Plugins - Gutenberg - Stable (latest release) - en to pl translation catalogue (810 entries)

en: "%s" in theme.json settings.color.duotone is not a hex or rgb string.
pl: Wartość „%s” w pliku theme.json settings.color.duotone nie jest ciągiem szesnastkowym ani rgb.

en: $store must be an instance of WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store_Gutenberg
pl: $store musi być instancją WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store_Gutenberg

en: %1$s comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
pl[0]: %1$s komentarz<span class="screen-reader-text"> do %2$s</span>
pl[1]: %1$s komentarze<span class="screen-reader-text"> do %2$s</span>
pl[2]: %1$s komentarzy<span class="screen-reader-text"> do %2$s</span>

en: %1$s on %2$s
pl: %1$s - %2$s

en: %1$s response to &#8220;%2$s&#8221; | %1$s responses to &#8220;%2$s&#8221;
pl[0]: %1$s odpowiedź na &#8220;%2$s&#8221;
pl[1]: %1$s odpowiedzi na &#8220;%2$s&#8221;
pl[2]: %1$s odpowiedzi na &#8220;%2$s&#8221;

en: %d result found | %d results found
pl[0]: Znaleziono %d wynik
pl[1]: Znaleziono %d wyniki
pl[2]: Znaleziono %d wyników

en: %s Avatar
pl: Awatar %s

en: %s ago
pl: %s temu

en: %s character | %s characters
pl[0]: %s znak
pl[1]: %s znaki
pl[2]: %s znaków

en: %s from now
pl: %s od teraz

en: %s link
pl: odnośnik %s

en: %s minute | %s minutes
pl[0]: %s minuta
pl[1]: %s minuty
pl[2]: %s minut

en: %s response | %s responses
pl[0]: %s odpowiedź
pl[1]: %s odpowiedzi
pl[2]: %s odpowiedzi

en: %s submenu
pl: %s podmenu

en: %s word | %s words
pl[0]: %s słowo
pl[1]: %s słowa
pl[2]: %s słów

en: %sX-Large
pl: %sX-Duży

en: %sX-Small
pl: %sX-Mały

en: (%s author archive, opens in a new tab)
pl: (odnośnik archiwum autora %s, otwiera się w nowej karcie)

en: (%s website link, opens in a new tab)
pl: (odnośnik witryny internetowej %s, otwiera się w nowej karcie)

en: (Home link, opens in a new tab)
pl: (Odnośnik strony domowej, otwiera się w nowej karcie)

en: (no title)
pl: (brak tytułu)

en: ... like this one, which is right aligned.
pl: ... jak ten, wyrównany do prawej.

en: A Picture is Worth a Thousand Words
pl: Obraz wart jest tysiąca słów

en: A huge benefit of blocks is that you can edit them in place and manipulate your content directly. Instead of having fields for editing things like the source of a quote, or the text of a button, you can directly change the content. Try editing the following quote:
pl: Ogromną zaletą bloków jest to, że można je edytować na miejscu i bezpośrednio modyfikować ich treść. Zamiast pól do edycji takich rzeczy, jak źródło cytatu czy tekst przycisku, można bezpośrednio zmieniać treść. Spróbuj edytować poniższy cytat:

en: A link to a post format
pl: Odnośnik do formatu wpisu

en: Accessibility is important &mdash; don&#8217;t forget image alt attribute
pl: Dostępność jest ważna — nie zapomnij o atrybucie alt obrazka

en: Active theme color palette.
pl: Aktywna paleta kolorów motywu.

en: Active theme font sizes.
pl: Aktywne wielkości liter motywu.

en: Active theme gradients.
pl: Aktywne gradienty motywu.

en: Active theme spacing scale.
pl: Skala odstępu między aktywnymi motywami.

en: Active theme spacing sizes.
pl: Rozmiary odstępów między aktywnymi motywami.

en: Add post type
pl: Dodaj typ treści

en: Adding an RSS feed to this site’s homepage is not supported, as it could lead to a loop that slows down your site. Try using another block, like the <strong>Latest Posts</strong> block, to list posts from the site.
pl: Dodanie kanału RSS do strony głównej witryny nie jest obsługiwane, ponieważ może spowodować zapętlenie, które spowolni witrynę. Proszę spróbować użyć innego bloku, na przykład bloku <strong>Najnowsze wpisy</strong>, aby wyświetlić ich listę.

en: All items
pl: Wszystkie elementy

en: All patterns
pl: Wszystkie wzorce

en: All template parts
pl: Wszystkie fragmenty szablonu

en: All templates
pl: Wszystkie szablony

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
pl: Wystąpił błąd, co prawdopodobnie oznacza, że kanał nie działa. Spróbuj ponownie później.

en: And <em>Lists</em> like this one of course :)
pl: I <em>listy</em> tak jak ta oczywiście :)

en: Another user-defined post type already uses this key.
pl: Wybrany klucz jest już używany przez inny typ treści zdefiniowany przez użytkownika.

en: Any block can opt into these alignments. The embed block has them also, and is responsive out of the box:
pl: Każdy blok może wybrać te ustawienia. Blok osadzania również je posiada i jest responsywny od razu po instalacji:

en: Archives
pl: Archiwa

[ctx: Aspect ratio name]
en: Classic - 3:2
pl: Klasyczny - 3:2

[ctx: Aspect ratio name]
en: Classic Portrait - 2:3
pl: Klasyczny portret - 2:3

[ctx: Aspect ratio name]
en: Portrait - 3:4
pl: Portret - 3:4

[ctx: Aspect ratio name]
en: Square - 1:1
pl: Kwadrat - 1:1

[ctx: Aspect ratio name]
en: Standard - 4:3
pl: Standardowe - 4:3

[ctx: Aspect ratio name]
en: Tall - 9:16
pl: Wysokie - 9:16

[ctx: Aspect ratio name]
en: Wide - 16:9
pl: Szerokie - 16:9

en: Attachment file size
pl: Rozmiar pliku załącznika

en: Author: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
pl: Autor: %1$s (Adres IP: %2$s, %3$s)

en: Authoring intent about how the widget wants to render.
pl: Opis tego, jak ma wyglądać widżet.

en: Available image dimensions.
pl: Dostępne wymiary obrazka.

en: Available image sizes.
pl: Dostępne wielkości obrazków.

en: Beautiful landscape
pl: Piękny krajobraz

en: Block
pl: Blok

en: Block fields: Show dataform driven inspector fields on blocks that support them
pl: Pola bloków: pokaż pola inspektora oparte na formularzach danych w blokach, które je obsługują.

en: Block inspector tab display overrides.
pl: Nadpisania wyświetlania na karcie inspektora bloków.

en: Block name must be a string or array.
pl: Nazwa bloku musi być ciągiem znaków lub tablicą.

[ctx: Block pattern category]
en: Display your website navigation.
pl: Wyświetl nawigację swojej witryny internetowej.

[ctx: Block pattern category]
en: Navigation
pl: Nawigacja

[ctx: Block pattern description]
en: A navigation overlay with black background and big white text
pl: Nakładka nawigacyjna z czarnym tłem i dużym białym tekstem

[ctx: Block pattern description]
en: A navigation overlay with orange background site title and tagline
pl: Nakładka nawigacyjna z pomarańczowym tłem, tytułem strony i sloganem

[ctx: Block pattern description]
en: A navigation overlay with vertically and horizontally centered navigation
pl: Nakładka nawigacyjna z nawigacją wyśrodkowaną w pionie i poziomie

[ctx: Block pattern description]
en: A navigation overlay with vertically and horizontally centered navigation, site info, and a CTA
pl: Nakładka nawigacyjna z pionowo i poziomo wyśrodkowaną nawigacją, informacjami o witrynie i wezwaniem do działania (CTA)

[ctx: Block pattern description]
en: A simple pattern with a navigation block and a navigation overlay close button.
pl: Prosty wzór z blokiem nawigacyjnym i przyciskiem zamykania nakładki nawigacyjnej.

en: Blocks can be anything you need. For instance, you may want to add a subdued quote as part of the composition of your text, or you may prefer to display a giant stylized one. All of these options are available in the inserter.
pl: Bloki mogą być wszystkim, czego potrzebujesz. Na przykład, możesz dodać stonowany cytat jako część tekstu lub wyświetlić duży, stylizowany cytat. Wszystkie te opcje są dostępne w edytorze tekstu.

en: Breadcrumbs
pl: Okruszki

en: Cannot create a comment with that type.
pl: Nie można utworzyć komentarza tego rodzaju.

en: Cannot create existing comment.
pl: Nie można utworzyć istniejącego komentarza.

en: Close
pl: Zamknij

en: Close menu
pl: Zamknij menu

en: Code is Poetry
pl: Kod to poezja

[ctx: Color name]
en: Black
pl: Czarny

[ctx: Color name]
en: Cyan bluish gray
pl: Turkusowo-szary z niebieskim odcieniem

[ctx: Color name]
en: Light green cyan
pl: Jasny zielono-turkusowy

[ctx: Color name]
en: Luminous vivid amber
pl: Świecący żywy bursztyn

[ctx: Color name]
en: Luminous vivid orange
pl: Świecący jaskrawo-pomarańczowy

[ctx: Color name]
en: Pale cyan blue
pl: Blady turkusowo-niebieski

[ctx: Color name]
en: Pale pink
pl: Bladoróżowy

[ctx: Color name]
en: Vivid cyan blue
pl: Jaskrawy turkusowo-niebieski

[ctx: Color name]
en: Vivid green cyan
pl: Jaskrawy zielono-turkusowy

[ctx: Color name]
en: Vivid purple
pl: Jaskrawy fiolet

[ctx: Color name]
en: Vivid red
pl: Jaskrawoczerwony

[ctx: Color name]
en: White
pl: Biały

en: Color randomizer
pl: Losowy kolor

en: Comment field exceeds maximum length allowed.
pl: Pole komentarza przekracza maksymalną dozwoloną długość.

en: Comments Page %s
pl: Komentarze strona %s

en: Comments pagination
pl: Paginacja komentarzy

en: Connectors
pl: Łączniki

en: Content
pl: Treść

en: Content Types
pl: Rodzaje treści

en: Creating a comment requires valid author name and email values.
pl: Aby utworzyć komentarz, należy podać prawidłowe wartości nazwy autora i adresu email.

en: Creating comment failed.
pl: Nie utworzonoe komentarza.

en: Default size for images.
pl: Domyślny rozmiar obrazków.

en: Determines whether the current locale is right-to-left (RTL).
pl: Określa, czy bieżące ustawienia regionalne są ustawieniami od prawej do lewej (RTL).

en: Determines whether the image editing feature is enabled.
pl: Określa, czy funkcja edycji obrazków jest włączona.

en: Disables custom colors.
pl: Wyłącza własne kolory.

en: Disables custom font size.
pl: Wyłącza własną wielkość liter.

en: Disables custom spacing sizes.
pl: Wyłącza własne rozmiary odstępów.

en: Disables output of layout styles.
pl: Wyłącza wyjście stylów układu.

en: Discussion
pl: Dyskusja

en: Display a list of assigned terms from the taxonomy: %s
pl: Wyświetl listę przypisanych terminów z taksonomii: %s

en: Displaying %1$s of %2$s
pl: Wyświetlanie %1$s z %2$s

en: Displaying %1$s – %2$s of %3$s
pl: Wyświetlanie %1$s - %2$s z %3$s

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Drafts
pl: Szkice

[ctx: Duotone name]
en: Blue and orange
pl: Niebieski i pomarańczowy

[ctx: Duotone name]
en: Blue and red
pl: Niebieski i czerwony

[ctx: Duotone name]
en: Dark grayscale
pl: Ciemna skala szarości

[ctx: Duotone name]
en: Grayscale
pl: Skala szarości

[ctx: Duotone name]
en: Magenta and yellow
pl: Różowy i żółty

[ctx: Duotone name]
en: Midnight
pl: Północ

[ctx: Duotone name]
en: Purple and green
pl: Fioletowy i zielony

[ctx: Duotone name]
en: Purple and yellow
pl: Fioletowy i żółty

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit media
pl: Edytuj plik

en: Editor scripts data.
pl: Edytor skryptów danych.

en: Editor styles
pl: Style edytora

en: Editor styles data.
pl: Edytor styli danych.

en: Email me whenever anyone posts a note
pl: Wyślij wiadomość email za każdym razem, gdy ktoś opublikuje notatkę

en: Email: %s
pl: Adres email: %s

en: Embed of %s.
pl: Osadzone z %s.

en: Embeds, like YouTube, Tweets, or other WordPress posts.
pl: Osadzenia, jak YouTube, Tweety, albo inne wpisy z WordPressa.

en: Enable/Disable Wide/Full Alignments.
pl: Włącz/wyłącz wyrównanie szerokie/pełne.

en: Enable/disable layouts support in container blocks.
pl: Włącz/wyłącz wsparcie szablonów w blokach kontenerów.

en: Enables custom line height.
pl: Włącza własną wysokość wiersza.

en: Enables custom spacing.
pl: Włącza własne odstępy.

en: Enables custom units.
pl: Włącza własne jednostki.

en: Enables editable block inspector fields that are generated using a dataform.
pl: Włącza edytowalne pola inspektora bloków, które są generowane przy użyciu formularza danych.

en: Enables enhancements to the Grid block that let you move and resize items in the editor canvas.
pl: Włącza ulepszenia bloku Siatki, które umożliwiają przenoszenie i zmianę rozmiaru elementów w obszarze roboczym edytora.

en: Enables experimental Site Editor blocks
pl: Włącza eksperymentalne bloki pełnej edycji witryny

en: Enables experimental blocks on a rolling basis as they are developed. (Warning: these blocks may have significant changes during development that cause validation errors and display issues.)
pl: Włącza bloki eksperymentalne w miarę ich rozwoju. (Ostrzeżenie: bloki mogą znacznie się zmieniać podczas rozwoju, co może powodować błędy walidacji i problemy z wyświetlaniem).

en: Enables full-page client-side navigation, powered by the Interactivity API.
pl: Umożliwia nawigację po całej witrynie, obsługiwaną przez Interactivity API.

en: Enables new blocks to allow building forms. You are likely to experience UX issues that are being addressed.
pl: Włącza nowe bloki umożliwiające tworzenie formularzy. Prawdopodobnie doświadczysz problemów z UX, które są obecnie rozwiązywane.

en: Enables the Global Styles color randomizer in the Site Editor; a utility that lets you mix the current color palette pseudo-randomly.
pl: Włącza losowy generator kolorów stylów globalnych w Edytorze witryny. Jest to narzędzie umożliwiające pseudolosowe mieszanie bieżącej palety kolorów.

en: Enables the Workflow Palette for running workflows composed of abilities, from a unified interface.
pl: Umożliwia korzystanie z palety przepływów pracy umożliwiającej uruchamianie przepływów pracy składających się z umiejętności z poziomu ujednoliconego interfejsu.

en: Enlarge
pl: Powiększ

en: Enlarged image
pl: Powiększony obrazek

en: Enlarged image: %s
pl: Powiększ obrazek: %s

en: Enlarged images
pl: Powiększone obrazki

en: Expand search field
pl: Rozwiń pole wyszukiwania

en: Experimental blocks
pl: Bloki eksperymentalne

en: Experiments
pl: Eksperymenty

en: Experiments Settings
pl: Ustawienia eksperymentalne

en: Extensible Site Editor
pl: Rozszerzalny edytor stron

en: Find out how we can help your business.
pl: Dowiedz się, jak możemy pomóc twojej firmie.

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
pl: Bardzo duży

[ctx: Font size name]
en: Large
pl: Duże

[ctx: Font size name]
en: Medium
pl: Średnie

[ctx: Font size name]
en: Small
pl: Małe

en: Fonts
pl: Kroje pisma

en: Footnotes
pl: Przypisy

en: Form and input blocks
pl: Formularz i bloki wprowadzania danych

en: Form submission
pl: Przesyłane formularze

en: Form submission from %1$s
pl: Wysłanie formularza z %1$s

en: Galleries
pl: Galerie

en: Get started today!
pl: Zacznij już dziś!

en: Global settings.
pl: Ustawienia globalne.

en: Global styles.
pl: Style globalne.

en: Go give it a try, you may discover things WordPress can already add into your posts that you didn&#8217;t know about. Here&#8217;s a short list of what you can currently find there:
pl: Spróbuj. Być może odkryjesz nieznane elementy, które WordPress potrafi dodać do wpisów. Oto krótka lista tego, co obecnie można znaleźć:

[ctx: Gradient name]
en: Blush bordeaux
pl: Róż bordowy

[ctx: Gradient name]
en: Blush light purple
pl: Rumiany jasnofioletowy

[ctx: Gradient name]
en: Cool to warm spectrum
pl: Spektrum od chłodnego do ciepłego

[ctx: Gradient name]
en: Electric grass
pl: Intensywnie zielony

[ctx: Gradient name]
en: Light green cyan to vivid green cyan
pl: Jasny zielononiebieski do wyrazistego zielononiebieskiego

[ctx: Gradient name]
en: Luminous dusk
pl: Świetlisty zmierzch

[ctx: Gradient name]
en: Luminous vivid amber to luminous vivid orange
pl: Od jasnego bursztynu do żywego pomarańczowego

[ctx: Gradient name]
en: Luminous vivid orange to vivid red
pl: Od żywego pomarańczowego do jaskrawej czerwieni

[ctx: Gradient name]
en: Midnight
pl: Północ

[ctx: Gradient name]
en: Pale ocean
pl: Bladoturkusowy

[ctx: Gradient name]
en: Very light gray to cyan bluish gray
pl: Od jasnoszarego do pastelowego szaroniebieskiego

[ctx: Gradient name]
en: Vivid cyan blue to vivid purple
pl: Jaskrawy turkus do jaskrawego fioletu

en: Grid interactivity
pl: Interaktywność siatki

en: Gutenberg Team
pl: Zespół Gutenberga

en: Gutenberg development mode requires files to be built. Run <code>npm install</code> to install dependencies, <code>npm run build</code> to build the files or <code>npm run dev</code> to build the files and watch for changes. Read the <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/HEAD/docs/contributors/code/getting-started-with-code-contribution.md">contributing</a> file for more information.
pl: Tryb programistyczny Gutenberga wymaga kompilacji plików. Uruchom polecenie <code>npm install</code>, aby zainstalować zależności, <code>npm run build</code>, aby skompilować pliki, lub <code>npm run dev</code>, aby skompilować pliki i obserwować zmiany. Przeczytaj plik <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/HEAD/docs/contributors/code/getting-started-with-code-contribution.md">contributing</a>, aby uzyskać więcej informacji.

en: Gutenberg requires WordPress %s or later to function properly. Please upgrade WordPress before activating Gutenberg.
pl: Gutenberg wymaga do prawidłowej pracy WordPressa w wersji %s lub wyższej. Prosimy zaktualizować WordPressa przed włączeniem wtyczki Gutenberg.

en: HTML title for the post, transformed for display.
pl: Tytuł HTML wpisu, przekształcony do wyświetlania.

en: Handling images and media with the utmost care is a primary focus of the new editor. Hopefully, you&#8217;ll find aspects of adding captions or going full-width with your pictures much easier and robust than before.
pl: Głównym celem nowego edytora jest obsługa obrazków i multimediów z najwyższą starannością. Mamy nadzieję, że funkcjonalności dodawania podpisów i powiększania na całą szerokość kolumny są teraz znacznie prostsze i szybsze w użyciu niż to było wcześniej.

en: Headings are separate blocks as well, which helps with the outline and organization of your content.
pl: Nagłówki są również osobnymi blokami, co pomaga w planowaniu i organizacji treści.

en: Help build Gutenberg
pl: Pomóż w rozwoju Gutenberga

en: Home
pl: Strona domowa

en: ID of global styles config.
pl: Identyfikator konfiguracji stylów globalnych.

en: Icon
pl: Ikonka

en: Icon name.
pl: Nazwa ikonki.

en: Icon names must contain a namespace prefix. Example: my-plugin/my-custom-icon
pl: Nazwy ikonek muszą zawierać prefiks przestrzeni nazw. Przykład: moja-wtyczka/moja-wlasna-ikonka

en: Icon names must not contain uppercase characters.
pl: Nazwa ikonki nie może zawierać wielkich liter.

en: Icon not found: "%s".
pl: Nie znaleziono ikonki: „%s”.

en: If you combine the new <strong>wide</strong> and <strong>full-wide</strong> alignments with galleries, you can create a very media rich layout, very quickly:
pl: Jeśli połączono nowe wyrównywanie <strong>szerokie</strong> oraz <strong>pełna szerokość</strong> z galeriami, można bardzo szybko utworzyć układ bogaty w media:

en: If you want to learn more about how to build additional blocks, or if you are interested in helping with the project, head over to the <a href="%s">GitHub repository</a>.
pl: Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tworzenia dodatkowych bloków lub chcesz pomóc przy rozwoju projektu, przejdź do <a href="%s">repozytorium na GitHubie</a>.

en: If your theme supports it, you&#8217;ll see the "wide" button on the image toolbar. Give it a try.
pl: Jeśli Twój motyw to obsługuje, zobaczysz przycisk „szeroki” na pasku narzędzi obrazka. Spróbuj.

en: Images &amp; Videos
pl: Obrazki i filmy

en: Imagine everything that WordPress can do is available to you quickly and in the same place on the interface. No need to figure out HTML tags, classes, or remember complicated shortcode syntax. That&#8217;s the spirit behind the inserter—the <code>(+)</code> button you&#8217;ll see around the editor—which allows you to browse all available content blocks and add them into your post. Plugins and themes are able to register their own, opening up all sort of possibilities for rich editing and publishing.
pl: Wyobraź sobie, że wszystko, co WordPress może zrobić, jest dostępne szybko w jednym miejscu. Nie trzeba wymyślać znaczników HTML, klas ani pamiętać skomplikowanej składni shortcode'ów. Taka idea stoi za przyciskiem <code>(+)</code> widocznym w edytorze. Umożliwia przeglądanie oraz dodawanie do wpisów wszystkich dostępnych rodzajów bloków. Wtyczki i motywy są w stanie zarejestrować własne bloki, otwierając szerokie możliwości urozmaiconej edycji i publikowania.

en: Indicates if a template is custom or part of the template hierarchy
pl: Wskazuje, czy szablon jest własny, czy stanowi część hierarchii szablonów

en: Indicates whether the current theme supports block-based templates.
pl: Wskazuje, czy bieżący motyw obsługuje szablony oparte na blokach.

en: Inline scripts for editor assets.
pl: Skrypty wbudowane dla zasobów edytora.

en: Inline styles for editor assets.
pl: Style wbudowane dla zasobów edytora.

en: Invalid comment content.
pl: Nieprawidłowa treść komentarza.

en: Invalid post ID, only images and PDFs can be sideloaded.
pl: Nieprawidłowy identyfikator wpisu, tylko obrazki i pliki PDF mogą być ładowane w tle.

en: Invalid post ID.
pl: Nieprawidłowy identyfikator wpisu.

en: Invalid post parent ID.
pl: Nieprawidłowy identyfikator rodzica.

en: Jump to footnote reference %1$d
pl: Przejdź do odnośnika do przypisu %1$d

en: Large
pl: Duży

en: Layout blocks, like Buttons, Hero Images, Separators, etc.
pl: Bloki układu, takie jak Przyciski, Obrazki hero, Separatory itp.

en: Learn more
pl: Dowiedz się więcej

en: Limit result set to attachments of a particular MIME type or MIME types.
pl: Ogranicz zestaw wyników do załączników określonego typu MIME lub typów MIME.

en: Limit result set to attachments of a particular media type or media types.
pl: Ogranicz zestaw wyników do załączników określonego typu lub typów multimediów.

en: List of allowed block types.
pl: Lista dozwolonych rodzajów bloków.

en: List of allowed mime types and file extensions.
pl: Lista dozwolonych rodzajów mime i rozszerzeń plików.

en: Loading page, please wait.
pl: Wczytywanie strony, proszę czekać.

en: Maximum upload size in bytes allowed for the site.
pl: Maksymalny rozmiar wysyłanego pliku w bajtach dozwolony dla danej witryny.

en: Media Rich
pl: Bogaty w media

en: Medium
pl: Średni

en: Memory
pl: Pamięć

en: My patterns
pl: Moje wzorce

en: Navigation
pl: Nawigacja

en: Navigation Overlay
pl: Nakładka nawigacyjna

en: New note on your post "%s"
pl: Nowa notatka do wpisu „%s”

en: Newer Comments
pl: Nowsze komentarze

en: Next Page
pl: Następna strona

en: No archives to show.
pl: Brak archiwów do wyświetlenia.

en: No comments to show.
pl: Brak komentarzy do wyświetlenia.

en: No comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
pl: Brak komentarzy<span class="screen-reader-text"> do %s</span>

en: No global styles config exist with that id.
pl: Nie istnieje globalna konfiguracja stylów o tym identyfikatorze.

en: No matching template found.
pl: Nie znaleziono pasująceg szablonu.

en: No templates exist with that id.
pl: Brak szablony z wybranym identyfikatorem.

en: Note resolution status
pl: Status rozwiązania notatki

en: Note: %s
pl: Notatka: %s

en: Notes
pl: Notatki

en: Number of terms in this taxonomy.
pl: Liczba terminów w taksonomii.

en: Of Mountains &amp; Printing Presses
pl: O górach i drukarniach

en: Older Comments
pl: Starsze komentarze

en: One response
pl: Jedna odpowiedź

en: One response to &#8220;%s&#8221;
pl: Jedna odpowiedź na &#8220;%s&#8221;

en: Open command palette
pl: Otwórz zbiór poleceń

en: Open menu
pl: Rozwiń menu

en: Original attachment file name
pl: Oryginalna nazwa pliku załącznika

en: Overlay with black background
pl: Nakładka z czarnym tłem

en: Overlay with centered navigation
pl: Nakładka z wyśrodkowaną nawigacją

en: Overlay with orange background
pl: Nakładka z pomarańczowym tłem

en: Overlay with site info and CTA
pl: Nakładka z informacjami o stronie i wezwaniem do działania (CTA)

en: PDF embed
pl: Osadzony PDF

en: Page %s
pl: Strona %s

en: Page Loaded.
pl: Strona została wczytana.

en: Page not found
pl: Strona nie znaleziona

en: Pages
pl: Strony

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Patterns
pl: Wzorce

en: Pending
pl: Oczekuje

en: Plugin that registered the template.
pl: Wtyczka rejestrująca szablon.

en: Post Format Link
pl: Odnośnik formatu wpisu

en: Post Type: &#8220;%s&#8221;
pl: Typ treści: &#8220;%s&#8221;

en: Previous Page
pl: Poprzednia strona

en: Printing since 1440. This is the development plugin for the block editor, site editor, and other future WordPress core functionality.
pl: Drukowanie od 1440 roku. Jest to wtyczka rozwojowa edytora bloków, edytora witryny i innych przyszłych podstawowych funkcji WordPressa.

en: Private
pl: Prywatne

en: Published
pl: Opublikowany

en: Query parameter not permitted: %s
pl: Parametr zapytania nie jest dozwolony: %s

en: RSS Error:
pl: Błąd RSS:

[ctx: Range of minutes to read]
en: %1$s–%2$s minutes
pl: %1$s–%2$s minut

en: Raw size value must be a string, integer or a float.
pl: Surowa wartość rozmiaru musi być ciągiem znaków, liczbą całkowitą lub zmiennoprzecinkową.

en: Read more
pl: Dowiedz się więcej

en: Redirects the default site editor (Appearance > Design) to use the extensible site editor page.
pl: Przekierowuje domyślny edytor witryny (Wygląd > Projekt) do rozszerzalnej strony edytora witryny.

en: Required to be true, as revisions do not support trashing.
pl: Musi być włączone, ponieważ rwizje nie obsługują wyrzucania do kosza.

en: Response
pl: Odpowiedź

en: Response to &#8220;%s&#8221;
pl: Odpowiedź na &#8220;%s&#8221;

en: Responses
pl: Odpowiedzi

en: Responses to &#8220;%s&#8221;
pl: Odpowiedzi na &#8220;%s&#8221;

en: Returns all the categories for block types that will be shown in the block editor.
pl: Zwraca wszystkie kategorie dla typów bloków, które będą wyświetlane w edytorze bloków.

en: Scheduled
pl: Zaplanowano

en: Script modules to load into the import map.
pl: Moduły skryptów do wczytania do mapy importu.

en: Search
pl: Szukaj

en: Search results
pl: Wyniki wyszukiwania

en: Search results for: "%s"
pl: Wyniki wyszukiwania dla „%s”

en: Search results for: &#8220;%s&#8221;
pl: Wyniki wyszukiwania dla: &#8220;%s&#8221;

en: Select %s
pl: Wybierz %s

en: Select Day
pl: Wybierz dzień

en: Select Month
pl: Wybierz miesiąc

en: Select Post
pl: Wybierz wpis

en: Select Week
pl: Wybierz tydzień

en: Select Year
pl: Wybierz rok

en: Settings consolidated from core, theme, and user origins.
pl: Ustawianie połączonych styli z WordPressa, motywu i źródeł użytkownika.

[ctx: Shadow name]
en: Crisp
pl: Poszarpany

[ctx: Shadow name]
en: Deep
pl: Głęboki

[ctx: Shadow name]
en: Natural
pl: Naturalny

[ctx: Shadow name]
en: Outlined
pl: Zarysowany

[ctx: Shadow name]
en: Sharp
pl: Ostry

en: Shows the Toolbar in the fullscreen Post and Site Editor.
pl: Wyświetla pasek narzędzi w trybie pełnoekranowym edytora treści oraz witryny.

en: Site Editor
pl: Edytor witryny

en: Site icon.
pl: Ikonka witryny.

en: Site logo.
pl: Logo witryny.

en: Small
pl: Mały

en: Some of the theme.json settings.spacing.spacingScale values are invalid
pl: Niektóre wartości theme.json settings.spacing.spacingScale nie są prawidłowe

en: Sorry, comments are closed for this item.
pl: Komentowanie jest wyłączone.

en: Sorry, this post type does not support notes.
pl: Niestety, ten typ treści nie obsługuje notatek.

en: Sorry, you are not allowed to access the global styles on this site.
pl: Brak uprawnień do dostępu do globalnych stylów witryny.

en: Sorry, you are not allowed to create a comment on this post.
pl: Brak uprawnień do tworzenia komentarzy do wybranego wpisu.

en: Sorry, you are not allowed to create guidelines.
pl: Brak uprawnień do tworzenia wytycznych.

en: Sorry, you are not allowed to create this comment without a post.
pl: Brak uprawnień do tworzenia komentarza bez wpisu.

en: Sorry, you are not allowed to edit '%s' for comments.
pl: Brak uprawnień do edycji '%s' w komentarzach.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments.
pl: Brak uprawnień do edytowania komentarzy.

en: Sorry, you are not allowed to edit guidelines.
pl: Brak uprawnień do edytowania wytycznych.

en: Sorry, you are not allowed to edit this global style.
pl: Brak uprawnień do edytowania stylu globalnego.

en: Sorry, you are not allowed to read comments without a post.
pl: Brak uprawnień do czytania komentarzy bez wpisu.

en: Sorry, you are not allowed to read the block editor settings.
pl: Brak uprawnień do przeglądania ustawień edytora blokowego.

en: Sorry, you are not allowed to read the post for this comment.
pl: Brak uprawnień do czytania wpisu wybranego komentarza.

en: Sorry, you are not allowed to read this comment.
pl: Brak uprawnień, aby przeczytać ten komentarz.

en: Sorry, you are not allowed to view the registered icons.
pl: Brak uprawnień do przeglądania zarejestrowanych ikonek.

en: Sorry, you are not allowed to view this global style.
pl: Brak uprawnień aby zobaczyć styl globalny.

en: Sorry, you are only allowed to set status to private for guidelines.
pl: Masz możliwości ustawienia status „prywatny” tylko dla wytycznych.

en: Sorry, you must be logged in to comment.
pl: Komentowanie jest dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

en: Styles
pl: Style

en: Styles consolidated from core, theme, and user origins.
pl: Połączone skonsolidowane z WordPressa, motywu i źródeł użytkownika.

en: Submit Search
pl: Prześlij wyszukiwanie

en: Support
pl: Wsparcie

en: Sure, the full-wide image can be pretty big. But sometimes the image is worth it.
pl: Pewnie, obrazek o pełnej szerokości może być odrobinę duży. Czasami jednak jest tego warty.

en: Table of Contents
pl: Spis treści

en: Template Activation
pl: Włączanie szablonu

en: Template Parts
pl: Fragmenty szablonu

en: Template part has been deleted or is unavailable: %s
pl: Fragment szablonu został usunięty lub nie jest dostępny: %s

en: Templates
pl: Szablony

en: Text &amp; Headings
pl: Tekst i nagłówki

en: Thanks for testing Gutenberg!
pl: Dziękujemy za testowanie Gutenberga!

en: The <em>Inserter</em> Tool
pl: Narzędzie <em>wybierak</em>

en: The CSS must not contain "%s".
pl: CSS nie może zawierać znaku „%s”.

en: The CSS must not end in "%s".
pl: CSS nie może kończyć się na „%s”.

en: The ID for the parent of the revision.
pl: Identyfikator elementu nadrzędnego wersji.

en: The WordPress community
pl: Społeczność WordPressa

en: The above is a gallery with just two images. It&#8217;s an easier way to create visually appealing layouts, without having to deal with floats. You can also easily convert the gallery back to individual images again, by using the block switcher.
pl: Powyżej jest galeria z tylko dwoma obrazami. To łatwiejszy sposób tworzenia wizualnie atrakcyjnych układów, bez konieczności radzenia sobie z elementami pływającymi. Można również łatwo zmienić galerię na poszczególne obrazy, używając przełącznika bloków.

en: The calendar block is hidden because there are no published posts.
pl: Blok kalendarza jest ukryty, ponieważ nie ma opublikowanych wpisów.

en: The date the guidelines were last modified, in the site's timezone.
pl: Data ostatniej zmiany wytycznych, według strefy czasowej witryny.

en: The date the template was published, in the site's timezone.
pl: Data opublikowania szablonu w strefie czasowej witryny.

en: The duotone id "%s" is not registered in theme.json settings
pl: Identyfikator dwutonowy „%s” nie jest zarejestrowany w ustawieniach theme.json

en: The editor will endeavor to create a new page and post building experience that makes writing rich posts effortless, and has “blocks” to make it easy what today might take shortcodes, custom HTML, or “mystery meat” embed discovery.
pl: Edytor będzie dążył do ulepszania sposobu budowy stron i wpisów tak by przy minimalnym wysiłku pozwalać na komponowanie bardzo urozmaiconych treści. Tak powstały „bloki” zastępujące shortcody, własne wstawki HTML czy „mistyczne” osadzane odkrycia.

en: The goal of this new editor is to make adding rich content to WordPress simple and enjoyable. This whole post is composed of <em>pieces of content</em>—somewhat similar to LEGO bricks—that you can move around and interact with. Move your cursor around and you&#8217;ll notice the different blocks light up with outlines and arrows. Press the arrows to reposition blocks quickly, without fearing about losing things in the process of copying and pasting.
pl: Celem tego nowego edytora jest to, by wprowadzanie bogatych treści do WordPress stało się proste i przyjemne. Cały ten wpis składa się z <em>kawałków treści</em>—trochę podobnych do klocków LEGO—które można poruszać i z którymi można wchodzić w interakcję. Porusz kursorem, a zobaczysz, że w różnych blokach podświetlają się strzałki i kontury. Kliknij jedną ze strzałek, aby szybko zmienić pozycję bloku, bez obawy, że stracisz coś podczas kopiowania i wklejania.

en: The icon label.
pl: Etykieta ikonki.

en: The icon name.
pl: Nazwa ikonki.

en: The id of a template
pl: Identyfikator szablonu

en: The information corresponding to the source of the quote is a separate text field, similar to captions under images, so the structure of the quote is protected even if you select, modify, or remove the source. It&#8217;s always easy to add it back.
pl: Informacja odpowiadająca źródłu cytatu jest oddzielnym polem tekstowym, podobnym do podpisów pod obrazkami, więc struktura cytatu jest chroniona nawet jeśli wybrano, zmieniono lub usunięto źródło. Zawsze łatwo jest je dodać ponownie.

en: The post type key "%s" is reserved by an existing post type.
pl: Klucz typu treści „%s” jest zarezerwowany przez istniejący typ.

en: The slug of the template to get the fallback for
pl: Uproszczona nazwa szablonu, dla którego można uzyskać awaryjne rozwiązanie

en: The template prefix for the created template. This is used to extract the main template type, e.g. in `taxonomy-books` extracts the `taxonomy`
pl: Prefiks szablonu dla tworzonego szablonu. Służy do wyodrębnienia głównego typu szablonu np. w `taksonomia-książki` wyodrębniamy `taksonomia`

en: The theme identifier
pl: Identyfikator motywu

en: Theme not found.
pl: Nie znaleziono motywu.

en: There&#8217;s no content to show here yet.
pl: Jeszcze nie ma treści do pokazania.

en: This content is password protected.
pl: Treść jest zabezpieczona hasłem.

en: Title for the global styles variation, as it exists in the database.
pl: Tytuł globalnej odmiany stylów, jaka istnieje w bazie danych.

en: Title of the global styles variation.
pl: Tytuł globalnej wariacji stylów.

en: Toolbar in editor
pl: Pasek narzędzi w edytorze

en: Trash
pl: Kosz

en: Try selecting and removing or editing the caption, now you don&#8217;t have to be careful about selecting the image or other text by mistake and ruining the presentation.
pl: Spróbuj wybrać i usunąć lub zmodyfikować podpis pod obrazkiem. Teraz nie musisz już uważać, aby przez nieumyślne wybranie innego elementu nie zrujnować układu wpisu.

en: Type of the comment.
pl: Rodzaj komentarza.

en: Unable to open export file (archive) for writing.
pl: Nie można było zapisać do (spakowanego) pliku eksportu.

en: Uncategorized
pl: Bez kategorii

en: Unique identifier for the attachment.
pl: Unikatowy identyfikator załącznika.

en: Unique identifier for the revision.
pl: Unikatowy identyfikator wersji.

en: Unknown author
pl: Nieznany autor

en: Untitled post %d
pl: Wpis bez tytułu %d

en: Use as a `pre_render_block` filter is deprecated. Use with `render_block_data` instead.
pl: Użycie filtra `pre_render_block` jest przestarzałe. Zamiast tego użyj `render_block_data`.

en: User post type
pl: Typ treści użytkownika

en: User post types
pl: Typy treści użytkownika

en: Visual Editing
pl: Edycja wizualna

en: Welcome to the Gutenberg Editor
pl: Witamy w edytorze Gutenberg

en: What you are reading now is a <strong>text block</strong> the most basic block of all. The text block has its own controls to be moved freely around the post...
pl: Wszystko co teraz czytasz, to <strong>blok tekstu</strong> najbardziej podstawowy blok ze wszystkich. Ten blok ma swoje własne elementy sterujące, które umożliwiają jego swobodne przemieszczanie wewnątrz wpisu...

en: Whether a template is a custom template.
pl: Czy szablon jest własnym.

en: Whether the V2 of the list block that uses inner blocks should be enabled.
pl: Czy należy włączyć drugą wersję bloku listy, który używa bloków wewnętrznych.

en: Whether the V2 of the quote block that uses inner blocks should be enabled.
pl: Czy włączyć V2 bloku cytatu, który używa bloków wewnętrznych.

en: Whether to bypass Trash and force deletion.
pl: Określa, czy pominąć kosz i wymusić usunięcie.

en: Whether to convert image formats.
pl: Czy konwertować formaty obrazków.

en: Whether to generate image sub sizes.
pl: Czy generować podrzędne miniaturki obrazka.

en: Widget type "%s" is already registered.
pl: Zarejestrowano już widżetu typu „%s”.

en: Widget type "%s" is not registered.
pl: Typ widżetu „%s” nie jest zarejestrowany.

en: Widget types to hide from Legacy Widget block.
pl: Rodzaje widżetów, które mają zostać ukryte w bloku starszych widżetów.

en: Workflow Palette
pl: Paleta przepływu pracy

en: You can build any block you like, static or dynamic, decorative or plain. Here&#8217;s a pullquote block:
pl: Możesz zbudować dowolny blok, statyczny lub dynamiczny, dekoracyjny lub zwykły. Oto blok z cytatem:

en: You can change the amount of columns in your galleries by dragging a slider in the block inspector in the sidebar.
pl: Liczbę kolumn w galeriach można zmieniać przeciągając suwak znajdujący się w panelu bocznym w ustawieniach bloku.

en: You can see all notes on this post here:
pl: Wszystkie notatki do wpisu:

en: You do not have permission to perform this action
pl: Nie masz uprawnień do wykonania wybranego działania

en: You do not have permission to sync this entity: %s.
pl: Brak uprawnień do synchronizacji wybranej encji: %s.

en: Your %1$s file uses a dynamic value (%2$s) for the path at %3$s. However, the value at %3$s is also a dynamic value (pointing to %4$s) and pointing to another dynamic value is not supported. Please update %3$s to point directly to %4$s.
pl: Plik %1$s używa wartości dynamicznej (%2$s) dla ścieżki w %3$s. Jednak wartość w %3$s jest również wartością dynamiczną (wskazuje na %4$s) i wskazywanie na inną wartość dynamiczną nie jest obsługiwane. Zaktualizuj %3$s, aby wskazywał bezpośrednio na %4$s.

en: Your comment is awaiting moderation.
pl: Twój komentarz oczekuje na zatwierdzenie.

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
pl: Komentarz czeka na zatwierdzenie. To jest podgląd komentarza, który będzie widoczny po jego zatwierdzeniu.

en: Zip Export not supported.
pl: Eksport formatu zip nie jest obsługiwany.

en: [%1$s] Note: "%2$s"
pl: [%1$s] Notatka: „%2$s”

en: [block rendering halted for pattern "%s"]
pl: [zatrzymano renderowanie bloku dla wzorca „%s”]

en: [block rendering halted]
pl: [zatrzymanie renderowania bloku]

en: `boolean` type for second argument `$settings` is deprecated. Use `array()` instead.
pl: rodzaj `boolean` dla drugiego argumentu `$settings` jest przestarzały. Zamiast tego użyj `array()`.

en: `experimental-link-color` is no longer supported. Use `link-color` instead.
pl: `experimental-link-color` nie jest już obsługiwane. Zamiast tego użyj `link-color`.

[ctx: block bindings source]
en: Post Data
pl: Dane wpisu

[ctx: block bindings source]
en: Term Data
pl: Dane terminu

[ctx: block description]
en: A calendar of your site’s posts.
pl: Kalendarz wpisów na Twojej stronie.

[ctx: block description]
en: A cloud of popular keywords, each sized by how often it appears.
pl: Chmura popularnych słów kluczowych, wielkość liter zależy od częstotliwości występowania.

[ctx: block description]
en: A collection of blocks that allow visitors to get around your site.
pl: Zbiór bloków, które umożliwiają odwiedzającym poruszanie się po witrynie.

[ctx: block description]
en: A customizable button to close overlays.
pl: Konfigurowalny przycisk do zamykania nakładek.

[ctx: block description]
en: A form.
pl: Formularz.

[ctx: block description]
en: A single column within a columns block.
pl: Pojedyncza kolumna w bloku kolumn.

[ctx: block description]
en: A single tab button in the tab list.
pl: Pojedynczy przycisk zakładki na liście zakładek.

[ctx: block description]
en: A submission button for forms.
pl: Przycisk przesyłania formularzy.

[ctx: block description]
en: Add a block that displays content pulled from other sites, like Twitter or YouTube.
pl: Dodaj blok wyświetlający treść pobraną z witryn takich jak Twitter lub YouTube.

[ctx: block description]
en: Add a link to a downloadable file.
pl: Dodaj odnośnik do pliku możliwego do pobrania.

[ctx: block description]
en: Add a page, link, or another item to your navigation.
pl: Dodaj stronę, odnośnik lub inny element do swojej nawigacji.

[ctx: block description]
en: Add a submenu to your navigation.
pl: Dodaj podmenu do swojej nawigacji.

[ctx: block description]
en: Add a user’s avatar.
pl: Dodaj awatar użytkownika.

[ctx: block description]
en: Add an image or video with a text overlay.
pl: Dodaj obrazek lub film z nakładką tekstową.

[ctx: block description]
en: Add custom HTML code and preview it as you edit.
pl: Dodaj własny kod HTML i podejrzyj go podczas edycji.

[ctx: block description]
en: Add text that respects your spacing and tabs, and also allows styling.
pl: Dodaje tekst, który uwzględnia odstępy i tabulatory, a także pozwala na nadanie wyglądu.

[ctx: block description]
en: Add white space between blocks and customize its height.
pl: Dodaj odstęp między blokami i dostosuj ich wysokość.

[ctx: block description]
en: An advanced block that allows displaying post comments using different visual configurations.
pl: Zaawansowany blok umożliwiający wyświetlanie komentarzy wpisów przy użyciu różnych wizualizacji.

[ctx: block description]
en: An advanced block that allows displaying post types based on different query parameters and visual configurations.
pl: Zaawansowany blok który umożliwia wyświetlanie wpisów opartych o różne parametry zapytania oraz wybrany sposób wyświetlania.

[ctx: block description]
en: An advanced block that allows displaying taxonomy terms based on different query parameters and visual configurations.
pl: Zaawansowany blok umożliwiający wyświetlanie terminów taksonomii na podstawie różnych parametrów zapytania i konfiguracji wizualnych.

[ctx: block description]
en: An individual item within a list.
pl: Pojedynczy element listy.

[ctx: block description]
en: An organized collection of items displayed in a specific order.
pl: Zorganizowana kolekcja elementów wyświetlanych w określonej kolejności.

[ctx: block description]
en: Container for tab panel content in a tabbed interface.
pl: Kontener dla zawartości panelu zakładki w interfejsie z zakładkami.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to display a comment, like the title, date, author, avatar and more.
pl: Zawiera elementy blokowe używane do wyświetlenia komentarza, takie jak tytuł, data, autor, awatar i inne.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render a post, like the title, date, featured image, content or excerpt, and more.
pl: Zawiera elementy blokowe używane do wyświetlenia wpisu takie jak tytuł, data, obrazek wyróżniający, treść, zajawka i pozostałe.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render a taxonomy term, like the name, description, and more.
pl: Zawiera elementy bloku służące do renderowania terminu taksonomii, takie jak nazwa, opis i inne.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render content when no query results are found.
pl: Zawiera elementy blokowe używane do renderowania treści, gdy nie zostaną znalezione żadne wyniki.

[ctx: block description]
en: Contains the hidden or revealed content beneath the heading.
pl: Zawiera ukrytą lub ujawnioną treść znajdującą się pod nagłówkiem.

[ctx: block description]
en: Content before this block will be shown in the excerpt on your archives page.
pl: Treść znajdująca się przed tym blokiem zostanie pokazana jako zajawka na stronach archiwum.

[ctx: block description]
en: Content for a tab in a tabbed interface.
pl: Zawartość karty w interfejsie z kartami.

[ctx: block description]
en: Create a break between ideas or sections with a horizontal separator.
pl: Utwórz przerwę między pomysłami lub sekcjami za pomocą poziomego separatora.

[ctx: block description]
en: Create a link that always points to the homepage of the site. Usually not necessary if there is already a site title link present in the header.
pl: Utwórz odnośnik, który zawsze prowadzi do strony głównej witryny. Zwykle nie jest to konieczne, jeśli w nagłówku znajduje się już odnośnik do tytułu witryny.

[ctx: block description]
en: Create structured content in rows and columns to display information.
pl: Utwórz uporządkowaną treść w wierszach i kolumnach, aby wyświetlić informacje.

[ctx: block description]
en: Describe in a few words what this site is about. This is important for search results, sharing on social media, and gives overall clarity to visitors.
pl: Opisz w kilku słowach, czego dotyczy ta strona. Jest to ważne dla wyników wyszukiwania, udostępniania w mediach społecznościowych i zapewnia odwiedzającym ogólną przejrzystość.

[ctx: block description]
en: Display a breadcrumb trail showing the path to the current page.
pl: Wyświetl okruszki pokazujące drogę do bieżącej strony.

[ctx: block description]
en: Display a custom date.
pl: Wyświetl własną datę.

[ctx: block description]
en: Display a date archive of your posts.
pl: Wyświetl miesięczne archiwum twoich wpisów.

[ctx: block description]
en: Display a legacy widget.
pl: Wyświetl widżet starego typu.

[ctx: block description]
en: Display a list of all pages.
pl: Wyświetl listę wszystkich stron.

[ctx: block description]
en: Display a list of all terms of a given taxonomy.
pl: Wyświetl listę wszystkich terminów danej taksonomii.

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent comments.
pl: Wyświetl listę twoich najnowszych komentarzy.

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent posts.
pl: Wyświetl listę najnowszych wpisów.

[ctx: block description]
en: Display a post's comments count.
pl: Wyświetl licznik komentarzy wpisu.

[ctx: block description]
en: Display a post's comments form.
pl: Wyświetl formularz komentaowania.

[ctx: block description]
en: Display a post's featured image.
pl: Wyświetl obrazek wyróżniający wpisu.

[ctx: block description]
en: Display an icon linking to a social profile or site.
pl: Wyświetl ikonkę prowadzącą do profilu lub witryny społecznościowej.

[ctx: block description]
en: Display an image to represent this site. Update this block and the changes apply everywhere.
pl: Wyświetl obrazek reprezentujący tę witrynę. Zaktualizuj ten blok, a zmiany zostaną zastosowane wszędzie.

[ctx: block description]
en: Display code snippets that respect your spacing and tabs.
pl: Wyświetl fragmenty kodu, które uwzględniają odstępy i tabulatory.

[ctx: block description]
en: Display content in a tabbed interface to help users navigate detailed content with ease.
pl: Wyświetlaj treści w interfejsie z kartami, aby ułatwić użytkownikom nawigację po szczegółowych treściach.

[ctx: block description]
en: Display content in multiple columns, with blocks added to each column.
pl: Wyświetl treści w wielu kolumnach, z blokami dodanymi do każdej kolumny.

[ctx: block description]
en: Display entries from any RSS or Atom feed.
pl: Wyświetl treści z dowolnych kanałów RSS lub Atom.

[ctx: block description]
en: Display footnotes added to the page.
pl: Wyświetl przypisy dodane do strony.

[ctx: block description]
en: Display icons linking to your social profiles or sites.
pl: Wyświetl ikonki prowadzące do profili lub witryn społecznościowych.

[ctx: block description]
en: Display mathematical notation using LaTeX.
pl: Wyświetlaj notację matematyczną za pomocą LaTeX.

[ctx: block description]
en: Display multiple images in a rich gallery.
pl: Wyświetl wiele obrazków w bogatej galerii.

[ctx: block description]
en: Display the description of categories, tags and custom taxonomies when viewing an archive.
pl: Wyświetl opis kategorii, znaczników i własnych taksonomii podczas przeglądania archiwum.

[ctx: block description]
en: Display the excerpt.
pl: Wyświetl zajawkę.

[ctx: block description]
en: Display the query title.
pl: Wyświetl tytuł zapytania.

[ctx: block description]
en: Display the tab buttons for a tabbed interface.
pl: Wyświetl przyciski kart dla interfejsu z kartami.

[ctx: block description]
en: Display the total number of results in a query.
pl: Wyświetl całkowitą liczbę wyników zapytania.

[ctx: block description]
en: Displays a foldable layout that groups content in collapsible sections.
pl: Wyświetla składany układ, który grupuje treść w składanych sekcjach.

[ctx: block description]
en: Displays a heading that toggles the accordion panel.
pl: Wyświetla nagłówek, który przełącza panel akordeonu.

[ctx: block description]
en: Displays a link to edit the comment in the WordPress Dashboard. This link is only visible to users with the edit comment capability.
pl: Wyświetla odnośni edycji komentarza w panelu WordPressa. Jest on widoczny tylko dla użytkowników z uprawnieniami do edycji komentarzy.

[ctx: block description]
en: Displays a link to reply to a comment.
pl: Wyświetla odnośnik odpowiedzi na komentarz.

[ctx: block description]
en: Displays a list of page numbers for comments pagination.
pl: Wyświetla listę numerów stron służącą do paginacji komentarzy.

[ctx: block description]
en: Displays a list of page numbers for pagination.
pl: Wyświetla listę numerów stron służącą do paginacji.

[ctx: block description]
en: Displays a page inside a list of all pages.
pl: Wyświetla stronę wewnątrz listy wszystkich stron.

[ctx: block description]
en: Displays a paginated navigation to next/previous set of comments, when applicable.
pl: Wyświetla stronicowaną nawigację do wyświetlenia następnego/poprzedniego zestawu komentarzy, o ile istnieją.

[ctx: block description]
en: Displays a paginated navigation to next/previous set of posts, when applicable.
pl: Wyświetla stronicowaną nawigację do wyświetlenia następnego/poprzedniego zestawu wpisów, o ile istnieją.

[ctx: block description]
en: Displays a title with the number of comments.
pl: Wyświetla tytuł z liczbą komentarzy.

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a comment.
pl: Wyświetla treść komentarza.

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a post or page.
pl: Wyświetla treść wpisu lub strony.

[ctx: block description]
en: Displays the date on which the comment was posted.
pl: Wyświetla datę opublikowania komentarza.

[ctx: block description]
en: Displays the link of a post, page, or any other content-type.
pl: Wyświetla odnośnik do wpisu, strony lub dowolnego typu treści.

[ctx: block description]
en: Displays the link to the current post comments.
pl: Wyświetla odnośnik do aktualnych komentarzy do wpisu.

[ctx: block description]
en: Displays the name of a taxonomy term.
pl: Wyświetla nazwę terminu taksonomii.

[ctx: block description]
en: Displays the name of the author of the comment.
pl: Wyświetla autora komentarza.

[ctx: block description]
en: Displays the name of this site. Update the block, and the changes apply everywhere it’s used. This will also appear in the browser title bar and in search results.
pl: Wyświetla nazwę witryny. Zaktualizuj blok, a zmiany zostaną zastosowane wszędzie, gdzie jest używany. Pojawi się również na pasku tytułu przeglądarki oraz w wynikach wyszukiwania.

[ctx: block description]
en: Displays the next comment's page link.
pl: Wyświetla odnośnik do strony z następnymi komentarzami.

[ctx: block description]
en: Displays the next or previous post link that is adjacent to the current post.
pl: Wyświetla odnośnik do następnego lub poprzedniego wpisu, który znajduje się obok bieżącego wpisu.

[ctx: block description]
en: Displays the next posts page link.
pl: Wyświetla odnośnik do następnej strony wpisu.

[ctx: block description]
en: Displays the post count of a taxonomy term.
pl: Wyświetla liczbę wpisów dla terminu taksonomii.

[ctx: block description]
en: Displays the previous comment's page link.
pl: Wyświetla odnośnik do strony z poprzednimi komentarzami.

[ctx: block description]
en: Displays the previous posts page link.
pl: Wyświetla odnośnik do strony z poprzednimi wpisami.

[ctx: block description]
en: Displays the title of a post, page, or any other content-type.
pl: Wyświetla tytuł wpisu, strony lub innego typu treści.

[ctx: block description]
en: Edit the different global regions of your site, like the header, footer, sidebar, or create your own.
pl: Edytuj różne globalne regiony swojej witryny, takie jak nagłówek, stopka i panel boczny, lub utwórz swoje własne.

[ctx: block description]
en: Embed a simple audio player.
pl: Osadź prosty odtwarzacz audio.

[ctx: block description]
en: Embed a simple playlist.
pl: Osadź prostą playlistę.

[ctx: block description]
en: Embed a video from your media library or upload a new one.
pl: Osadź film ze swoich multimediów lub prześlij nowy.

[ctx: block description]
en: Gather blocks in a layout container.
pl: Zbierz bloki w kontenerze układu.

[ctx: block description]
en: Give quoted text visual emphasis. "In quoting others, we cite ourselves." — Julio Cortázar
pl: Daj szczególny nacisk na zacytowany tekst. „Cytując innych, cytujemy samych siebie.” — Julio Cortázar

[ctx: block description]
en: Give special visual emphasis to a quote from your text.
pl: Nadaj szczególny wizualny akcent cytatowi z tekstu.

[ctx: block description]
en: Help visitors find your content.
pl: Pomóż odwiedzającym znaleźć treść.

[ctx: block description]
en: Hide and show additional content.
pl: Ukryj lub pokaż dodatkowe treści.

[ctx: block description]
en: Insert additional custom elements with a WordPress shortcode.
pl: Wstaw dodatkowe własne elementy za pomocą krótkiego kodu WordPress.

[ctx: block description]
en: Insert an SVG icon.
pl: Wstaw ikonkę SVG.

[ctx: block description]
en: Insert an image to make a visual statement.
pl: Wstaw obrazek, aby utworzyć przekaz wizualny.

[ctx: block description]
en: Insert poetry. Use special spacing formats. Or quote song lyrics.
pl: Wstaw wiersz. Użyj specjalnych odstępów. Albo zacytuj tekst piosenki.

[ctx: block description]
en: Introduce new sections and organize content to help visitors (and search engines) understand the structure of your content.
pl: Wstaw nowe sekcje i uporządkuj treść, aby pomóc odwiedzającym (i wyszukiwarkom) zrozumieć jej strukturę.

[ctx: block description]
en: Playlist track.
pl: Utwór z playlisty.

[ctx: block description]
en: Post terms.
pl: Taksonomie wpisu.

[ctx: block description]
en: Prompt visitors to take action with a button-style link.
pl: Zachęć odwiedzających do działania przy pomocy odnośnika w formie przycisku.

[ctx: block description]
en: Prompt visitors to take action with a group of button-style links.
pl: Zachęć odwiedzających do wykorzystania grupy odnośników wyświetlanych jako przyciski.

[ctx: block description]
en: Provide a notification message after the form has been submitted.
pl: Prześlij powiadomienie po przesłaniu formularza.

[ctx: block description]
en: Reuse this design across your site.
pl: Użyj projektu ponownie w całej witrynie.

[ctx: block description]
en: Separate your content into a multi-page experience.
pl: Podziel swoją treść na kilka stron.

[ctx: block description]
en: Set media and words side-by-side for a richer layout.
pl: Ustaw media i treść obok siebie, aby stworzyć lepszy układ.

[ctx: block description]
en: Show a block pattern.
pl: Pokaż blok wzorca.

[ctx: block description]
en: Show login & logout links.
pl: Pokaż odnośniki logowania i wylogowania.

[ctx: block description]
en: Show minutes required to finish reading the post. Can also show a word count.
pl: Pokaż liczbę minut potrzebnych na przeczytanie wpisu. Możesz również wyświetlić liczbę słów.

[ctx: block description]
en: Start with the basic building block of all narrative.
pl: Proszę zacząć od zbudowania prostego bloku wszystkich opowiadań.

[ctx: block description]
en: Summarize your post with a list of headings. Add HTML anchors to Heading blocks to link them here.
pl: Podsumuj swój wpis listą nagłówków. Dodaj kotwice HTML do bloków nagłówka, aby utworzyć kotwice.

[ctx: block description]
en: The author biography.
pl: Biografia autora.

[ctx: block description]
en: The author name.
pl: Nazwa autora.

[ctx: block description]
en: The basic building block for forms.
pl: Podstawowy blok formularzy.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Avatar block instead.
pl: Ten blok jest przestarzały. Proszę użyć bloku awatara.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Avatar block, the Author Name block, and the Author Biography block instead.
pl: Ten blok jest przestarzały. Użyj raczej bloku „Awatar”, bloku „Nazwisko autora” lub bloku „Biografia autora”.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Columns block instead.
pl: Ten blok jest przestarzały. Zamiast tego proszę użyć bloku kolumn.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Comments block instead.
pl: Ten blok jest przestarzały. Zamiast niego użyj bloku komentarzy.

[ctx: block description]
en: Use the classic WordPress editor.
pl: Użyj klasycznego edytora WordPress.

[ctx: block description]
en: Wraps the heading and panel in one unit.
pl: Łączy nagłówek i panel w jedną całość.

[ctx: block description]
en: Your site doesn’t include support for this block.
pl: Witryna nie obsługuje wybranego bloku.

[ctx: block keyword]
en: archive
pl: archiwum

[ctx: block keyword]
en: blockquote
pl: cytat blokowy

[ctx: block keyword]
en: blogs
pl: blogi

[ctx: block keyword]
en: bullet list
pl: lista wypunktowana

[ctx: block keyword]
en: button
pl: przycisk

[ctx: block keyword]
en: categories
pl: kategorie

[ctx: block keyword]
en: cite
pl: cytat

[ctx: block keyword]
en: close
pl: zamknij

[ctx: block keyword]
en: container
pl: kontener

[ctx: block keyword]
en: custom post types
pl: własne typy treści

[ctx: block keyword]
en: description
pl: opis

[ctx: block keyword]
en: disclosure
pl: ujawnienia

[ctx: block keyword]
en: divider
pl: rozdzielacz

[ctx: block keyword]
en: document
pl: dokument

[ctx: block keyword]
en: document outline
pl: zarys dokumentu

[ctx: block keyword]
en: download
pl: pobierz

[ctx: block keyword]
en: embed
pl: osadź

[ctx: block keyword]
en: equation
pl: równanie

[ctx: block keyword]
en: feed
pl: kanał

[ctx: block keyword]
en: feedback
pl: uwaga

[ctx: block keyword]
en: find
pl: znajdź

[ctx: block keyword]
en: form
pl: formularz

[ctx: block keyword]
en: formula
pl: wzór

[ctx: block keyword]
en: horizontal-line
pl: linia pozioma

[ctx: block keyword]
en: icon
pl: ikonka

[ctx: block keyword]
en: image
pl: obrazek

[ctx: block keyword]
en: images
pl: obrazki

[ctx: block keyword]
en: input
pl: wejście

[ctx: block keyword]
en: link
pl: odnośnik

[ctx: block keyword]
en: links
pl: odnośniki

[ctx: block keyword]
en: list
pl: lista

[ctx: block keyword]
en: login
pl: logowanie

[ctx: block keyword]
en: logout
pl: wyloguj się

[ctx: block keyword]
en: lyrics
pl: teksty piosenek

[ctx: block keyword]
en: mathematics
pl: matematyka

[ctx: block keyword]
en: message
pl: wiadomość

[ctx: block keyword]
en: movie
pl: film

[ctx: block keyword]
en: music
pl: muzyka

[ctx: block keyword]
en: navigation
pl: nawigacja

[ctx: block keyword]
en: next page
pl: następna strona

[ctx: block keyword]
en: notification
pl: powiadomienie

[ctx: block keyword]
en: numbered list
pl: lista numerowana

[ctx: block keyword]
en: ordered list
pl: lista uporządkowana

[ctx: block keyword]
en: overlay
pl: nakładka

[ctx: block keyword]
en: page
pl: strona

[ctx: block keyword]
en: pagination
pl: stronicowanie

[ctx: block keyword]
en: photo
pl: zdjęcie

[ctx: block keyword]
en: photos
pl: zdjęcia

[ctx: block keyword]
en: picture
pl: obraz

[ctx: block keyword]
en: poem
pl: wiersz

[ctx: block keyword]
en: poetry
pl: poezja

[ctx: block keyword]
en: posts
pl: wpisy

[ctx: block keyword]
en: read more
pl: dowiedz się więcej

[ctx: block keyword]
en: recent comments
pl: ostatnie komentarze

[ctx: block keyword]
en: recent posts
pl: najnowsze wpisy

[ctx: block keyword]
en: recording
pl: nagrywanie

[ctx: block keyword]
en: references
pl: referencje

[ctx: block keyword]
en: reusable
pl: wielokrotnego użycia

[ctx: block keyword]
en: row
pl: wiersz

[ctx: block keyword]
en: section
pl: sekcja

[ctx: block keyword]
en: song
pl: utwór

[ctx: block keyword]
en: sound
pl: dźwięk

[ctx: block keyword]
en: stanza
pl: strofa

[ctx: block keyword]
en: submit
pl: wyślij

[ctx: block keyword]
en: subtitle
pl: podtytuł

[ctx: block keyword]
en: summary
pl: podsumowanie

[ctx: block keyword]
en: tags
pl: znaczniki

[ctx: block keyword]
en: taxonomy
pl: taksonomia

[ctx: block keyword]
en: term title
pl: tytuł terminu

[ctx: block keyword]
en: terms
pl: terminy

[ctx: block keyword]
en: text
pl: tekst

[ctx: block keyword]
en: title
pl: tytuł

[ctx: block keyword]
en: toggle
pl: przełącz

[ctx: block keyword]
en: verse
pl: wiersz

[ctx: block keyword]
en: video
pl: film

[ctx: block keyword]
en: wrapper
pl: obwoluta

[ctx: block style label]
en: Default
pl: Domyślne

[ctx: block style label]
en: Dots
pl: Kropki

[ctx: block style label]
en: Fill
pl: Wypełnienie

[ctx: block style label]
en: Logos Only
pl: Tylko logotypy

[ctx: block style label]
en: Outline
pl: Kontur

[ctx: block style label]
en: Pill Shape
pl: Kształt pigułki

[ctx: block style label]
en: Plain
pl: Prosty

[ctx: block style label]
en: Rounded
pl: Zaokrąglone

[ctx: block style label]
en: Stripes
pl: Paski

[ctx: block style label]
en: Wide Line
pl: Szeroka linia

[ctx: block title]
en: Accordion
pl: Akordeon

[ctx: block title]
en: Accordion Heading
pl: Nagłówek akordeonu

[ctx: block title]
en: Accordion Item
pl: Element akordeonu

[ctx: block title]
en: Accordion Panel
pl: Panel akordeonowy

[ctx: block title]
en: Archives
pl: Archiwa

[ctx: block title]
en: Audio
pl: Plik dźwiękowy

[ctx: block title]
en: Author (deprecated)
pl: Autor (przestarzałe)

[ctx: block title]
en: Author Biography
pl: Biografia autora

[ctx: block title]
en: Author Name
pl: Autor

[ctx: block title]
en: Avatar
pl: Awatar

[ctx: block title]
en: Breadcrumbs
pl: Okruszki

[ctx: block title]
en: Button
pl: Przycisk

[ctx: block title]
en: Buttons
pl: Przyciski

[ctx: block title]
en: Calendar
pl: Kalendarz

[ctx: block title]
en: Classic
pl: Klasyczny

[ctx: block title]
en: Code
pl: Kod

[ctx: block title]
en: Column
pl: Kolumna

[ctx: block title]
en: Columns
pl: Kolumny

[ctx: block title]
en: Comment (deprecated)
pl: Komentarz wpisu (przestarzałe)

[ctx: block title]
en: Comment Author Avatar (deprecated)
pl: Awatar autora komentarza (przestarzałe)

[ctx: block title]
en: Comment Author Name
pl: Nazwa autora komentarza

[ctx: block title]
en: Comment Content
pl: Treść komentarza

[ctx: block title]
en: Comment Date
pl: Data komentarza

[ctx: block title]
en: Comment Edit Link
pl: Odnośnik edycji komentarza

[ctx: block title]
en: Comment Reply Link
pl: Odnośnik do odpowiedzi na komentarz

[ctx: block title]
en: Comment Template
pl: Szablon komentarzy

[ctx: block title]
en: Comments
pl: Komentarze

[ctx: block title]
en: Comments Count
pl: Liczba komentarzy

[ctx: block title]
en: Comments Form
pl: Formularz komentarzy

[ctx: block title]
en: Comments Link
pl: Odnośnik do komentarzy

[ctx: block title]
en: Comments Next Page
pl: Następna strona komentarzy

[ctx: block title]
en: Comments Page Numbers
pl: Numery stron z komentarzami

[ctx: block title]
en: Comments Pagination
pl: Paginacja komentarzy

[ctx: block title]
en: Comments Previous Page
pl: Poprzednia strona komentarzy

[ctx: block title]
en: Comments Title
pl: Tytuł komentarzy

[ctx: block title]
en: Content
pl: Treść

[ctx: block title]
en: Cover
pl: Okładka

[ctx: block title]
en: Custom HTML
pl: Własny HTML

[ctx: block title]
en: Custom Link
pl: Własny odnośnik

[ctx: block title]
en: Date
pl: Data

[ctx: block title]
en: Details
pl: Szczegóły

[ctx: block title]
en: Embed
pl: Osadź

[ctx: block title]
en: Excerpt
pl: Zajawka

[ctx: block title]
en: Featured Image
pl: Obrazek wyróżniający

[ctx: block title]
en: File
pl: Plik

[ctx: block title]
en: Footnotes
pl: Przypisy

[ctx: block title]
en: Form
pl: Formularz

[ctx: block title]
en: Form Submission Notification
pl: Powiadomienie o przesłaniu formularza

[ctx: block title]
en: Form Submit Button
pl: Przycisk przesyłania formularza

[ctx: block title]
en: Gallery
pl: Galeria

[ctx: block title]
en: Group
pl: Grupa

[ctx: block title]
en: Heading
pl: Nagłówek

[ctx: block title]
en: Home Link
pl: Odnośnik do strony domowej

[ctx: block title]
en: Icon
pl: Ikonka

[ctx: block title]
en: Image
pl: Obrazek

[ctx: block title]
en: Input Field
pl: Pole wejściowe

[ctx: block title]
en: Latest Comments
pl: Najnowsze komentarze

[ctx: block title]
en: Latest Posts
pl: Najnowsze wpisy

[ctx: block title]
en: Legacy Widget
pl: Widżet starego typu

[ctx: block title]
en: List
pl: Lista

[ctx: block title]
en: List Item
pl: Element listy

[ctx: block title]
en: Login/out
pl: Zaloguj/wyloguj się

[ctx: block title]
en: Math
pl: Matematyka

[ctx: block title]
en: Media & Text
pl: Media i tekst

[ctx: block title]
en: More
pl: Więcej

[ctx: block title]
en: Navigation
pl: Nawigacja

[ctx: block title]
en: Navigation Overlay Close
pl: Zamknij nakładkę nawigacyjną

[ctx: block title]
en: Next Page
pl: Następna strona

[ctx: block title]
en: No Results
pl: Brak wyników

[ctx: block title]
en: Page Break
pl: Podział strony

[ctx: block title]
en: Page List
pl: Lista stron

[ctx: block title]
en: Page List Item
pl: Element listy stron

[ctx: block title]
en: Page Numbers
pl: Numery stron

[ctx: block title]
en: Pagination
pl: Paginacja

[ctx: block title]
en: Paragraph
pl: Akapit

[ctx: block title]
en: Pattern
pl: Wzorzec

[ctx: block title]
en: Pattern Placeholder
pl: Symbol zastępczy wzorca

[ctx: block title]
en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

[ctx: block title]
en: Playlist track
pl: Utwór z playlisty

[ctx: block title]
en: Post Navigation Link
pl: Odnośnik nawigacyjny wpisu

[ctx: block title]
en: Post Template
pl: Szablon wpisu

[ctx: block title]
en: Post Terms
pl: Taksonomie wpisu

[ctx: block title]
en: Preformatted
pl: Wstępnie sformatowany

[ctx: block title]
en: Previous Page
pl: Poprzednia strona

[ctx: block title]
en: Pullquote
pl: Wtrącenie

[ctx: block title]
en: Query Loop
pl: Pętla zapytania

[ctx: block title]
en: Query Title
pl: Tytuł zapytania

[ctx: block title]
en: Query Total
pl: Liczba zapytań

[ctx: block title]
en: Quote
pl: Cytat

[ctx: block title]
en: Read More
pl: Dowiedz się więcej

[ctx: block title]
en: Search
pl: Wyszukiwanie

[ctx: block title]
en: Shortcode
pl: Krótki kod

[ctx: block title]
en: Site Logo
pl: Logo witryny

[ctx: block title]
en: Site Tagline
pl: Motto witryny

[ctx: block title]
en: Site Title
pl: Nazwa witryny

[ctx: block title]
en: Social Icon
pl: Ikonka społecznościowa

[ctx: block title]
en: Social Icons
pl: Ikonki społecznościowe

[ctx: block title]
en: Spacer
pl: Odstęp

[ctx: block title]
en: Submenu
pl: Podmenu

[ctx: block title]
en: Tab
pl: Zakładka

[ctx: block title]
en: Tab List
pl: Lista zakładek

[ctx: block title]
en: Tab Panel
pl: Panel zakładek

[ctx: block title]
en: Tab Panels
pl: Panele zakładek

[ctx: block title]
en: Table
pl: Tabela

[ctx: block title]
en: Table of Contents
pl: Spis treści

[ctx: block title]
en: Tabs
pl: Karty

[ctx: block title]
en: Tag Cloud
pl: Chmura znacznika

[ctx: block title]
en: Template Part
pl: Fragment szablonu

[ctx: block title]
en: Term Count
pl: Liczba terminów

[ctx: block title]
en: Term Description
pl: Opis taksonomii

[ctx: block title]
en: Term Name
pl: Nazwa terminu

[ctx: block title]
en: Term Template
pl: Szablon terminu

[ctx: block title]
en: Terms List
pl: Lista taksonomii

[ctx: block title]
en: Terms Query
pl: Zapytanie o terminy

[ctx: block title]
en: Text Columns (deprecated)
pl: Kolumny tekstowe (przestarzałe)

[ctx: block title]
en: Time to Read
pl: Czas czytania

[ctx: block title]
en: Title
pl: Tytuł

[ctx: block title]
en: Unsupported
pl: Niewspierane

[ctx: block title]
en: Video
pl: Film

[ctx: block title]
en: Widget Area
pl: Strefa widżetów

[ctx: block title]
en: Widget Group
pl: Grupa widżetów

en: by %s
pl: autor %s

en: https://wordpress.org/support/plugin/gutenberg/
pl: https://wordpress.org/support/plugin/gutenberg

[ctx: icon label]
en: Arrow Down
pl: Strzałka w dół

[ctx: icon label]
en: Arrow Down Left
pl: Strzałka w dół w lewo

[ctx: icon label]
en: Arrow Down Right
pl: Strzałka w dół w prawo

[ctx: icon label]
en: Arrow Left
pl: Strzałka w lewo

[ctx: icon label]
en: Arrow Right
pl: Strzałka w prawo

[ctx: icon label]
en: Arrow Up
pl: Strzałka w górę

[ctx: icon label]
en: Arrow Up Left
pl: Strzałka w górę w lewo

[ctx: icon label]
en: Arrow Up Right
pl: Strzałka w górę w prawo

[ctx: icon label]
en: At Symbol (@)
pl: Znak @

[ctx: icon label]
en: Audio
pl: Dźwięk

[ctx: icon label]
en: Bell
pl: Dzwonek

[ctx: icon label]
en: Block Default
pl: Domyślny blok

[ctx: icon label]
en: Block Meta
pl: Blok meta danych

[ctx: icon label]
en: Block Table
pl: Blok tabeli

[ctx: icon label]
en: Calendar
pl: Kalendarz

[ctx: icon label]
en: Capture Photo
pl: Przechwyć zdjęcie

[ctx: icon label]
en: Capture Video
pl: Przechwyć film

[ctx: icon label]
en: Cart
pl: Koszyk

[ctx: icon label]
en: Category
pl: Kategoria

[ctx: icon label]
en: Caution
pl: Uwaga

[ctx: icon label]
en: Chart Bar
pl: Wykres słupkowy

[ctx: icon label]
en: Check
pl: Zaznaczenie

[ctx: icon label]
en: Chevron Down
pl: Szewron w dół

[ctx: icon label]
en: Chevron Down Small
pl: Mały szewron w dół

[ctx: icon label]
en: Chevron Left
pl: Szewron w lewo

[ctx: icon label]
en: Chevron Left Small
pl: Mały szewron w lewo

[ctx: icon label]
en: Chevron Right
pl: Szewron w prawo

[ctx: icon label]
en: Chevron Right Small
pl: Mały szewron w prawo

[ctx: icon label]
en: Chevron Up
pl: Szewron w górę

[ctx: icon label]
en: Chevron Up Down
pl: Mały szewron w dół

[ctx: icon label]
en: Chevron Up Small
pl: Mały szewron w górę

[ctx: icon label]
en: Comment
pl: Komentarz

[ctx: icon label]
en: Cover
pl: Okładka

[ctx: icon label]
en: Create
pl: Twórz

[ctx: icon label]
en: Desktop
pl: Biurko

[ctx: icon label]
en: Download
pl: Pobierz

[ctx: icon label]
en: Drawer Left
pl: Szuflada po lewej stronie

[ctx: icon label]
en: Drawer Right
pl: Szuflada po prawej stronie

[ctx: icon label]
en: Envelope
pl: Koperta

[ctx: icon label]
en: Error
pl: Błąd

[ctx: icon label]
en: External
pl: Zewnętrzne

[ctx: icon label]
en: File
pl: Plik

[ctx: icon label]
en: Gallery
pl: Galeria

[ctx: icon label]
en: Group
pl: Grupa

[ctx: icon label]
en: Heading
pl: Nagłówek

[ctx: icon label]
en: Help
pl: Pomoc

[ctx: icon label]
en: Home
pl: Dom

[ctx: icon label]
en: Image
pl: Obrazek

[ctx: icon label]
en: Info
pl: Informacja

[ctx: icon label]
en: Key
pl: Klucz

[ctx: icon label]
en: Language
pl: Język

[ctx: icon label]
en: Map Marker
pl: Znacznik mapy

[ctx: icon label]
en: Mobile
pl: Komórka

[ctx: icon label]
en: More Horizontal
pl: Bardziej poziomo

[ctx: icon label]
en: More Vertical
pl: Bardziej pionowo

[ctx: icon label]
en: Next
pl: Następne

[ctx: icon label]
en: Paragraph
pl: Paragraf

[ctx: icon label]
en: Payment
pl: Płatność

[ctx: icon label]
en: Pencil
pl: Ołówek

[ctx: icon label]
en: People
pl: Ludzie

[ctx: icon label]
en: Plus Circle
pl: Plus w kole

[ctx: icon label]
en: Previous
pl: Poprzednie

[ctx: icon label]
en: Published
pl: Opublikowano

[ctx: icon label]
en: Quote
pl: Cytat

[ctx: icon label]
en: Receipt
pl: Potwierdzenie

[ctx: icon label]
en: Scheduled
pl: Zaplanowano

[ctx: icon label]
en: Search
pl: Szukaj

[ctx: icon label]
en: Settings
pl: Ustawienia

[ctx: icon label]
en: Shadow
pl: Cień

[ctx: icon label]
en: Share
pl: Udostępnij

[ctx: icon label]
en: Shield
pl: Tarcza

[ctx: icon label]
en: Shuffle
pl: Losowo

[ctx: icon label]
en: Star Empty
pl: Pusta gwiazda

[ctx: icon label]
en: Star Filled
pl: Pełna gwiazda

[ctx: icon label]
en: Star Half
pl: Połowa gwiazdy

[ctx: icon label]
en: Store
pl: Sklep

[ctx: icon label]
en: Styles
pl: Wygląd

[ctx: icon label]
en: Symbol Filled
pl: Pełen symbol

[ctx: icon label]
en: Table
pl: Stół

[ctx: icon label]
en: Tag
pl: Znacznik

[ctx: icon label]
en: Tip
pl: Wskazówka

[ctx: icon label]
en: Upload
pl: Prześlij

[ctx: icon label]
en: Verse
pl: Wiersz

[ctx: label before the title of the next post]
en: Next:
pl: Następny:

[ctx: label before the title of the previous post]
en: Previous:
pl: Poprzedni:

[ctx: label for next post link]
en: Next
pl: Następny

[ctx: label for previous post link]
en: Previous
pl: Poprzedni

en: resolved/reopened
pl: rozwiązany/ponownie otwarty

en: untitled post %s
pl: wpis bez tytułu %s

en: … <a class="wp-block-latest-posts__read-more" href="%1$s" rel="noopener">Read more<span class="screen-reader-text">: %2$s</span></a>
pl: … <a class="wp-block-latest-posts__read-more" href="%1$s" rel="noopener">Dowiedz się więcej<span class="screen-reader-text">: %2$s</span></a>
