidhjen për postimin pasues ose të mëparshëm që është ngjitur me postimin e tanishëm.

[ctx: block description]
en: Displays the next posts page link.
sq_AL: Shfaq lidhjen për te faqja pasuese e postimeve.

[ctx: block description]
en: Displays the post count of a taxonomy term.
sq_AL: Bën shfaqjen e numrit të postimeve të një termi klasifikimi.

[ctx: block description]
en: Displays the previous comment's page link.
sq_AL: Shfaq lidhjen për te faqja e komentit të mëparshëm.

[ctx: block description]
en: Displays the previous posts page link.
sq_AL: Shfaq lidhjen për te faqja e mëparshme e postimeve.

[ctx: block description]
en: Displays the title of a post, page, or any other content-type.
sq_AL: Shfaq titullin e një postimi, faqeje, ose çfarëdo lloji tjetër lënde.

[ctx: block description]
en: Edit the different global regions of your site, like the header, footer, sidebar, or create your own.
sq_AL: Përpunoni rajonet e ndryshme globale të sajtit tuaj, bie fjala, kryefaqen, fundfaqen, anështyllën, ose krijoni tuajat.

[ctx: block description]
en: Embed a simple audio player.
sq_AL: Trupëzoni një lojtës të thjeshtë audio.

[ctx: block description]
en: Embed a simple playlist.
sq_AL: Trupëzoni një luajlistë të thjeshtë.

[ctx: block description]
en: Embed a video from your media library or upload a new one.
sq_AL: Trupëzoni një video nga mediateka juaj ose ngarkoni një të re.

[ctx: block description]
en: Gather blocks in a layout container.
sq_AL: Grumbulloni blloqe në një kontejner skeme.

[ctx: block description]
en: Give quoted text visual emphasis. "In quoting others, we cite ourselves." — Julio Cortázar
sq_AL: Jepini tekstit të cituar një theksim pamor. “Duke cituar të tjerët, ne citojmë vetveten”. — Hulio Kortazar

[ctx: block description]
en: Give special visual emphasis to a quote from your text.
sq_AL: Jepini theksim të veçantë pamor një citimi prej tekstit tuaj.

[ctx: block description]
en: Help visitors find your content.
sq_AL: Ndihmojini vizitorëte të gjejnë lëndë tuajën.

[ctx: block description]
en: Hide and show additional content.
sq_AL: Fshihni dhe shfaqni lëndë shtesë.

[ctx: block description]
en: Insert additional custom elements with a WordPress shortcode.
sq_AL: Futni elementë vetjakë shtesë, përmes një kodi të shkurtër WordPress.

[ctx: block description]
en: Insert an SVG icon.
sq_AL: Futni një ikonë SVG.

[ctx: block description]
en: Insert an image to make a visual statement.
sq_AL: Futni një figurë për të lënë përshtypje.

[ctx: block description]
en: Insert poetry. Use special spacing formats. Or quote song lyrics.
sq_AL: Futni poezi. Përdorni formate speciale për hapësirat. Ose citoni vargje kënge.

[ctx: block description]
en: Introduce new sections and organize content to help visitors (and search engines) understand the structure of your content.
sq_AL: Përdorni ndarje të reja dhe sistemojeni lëndën tuaj për t’i ndihmuar vizitorët (dhe motorët e kërkimit) të kuptojnë strukturë e saj.

[ctx: block description]
en: Post terms.
sq_AL: Terma postimi.

[ctx: block description]
en: Prompt visitors to take action with a button-style link.
sq_AL: Kërkojuni vizitorëve të ndërmarrin një veprim, përmes një lidhje në stil butoni.

[ctx: block description]
en: Prompt visitors to take action with a group of button-style links.
sq_AL: Kërkojuni vizitorëve të ndërmarrin një veprim, përmes një grupi lidhjesh në stil butoni.

[ctx: block description]
en: Provide a notification message after the form has been submitted.
sq_AL: Jepni një mesazh njoftimi, pasi të jetë parashtruar formulari.

[ctx: block description]
en: Reuse this design across your site.
sq_AL: Ripërdoreni këtë skemë grafike nëpër sajtin tuaj.

[ctx: block description]
en: Separate your content into a multi-page experience.
sq_AL: Ndajeni lëndën tuaj në një formë shumë faqesh.

[ctx: block description]
en: Set media and words side-by-side for a richer layout.
sq_AL: Vini krah për krah media dhe fjalë, për një skemë më të larmishme.

[ctx: block description]
en: Show a block pattern.
sq_AL: Shfaqni një model blloku.

[ctx: block description]
en: Show login & logout links.
sq_AL: Shfaqni lidhje hyrjeje & daljeje.

[ctx: block description]
en: Show minutes required to finish reading the post. Can also show a word count.
sq_AL: Shfaq minuta të nevojshme për të përfunduar leximin e postimit. Mund të shfaqë edhe numër fjalësh.

[ctx: block description]
en: Start with the basic building block of all narrative.
sq_AL: Fillojani me bllokun themelor të krejt rrëfimit.

[ctx: block description]
en: Summarize your post with a list of headings. Add HTML anchors to Heading blocks to link them here.
sq_AL: Përmblidheni postimin tuaj me një listë kryesh. Shtoni spiranca HTML për te blloqe Kryesh, për t’i lidhur këtu.

[ctx: block description]
en: The author biography.
sq_AL: Jetëshkrimi i autorit.

[ctx: block description]
en: The author name.
sq_AL: Emri i autorit.

[ctx: block description]
en: The basic building block for forms.
sq_AL: Bllokun themelor për krijim formularësh.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Avatar block instead.
sq_AL: Ky bllok është nxjerrë nga përdorimi. Në vend të tij, ju lutemi, përdorni bllokun Avatar.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Columns block instead.
sq_AL: Ky bllok është nxjerrë nga përdorimi. Në vend të tij, ju lutemi, përdorni bllokun Shtylla.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Comments block instead.
sq_AL: Ky bllok është nxjerrë nga përdorimi. Ju lutemi, në vend të tij përdorni bllokun Komente.

[ctx: block description]
en: Use the classic WordPress editor.
sq_AL: Përdorni përpunuesin klasik WordPress.

[ctx: block description]
en: Wraps the heading and panel in one unit.
sq_AL: Mbështjell kryet dhe panelin në një njësi.

[ctx: block description]
en: Your site doesn’t include support for this block.
sq_AL: Sajti juaj nuk përmban mbulim për këtë bllok.

[ctx: block keyword]
en: archive
sq_AL: arkiv

[ctx: block keyword]
en: blockquote
sq_AL: bllok citimi

[ctx: block keyword]
en: blogs
sq_AL: blogje

[ctx: block keyword]
en: bullet list
sq_AL: listë me toptha

[ctx: block keyword]
en: button
sq_AL: buton

[ctx: block keyword]
en: categories
sq_AL: kategori

[ctx: block keyword]
en: cite
sq_AL: citoni

[ctx: block keyword]
en: close
sq_AL: mbylle

[ctx: block keyword]
en: container
sq_AL: kontejner

[ctx: block keyword]
en: custom post types
sq_AL: lloje vetjake postimesh

[ctx: block keyword]
en: description
sq_AL: përshkrim

[ctx: block keyword]
en: disclosure
sq_AL: klauzolë

[ctx: block keyword]
en: divider
sq_AL: ndarës

[ctx: block keyword]
en: document
sq_AL: dokument

[ctx: block keyword]
en: document outline
sq_AL: përvijim dokumenti

[ctx: block keyword]
en: download
sq_AL: shkarkim

[ctx: block keyword]
en: embed
sq_AL: trupëzim

[ctx: block keyword]
en: equation
sq_AL: ekuacion

[ctx: block keyword]
en: feed
sq_AL: prurje

[ctx: block keyword]
en: feedback
sq_AL: përshtypje

[ctx: block keyword]
en: find
sq_AL: gjeni

[ctx: block keyword]
en: form
sq_AL: formular

[ctx: block keyword]
en: formula
sq_AL: formulë

[ctx: block keyword]
en: horizontal-line
sq_AL: vijë horizontale

[ctx: block keyword]
en: icon
sq_AL: ikonë

[ctx: block keyword]
en: image
sq_AL: figurë

[ctx: block keyword]
en: images
sq_AL: figura

[ctx: block keyword]
en: input
sq_AL: <em>input</em>

[ctx: block keyword]
en: link
sq_AL: lidhje

[ctx: block keyword]
en: links
sq_AL: lidhje

[ctx: block keyword]
en: list
sq_AL: listë

[ctx: block keyword]
en: login
sq_AL: hyrje

[ctx: block keyword]
en: logout
sq_AL: dalje

[ctx: block keyword]
en: lyrics
sq_AL: vargje

[ctx: block keyword]
en: mathematics
sq_AL: matematikë

[ctx: block keyword]
en: message
sq_AL: mesazh

[ctx: block keyword]
en: movie
sq_AL: film

[ctx: block keyword]
en: music
sq_AL: muzikë

[ctx: block keyword]
en: navigation
sq_AL: lëvizje

[ctx: block keyword]
en: next page
sq_AL: faqja pasuese

[ctx: block keyword]
en: notification
sq_AL: njoftim

[ctx: block keyword]
en: numbered list
sq_AL: listë e numërtuar

[ctx: block keyword]
en: ordered list
sq_AL: listë e renditur

[ctx: block keyword]
en: overlay
sq_AL: shtresë përsipër

[ctx: block keyword]
en: page
sq_AL: faqe

[ctx: block keyword]
en: pagination
sq_AL: faqosje

[ctx: block keyword]
en: photo
sq_AL: foto

[ctx: block keyword]
en: photos
sq_AL: foto

[ctx: block keyword]
en: picture
sq_AL: vizatim

[ctx: block keyword]
en: podcast
sq_AL: podkast

[ctx: block keyword]
en: poem
sq_AL: poemë

[ctx: block keyword]
en: poetry
sq_AL: poezi

[ctx: block keyword]
en: posts
sq_AL: postime

[ctx: block keyword]
en: read more
sq_AL: lexoni më tepër

[ctx: block keyword]
en: recent comments
sq_AL: komente së fundi

[ctx: block keyword]
en: recent posts
sq_AL: postime së fundi

[ctx: block keyword]
en: recording
sq_AL: regjistrim

[ctx: block keyword]
en: references
sq_AL: referenca

[ctx: block keyword]
en: reusable
sq_AL: i ripërdorshëm

[ctx: block keyword]
en: row
sq_AL: rresht

[ctx: block keyword]
en: section
sq_AL: ndarje

[ctx: block keyword]
en: song
sq_AL: këngë

[ctx: block keyword]
en: sound
sq_AL: tingull

[ctx: block keyword]
en: submit
sq_AL: parashtroje

[ctx: block keyword]
en: subtitle
sq_AL: nëntitull

[ctx: block keyword]
en: summary
sq_AL: përmbledhje

[ctx: block keyword]
en: tags
sq_AL: etiketa

[ctx: block keyword]
en: taxonomy
sq_AL: klasifikim

[ctx: block keyword]
en: term title
sq_AL: titull termi

[ctx: block keyword]
en: terms
sq_AL: terma

[ctx: block keyword]
en: text
sq_AL: tekst

[ctx: block keyword]
en: title
sq_AL: titull

[ctx: block keyword]
en: toggle
sq_AL: shfaqe/fshihe

[ctx: block keyword]
en: verse
sq_AL: varg

[ctx: block keyword]
en: wrapper
sq_AL: mbështjellëse

[ctx: block style label]
en: Default
sq_AL: Parazgjedhje

[ctx: block style label]
en: Dots
sq_AL: Pika

[ctx: block style label]
en: Fill
sq_AL: Mbushje

[ctx: block style label]
en: Logos Only
sq_AL: Vetëm Stema

[ctx: block style label]
en: Outline
sq_AL: Përvijim

[ctx: block style label]
en: Pill Shape
sq_AL: Kokërr

[ctx: block style label]
en: Plain
sq_AL: I thjeshtë

[ctx: block style label]
en: Rounded
sq_AL: Rrumbullak

[ctx: block style label]
en: Stripes
sq_AL: Shirita

[ctx: block style label]
en: Wide Line
sq_AL: Vijë e Gjerë

[ctx: block title]
en: Accordion
sq_AL: Fizarmonikë

[ctx: block title]
en: Accordion Heading
sq_AL: Krye Fizarmonike

[ctx: block title]
en: Accordion Item
sq_AL: Element Fizarmonike

[ctx: block title]
en: Accordion Panel
sq_AL: Panel Fizarmonikë

[ctx: block title]
en: Archives
sq_AL: Arkiva

[ctx: block title]
en: Author (deprecated)
sq_AL: Autor (nxjerrë nga përdorimi)

[ctx: block title]
en: Author Biography
sq_AL: Jetëshkrim Autori

[ctx: block title]
en: Author Name
sq_AL: Emër Autori

[ctx: block title]
en: Breadcrumbs
sq_AL: <em>Breadcrumbs</em>

[ctx: block title]
en: Button
sq_AL: Buton

[ctx: block title]
en: Buttons
sq_AL: Butona

[ctx: block title]
en: Calendar
sq_AL: Kalendar

[ctx: block title]
en: Classic
sq_AL: Klasik

[ctx: block title]
en: Code
sq_AL: Kod

[ctx: block title]
en: Column
sq_AL: Shtyllë

[ctx: block title]
en: Columns
sq_AL: Shtylla

[ctx: block title]
en: Comment (deprecated)
sq_AL: Koment (nxjerrë nga përdorimi)

[ctx: block title]
en: Comment Author Avatar (deprecated)
sq_AL: Avatar Autori Komentesh (nxjerrë nga përdorimi)

[ctx: block title]
en: Comment Author Name
sq_AL: Emër Autori Komenti

[ctx: block title]
en: Comment Content
sq_AL: Lëndë Komenti

[ctx: block title]
en: Comment Date
sq_AL: Datë Komenti

[ctx: block title]
en: Comment Edit Link
sq_AL: Lidhje Përpunimi Komenti

[ctx: block title]
en: Comment Reply Link
sq_AL: Lidhje Përgjigjeje Komenti

[ctx: block title]
en: Comment Template
sq_AL: Gjedhe Komentesh

[ctx: block title]
en: Comments
sq_AL: Komente

[ctx: block title]
en: Comments Count
sq_AL: Numër Komentesh

[ctx: block title]
en: Comments Form
sq_AL: Formular Komentesh

[ctx: block title]
en: Comments Link
sq_AL: Lidhje Komentesh

[ctx: block title]
en: Comments Next Page
sq_AL: Faqe Pasuese Komentesh

[ctx: block title]
en: Comments Page Numbers
sq_AL: Numra Faqesh Komentesh

[ctx: block title]
en: Comments Pagination
sq_AL: Faqosje Komentesh

[ctx: block title]
en: Comments Previous Page
sq_AL: Faqe e Mëparshme Komentesh

[ctx: block title]
en: Comments Title
sq_AL: Titull Komentesh

[ctx: block title]
en: Content
sq_AL: Lëndë

[ctx: block title]
en: Cover
sq_AL: Mbulesë

[ctx: block title]
en: Custom HTML
sq_AL: HTML Vetjake

[ctx: block title]
en: Custom Link
sq_AL: Lidhje Vetjake

[ctx: block title]
en: Date
sq_AL: Datë

[ctx: block title]
en: Details
sq_AL: Hollësi

[ctx: block title]
en: Embed
sq_AL: Trupëzim

[ctx: block title]
en: Excerpt
sq_AL: Copëz

[ctx: block title]
en: Featured Image
sq_AL: Figurë e Zgjedhur

[ctx: block title]
en: File
sq_AL: Kartelë

[ctx: block title]
en: Footnotes
sq_AL: Poshtëshënime

[ctx: block title]
en: Form
sq_AL: Formular

[ctx: block title]
en: Form Submission Notification
sq_AL: Njoftim Parashtrim Formulari

[ctx: block title]
en: Form Submit Button
sq_AL: Butoni Parashtrimi Formulari

[ctx: block title]
en: Gallery
sq_AL: Galeri

[ctx: block title]
en: Group
sq_AL: Grup

[ctx: block title]
en: Heading
sq_AL: Krye

[ctx: block title]
en: Home Link
sq_AL: Lidhje për te Kreu

[ctx: block title]
en: Icon
sq_AL: Ikonë

[ctx: block title]
en: Image
sq_AL: Figurë

[ctx: block title]
en: Input Field
sq_AL: Fushë Dhënieje Teksti

[ctx: block title]
en: Latest Comments
sq_AL: Komentet Më të Reja

[ctx: block title]
en: Latest Posts
sq_AL: Postimet Më të Reja

[ctx: block title]
en: Legacy Widget
sq_AL: Widget i Dikurshëm

[ctx: block title]
en: List
sq_AL: Listë

[ctx: block title]
en: List Item
sq_AL: Element Liste

[ctx: block title]
en: Login/out
sq_AL: Hyrje/dalje

[ctx: block title]
en: Math
sq_AL: Matematikë

[ctx: block title]
en: Media & Text
sq_AL: Media & Tekst

[ctx: block title]
en: More
sq_AL: Më tepër

[ctx: block title]
en: Navigation
sq_AL: Lëvizje

[ctx: block title]
en: Navigation Overlay Close
sq_AL: Mbyllje Shtrese Përsipër Lëvizjesh

[ctx: block title]
en: Next Page
sq_AL: Faqja Pasuese

[ctx: block title]
en: No Results
sq_AL: S’ka Përfundime

[ctx: block title]
en: Page Break
sq_AL: Ndërprerje Faqeje

[ctx: block title]
en: Page List
sq_AL: Listë Faqesh

[ctx: block title]
en: Page List Item
sq_AL: Objekt Liste Faqeje

[ctx: block title]
en: Page Numbers
sq_AL: Numra Faqesh

[ctx: block title]
en: Pagination
sq_AL: Faqosje

[ctx: block title]
en: Paragraph
sq_AL: Paragraf

[ctx: block title]
en: Pattern
sq_AL: Model

[ctx: block title]
en: Pattern Placeholder
sq_AL: Vendmbajtëse Modeli

[ctx: block title]
en: Playlist
sq_AL: Luajlistë

[ctx: block title]
en: Poetry
sq_AL: Poezi

[ctx: block title]
en: Post Navigation Link
sq_AL: Lidhje Lëvizjesh Te Postimi

[ctx: block title]
en: Post Template
sq_AL: Gjedhe Postimi

[ctx: block title]
en: Post Terms
sq_AL: Terma Postimi

[ctx: block title]
en: Preformatted
sq_AL: I paraformatuar

[ctx: block title]
en: Previous Page
sq_AL: Faqja e Mëparshme

[ctx: block title]
en: Pullquote
sq_AL: Citim i nxjerrë në pah

[ctx: block title]
en: Query Title
sq_AL: Titull Kërkese

[ctx: block title]
en: Query Total
sq_AL: Kërkesa Gjithsej

[ctx: block title]
en: Quote
sq_AL: Citim

[ctx: block title]
en: Read More
sq_AL: Lexoni Më Tepër

[ctx: block title]
en: Search
sq_AL: Kërkim

[ctx: block title]
en: Separator
sq_AL: Ndarës

[ctx: block title]
en: Shortcode
sq_AL: Kod i shkurtër

[ctx: block title]
en: Site Logo
sq_AL: Logo Sajti

[ctx: block title]
en: Site Tagline
sq_AL: Moto Sajti

[ctx: block title]
en: Site Title
sq_AL: Titull Sajti

[ctx: block title]
en: Social Icon
sq_AL: Ikonë Shoqërorësh

[ctx: block title]
en: Social Icons
sq_AL: Ikona shoqërorësh

[ctx: block title]
en: Spacer
sq_AL: Hapësirë

[ctx: block title]
en: Submenu
sq_AL: Nënmenu

[ctx: block title]
en: Tab
sq_AL: Tabulacion

[ctx: block title]
en: Tab List
sq_AL: Listë Skedash

[ctx: block title]
en: Tab Panel
sq_AL: Panel skedash

[ctx: block title]
en: Tab Panels
sq_AL: Panele Skedash

[ctx: block title]
en: Table
sq_AL: Tabelë

[ctx: block title]
en: Table of Contents
sq_AL: Tryeza e Lëndës

[ctx: block title]
en: Tabs
sq_AL: Skeda

[ctx: block title]
en: Tag Cloud
sq_AL: Re Etiketash

[ctx: block title]
en: Template Part
sq_AL: Pjesë Gjedheje

[ctx: block title]
en: Term Count
sq_AL: Numër Termash

[ctx: block title]
en: Term Description
sq_AL: Përshkrim Termi

[ctx: block title]
en: Term Name
sq_AL: Emër Termi

[ctx: block title]
en: Term Template
sq_AL: Gjedhe Termi

[ctx: block title]
en: Terms List
sq_AL: Listë Termash

[ctx: block title]
en: Text Columns (deprecated)
sq_AL: Shtylla Teksti (nxjerrë nga përdorimi)

[ctx: block title]
en: Time to Read
sq_AL: Kohë për Lexim

[ctx: block title]
en: Title
sq_AL: Titull

[ctx: block title]
en: Unsupported
sq_AL: I pambuluar

[ctx: block title]
en: Widget Area
sq_AL: Zonë Widget-esh

[ctx: block title]
en: Widget Group
sq_AL: Grup Widget-esh

en: by %s
sq_AL: nga %s

[ctx: experiments group name]
en: Blocks
sq_AL: Blloqe

[ctx: experiments group name]
en: Data Views
sq_AL: Parje të Dhënash

[ctx: experiments group name]
en: Interactivity
sq_AL: Ndërveprimtari

[ctx: experiments group name]
en: Other
sq_AL: Tjetër

[ctx: experiments group name]
en: Templates
sq_AL: Gjedhe

[ctx: icon label]
en: Arrow Down
sq_AL: Shigjetë Poshtë

[ctx: icon label]
en: Arrow Down Left
sq_AL: Shigjetë Poshtë Majtas

[ctx: icon label]
en: Arrow Down Right
sq_AL: Shigjetë Poshtë Djathtas

[ctx: icon label]
en: Arrow Left
sq_AL: Shigjetë Majtas

[ctx: icon label]
en: Arrow Right
sq_AL: Shigjetë Djathtas

[ctx: icon label]
en: Arrow Up
sq_AL: Shigjetë Sipër

[ctx: icon label]
en: Arrow Up Left
sq_AL: Shigjetë Sipër Majtas

[ctx: icon label]
en: Arrow Up Right
sq_AL: Shigjetë Sipër Djathtas

[ctx: icon label]
en: At Symbol (@)
sq_AL: Simboli at ( @ )

[ctx: icon label]
en: Bell
sq_AL: Zile

[ctx: icon label]
en: Calendar
sq_AL: Kalendar

[ctx: icon label]
en: Capture Photo
sq_AL: Bëj Fotografi

[ctx: icon label]
en: Capture Video
sq_AL: Regjistro Videon

[ctx: icon label]
en: Cart
sq_AL: Shportë

[ctx: icon label]
en: Category
sq_AL: Kategori

[ctx: icon label]
en: Caution
sq_AL: Kujdes

[ctx: icon label]
en: Chart Bar
sq_AL: Grafik Me Shtylla

[ctx: icon label]
en: Chevron Down
sq_AL: Thonjëza Poshtë

[ctx: icon label]
en: Chevron Down Small
sq_AL: Thonjëza Poshtë të Vogla

[ctx: icon label]
en: Chevron Left
sq_AL: Thonjëza Majtas

[ctx: icon label]
en: Chevron Left Small
sq_AL: Thonjëza Majtas të Vogla

[ctx: icon label]
en: Chevron Right
sq_AL: Thonjëza Djathtas

[ctx: icon label]
en: Chevron Right Small
sq_AL: Thonjëza Djathtas të Vogla

[ctx: icon label]
en: Chevron Up
sq_AL: Thonjëza Sipër

[ctx: icon label]
en: Chevron Up Down
sq_AL: Thonjëza Sipër Poshtë

[ctx: icon label]
en: Chevron Up Small
sq_AL: Thonjëza Sipër të Vogla

[ctx: icon label]
en: Comment
sq_AL: Koment

[ctx: icon label]
en: Cover
sq_AL: Kapak

[ctx: icon label]
en: Drawer Left
sq_AL: Sirtar Majtas

[ctx: icon label]
en: Drawer Right
sq_AL: Sirtar Djathtas

[ctx: icon label]
en: Envelope
sq_AL: Zarf

[ctx: icon label]
en: Error
sq_AL: Gabim

[ctx: icon label]
en: File
sq_AL: Kartelë

[ctx: icon label]
en: Gallery
sq_AL: Galeri

[ctx: icon label]
en: Group
sq_AL: Grup

[ctx: icon label]
en: Heading
sq_AL: Krye

[ctx: icon label]
en: Help
sq_AL: Ndihmë

[ctx: icon label]
en: Home
sq_AL: Kreu

[ctx: icon label]
en: Image
sq_AL: Figurë

[ctx: icon label]
en: Info
sq_AL: Informacion

[ctx: icon label]
en: Language
sq_AL: Gjuhë

[ctx: icon label]
en: Mobile
sq_AL: Celular

[ctx: icon label]
en: Next
sq_AL: Pasuesja

[ctx: icon label]
en: Paragraph
sq_AL: Paragraf

[ctx: icon label]
en: Payment
sq_AL: Pagesë

[ctx: icon label]
en: Pencil
sq_AL: Laps

[ctx: icon label]
en: People
sq_AL: Persona

[ctx: icon label]
en: Plus Circle
sq_AL: Rreth Plusi

[ctx: icon label]
en: Quote
sq_AL: Përmendje

[ctx: icon label]
en: Receipt
sq_AL: Faturë

[ctx: icon label]
en: Search
sq_AL: Kërko

[ctx: icon label]
en: Settings
sq_AL: Rregullime

[ctx: icon label]
en: Shadow
sq_AL: Hije

[ctx: icon label]
en: Shield
sq_AL: Mburojë

[ctx: icon label]
en: Shuffle
sq_AL: Përzieji

[ctx: icon label]
en: Star Empty
sq_AL: Yll i Zbrazët

[ctx: icon label]
en: Star Filled
sq_AL: Yll i Mbushur

[ctx: icon label]
en: Star Half
sq_AL: Yll Përgjysmë

[ctx: icon label]
en: Styles
sq_AL: Stile

[ctx: icon label]
en: Symbol
sq_AL: Simbol

[ctx: icon label]
en: Symbol Filled
sq_AL: Simbol Me Mbushje

[ctx: icon label]
en: Table
sq_AL: Tabelë

[ctx: icon label]
en: Tag
sq_AL: Etiketë

[ctx: icon label]
en: Tip
sq_AL: Ndihmëz

[ctx: icon label]
en: Upload
sq_AL: Ngarko

[ctx: icon label]
en: Verse
sq_AL: Varg

[ctx: label before the title of the next post]
en: Next:
sq_AL: Pasuesi:

[ctx: label before the title of the previous post]
en: Previous:
sq_AL: I mëparshmi:

[ctx: label for next post link]
en: Next
sq_AL: Pasuesi

[ctx: label for previous post link]
en: Previous
sq_AL: I mëparshmi

[ctx: next image in lightbox]
en: Next
sq_AL: Pasuesja

[ctx: post type general name]
en: Guidelines
sq_AL: Udhëzime

[ctx: post type singular name]
en: Guideline
sq_AL: Udhëzim

[ctx: previous image in lightbox]
en: Previous
sq_AL: E mëparshmja

en: resolved/reopened
sq_AL: zgjidhur/rihapur

[ctx: social link block variation name]
en: Link
sq_AL: Lidhje

[ctx: social link block variation name]
en: Mail
sq_AL: Postë

[ctx: social link block variation name]
en: RSS Feed
sq_AL: Prurje RSS

[ctx: social link block variation name]
en: Share Icon
sq_AL: Ikonë “Ndajeni me të tjerë”

[ctx: taxonomy general name]
en: Guideline Types
sq_AL: Lloje Udhëzimesh

[ctx: taxonomy singular name]
en: Guideline Type
sq_AL: Lloj Udhëzimesh

[ctx: track title, artist name, album name]
en: %1$s by %2$s from the album %3$s
sq_AL: %1$s nga %2$s prej albumit %3$s

en: untitled post %s
sq_AL: postim pa titull %s

en: … <a class="wp-block-latest-posts__read-more" href="%1$s" rel="noopener">Read more<span class="screen-reader-text">: %2$s</span></a>
sq_AL: … <a class="wp-block-latest-posts__read-more" href="%1$s" rel="noopener">Lexoni më tepër<span class="screen-reader-text">: %2$s</span></a>
