Plugins - Gutenberg - Stable (latest release) - en to my_MM translation catalogue (1003 entries)

en: Could not read image dimensions. The file may be corrupted or an unsupported format.
my_MM: ပုံ၏ အတိုင်းအတာများကို ဖတ်ရှု၍မရပါ။ ဖိုင်ပျက်စီးနေခြင်း သို့မဟုတ် ပံ့ပိုးမထားသော ဖော်မတ်ဖြစ်နေခြင်း ဖြစ်နိုင်ပါသည်။

note: translators: 1: image size name, 2: max height, 3: actual height
en: Uploaded image height (%3$d) exceeds maximum for "%1$s" size (%2$d).
my_MM: တင်လိုက်သောပုံ၏ အမြင့် (%3$d) သည် "%1$s" အရွယ်အစားအတွက် အများဆုံးအမြင့် (%2$d) ထက် ကျော်လွန်နေပါသည်။

note: translators: 1: image size name, 2: max width, 3: actual width
en: Uploaded image width (%3$d) exceeds maximum for "%1$s" size (%2$d).
my_MM: တင်လိုက်သောပုံ၏ အကျယ် (%3$d) သည် "%1$s" အရွယ်အစားအတွက် အများဆုံးအကျယ် (%2$d) ထက် ကျော်လွန်နေပါသည်။

en: Unknown image size.
my_MM: မသိရသော ပုံအရွယ်အစား။

note: translators: 1: actual width, 2: actual height, 3: expected width, 4: expected height
en: Uploaded image dimensions (%1$dx%2$d) do not match original image dimensions (%3$dx%4$d).
my_MM: တင်လိုက်သောပုံ၏ အတိုင်းအတာများ (%1$dx%2$d) သည် မူရင်းပုံ၏ အတိုင်းအတာများ (%3$dx%4$d) နှင့် ကိုက်ညီမှုမရှိပါ။

en: Uploaded image must have positive dimensions.
my_MM: တင်လိုက်သောပုံ၏ အတိုင်းအတာများသည် အပေါင်းကိန်းတန်ဖိုးများ ဖြစ်ရပါမည်။

en: Memory
my_MM: မှတ်ဉာဏ်ပမာဏ (Memory)

en: Sorry, you are only allowed to set status to private for guidelines.
my_MM: တောင်းပန်ပါသည်၊ လမ်းညွှန်ချက်များအတွက် အခြေအနေကို သီးသန့် (Private) အဖြစ်သာ သတ်မှတ်ခွင့်ရှိပါသည်။

en: Shows the Toolbar in the fullscreen Post and Site Editor.
my_MM: ပို့စ်နှင့် ဆိုက်တည်းဖြတ်စနစ်၏ မျက်နှာပြင်အပြည့်မုဒ်တွင် Tool-bar ကို ပြသပေးပါသည်။

en: Toolbar in editor
my_MM: တည်းဖြတ်စနစ်ရှိ Tool-bar

en: Authoring intent about how the widget wants to render.
my_MM: ဝစ်ဂျက်ကို မည်သို့ဖော်ပြလိုသည်ဟူသော ဖန်တီးသူ၏ ရည်ရွယ်ချက်။

en: Sorry, you are not allowed to view guidelines.
my_MM: စိတ်မရှိပါနှင့်၊ သင်သည် လမ်းညွှန်ချက်များကို ကြည့်ရှုခွင့်မရှိပါ။

en: Enables a dedicated route-based media editor screen for editing media items (metadata and content).
my_MM: မီဒီယာအရာများ (မက်တာဒေတာနှင့် အကြောင်းအရာ) ကို ပြင်ဆင်ရန်အတွက် သီးသန့်လမ်းကြောင်းအခြေပြု (Route-based) မီဒီယာစာတည်းဖြတ်စနစ် မျက်နှာပြင်ကို ဖွင့်ပေးသည်။

en: Enables a UI for creating and managing custom taxonomies and custom post types under Settings.
my_MM: ဆက်တင်များ (Settings) အောက်တွင် စိတ်ကြိုက်တက်ဆိုနိုမီများနှင့် စိတ်ကြိုက်ပို့စ်အမျိုးအစားများကို ဖန်တီးရန်และ စီမံခန့်ခွဲရန် အသုံးပြုသူမျက်နှာပြင် (UI) ကို ဖွင့်ပေးသည်။

en: Media Editor (Route)
my_MM: မီဒီယာစာတည်းဖြတ်စနစ် (လမ်းကြောင်း)

en: Enables UI changes aimed at deprecating the Classic block, including prompts on existing Classic blocks to migrate their content to blocks or to a Custom HTML block.
my_MM: ကလပ်စစ်လုပ်ကွက် (Classic block) ကို အသုံးမပြုတော့ရန် ရည်ရွယ်သည့် UI အပြောင်းအလဲများကို ဖွင့်ပေးသည်။ ယင်းတွင် လက်ရှိကလပ်စစ်လုပ်ကွက်များရှိ အကြောင်းအရာများကို အခြားလုပ်ကွက်များ သို့မဟုတ် စိတ်ကြိုက် HTML လုပ်ကွက်သို့ ပြောင်းရွှေ့ရန် တောင်းဆိုချက်များ ပါဝင်သည်။

en: Classic block deprecation
my_MM: ကလပ်စစ်လုပ်ကွက် အသုံးမပြုတော့ခြင်း

en: Dashboard identifier as produced by the build pipeline.
my_MM: တည်ဆောက်မှုစနစ် (Build pipeline) မှ ထုတ်လုပ်လိုက်သော ဒက်ရှ်ဘုတ် သတ်မှတ်စနစ် (Dashboard identifier)။

en: Widget type names must contain a namespace prefix. Example: my-plugin/my-custom-widget-type
my_MM: ဝစ်ဂျက်အမျိုးအစား အမည်များတွင် နိမိတ်ပုံစံဆက်စပ်အမည် (Namespace prefix) ပါဝင်ရမည်။ ဥပမာ - my-plugin/my-custom-widget-type

en: Widget type names must not contain uppercase characters.
my_MM: ဝစ်ဂျက်အမျိုးအစား အမည်များတွင် စာလုံးကြီးများ မပါဝင်ရပါ။

en: Widget type names must be strings.
my_MM: ဝစ်ဂျက်အမျိုးအစား အမည်များသည် စာသား (Strings) ဖြစ်ရမည်။

en: Script-module handle for the widget metadata entry point.
my_MM: ဝစ်ဂျက် မက်တာဒေတာ အဝင်အမှတ်အတွက် Script-module handle ဖြစ်သည်။

en: Script-module handle for the widget render entry point.
my_MM: ဝစ်ဂျက် ဖော်ပြမှု (Render) အဝင်အမှတ်အတွက် Script-module handle ဖြစ်သည်။

en: Sorry, you are not allowed to view widget modules.
my_MM: စိတ်မရှိပါနှင့်၊ သင်သည် ဝစ်ဂျက်မော်ဂျူးများကို ကြည့်ရှုခွင့်မရှိပါ။

en: Invalid widget module name.
my_MM: ဝစ်ဂျက်မော်ဂျူးအမည် မမှန်ကန်ပါ။

en: Widget module name including namespace.
my_MM: နိမိတ်ပုံစံဆက်စပ်အမည် (Namespace) ပါဝင်သော ဝစ်ဂျက်မော်ဂျူးအမည်။

en: Add post type
my_MM: ပို့စ်အမျိုးအစား ထည့်ရန်

en: User post type
my_MM: အသုံးပြုသူ ပို့စ်အမျိုးအစား

en: User post types
my_MM: အသုံးပြုသူ ပို့စ်အမျိုးအစားများ

en: Content Types
my_MM: အကြောင်းအရာ အမျိုးအစားများ

en: Number of terms in this taxonomy.
my_MM: ဤတက်ဆိုနိုမီရှိ အသုံးအနှုန်း (Terms) အရေအတွက်။

en: Another user-defined post type already uses this key.
my_MM: အခြားအသုံးပြုသူသတ်မှတ်ထားသော ပို့စ်အမျိုးအစားတစ်ခုက ဤကီးကို အသုံးပြုထားပြီး ဖြစ်သည်။

en: Post type keys must be 1–20 characters and may only contain lowercase letters, numbers, hyphens, and underscores.
my_MM: ပို့စ်အမျိုးအစားကီးများသည် စာလုံးရေ ၁-၂၀ အတွင်း ရှိရမည်ဖြစ်ပြီး စာလုံးအသေးများ၊ ဂဏန်းများ၊ ဟိုက်ဖင် (-) နှင့် အောက်မျဉ်း (_) များကိုသာ ပါဝင်ခွင့်ပြုသည်။

note: translators: %s: post type slug
en: The post type key "%s" is reserved by an existing post type.
my_MM: ပို့စ်အမျိုးအစားကီး "%s" ကို လက်ရှိပို့စ်အမျိုးအစားတစ်ခုမှ သီးသန့်ဖယ်ချန်ထားပြီး ဖြစ်သည်။

en: Number of posts of this post type, matching the count shown in the admin list table's "All" view.
my_MM: စီမံခန့်ခွဲသူစာရင်းဇယား၏ "အားလုံး" (All) ဗျူးတွင် ပြသထားသော အရေအတွက်နှင့် ကိုက်ညီသည့် ဤပို့စ်အမျိုးအစား၏ ပို့စ်အရေအတွက်။

en: Typed post type configuration.
my_MM: ရိုက်ထည့်ထားသော ပို့စ်အမျိုးအစား ဖွဲ့စည်းမှုပုံစံ။

[ctx: Dimension size name]
en: 100%
my_MM: ၁၀၀%

[ctx: Dimension size name]
en: 75%
my_MM: ၇၅%

[ctx: Dimension size name]
en: 50%
my_MM: ၅၀%

[ctx: Dimension size name]
en: 25%
my_MM: ၂၅%

[ctx: block keyword]
en: lyrics
my_MM: သီချင်းစာသား

[ctx: block keyword]
en: song
my_MM: သီချင်း

[ctx: block keyword]
en: stanza
my_MM: လင်္ကာပိုဒ်

[ctx: block keyword]
en: verse
my_MM: လင်္ကာ

[ctx: block description]
en: A single tab button in the tab list.
my_MM: တဘ်စာရင်းရှိ တဘ်ခလုတ်တစ်ခု။

[ctx: block title]
en: Tab Panel
my_MM: တဘ်ဘောင်

[ctx: block title]
en: Tab List
my_MM: တဘ်စာရင်း

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Avatar block, the Author Name block, and the Author Biography block instead.
my_MM: ဤ Block သည် ခေတ်မမှီတော့ပါ။ ကျေးဇူးပြု၍ ၎င်းအစား အသုံးပြုသူရုပ်ပုံ (Avatar) Block၊ စာရေးသူအမည် (Author Name) Block နှင့် စာရေးသူကိုယ်ရေးအကျဉ်း (Author Biography) Block တို့ကို အသုံးပြုပါ။

[ctx: block title]
en: Author (deprecated)
my_MM: စာရေးသူ (ခေတ်မမှီတော့ပါ)

[ctx: block description]
en: Embed a simple playlist.
my_MM: ရိုးရှင်းသော ပလေလေးစ် (Playlist) တစ်ခုကို ထည့်သွင်းပါ။

[ctx: block title]
en: Playlist
my_MM: ပလေလေးစ်

[ctx: block description]
en: Playlist track.
my_MM: ပလေလေးစ် တေးသီချင်း။

[ctx: block title]
en: Playlist track
my_MM: ပလေလေးစ် တေးသီချင်း

[ctx: block keyword]
en: icon
my_MM: အိုင်ကွန်

[ctx: block description]
en: Insert an SVG icon.
my_MM: SVG အိုင်ကွန်တစ်ခု ထည့်သွင်းပါ။

[ctx: block title]
en: Icon
my_MM: အိုင်ကွန်

[ctx: icon label]
en: Desktop
my_MM: ဒက်စ်တော့

[ctx: icon label]
en: Create
my_MM: ဖန်တီးရန်

[ctx: icon label]
en: Cover
my_MM: မျက်နှာဖုံး

[ctx: icon label]
en: Comment
my_MM: မှတ်ချက်

[ctx: icon label]
en: Chevron Up Small
my_MM: အပေါ်ညွှန်မြှားအသေး

[ctx: icon label]
en: Chevron Up Down
my_MM: အပေါ်အောက်ညွှန်မြှား

[ctx: icon label]
en: Chevron Up
my_MM: အပေါ်ညွှန်မြှား

[ctx: icon label]
en: Chevron Right Small
my_MM: ညာညွှန်မြှားအသေး

[ctx: icon label]
en: Chevron Right
my_MM: ညာညွှန်မြှား

[ctx: icon label]
en: Chevron Left Small
my_MM: ဘယ်ညွှန်မြှားအသေး

[ctx: icon label]
en: Chevron Left
my_MM: ဘယ်ညွှန်မြှား

[ctx: icon label]
en: Chevron Down Small
my_MM: အောက်ညွှန်မြှားအသေး

[ctx: icon label]
en: Chevron Down
my_MM: အောက်ညွှန်မြှား

[ctx: icon label]
en: Check
my_MM: အမှန်ခြစ်

[ctx: icon label]
en: Chart Bar
my_MM: ဘားဇယားကွက်

[ctx: icon label]
en: Caution
my_MM: သတိပေးချက်

[ctx: icon label]
en: Category
my_MM: ကဏ္ဍ

[ctx: icon label]
en: Cart
my_MM: ဈေးဝယ်လှည်း

[ctx: icon label]
en: Capture Video
my_MM: ဗီဒီယိုရိုက်ကူးရန်

[ctx: icon label]
en: Capture Photo
my_MM: ဓာတ်ပုံရိုက်ကူးရန်

[ctx: icon label]
en: Calendar
my_MM: ပြက္ခဒိန်

[ctx: icon label]
en: Block Table
my_MM: Block ဇယား

[ctx: icon label]
en: Block Meta
my_MM: Block မေတာ

[ctx: icon label]
en: Block Default
my_MM: Block ပုံမှန်မူလ

[ctx: icon label]
en: Bell
my_MM: ခေါင်းလောင်း

[ctx: icon label]
en: Audio
my_MM: အသံဖိုင်

[ctx: icon label]
en: At Symbol (@)
my_MM: အက်သင်္ကေတ (@)

[ctx: icon label]
en: Arrow Up
my_MM: အပေါ်ပြမြှား

[ctx: icon label]
en: Arrow Up Right
my_MM: ညာဘက်အပေါ်ပြမြှား

[ctx: icon label]
en: Arrow Up Left
my_MM: ဘယ်ဘက်အပေါ်ပြမြှား

[ctx: icon label]
en: Arrow Right
my_MM: ညာပြမြှား

[ctx: icon label]
en: Arrow Left
my_MM: ဘယ်ပြမြှား

[ctx: icon label]
en: Arrow Down
my_MM: အောက်ပြမြှား

[ctx: icon label]
en: Verse
my_MM: လင်္ကာ/ကဗျာ

[ctx: icon label]
en: Upload
my_MM: တင်သွင်းရန်

[ctx: icon label]
en: Tip
my_MM: အကြံပြုချက်

[ctx: icon label]
en: Tag
my_MM: တဂ် (Tag)

[ctx: icon label]
en: Tablet
my_MM: တက်ဘလက်

[ctx: icon label]
en: Table
my_MM: ဇယား

[ctx: icon label]
en: Symbol Filled
my_MM: သင်္ကေတ (ဖြည့်ထားလျက်)

[ctx: icon label]
en: Symbol
my_MM: သင်္ကေတ

[ctx: icon label]
en: Styles
my_MM: စတိုင်လ်များ

[ctx: icon label]
en: Store
my_MM: စတိုး

[ctx: icon label]
en: Star Half
my_MM: ကြယ်ပွင့်တစ်ဝက်

[ctx: icon label]
en: Star Filled
my_MM: ကြယ်ပွင့် (ဖြည့်ထားလျက်)

[ctx: icon label]
en: Star Empty
my_MM: ကြယ်ပွင့်အလွတ်

[ctx: icon label]
en: Shuffle
my_MM: ကျပန်းပြောင်းရန်

[ctx: icon label]
en: Shield
my_MM: ဒိုင်း

[ctx: icon label]
en: Share
my_MM: မျှဝေရန်

[ctx: icon label]
en: Shadow
my_MM: အရိပ်

[ctx: icon label]
en: Settings
my_MM: ဆက်တင်များ

[ctx: icon label]
en: Search
my_MM: ရှာဖွေရန်

[ctx: icon label]
en: Scheduled
my_MM: သတ်မှတ်ထားပြီး

[ctx: icon label]
en: RSS
my_MM: RSS Feed

[ctx: icon label]
en: Receipt
my_MM: ပြေစာ

[ctx: icon label]
en: Quote
my_MM: ကောက်နုတ်ချက်

[ctx: icon label]
en: Published
my_MM: ထုတ်ဝေပြီး

[ctx: icon label]
en: Previous
my_MM: ယခင်

[ctx: icon label]
en: Plus Circle
my_MM: အပေါင်းလက္ခဏာ စက်ဝိုင်း

[ctx: icon label]
en: Plus
my_MM: အပေါင်းလက္ခဏာ

[ctx: icon label]
en: People
my_MM: လူစု

[ctx: icon label]
en: Pencil
my_MM: ခဲတံ

[ctx: icon label]
en: Payment
my_MM: ငွေပေးချေမှု

[ctx: icon label]
en: Paragraph
my_MM: စာပိုဒ်

[ctx: icon label]
en: Next
my_MM: နောက်တစ်ခု

[ctx: icon label]
en: More Vertical
my_MM: နောက်ထပ် ဒေါင်လိုက်မီနူး

[ctx: icon label]
en: More Horizontal
my_MM: နောက်ထပ် အလျားလိုက်မီနူး

[ctx: icon label]
en: Mobile
my_MM: မိုဘိုင်း

[ctx: icon label]
en: Menu
my_MM: မီနူး

[ctx: icon label]
en: Map Marker
my_MM: မြေပုံမှတ်သားချက်

[ctx: icon label]
en: Language
my_MM: ဘာသာစကား

[ctx: icon label]
en: Key
my_MM: သော့ချက်/ကီး

[ctx: icon label]
en: Info
my_MM: အချက်အလက်

[ctx: icon label]
en: Image
my_MM: ပုံရိပ်

[ctx: icon label]
en: Home
my_MM: ပင်မစာမျက်နှာ

[ctx: icon label]
en: Help
my_MM: အကူအညီ

[ctx: icon label]
en: Heading
my_MM: ခေါင်းစဉ်

[ctx: icon label]
en: Group
my_MM: အုပ်စု

[ctx: icon label]
en: Gallery
my_MM: ဓာတ်ပုံပြခန်း

[ctx: icon label]
en: File
my_MM: ဖိုင်

[ctx: icon label]
en: External
my_MM: ပြင်ပလင့်ခ်

[ctx: icon label]
en: Error
my_MM: ချို့ယွင်းချက်

[ctx: icon label]
en: Envelope
my_MM: စာအိတ်

[ctx: icon label]
en: Drawer Right
my_MM: ညာဘက် ဘေးကွက် (Drawer)

[ctx: icon label]
en: Drawer Left
my_MM: ဘယ်ဘက် ဘေးကွက် (Drawer)

[ctx: icon label]
en: Download
my_MM: ဒေါင်းလုဒ်လုပ်ရန်

[ctx: icon label]
en: Arrow Down Right
my_MM: ညာဘက်အောက်ပြမြှား

[ctx: icon label]
en: Arrow Down Left
my_MM: ဘယ်ဘက်အောက်ပြမြှား

en: Whether to use progressive/interlaced encoding when saving this image.
my_MM: ဤပုံကို သိမ်းဆည်းသည့်အခါ Progressive သို့မဟုတ် Interlaced ကုဒ်ရေးသားစနစ်ကို အသုံးပြုရမလားဟူသည့် အချက်။

en: EXIF orientation value from the original image. Values 1-8 follow the EXIF specification. A value other than 1 indicates the image needs rotation.
my_MM: မူရင်းပုံမှ ရရှိသော EXIF အနေအထား တန်ဖိုးဖြစ်သည်။ တန်ဖိုး ၁ မှ ၈ အထိသည် EXIF သတ်မှတ်ချက်အတိုင်း လိုက်နာသည်။ တန်ဖိုး ၁ မဟုတ်ပါက ပုံကို လှည့်ရန် လိုအပ်ကြောင်း ညွှန်းပြသည်။

en: Size name, or an array of size names when a single file is registered under multiple sizes with matching dimensions.
my_MM: အရွယ်အစား အမည်၊ သို့မဟုတ် ဖိုင်တစ်ခုတည်းကို တူညီသော အတိုင်းအတာများရှိသည့် အရွယ်အစား အပြားဖြင့် မှတ်ပုံတင်ထားသည့်အခါ ၎င်းအရွယ်အစား အမည်များ၏ အာရခေတ် (Array) ဖြစ်သည်။

en: Array of sub-size metadata collected from sideload responses.
my_MM: Sideload တုံ့ပြန်မှုများမှ စုဆောင်းရရှိထားသော အရွယ်အစားခွဲ မေတာဒေတာများ၏ အာရခေတ် (Array)။

en: Whether to generate image sub sizes from the sideloaded file.
my_MM: Sideload လုပ်ထားသော ဖိုင်မှတစ်ဆင့် ပုံ၏ အရွယ်အစားခွဲများကို ထုတ်လုပ်ပေးရမလားဟူသည့် အချက်။

note: translators: %s: Parameter name.
en: %s contains an invalid image size.
my_MM: %s တွင် မမှန်ကန်သော ပုံအရွယ်အစား ပါဝင်နေသည်။

note: translators: %s: Parameter name.
en: %s must be a string or an array of strings.
my_MM: %s သည် စာသား (String) သို့မဟုတ် စာသားများ၏ အာရခေတ် (Array) ဖြစ်ရပါမည်။

en: Image size. Can be a single size name or an array of size names to register the same file under multiple sizes.
my_MM: ပုံအရွယ်အစား။ ဖိုင်တစ်ခုတည်းကို အရွယ်အစား အပြားဖြင့် မှတ်ပုံတင်ရန်အတွက် အရွယ်အစားအမည် တစ်ခုတည်း သို့မဟုတ် အရွယ်အစားအမည်များ၏ အာရခေတ် (Array) ဖြစ်နိုင်သည်။

en: Artifact
my_MM: အနုပညာလက်ရာ

en: Additional Guidelines
my_MM: နောက်ထပ် လမ်းညွှန်ချက်များ

en: Site Context
my_MM: ဝဘ်ဆိုက် အကြောင်းအရာဆိုင်ရာ အချက်အလက်

en: Image Guidelines
my_MM: ပုံဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်များ

en: Copy Guidelines
my_MM: စာသားဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်များ

en: View Guideline Type
my_MM: လမ်းညွှန်ချက် အမျိုးအစားကို ကြည့်ရှုရန်

en: Update Guideline Type
my_MM: လမ်းညွှန်ချက် အမျိုးအစားကို အပ်ဒိတ်လုပ်ရန်

en: Search Guideline Types
my_MM: လမ်းညွှန်ချက် အမျိုးအစားများကို ရှာဖွေရန်

en: No guideline types found.
my_MM: လမ်းညွှန်ချက် အမျိုးအစားများ မတွေ့ပါ။

en: No guideline types
my_MM: လမ်းညွှန်ချက် အမျိုးအစားများ မရှိပါ

en: New Guideline Type Name
my_MM: လမ်းညွှန်ချက် အမျိုးအစား အမည်သစ်

en: Guideline Types list navigation
my_MM: လမ်းညွှန်ချက် အမျိုးအစားများ စာရင်း လမ်းညွှန်မှု

en: Guideline Types list
my_MM: လမ်းညွှန်ချက် အမျိုးအစားများ စာရင်း

en: A link to a guideline type.
my_MM: လမ်းညွှန်ချက် အမျိုးအစားတစ်ခုဆီသို့ ချိတ်ဆက်ပေးထားသော လင့်ခ်။

en: Guideline Type Link
my_MM: လမ်းညွှန်ချက် အမျိုးအစား လင့်ခ်

en: Edit Guideline Type
my_MM: လမ်းညွှန်ချက် အမျိုးအစားကို တည်းဖြတ်ရန်

en: &larr; Go to Guideline Types
my_MM: &larr; လမ်းညွှန်ချက် အမျိုးအစားများသို့ သွားရန်

en: Add or remove guideline types
my_MM: လမ်းညွှန်ချက် အမျိုးအစားများကို ထည့်သွင်းရန် သို့မဟုတ် ဖယ်ရှားရန်

en: Add Guideline Type
my_MM: လမ်းညွှန်ချက် အမျိုးအစား ထည့်သွင်းရန်

[ctx: taxonomy singular name]
en: Guideline Type
my_MM: လမ်းညွှန်ချက် အမျိုးအစား

[ctx: taxonomy general name]
en: Guideline Types
my_MM: လမ်းညွှန်ချက် အမျိုးအစားများ

en: View Guidelines
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်များကို ကြည့်ရှုရန်

en: View Guideline
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်ကို ကြည့်ရှုရန်

en: Search Guidelines
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်များကို ရှာဖွေရန်

en: No guidelines found in Trash.
my_MM: အမှိုက်ပုံးထဲတွင် လမ်းညွှန်ချက်များ မတွေ့ပါ။

en: No guidelines found.
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်များ မတွေ့ပါ။

en: New Guideline
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်အသစ်

en: Guidelines list navigation
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်များ စာရင်း လမ်းညွှန်မှု

en: Guidelines list
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်များ စာရင်း

en: Guideline updated.
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်ကို အပ်ဒိတ်လုပ်ပြီးပါပြီ။

en: Guideline scheduled.
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်ကို အချိန်ဇယားသတ်မှတ်ပြီးပါပြီ။

en: Guideline reverted to draft.
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်ကို မူကြမ်းအဆင့်သို့ ပြန်လည်ပြောင်းလဲလိုက်ပါပြီ။

en: Guideline published privately.
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်ကို သီးသန့်အဖြစ် ထုတ်ဝေပြီးပါပြီ။

en: Guideline published.
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်ကို ထုတ်ဝေပြီးပါပြီ။

en: Filter guidelines list
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်များ စာရင်းကို စစ်ထုတ်ရန်

en: Edit Guideline
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်ကို တည်းဖြတ်ရန်

en: All Guidelines
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်များ အားလုံး

en: Add Guideline
my_MM: လမ်းညွှန်ချက် ထည့်သွင်းရန်

[ctx: post type singular name]
en: Guideline
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်

[ctx: post type general name]
en: Guidelines
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်များ

en: Could not restore revision.
my_MM: ပြင်ဆင်မှုမှတ်တမ်းကို ပြန်လည်ကောင်းမွန်အောင် ပြုလုပ်၍မရပါ။

en: Revision not found.
my_MM: ပြင်ဆင်မှုမှတ်တမ်း မတွေ့ပါ။

en: Sorry, you are not allowed to restore revisions.
my_MM: တောင်းပန်ပါသည်၊ သင့်တွင် ပြင်ဆင်မှုမှတ်တမ်းများကို ပြန်လည်ကောင်းမွန်အောင် ပြုလုပ်ရန် လုပ်ပိုင်ခွင့်မရှိပါ။

en: Sorry, you are not allowed to delete revisions.
my_MM: တောင်းပန်ပါသည်၊ သင့်တွင် ပြင်ဆင်မှုမှတ်တမ်းများကို ဖျက်ပယ်ရန် လုပ်ပိုင်ခွင့်မရှိပါ။

en: Unique identifier for the revision to restore.
my_MM: ပြန်လည်ကောင်းမွန်အောင် ပြုလုပ်မည့် ပြင်ဆင်မှုမှတ်တမ်းအတွက် သီးသန့် ID သတ်မှတ်ချက်။

en: The output MIME type this image should be converted to, based on the image_editor_output_format filter. Null if no conversion is needed.
my_MM: image_editor_output_format ဖစ်လ်တာပေါ် အခြေခံ၍ ဤပုံကို ပြောင်းလဲပေးရမည့် အထွက် MIME အမျိုးအစား ဖြစ်သည်။ ပြောင်းလဲရန် မလိုပါက Null ကိုသုံးနိုင်သည်။

en: The ID of the author of the guidelines.
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်များ ရေးသားသူ၏ ID။

en: The date the guidelines were last modified, as GMT.
my_MM: GMT စံတော်ချိန်အရ လမ်းညွှန်ချက်များကို နောက်ဆုံး ပြုပြင်မွမ်းမံခဲ့သည့် ရက်စွဲ။

en: The date the guidelines were created, as GMT.
my_MM: GMT စံတော်ချိန်အရ လမ်းညွှန်ချက်များကို ဖန်တီးခဲ့သည့် ရက်စွဲ။

en: The date the guidelines were created, in the site's timezone.
my_MM: ဝဘ်ဆိုက်၏ စံတော်ချိန်အလိုက် လမ်းညွှန်ချက်များကို ဖန်တီးခဲ့သည့် ရက်စွဲ။

en: guideline_categories must be a JSON object.
my_MM: guideline_categories သည် JSON Object တစ်ခု ဖြစ်ရပါမည်။

en: The guideline categories and their content.
my_MM: လမ်းညွှန်ချက် ကဏ္ဍများနှင့် ၎င်းတို့၏ အကြောင်းအရာများ။

en: The status of the guidelines (draft or publish).
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်များ၏ အခြေအနေ (မူကြမ်း သို့မဟုတ် ထုတ်ဝေပြီး)။

en: Unique identifier for the guidelines.
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်များအတွက် သီးသန့် ID သတ်မှတ်ချက်။

en: Guidelines already exist. Use PATCH to update.
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်များ ရှိနှင့်ပြီးသား ဖြစ်သည်။ အပ်ဒိတ်လုပ်ရန် PATCH ကို အသုံးပြုပါ။

en: Sorry, you are not allowed to delete guidelines.
my_MM: တောင်းပန်ပါသည်၊ သင့်တွင် လမ်းညွှန်ချက်များကို ဖျက်ပယ်ရန် လုပ်ပိုင်ခွင့်မရှိပါ။

en: Sorry, you are not allowed to view the guidelines.
my_MM: တောင်းပန်ပါသည်၊ သင့်တွင် လမ်းညွှန်ချက်များကို ကြည့်ရှုရန် လုပ်ပိုင်ခွင့်မရှိပါ။

en: Limit response to guidelines with a specific status.
my_MM: တုံ့ပြန်မှုကို သတ်မှတ်ထားသော အခြေအနေရှိသည့် လမ်းညွှန်ချက်များသို့သာ ကန့်သတ်ပါ။

en: Limit response to guidelines for a specific block type.
my_MM: တုံ့ပြန်မှုကို သတ်မှတ်ထားသော block အမျိုးအစားအတွက် လမ်းညွှန်ချက်များသို့သာ ကန့်သတ်ပါ။

en: Limit response to a specific guideline category.
my_MM: တုံ့ပြန်မှုကို သတ်မှတ်ထားသော လမ်းညွှန်ချက်ကဏ္ဍသို့သာ ကန့်သတ်ပါ။

en: Gutenberg Experiments
my_MM: Gutenberg စမ်းသပ်ချက်များ

en: Enables a new dashboard experience with resizable, reorderable widgets that plugins can register and users can personalize.
my_MM: ပလပ်အင်များက မှတ်ပုံတင်နိုင်ပြီး အသုံးပြုသူများ စိတ်ကြိုက်ပြင်ဆင်နိုင်သော အရွယ်အစားပြောင်းလဲနိုင်သည့်အပြင် အစီအစဉ်ပြန်လည်ချနိုင်သည့် ဝစ်ဂျက်များပါဝင်သော ဒက်ရှ်ဘုတ်အတွေ့အကြုံသစ်ကို အသုံးပြုခွင့်ပေးသည်။

en: New Dashboard experience
my_MM: ဒက်ရှ်ဘုတ် အတွေ့အကြုံသစ်

en: Enables guidelines feature for managing editorial voice and tone guidelines under Settings.
my_MM: Settings အောက်တွင် တည်းဖြတ်မှုဆိုင်ရာ အသံနှင့် လေသံလမ်းညွှန်ချက်များကို စီမံခန့်ခွဲရန်အတွက် လမ်းညွှန်ချက်များ လုပ်ဆောင်ချက်ကို အသုံးပြုခွင့်ပေးသည်။

en: Guidelines
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်များ

[ctx: experiments group name]
en: Other
my_MM: အခြား

en: Allows multiple templates of the same type to be created, of which one can be active at a time. (Warning: when you deactivate this experiment, it is best to delete all created templates except for the active ones.)
my_MM: အမျိုးအစားတူညီသော ဆင်းပလိတ် (Template) အမြောက်အမြားကို ဖန်တီးခွင့်ပြုပြီး တစ်ကြိမ်လျှင် တစ်ခုသာ အသုံးပြုနိုင်မည်ဖြစ်သည်။ (သတိပေးချက်- ဤစမ်းသပ်ချက်ကို ပိတ်လိုက်သောအခါ လက်ရှိအသုံးပြုနေသော ဆင်းပလိတ်များမှလွဲ၍ ဖန်တီးထားသော အခြားဆင်းပလိတ်အားလုံးကို ဖျက်ပစ်ရန် အကောင်းဆုံးဖြစ်သည်)

en: Content types
my_MM: အကြောင်းအရာ အမျိုးအစားများ (Content types)

[ctx: experiments group name]
en: Templates
my_MM: ဆင်းပလိတ်များ

en: Full-page client-side navigation
my_MM: မျက်နှာပြင်အပြည့် client-side လမ်းညွှန်မှု

[ctx: experiments group name]
en: Interactivity
my_MM: အပြန်အလှန်သက်ရောက်မှု (Interactivity)

en: Editor Inspector: Use DataForm
my_MM: Editor Inspector- DataForm ကို အသုံးပြုရန်

[ctx: experiments group name]
en: Data Views
my_MM: ဒေတာ မြင်ကွင်းများ

en: Replaces the existing WordPress media modal with a new modal powered by Data Views, supporting browsing, selecting, and uploading media.
my_MM: လက်ရှိ WordPress မီဒီယာ ပေါ်ပ်အပ်ဝင်းဒိုးကို မီဒီယာ ရှာဖွေခြင်း၊ ရွေးချယ်ခြင်းနှင့် တင်ခြင်းတို့ကို ပံ့ပိုးပေးသည့် ဒေတာမြင်ကွင်းများ အခြေပြု ပေါ်ပ်အပ်ဝင်းဒိုးအသစ်ဖြင့် အစားထိုးသည်။

en: Media Upload Modal
my_MM: မီဒီယာတင်ခြင်းဆိုင်ရာ ပေါ်ပ်အပ်ဝင်းဒိုး

[ctx: experiments group name]
en: Media
my_MM: မီဒီယာ

en: Replaces the bespoke editor inspector panels with a unified DataForm-based implementation for Pages and Posts, matching the QuickEdit experience.
my_MM: စိတ်ကြိုက်ပြုလုပ်ထားသော အယ်ဒီတာအဖွဲ့ဝင် panel များကို စာမျက်နှာများနှင့် ပို့စ်များအတွက် ပေါင်းစပ်ထားသော DataForm အခြေပြု အကောင်အထည်ဖော်မှုဖြင့် အစားထိုးပြီး QuickEdit အတွေ့အကြုံနှင့် ကိုက်ညီစေသည်။

[ctx: experiments group name]
en: Blocks
my_MM: Block များ

en: Dashboard (Beta)
my_MM: ဒက်ရှ်ဘုတ် (ဘီတာဗားရှင်း)

en: Add taxonomy
my_MM: အမျိုးအစားခွဲခြားမှု ထည့်ရန်

en: User taxonomy
my_MM: အသုံးပြုသူ စိတ်ကြိုက် အမျိုးအစားခွဲခြားမှု

en: User taxonomies
my_MM: အသုံးပြုသူ စိတ်ကြိုက် အမျိုးအစားခွဲခြားမှုများ

en: Limit results to taxonomies attached to one or more of the given post types.
my_MM: ရလဒ်များကို ပေးထားသော ပို့စ်အမျိုးအစား တစ်ခု သို့မဟုတ် တစ်ခုထက်ပိုသော အမျိုးအစားများနှင့် တွဲဖက်ထားသည့် အမျိုးအစားခွဲခြားမှုများသို့သာ ကန့်သတ်ပါ။

note: translators: %s: taxonomy slug
en: The taxonomy key "%s" is already in use by a built-in or plugin-registered taxonomy.
my_MM: အမျိုးအစားခွဲခြားမှုကီး "%s" ကို ပါရှိပြီးသား သို့မဟုတ် ပလပ်အင်တွင် မှတ်ပုံတင်ထားပြီးသော အမျိုးအစားခွဲခြားမှုတစ်ခုက အသုံးပြုနေပြီဖြစ်သည်။

en: Another user-defined taxonomy already uses this key.
my_MM: အခြား အသုံးပြုသူသတ်မှတ်ထားသော အမျိုးအစားခွဲခြားမှုတစ်ခုက ဤကီးကို အသုံးပြုနေပြီဖြစ်သည်။

en: Taxonomy keys must be 1–32 characters and may only contain lowercase letters, numbers, hyphens, and underscores.
my_MM: အမျိုးအစားခွဲခြားမှုကီးများသည် စာလုံးရေ ၁ လုံးမှ ၃၂ လုံးအထိ ရှိရမည်ဖြစ်ပြီး စာလုံးအသေး၊ ဂဏန်း၊ ဟိုက်ဖင် (-) နှင့် အောက်မျဉ်း (_) တို့သာ ပါဝင်နိုင်သည်။

en: Typed taxonomy configuration.
my_MM: ရိုက်ထည့်ထားသော အမျိုးအစားခွဲခြားမှု ဖွဲ့စည်းပုံ သတ်မှတ်ချက်။

en: Post types attached to this taxonomy.
my_MM: ဤအမျိုးအစားခွဲခြားမှုနှင့် တွဲဖက်ထားသော ပို့စ်အမျိုးအစားများ။

note: translators: %s: Connector name.
en: API key for the %s connector.
my_MM: %s ချိတ်ဆက်မှုစနစ်အတွက် API key ဖြစ်သည်။

note: translators: %s: AI provider ID.
en: The provider "%s" is not registered in the AI client registry.
my_MM: ဝန်ဆောင်မှုပေးသူ "%s" ကို AI သုံးစွဲသူမှတ်ပုံတင်စာရင်းတွင် မှတ်ပုံတင်ထားခြင်းမရှိပါ။

en: Text and image generation with GPT and Dall-E.
my_MM: GPT နှင့် Dall-E တို့ကို အသုံးပြု၍ စာသားနှင့် ပုံရိပ်များ ဖန်တီးခြင်း။

en: Text and image generation with Gemini and Imagen.
my_MM: Gemini နှင့် Imagen တို့ကို အသုံးပြု၍ စာသားနှင့် ပုံရိပ်များ ဖန်တီးခြင်း။

en: Text generation with Claude.
my_MM: Claude ကို အသုံးပြု၍ စာသား ဖန်တီးခြင်း။

en: Protect your site from spam.
my_MM: သင့်ဝဘ်ဆိုက်ကို စပမ်း (Spam) များမှ ကာကွယ်ပါ။

en: Default form configuration.
my_MM: မူလ ဖောင်ဖွဲ့စည်းပုံ သတ်မှတ်ချက်။

en: List of default views.
my_MM: မူလ မြင်ကွင်းများစာရင်း။

en: Default layout configurations.
my_MM: မူလ အခင်းအကျင်း ဖွဲ့စည်းပုံ သတ်မှတ်ချက်များ။

en: Default view configuration.
my_MM: မူလ မြင်ကွင်းဖွဲ့စည်းပုံ သတ်မှတ်ချက်။

en: Sorry, you are not allowed to read view config.
my_MM: တောင်းပန်ပါသည်၊ သင့်တွင် မြင်ကွင်းဖွဲ့စည်းပုံ သတ်မှတ်ချက်ကို ဖတ်ရှုခွင့်မရှိပါ။

en: Entity name.
my_MM: Entity အမည်။

en: Entity kind.
my_MM: Entity အမျိုးအစား။

en: The Navigation Overlay template defines an overlay area that typically contains navigation links and can be toggled open and closed.
my_MM: Navigation Overlay ဆင်းပလိတ်သည် ပုံမှန်အားဖြင့် လမ်းညွှန်လင့်ခ်များ ပါဝင်ပြီး အဖွင့်အပိတ် ပြုလုပ်နိုင်သော overlay ဧရိယာတစ်ခုကို သတ်မှတ်ပေးသည်။

en: Provider logo path must be located within the plugins or must-use plugins directory.
my_MM: ဝန်ဆောင်မှုပေးသူ၏ လိုဂိုလမ်းကြောင်းသည် plugins သို့မဟုတ် must-use plugins လမ်းညွှန် (Directory) အတွင်း၌သာ တည်ရှိရမည်။

note: translators: %s: Post title.
en: Join editing &#8220;%s&#8221;
my_MM: &#8220;%s&#8221; အား အတူတကွ တည်းဖြတ်ရန် ပါဝင်ပါ

[ctx: post list]
note: translators: Action link text for a singular post in the post list. Can be any type of post.
en: Join
my_MM: ပါဝင်ရန်

note: translators: %s: Post title.
en: Edit &#8220;%s&#8221;
my_MM: &#8220;%s&#8221; အား တည်းဖြတ်ရန်

en: Currently being edited
my_MM: လက်ရှိတွင် တည်းဖြတ်နေပါသည်

en: Note:
my_MM: မှတ်ချက်-

note: translators: %s: Prefix "Note:".
en: %s Real-time collaboration has been disabled.
my_MM: %s အချိန်နှင့်တပြေးညီ အတူတကွ တည်းဖြတ်ခြင်းစနစ် (Real-time collaboration) ကို ပိတ်ထားပါသည်။

en: Collaboration
my_MM: အတူတကွ ပူးပေါင်းဆောင်ရွက်ခြင်း

en: Enable early access to real-time collaboration. Real-time collaboration may affect your website's performance.
my_MM: အချိန်နှင့်တပြေးညီ အတူတကွ တည်းဖြတ်ခြင်းစနစ်ကို စောစီးစွာ စမ်းသပ်သုံးစွဲခွင့်ကို ဖွင့်ပါ။ အချိန်နှင့်တပြေးညီ အတူတကွ တည်းဖြတ်ခြင်းစနစ်သည် သင့်ဝဘ်ဆိုက်၏ စွမ်းဆောင်ရည်ကို သက်ရောက်မှုရှိစေနိုင်ပါသည်။

en: Enable Real-Time Collaboration
my_MM: အချိန်နှင့်တပြေးညီ အတူတကွ တည်းဖြတ်ခြင်းစနစ်ကို ဖွင့်ရန်

en: Sync Update
my_MM: ထပ်တူပြု အပ်ဒိတ်လုပ်ခြင်း

en: Sync Updates
my_MM: ထပ်တူပြု အပ်ဒိတ်လုပ်ခြင်းများ

en: The icon content (SVG markup).
my_MM: အိုင်ကွန် အကြောင်းအရာ (SVG markup)။

en: The icon label.
my_MM: အိုင်ကွန် အညွှန်း။

en: The icon name.
my_MM: အိုင်ကွန် အမည်။

note: translators: %s is the name of any user-provided name
en: Icon not found: "%s".
my_MM: အိုင်ကွန် ရှာမတွေ့ပါ- "%s"။

en: Icon name.
my_MM: အိုင်ကွန် အမည်။

en: Failed to store sync update.
my_MM: ထပ်တူပြု အပ်ဒိတ်ကို သိမ်းဆည်းရန် မအောင်မြင်ပါ။

en: Invalid sync update type.
my_MM: မမှန်ကန်သော ထပ်တူပြု အပ်ဒိတ်အမျိုးအစား။

en: Failed to remove updates during compaction.
my_MM: ကျုံ့သိမ်းခြင်း (Compaction) ပြုလုပ်စဉ် အပ်ဒိတ်များကို ဖယ်ရှားရန် မအောင်မြင်ပါ။

en: Request body is too large.
my_MM: တောင်းဆိုမှုပါ အကြောင်းအရာ (Request body) ပမာဏ ကြီးမားလွန်းနေပါသည်။

note: translators: %s: The room name encodes the current entity being synced.
en: You do not have permission to sync this entity: %s.
my_MM: သင့်တွင် ဤ entity အား ထပ်တူပြုရန် ခွင့်ပြုချက်မရှိပါ- %s။

en: Client ID is already in use by another user.
my_MM: Client ID ကို အခြားအသုံးပြုသူတစ်ဦးက အသုံးပြုနေပြီဖြစ်သည်။

en: You do not have permission to perform this action
my_MM: သင့်တွင် ဤလုပ်ဆောင်ချက်ကို လုပ်ဆောင်ရန် ခွင့်ပြုချက်မရှိပါ

en: The connector registry instance must be set during the <code>init</code> action.
my_MM: <code>init</code> လုပ်ဆောင်ချက်အတွင်း ချိတ်ဆက်မှုစနစ် မှတ်ပုံတင်ခြင်းအဆင့် (Connector registry instance) ကို သတ်မှတ်ရပါမည်။

note: translators: %s: Connector ID.
en: Connector "%s" not found.
my_MM: ချိတ်ဆက်မှုစနစ် "%s" အား ရှာမတွေ့ပါ။

note: translators: %s: Connector ID.
en: Connector "%s" plugin is_active must be callable.
my_MM: ချိတ်ဆက်မှုစနစ် "%s" ၏ ပလပ်အင် is_active သည် ခေါ်ယူအသုံးပြုနိုင်သော အခြေအနေ (Callable) တွင် ရှိရမည်။

note: translators: %s: Connector ID.
en: Connector "%s" authentication env_var_name must be a non-empty string.
my_MM: ချိတ်ဆက်မှုစနစ် "%s" ၏ သက်သေခံစိစစ်ခြင်း env_var_name သည် ဗလာမဟုတ်သော စာသား (String) ဖြစ်ရမည်။

note: translators: %s: Connector ID.
en: Connector "%s" authentication constant_name must be a non-empty string.
my_MM: ချိတ်ဆက်မှုစနစ် "%s" ၏ သက်သေခံစိစစ်ခြင်း constant_name သည် ဗလာမဟုတ်သော စာသား (String) ဖြစ်ရမည်။

note: translators: %s: Connector ID.
en: Connector "%s" authentication setting_name must be a non-empty string.
my_MM: ချိတ်ဆက်မှုစနစ် "%s" ၏ သက်သေခံစိစစ်ခြင်း setting_name သည် ဗလာမဟုတ်သော စာသား (String) ဖြစ်ရမည်။

note: translators: %s: Connector ID.
en: Connector "%s" authentication method must be "api_key" or "none".
my_MM: ချိတ်ဆက်မှုစနစ် "%s" ၏ သက်သေခံစိစစ်ခြင်းနည်းလမ်းသည် "api_key" သို့မဟုတ် "none" ဖြစ်ရမည်။

note: translators: %s: Connector ID.
en: Connector "%s" requires an "authentication" array.
my_MM: ချိတ်ဆက်မှုစနစ် "%s" သည် "authentication" အခင်းအကျင်း (Array) တစ်ခု လိုအပ်သည်။

note: translators: %s: Connector ID.
en: Connector "%s" requires a non-empty "type" string.
my_MM: ချိတ်ဆက်မှုစနစ် "%s" သည် ဗလာမဟုတ်သော "type" စာသား (String) တစ်ခု လိုအပ်သည်။

note: translators: %s: Connector ID.
en: Connector "%s" requires a non-empty "name" string.
my_MM: ချိတ်ဆက်မှုစနစ် "%s" သည် ဗလာမဟုတ်သော "name" စာသား (String) တစ်ခု လိုအပ်သည်။

note: translators: %s: Connector ID.
en: Connector "%s" is already registered.
my_MM: ချိတ်ဆက်မှုစနစ် "%s" အား မှတ်ပုံတင်ထားပြီးဖြစ်သည်။

en: Connector ID must contain only lowercase alphanumeric characters, hyphens, and underscores.
my_MM: ချိတ်ဆက်မှုစနစ် ID တွင် စာလုံးအသေး၊ ဂဏန်း၊ ဟိုက်ဖင် (-) နှင့် အောက်မျဉ်း (_) တို့သာ ပါဝင်နိုင်သည်။

en: Icon content does not contain valid SVG markup.
my_MM: အိုင်ကွန်အကြောင်းအရာတွင် မှန်ကန်သော SVG markup မပါဝင်ပါ။

en: Icon content must be a string.
my_MM: အိုင်ကွန်အကြောင်းအရာသည် စာသား (String) ဖြစ်ရမည်။

en: Icons must provide either `content` or `filePath`.
my_MM: အိုင်ကွန်များသည် `content` သို့မဟုတ် `filePath` တစ်ခုခုကို ပံ့ပိုးပေးရမည်။

en: Icon label must be a string.
my_MM: အိုင်ကွန်အညွှန်းသည် စာသား (String) ဖြစ်ရမည်။

note: translators: %s is the name of any user-provided key
en: Invalid icon property: "%s".
my_MM: မမှန်ကန်သော အိုင်ကွန်ပရော့ပတီး- "%s"။

en: Icon is already registered.
my_MM: အိုင်ကွန်အား မှတ်ပုံတင်ထားပြီးဖြစ်သည်။

en: Icon name must be a string.
my_MM: အိုင်ကွန်အမည်သည် စာသား (String) ဖြစ်ရမည်။

en: Core icon collection manifest must provide valid a "filePath" for each icon.
my_MM: ပင်မအိုင်ကွန်စုစည်းမှု manifest သည် အိုင်ကွန်တစ်ခုစီအတွက် မှန်ကန်သော "filePath" ကို ပံ့ပိုးပေးရမည်။

en: Core icon collection manifest is empty or invalid.
my_MM: ပင်မအိုင်ကွန်စုစည်းမှု manifest သည် ဗလာဖြစ်နေခြင်း သို့မဟုတ် မမှန်ကန်ခြင်း ဖြစ်နေသည်။

en: Core icon collection manifest is missing or unreadable.
my_MM: ပင်မအိုင်ကွန်စုစည်းမှု manifest ပျောက်ဆုံးနေခြင်း သို့မဟုတ် ဖတ်ရှု၍မရနိုင်ခြင်း ဖြစ်နေသည်။

en: Pause
my_MM: ခေတ္တရပ်ရန်

en: Play
my_MM: ဖွင့်ရန်

[ctx: track title, artist name, album name]
note: translators: %1$s: track title, %2$s artist name, %3$s: album name.
en: %1$s by %2$s from the album %3$s
my_MM: အယ်လ်ဘမ် %3$s မှ %2$s သီဆိုထားသော %1$s

en: Select to play this track
my_MM: ဤတေးသီချင်းကို ဖွင့်ရန် ရွေးချယ်ပါ

note: translators: %s: Visually hidden label for the track length (screen reader text).
en: Length:
my_MM: ကြာချိန်-

en: Unknown title
my_MM: မသိရသော တေးသီချင်းခေါင်းစဉ်

[ctx: next image in lightbox]
en: Next
my_MM: နောက်တစ်ခု

[ctx: previous image in lightbox]
en: Previous
my_MM: ယခင်

note: translators: %1$s: current image index, %2$s: total number of images
en: Enlarge %1$s of %2$s
my_MM: %2$s ၏ %1$s မြောက်ပုံရိပ်ကို ချဲ့ရန်

note: translators: %1$s: current image index, %2$s: total number of images, %3$s: Image alt text
en: Enlarged image %1$s of %2$s: %3$s
my_MM: ချဲ့ထားသော ပုံရိပ် %2$s ၏ %1$s - %3$s

note: translators: %1$s: current image index, %2$s: total number of images
en: Enlarged image %1$s of %2$s
my_MM: ချဲ့ထားသော ပုံရိပ် %2$s ၏ %1$s

[ctx: block description]
en: Display the tab buttons for a tabbed interface.
my_MM: တက်ဘ်ပုံစံ မျက်နှာပြင် (Tabbed interface) အတွက် တက်ဘ်ခလုတ်များကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block description]
en: Container for tab panel content in a tabbed interface.
my_MM: တက်ဘ်ပုံစံ မျက်နှာပြင်ရှိ တက်ဘ်ကွက်လပ် (Tab panel) အကြောင်းအရာများအတွက် ထည့်စရာ (Container) ဖြစ်သည်။

[ctx: block title]
en: Tab Panels
my_MM: တက်ဘ်ကွက်လပ်များ (Tab Panels)

[ctx: Block pattern description]
en: A navigation overlay with vertically and horizontally centered navigation
my_MM: ဒေါင်လိုက်နှင့် အလျားလိုက် ဗဟိုချက်တည့်တည့်တွင် ထားရှိသော လမ်းညွှန်အပေါ်ထပ်အလွှာတစ်ခု

en: Overlay with centered navigation
my_MM: ဗဟိုပြုလမ်းညွှန်ပါသော အပေါ်ထပ်အလွှာ

en: Get started today!
my_MM: ယနေ့ပဲ စတင်လိုက်ပါ!

en: Find out how we can help your business.
my_MM: သင့်စီးပွားရေးလုပ်ငန်းကို ကျွန်ုပ်တို့ မည်သို့ ကူညီပေးနိုင်သည်ကို လေ့လာကြည့်ပါ။

[ctx: Block pattern description]
en: A navigation overlay with vertically and horizontally centered navigation, site info, and a CTA
my_MM: ဒေါင်လိုက်နှင့် အလျားလိုက် ဗဟိုပြုလမ်းညွှန်၊ ဆိုဒ်အချက်အလက်များနှင့် တိုက်တွန်းချက်ခလုတ် (CTA) ပါဝင်သော လမ်းညွှန်အပေါ်ထပ်အလွှာတစ်ခု

en: Overlay with site info and CTA
my_MM: ဆိုဒ်အချက်အလက်နှင့် တိုက်တွန်းချက်ခလုတ် (CTA) ပါသော အပေါ်ထပ်အလွှာ

[ctx: Block pattern description]
en: A navigation overlay with orange background site title and tagline
my_MM: လိမ္မော်ရောင်နောက်ခံ၊ ဆိုဒ်ခေါင်းစဉ်နှင့် ဆိုဒ်ဆောင်ပုဒ် ပါဝင်သော လမ်းညွှန်အပေါ်ထပ်အလွှာတစ်ခု

en: Overlay with orange background
my_MM: လိမ္မော်ရောင်နောက်ခံပါသော အပေါ်ထပ်အလွှာ

[ctx: Block pattern description]
en: A navigation overlay with black background and big white text
my_MM: အနက်ရောင်နောက်ခံနှင့် စာလုံးကြီးအဖြူများ ပါဝင်သော လမ်းညွှန်အပေါ်ထပ်အလွှာတစ်ခု

en: Overlay with black background
my_MM: အနက်ရောင်နောက်ခံပါသော အပေါ်ထပ်အလွှာ

note: translators: %s is the CSS that was provided.
en: The CSS must not contain "%s".
my_MM: CSS တွင် "%s" မပါဝင်ရပါ။

note: translators: %s is the CSS that was provided.
en: The CSS must not end in "%s".
my_MM: CSS သည် "%s" ဖြင့် မဆုံးရပါ။

[ctx: block keyword]
en: overlay
my_MM: အပေါ်ထပ်အလွှာ

[ctx: block keyword]
en: close
my_MM: ပိတ်ရန်

[ctx: block description]
en: A customizable button to close overlays.
my_MM: အပေါ်ထပ်အလွှာများကို ပိတ်ရန် စိတ်ကြိုက်ပြင်ဆင်နိုင်သော ခလုတ်တစ်ခု။

[ctx: block title]
en: Navigation Overlay Close
my_MM: လမ်းညွှန်အပေါ်ထပ်အလွှာ ပိတ်ခြင်း

[ctx: block description]
en: Display a breadcrumb trail showing the path to the current page.
my_MM: လက်ရှိစာမျက်နှာသို့ ရောက်ရှိသည့် လမ်းကြောင်း (Breadcrumb trail) ကို ပြသပေးသည်။

en: Redirects the default site editor (Appearance > Design) to use the extensible site editor page.
my_MM: မူလဆိုဒ်စာတည်းဖြတ်စနစ် (အသွင်အပြင် > ဒီဇိုင်း) ကို တိုးချဲ့နိုင်သော ဆိုဒ်စာတည်းဖြတ်စနစ် စာမျက်နှာသို့ လမ်းကြောင်းလွှဲပေးသည်။

en: Extensible Site Editor
my_MM: တိုးချဲ့နိုင်သော ဆိုဒ်စာတည်းဖြတ်စနစ်

en: Enables editable block inspector fields that are generated using a dataform.
my_MM: Dataform အသုံးပြု၍ ထုတ်လုပ်ထားသော ပြင်ဆင်နိုင်သည့် လုပ်ကွက်စစ်ဆေးရေးကွက် (Block inspector fields) များကို ဖွင့်ပေးသည်။

en: Block fields: Show dataform driven inspector fields on blocks that support them
my_MM: လုပ်ကွက်ကွက်လပ်များ - ၎င်းတို့ကို ပံ့ပိုးပေးသော လုပ်ကွက်များပေါ်တွင် dataform အခြေပြု စစ်ဆေးရေးကွက်များကို ပြသရန်

[ctx: Block pattern description]
en: A simple pattern with a navigation block and a navigation overlay close button.
my_MM: လမ်းညွှန်လုပ်ကွက် (Navigation block) နှင့် လမ်းညွှန်အပေါ်ထပ်အလွှာ ပိတ်ခလုတ် ပါဝင်သော ရိုးရှင်းသည့် နမူနာပုံစံတစ်ခု။

[ctx: Block pattern category]
en: Display your website navigation.
my_MM: သင့်ဝဘ်ဆိုဒ်၏ လမ်းညွှန်မှုကို ပြသပေးသည်။

[ctx: Block pattern category]
en: Navigation
my_MM: လမ်းညွှန်မှု (Navigation)

en: Navigation Overlay
my_MM: လမ်းညွှန်မှု ထပ်ဆင့်အလွှာ (Navigation Overlay)

note: translators: %s is the post type name.
en: Post Type: &#8220;%s&#8221;
my_MM: ပို့စ်အမျိုးအစား- &#8220;%s&#8221;

note: translators: %s is the search term.
en: Search results for: &#8220;%s&#8221;
my_MM: &#8220;%s&#8221; အတွက် ရှာဖွေမှု ရလဒ်များ

note: translators: %s: Post title.
en: Responses to &#8220;%s&#8221;
my_MM: &#8220;%s&#8221; အပေါ် တုံ့ပြန်ချက်များ

note: translators: %s: Post title.
en: Response to &#8220;%s&#8221;
my_MM: &#8220;%s&#8221; အပေါ် တုံ့ပြန်ချက်

note: translators: 1: Number of comments, 2: Post title.
en: %1$s response to &#8220;%2$s&#8221; | %1$s responses to &#8220;%2$s&#8221;
my_MM[0]: &#8220;%2$s&#8221; အပေါ် တုံ့ပြန်ချက် %1$s ခု
my_MM[1]: &#8220;%2$s&#8221; အပေါ် တုံ့ပြန်ချက် %1$s ခု

note: translators: %s: Post title.
en: One response to &#8220;%s&#8221;
my_MM: &#8220;%s&#8221; အပေါ် တုံ့ပြန်ချက် တစ်ခု

note: translators: Note notification email subject. 1: Site title, 2: Post title.
en: [%1$s] Note: "%2$s"
my_MM: [%1$s] မှတ်စု- "%2$s"

en: You can see all notes on this post here:
my_MM: ဤပို့စ်ပေါ်ရှိ မှတ်စုအားလုံးကို ဤနေရာတွင် ကြည့်ရှုနိုင်ပါသည်-

note: translators: %s: Note text.
en: resolved/reopened
my_MM: ဖြေရှင်းပြီး/ပြန်လည်ဖွင့်လှစ်ပြီး

note: translators: %s: Note author email.
en: Email: %s
my_MM: အီးမေးလ်- %s

note: translators: 1: Note author's name, 2: Note author's IP address, 3: Note author's hostname.
en: Author: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
my_MM: စာရေးသူ- %1$s (IP လိပ်စာ- %2$s, %3$s)

note: translators: %s: Post title.
en: New note on your post "%s"
my_MM: သင်၏ ပို့စ် "%s" အပေါ် မှတ်စုအသစ်တစ်ခု ရောက်ရှိနေပါသည်

en: Email me whenever anyone posts a note
my_MM: မည်သူမဆို မှတ်စုတစ်ခု တင်သည့်အခါတိုင်း ကျွန်ုပ်ထံ အီးမေးလ် ပေးပို့ရန်

note: translators: %s: comment page number
en: Comments Page %s
my_MM: မှတ်ချက်များ စာမျက်နှာ %s

en: Enables the Workflow Palette for running workflows composed of abilities, from a unified interface.
my_MM: စုစည်းထားသော အင်တာဖေ့စ်တစ်ခုတည်းမှတစ်ဆင့် စွမ်းဆောင်ရည်များဖြင့် ဖွဲ့စည်းထားသော အလုပ်စီးဆင်းမှုများကို လုပ်ဆောင်ရန်အတွက် Workflow Palette ကို ဖွင့်ပေးသည်။

en: Workflow Palette
my_MM: အလုပ်စီးဆင်းမှု ပလတ်ခုံ (Workflow Palette)

en: Script modules to load into the import map.
my_MM: Import Map ထဲသို့ ထည့်သွင်းခေါ်ယူရန် စခရစ် မော်ဂျူးများ။

[ctx: block description]
en: Display content in a tabbed interface to help users navigate detailed content with ease.
my_MM: အသုံးပြုသူများ အသေးစိတ် အကြောင်းအရာများကို လွယ်ကူစွာ လမ်းညွှန်ကြည့်ရှုနိုင်စေရန် အကြောင်းအရာများကို တဘ် (Tab) ပုံစံ အင်တာဖေ့စ်ဖြင့် ပြသပေးသည်။

[ctx: block title]
en: Tabs
my_MM: တဘ်များ

[ctx: block description]
en: Content for a tab in a tabbed interface.
my_MM: တဘ်ပုံစံ အင်တာဖေ့စ်ရှိ တဘ်တစ်ခုအတွက် အကြောင်းအရာ။

[ctx: block title]
en: Tab
my_MM: တဘ်

en: Template Activation
my_MM: ဆင်းပလိတ်ကို စတင်အသက်သွင်းခြင်း

en: Inline styles for editor assets.
my_MM: Editor အရင်းအမြစ်များ (Assets) အတွက် လိုင်းတွင်းစတိုင်များ (Inline styles)။

en: Inline scripts for editor assets.
my_MM: Editor အရင်းအမြစ်များ (Assets) အတွက် လိုင်းတွင်းစခရစ်များ (Inline scripts)။

en: Editor styles data.
my_MM: Editor စတိုင်ဆိုင်ရာ ဒေတာ။

en: Editor scripts data.
my_MM: Editor စခရစ်ဆိုင်ရာ ဒေတာ။

en: Limit result set to attachments of a particular MIME type or MIME types.
my_MM: ရလဒ်များကို သတ်မှတ်ထားသော MIME အမျိုးအစား သို့မဟုတ် အမျိုးအစားများပါဝင်သည့် ပူးတွဲဖိုင်များသို့သာ ကန့်သတ်ပါ။

en: Limit result set to attachments of a particular media type or media types.
my_MM: ရလဒ်များကို သတ်မှတ်ထားသော မီဒီယာအမျိုးအစား သို့မဟုတ် အမျိုးအစားများပါဝင်သည့် ပူးတွဲဖိုင်များသို့သာ ကန့်သတ်ပါ။

note: translators: %s: page number
en: Page %s
my_MM: စာမျက်နှာ %s

en: Page not found
my_MM: စာမျက်နှာ ရှာမတွေ့ပါ

[ctx: block description]
en: Display a custom date.
my_MM: စိတ်ကြိုက်ရက်စွဲကို ပြသပါ။

[ctx: block description]
en: Displays a foldable layout that groups content in collapsible sections.
my_MM: အကြောင်းအရာများကို ကျုံ့နိုင်ချဲ့နိုင်သော ကဏ္ဍများအလိုက် စုစည်းပေးသည့် ခေါက်သိမ်းနိုင်သော အခင်းအကျင်းတစ်ခုကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block description]
en: Contains the hidden or revealed content beneath the heading.
my_MM: ခေါင်းစဉ်အောက်ရှိ ဝှက်ထားသော သို့မဟုတ် ဖော်ပြထားသော အကြောင်းအရာများ ပါဝင်သည်။

[ctx: block description]
en: Wraps the heading and panel in one unit.
my_MM: ခေါင်းစဉ်နှင့် panel ကို အစုအဖွဲ့တစ်ခုတည်းအဖြစ် ပေါင်းစည်းပေးသည်။

[ctx: block description]
en: Displays a heading that toggles the accordion panel.
my_MM: အကော်ဒီယံ panel ကို အဖွင့်အပိတ်လုပ်နိုင်သော ခေါင်းစဉ်တစ်ခုကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block description]
en: Displays the name of a taxonomy term.
my_MM: အမျိုးအစားခွဲခြားမှုဆိုင်ရာ စကားလုံး (Taxonomy term) ၏ အမည်ကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block description]
en: Displays the post count of a taxonomy term.
my_MM: အမျိုးအစားခွဲခြားမှုဆိုင်ရာ စကားလုံး (Taxonomy term) ၏ ပို့စ်အရေအတွက်ကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block description]
en: Display mathematical notation using LaTeX.
my_MM: LaTeX ကို အသုံးပြု၍ သင်္ချာသင်္ကေတများကို ပြသပါ။

en: Notes
my_MM: မှတ်စုများ

note: translators: %s: Note text. translators: %s: note excerpt
en: Note: %s
my_MM: မှတ်စု- %s

en: Type of the comment.
my_MM: မှတ်ချက်အမျိုးအစား။

en: Creating comment failed.
my_MM: မှတ်ချက် ဖန်တီးခြင်း မအောင်မြင်ပါ။

en: Comment field exceeds maximum length allowed.
my_MM: မှတ်ချက်ကွက်လပ်သည် ခွင့်ပြုထားသော အရှည်ဆုံးပမာဏထက် ကျော်လွန်နေသည်။

en: Creating a comment requires valid author name and email values.
my_MM: မှတ်ချက်တစ်ခု ဖန်တီးရန် ခိုင်လုံသော ရေးသားသူအမည်နှင့် အီးမေးလ်တန်ဖိုးများ လိုအပ်သည်။

en: Invalid comment content.
my_MM: မှတ်ချက်အကြောင်းအရာ မမှန်ကန်ပါ။

en: Cannot create a comment with that type.
my_MM: ထိုအမျိုးအစားဖြင့် မှတ်ချက်ကို မဖန်တီးနိုင်ပါ။

en: Sorry, you are not allowed to read this comment.
my_MM: စိတ်မရှိပါနှင့်၊ သင်သည် ဤမှတ်ချက်ကို ဖတ်ရှုခွင့်မရှိပါ။

note: translators: %s: List of forbidden parameters.
en: Query parameter not permitted: %s
my_MM: မေးမြန်းမှုသတ်မှတ်ချက် (Query parameter) ကို ခွင့်မပြုပါ - %s

en: Sorry, you are not allowed to read comments without a post.
my_MM: စိတ်မရှိပါနှင့်၊ သင်သည် ပို့စ်မပါဝင်သော မှတ်ချက်များကို ဖတ်ရှုခွင့်မရှိပါ။

en: Sorry, this post type does not support notes.
my_MM: စိတ်မရှိပါနှင့်၊ ဤပို့စ်အမျိုးအစားသည် မှတ်စု (Notes) များကို ပံ့ပိုးမထားပါ။

en: Note resolution status
my_MM: မှတ်စု ဖြေရှင်းပြီးမှု အခြေအနေ

en: Breadcrumbs
my_MM: လမ်းကြောင်းပြသင်္ကေတများ (Breadcrumbs)

[ctx: block description]
en: Show minutes required to finish reading the post. Can also show a word count.
my_MM: ပို့စ်ကို ဖတ်ရှုပြီးစီးရန် လိုအပ်မည့် မိနစ်များကို ပြသပေးသည်။ စာလုံးရေ အရေအတွက်ကိုလည်း ပြသနိုင်သည်။

note: translators: %s: the number of characters in the post.
en: %s character | %s characters
my_MM[0]: စာလုံးရေ %s လုံး
my_MM[1]: စာလုံးရေ %s လုံး

[ctx: Range of minutes to read]
note: translators: 1: minimum minutes, 2: maximum minutes to read the post.
en: %1$s–%2$s minutes
my_MM: %1$s မှ %2$s မိနစ်

[ctx: block keyword]
en: tags
my_MM: တဂ်များ

[ctx: block keyword]
en: taxonomy
my_MM: လက်ဆောနိုမီ

[ctx: block keyword]
en: terms
my_MM: သတ်မှတ်ချက်များ

[ctx: block title]
en: Terms Query
my_MM: သတ်မှတ်ချက်များ မေးမြန်းမှု (Terms Query)

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render a taxonomy term, like the name, description, and more.
my_MM: အမည်၊ ဖော်ပြချက် စသည်တို့ကဲ့သို့သော လက်ဆောနိုမီ သတ်မှတ်ချက်တစ်ခုကို ထုတ်လုပ်ရန် (Render) အသုံးပြုသည့် လုပ်ကွက်အစိတ်အပိုင်းများ ပါဝင်သည်။

[ctx: block title]
en: Term Template
my_MM: သတ်မှတ်ချက် နမူနာပုံစံ (Term Template)

[ctx: block bindings source]
en: Term Data
my_MM: Term ဒေတာ

[ctx: block title]
en: Accordion
my_MM: အကော်ဒီယံ (Accordion)

[ctx: block title]
en: Accordion Panel
my_MM: အကော်ဒီယံဘောင်

[ctx: block title]
en: Accordion Heading
my_MM: အကော်ဒီယံ ခေါင်းစဉ်

[ctx: block title]
en: Accordion Item
my_MM: အကော်ဒီယံ အချက်အလက်

[ctx: social link block variation name]
en: Share Icon
my_MM: မျှဝေရန် အိုင်ကွန်

[ctx: social link block variation name]
en: Mail
my_MM: အီးမေးလ်

[ctx: social link block variation name]
en: Link
my_MM: လင့်ခ်

[ctx: block description]
en: Describe in a few words what this site is about. This is important for search results, sharing on social media, and gives overall clarity to visitors.
my_MM: ဤဝဘ်ဆိုက်သည် မည်သည့်အရာဖြစ်ကြောင်း စာသားအနည်းငယ်ဖြင့် ဖော်ပြပါ။ ၎င်းသည် ရှာဖွေမှုရလဒ်များ၊ လူမှုကွန်ရက်ပေါ်တွင် မျှဝေခြင်းတို့အတွက် အရေးကြီးပြီး ဝင်ရောက်ကြည့်ရှုသူများကို ရှင်းလင်းပြတ်သားမှု ရှိစေပါသည်။

en: Comments pagination
my_MM: မှတ်ချက်များ စာမျက်နှာခွဲခြင်း

en: Enlarge
my_MM: ချဲ့ရန်

note: translators: %d: number of results.
en: %d result found | %d results found
my_MM[0]: ရလဒ် %d ခု ရှာတွေ့သည်
my_MM[1]: ရလဒ် %d ခု ရှာတွေ့သည်

[ctx: Aspect ratio name]
en: Tall - 9:16
my_MM: အရှည် - 9:16

[ctx: Aspect ratio name]
en: Wide - 16:9
my_MM: အကျယ် - 16:9

[ctx: Aspect ratio name]
en: Classic Portrait - 2:3
my_MM: ဂန္ထဝင် ဒေါင်လိုက် - 2:3

[ctx: Aspect ratio name]
en: Classic - 3:2
my_MM: ဂန္ထဝင် - 3:2

[ctx: Aspect ratio name]
en: Portrait - 3:4
my_MM: ဒေါင်လိုက် - 3:4

[ctx: Aspect ratio name]
en: Standard - 4:3
my_MM: စံနှုန်း - 4:3

[ctx: Aspect ratio name]
en: Square - 1:1
my_MM: စတုရန်း - 1:1

[ctx: block description]
en: Display the total number of results in a query.
my_MM: မေးမြန်းမှု (query) တစ်ခုရှိ စုစုပေါင်းရလဒ်အရေအတွက်ကို ပြသရန်။

en: Enables the Global Styles color randomizer in the Site Editor; a utility that lets you mix the current color palette pseudo-randomly.
my_MM: ဝဘ်ဆိုက်အယ်ဒီတာ (Site Editor) တွင် Global Styles ၏ အရောင်ကျပန်းစနစ်ကို ဖွင့်ပေးသည်။ ၎င်းသည် လက်ရှိ အရောင်အတွဲအစပ်ကို ပုံစံတူကျပန်းစနစ်ဖြင့် ရောစပ်ပေးနိုင်သော အသုံးဝင်သည့် အစီအစဉ်တစ်ခု ဖြစ်သည်။

en: Enables new blocks to allow building forms. You are likely to experience UX issues that are being addressed.
my_MM: ဖောင် (Form) များ တည်ဆောက်နိုင်ရန် Block အသစ်များကို ဖွင့်ပေးသည်။ လက်ရှိတွင် ဖြေရှင်းဆောင်ရွက်နေဆဲဖြစ်သော အသုံးပြုမှုဆိုင်ရာ အတွေ့အကြုံ (UX) ပြဿနာများကို သင် ကြုံတွေ့ရနိုင်ပါသည်။

en: Enables experimental blocks on a rolling basis as they are developed. (Warning: these blocks may have significant changes during development that cause validation errors and display issues.)
my_MM: စမ်းသပ်ဆဲ Block များကို ဖန်တီးတီထွင်မှု ပြုလုပ်သည်နှင့်အမျှ အစီအစဉ်အလိုက် ဖွင့်ပေးသည်။ (သတိပေးချက်- ဤ Block များသည် ဖန်တီးတီထွင်နေစဉ်အတွင်း ကြီးမားသော အပြောင်းအလဲများ ရှိနိုင်သဖြင့် ကိုက်ညီမှုဆိုင်ရာ အမှားအယွင်းများနှင့် ပြသမှုဆိုင်ရာ ပြဿနာများကို ဖြစ်ပေါ်စေနိုင်ပါသည်။)

note: translators: 1: Start index of posts, 2: End index of posts, 3: Total number of posts
en: Displaying %1$s – %2$s of %3$s
my_MM: ပို့စ် စုစုပေါင်း %3$s ခုအနက် %1$s မှ %2$s အထိ ပြသနေသည်

note: translators: 1: Start index of posts, 2: Total number of posts
en: Displaying %1$s of %2$s
my_MM: ပို့စ် စုစုပေါင်း %2$s ခုအနက် %1$s ကို ပြသနေသည်

en: Sorry, comments are closed for this item.
my_MM: စိတ်မရှိပါနှင့်၊ ဤအရာအတွက် မှတ်ချက်ပေးခြင်းများကို ပိတ်ထားပါသည်။

en: Sorry, you are not allowed to read the post for this comment.
my_MM: စိတ်မရှိပါနှင့်၊ သင်သည် ဤမှတ်ချက်ပါရှိသော ပို့စ်ကို ဖတ်ရှုခွင့်မရှိပါ။

en: Sorry, you are not allowed to create a comment on this post.
my_MM: စိတ်မရှိပါနှင့်၊ သင်သည် ဤပို့စ်တွင် မှတ်ချက်ရေးသားခွင့်မရှိပါ။

en: Sorry, you are not allowed to create this comment without a post.
my_MM: စိတ်မရှိပါနှင့်၊ သင်သည် ပို့စ်မပါဝင်ဘဲ ဤမှတ်ချက်ကို ဖန်တီးခွင့်မရှိပါ။

note: translators: %s: Request parameter.
en: Sorry, you are not allowed to edit '%s' for comments.
my_MM: စိတ်မရှိပါနှင့်၊ သင်သည် မှတ်ချက်များအတွက် '%s' ကို ပြင်ဆင်ခွင့်မရှိပါ။

en: Sorry, you must be logged in to comment.
my_MM: စိတ်မရှိပါနှင့်၊ မှတ်ချက်ပေးရန်အတွက် သင်သည် စနစ်ထဲသို့ ဝင်ရောက်ထားရပါမည်။

[ctx: block keyword]
en: custom post types
my_MM: စိတ်ကြိုက် ပို့စ်အမျိုးအစားများ

[ctx: block keyword]
en: blogs
my_MM: ဘလော့ဂ်များ

[ctx: block keyword]
en: blog
my_MM: ဘလော့ဂ်

[ctx: block keyword]
en: categories
my_MM: ကဏ္ဍများ

[ctx: block description]
en: Display a list of all terms of a given taxonomy.
my_MM: သတ်မှတ်ထားသော လက်ဆောနိုမီတစ်ခု၏ သတ်မှတ်ချက် (Term) အားလုံးကို စာရင်းပုံစံဖြင့် ပြသပေးသည်။

[ctx: block title]
en: Terms List
my_MM: သတ်မှတ်ချက်များ စာရင်း

en: Attachment file size
my_MM: တွဲဖက်ဖိုင် အရွယ်အစား

en: Original attachment file name
my_MM: မူရင်းတွဲဖက်ဖိုင် အမည်

en: Invalid post ID, only images and PDFs can be sideloaded.
my_MM: ပို့စ် ID မမှန်ကန်ပါ၊ ပုံရိပ်များနှင့် PDF ဖိုင်များကိုသာ သီးခြားတင်သွင်းခွင့် (Sideloaded) ရှိသည်။

en: Whether to convert image formats.
my_MM: ပုံရိပ်ပုံစံ (Formats) များကို ပြောင်းလဲခြင်း ရှိ၊ မရှိ။

en: Whether to generate image sub sizes.
my_MM: ပုံရိပ်၏ ခွဲထွက်အရွယ်အစားငယ်များကို ထုတ်လုပ်ခြင်း ရှိ၊ မရှိ။

en: Unique identifier for the attachment.
my_MM: တွဲဖက်ဖိုင်အတွက် သီးခြားသတ်မှတ်မှု ID။

en: Plugin that registered the template.
my_MM: နမူနာပုံစံ (Template) ကို မှတ်ပုံတင်ခဲ့သော ပလပ်အင်။

[ctx: block description]
en: A cloud of popular keywords, each sized by how often it appears.
my_MM: လူကြိုက်များသော သော့ချက်စာလုံးများ စုစည်းမှု (Tag cloud) ဖြစ်ပြီး ၎င်းတို့ ပေါ်လာသည့်အကြိမ်ရေအပေါ် မူတည်၍ စာလုံးအရွယ်အစား ကွဲပြားမည် ဖြစ်သည်။

[ctx: block description]
en: An organized collection of items displayed in a specific order.
my_MM: သတ်မှတ်ထားသော အစီအစဉ်အတိုင်း ပြသထားသည့် စနစ်တကျ စုစည်းထားသော အရာစိပ်များ။

[ctx: block description]
en: An individual item within a list.
my_MM: စာရင်းတစ်ခုအတွင်းရှိ သီးခြားအရာစိပ်တစ်ခု။

en: Experimental blocks
my_MM: စမ်းသပ်အဆင့် လုပ်ကွက်များ (Experimental blocks)

en: All items
my_MM: အရာအားလုံး

en: Block name must be a string or array.
my_MM: Block အမည်သည် စာသား (String) သို့မဟုတ် အာရခေတ် (Array) ဖြစ်ရပါမည်။

[ctx: block title]
en: Widget Group
my_MM: ဝစ်ဂျက် အုပ်စု

[ctx: block title]
en: Widget Area
my_MM: ဝစ်ဂျက် ဧရိယာ

en: Enables full-page client-side navigation, powered by the Interactivity API.
my_MM: Interactivity API ကို အသုံးပြု၍ စာမျက်နှာအပြည့် Client-side လမ်းညွှန်မှုစနစ်ကို ဖွင့်ပေးသည်။

en: Use as a `pre_render_block` filter is deprecated. Use with `render_block_data` instead.
my_MM: `pre_render_block` ဖစ်လ်တာအဖြစ် အသုံးပြုခြင်းသည် ခေတ်မမှီတော့ပါ။ ၎င်းအစား `render_block_data` နှင့် တွဲဖက်အသုံးပြုပါ။

note: translators: 1: A URL to a post, 2: Hidden accessibility text: Post title
en: … <a class="wp-block-latest-posts__read-more" href="%1$s" rel="noopener">Read more<span class="screen-reader-text">: %2$s</span></a>
my_MM: … <a class="wp-block-latest-posts__read-more" href="%1$s" rel="noopener">ဆက်လက်ဖတ်ရှုရန်<span class="screen-reader-text">: %2$s</span></a>

en: Enables enhancements to the Grid block that let you move and resize items in the editor canvas.
my_MM: အယ်ဒီတာ စခရင်ပေါ်တွင် အကြောင်းအရာများကို ရွှေ့ပြောင်းခြင်းနှင့် အရွယ်အစားညှိခြင်းများ ပြုလုပ်နိုင်ရန် Grid ဘလောက်၏ စွမ်းဆောင်ရည်မြှင့်တင်မှုများကို ဖွင့်ပေးသည်။

en: Grid interactivity
my_MM: Grid အပြန်အလှန်သက်ရောက်မှု

en: `boolean` type for second argument `$settings` is deprecated. Use `array()` instead.
my_MM: ဒုတိယမြောက် argument `$settings` အတွက် `boolean` အမျိုးအစားကို သုံးစွဲရန် မရည်ညွှန်းတော့ပါ။ ၎င်းအစား `array()` ကို အသုံးပြုပါ။

[ctx: block description]
en: Reuse this design across your site.
my_MM: ဤဒီဇိုင်းကို သင့်ဝဘ်ဆိုက်၏ အခြားနေရာများတွင် ပြန်လည်အသုံးပြုပါ။

[ctx: block bindings source]
en: Post Data
my_MM: ပို့စ် အချက်အလက် (Post Data)

note: translators: Visible only in the front end, this warning takes the place of a faulty block. %s represents a pattern's slug.
en: [block rendering halted for pattern "%s"]
my_MM: [နမူနာပုံစံ "%s" အတွက် လုပ်ကွက်ဖော်ပြမှု ရပ်တန့်သွားသည်]

en: Unknown author
my_MM: မသိရသော ရေးသားသူ

en: Trash
my_MM: အမှိုက်ပုံး

en: Drafts
my_MM: မူကြမ်းများ

[ctx: block description]
en: A form.
my_MM: ဖောင် (Form) တစ်ခု။

[ctx: block title]
en: Form
my_MM: ဖောင် (Form)

[ctx: block keyword]
en: button
my_MM: ခလုတ်

[ctx: block keyword]
en: submit
my_MM: ပေးပို့ရန်

[ctx: block description]
en: A submission button for forms.
my_MM: ဖောင်များအတွက် အချက်အလက်ပေးပို့ရန် ခလုတ် (Submission button)။

[ctx: block title]
en: Form Submit Button
my_MM: ဖောင်ပေးပို့မှု ခလုတ်

[ctx: block keyword]
en: message
my_MM: စာတို

[ctx: block keyword]
en: notification
my_MM: အကြောင်းကြားစာ

[ctx: block keyword]
en: feedback
my_MM: တုံ့ပြန်ချက်

[ctx: block description]
en: Provide a notification message after the form has been submitted.
my_MM: ဖောင်ပေးပို့ပြီးနောက် အကြောင်းကြားစာတိုတစ်စောင်ကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block title]
en: Form Submission Notification
my_MM: ဖောင်ပေးပို့မှု အကြောင်းကြားစာ

[ctx: block keyword]
en: input
my_MM: ဖြည့်သွင်းချက်

[ctx: block description]
en: The basic building block for forms.
my_MM: ဖောင်များ တည်ဆောက်ရန်အတွက် အခြေခံ လုပ်ကွက်။

[ctx: block title]
en: Input Field
my_MM: ဖြည့်သွင်းရန် ကွက်လပ် (Input Field)

en: Form and input blocks
my_MM: ဖောင်နှင့် ထည့်သွင်းမှုစနစ်ဆိုင်ရာ Block များ

en: Enlarged image
my_MM: ချဲ့ထားသောပုံ

en: Form submission
my_MM: ဖောင်ပေးပို့တင်ပြမှု

note: translators: %s: The request URI.
en: Form submission from %1$s
my_MM: %1$s ထံမှ ဖောင်ပေးပို့တင်ပြချက်

[ctx: block description]
en: Display footnotes added to the page.
my_MM: စာမျက်နှာတွင် ထည့်သွင်းထားသော အောက်ခြေမှတ်စု (Footnotes) များကို ပြသပေးသည်။

note: Translators: %d: Integer representing the number of return links on the page.
en: Jump to footnote reference %1$d
my_MM: အောက်ခြေမှတ်ချက် ကိုးကားချက် %1$d သို့ သွားရန်

en: Fonts
my_MM: ဖောင့်များ

en: All patterns
my_MM: နမူနာပုံစံများအားလုံး

note: translators: %s: taxonomy's label
en: Display a list of assigned terms from the taxonomy: %s
my_MM: သတ်မှတ်ထားသော အမျိုးအစားခွဲခြားမှုမှ သတ်မှတ်ချက်များစာရင်းကို ပြသရန်- %s

en: Page Loaded.
my_MM: စာမျက်နှာကို တင်ပြီးပါပြီ။

en: Loading page, please wait.
my_MM: စာမျက်နှာကို တင်နေသည်၊ ခေတ္တစောင့်ဆိုင်းပါ။

[ctx: block title]
en: Date
my_MM: ရက်စွဲ

[ctx: block title]
en: Content
my_MM: အကြောင်းအရာ

[ctx: block keyword]
en: toggle
my_MM: အပိတ်အဖွင့်

en: Connectors
my_MM: ချိတ်ဆက်မှုများ (Connectors)

en: Submit Search
my_MM: ရှာဖွေမှု တင်သွင်းရန်

[ctx: block keyword]
en: reusable
my_MM: ပြန်လည်အသုံးပြုနိုင်သော

en: Footnotes
my_MM: အောက်ခြေမှတ်ချက်များ

note: translators: Hidden accessibility text.
en: Open command palette
my_MM: Command palette ကို ဖွင့်ရန်

en: My patterns
my_MM: ကျွန်ုပ်၏ နမူနာပုံစံများ

en: `experimental-link-color` is no longer supported. Use `link-color` instead.
my_MM: `experimental-link-color` ကို နောက်နောင်တွင် ပံ့ပိုးပေးတော့မည် မဟုတ်ပါ။ ၎င်းအစား `link-color` ကို အသုံးပြုပါ။

[ctx: block title]
en: Pattern Placeholder
my_MM: နမူနာပုံစံ နေရာယူကွက် (Pattern Placeholder)

[ctx: block keyword]
en: references
my_MM: ကိုးကားချက်များ

[ctx: block title]
en: Footnotes
my_MM: အောက်ခြေမှတ်စုများ (Footnotes)

en: The date the guidelines were last modified, in the site's timezone.
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်များကို နောက်ဆုံး ပြင်ဆင်ခဲ့သည့် ရက်စွဲ (ဝဘ်ဆိုဒ်၏ စံတော်ချိန်အလိုက်)။

note: translators: %s: duotone colors
en: "%s" in theme.json settings.color.duotone is not a hex or rgb string.
my_MM: theme.json settings.color.duotone ရှိ "%s" သည် hex သို့မဟုတ် rgb စာသား (String) တစ်ခု မဟုတ်ပါ။

[ctx: block title]
en: Title
my_MM: ခေါင်းစဉ်

[ctx: block title]
en: Excerpt
my_MM: ကောက်နုတ်ချက် (Excerpt)

en: Pending
my_MM: စောင့်ဆိုင်းဆဲ

en: Expand search field
my_MM: ရှာဖွေမှု အကွက်ကို ချဲ့ထွင်ရန်

note: translators: %s: duotone filter ID
en: The duotone id "%s" is not registered in theme.json settings
my_MM: ဒျူရိုတုန်း (Duotone) ID "%s" ကို theme.json ဆက်တင်များတွင် မှတ်ပုံတင်ထားခြင်းမရှိပါ

note: translators: %s: Image alt text.
en: Enlarged image: %s
my_MM: ချဲ့ထားသောပုံ- %s

en: Enlarged images
my_MM: ချဲ့ထားသောပုံများ

[ctx: block description]
en: Hide and show additional content.
my_MM: နောက်ထပ် အကြောင်းအရာများကို ဝှက်ရန် သို့မဟုတ် ပြသရန်။

[ctx: block description]
en: Add an image or video with a text overlay.
my_MM: စာသားထပ်ဆင့်အလွှာ ပါဝင်သော ပုံ သို့မဟုတ် ဗီဒီယိုတစ်ခု ထည့်သွင်းပါ။

[ctx: block description]
en: Display an image to represent this site. Update this block and the changes apply everywhere.
my_MM: ဤဝဘ်ဆိုက်ကို ကိုယ်စားပြုရန် ပုံတစ်ပုံကို ပြသပေးသည်။ ဤ Block ကို အပ်ဒိတ်လုပ်ပါက အပြောင်းအလဲများသည် နေရာတိုင်းတွင် သက်ရောက်မှုရှိမည် ဖြစ်သည်။

en: Invalid post parent ID.
my_MM: မမှန်ကန်သော ပင်မပို့စ် ID။

en: The date the template was published, in the site's timezone.
my_MM: ဝဘ်ဆိုက်၏ စံတော်ချိန်အလိုက် တန်ပလိတ်ကို ထုတ်ဝေခဲ့သည့် ရက်စွဲ။

en: The ID for the parent of the revision.
my_MM: ပြင်ဆင်မှုမှတ်တမ်း၏ ပင်မ ID။

[ctx: block keyword]
en: list
my_MM: စာရင်း

[ctx: block keyword]
en: disclosure
my_MM: ထုတ်ဖော်ပြသခြင်း

[ctx: block title]
en: Details
my_MM: အသေးစိတ်အချက်အလက်များ

note: translators: %s: the number of minutes to read the post.
en: %s minute | %s minutes
my_MM[0]: %s မိနစ်
my_MM[1]: %s မိနစ်

[ctx: block title]
en: Time to Read
my_MM: ဖတ်ရှုရန် ကြာမြင့်ချိန်

note: translators: %d is the post ID.
en: Untitled post %d
my_MM: ခေါင်းစဉ်မရှိသော ပိုစ်တ် %d

note: Description of the plugin
en: Printing since 1440. This is the development plugin for the block editor, site editor, and other future WordPress core functionality.
my_MM: ၁၄၄၀ ခုနှစ်ကတည်းက စတင်ပုံနှိပ်ခဲ့သည်။ ဤသည်မှာ ဘလောက်အယ်ဒီတာ (block editor)၊ ဆိုက်အယ်ဒီတာ (site editor) နှင့် အခြားအနာဂတ် WordPress အဓိကလုပ်ဆောင်ချက်များအတွက် စမ်းသပ်ထုတ်လုပ်နေသော ပလပ်အင်ဖြစ်သည်။

note: translators: 1: theme.json, 2: Value name, 3: Value path, 4: Another value name.
en: Your %1$s file uses a dynamic value (%2$s) for the path at %3$s. However, the value at %3$s is also a dynamic value (pointing to %4$s) and pointing to another dynamic value is not supported. Please update %3$s to point directly to %4$s.
my_MM: သင်၏ %1$s ဖိုင်သည် %3$s ရှိ လမ်းကြောင်းအတွက် dynamic တန်ဖိုး (%2$s) ကို အသုံးပြုထားသည်။ သို့သော် %3$s ရှိ တန်ဖိုးသည်လည်း dynamic တန်ဖိုးဖြစ်ပြီး (%4$s သို့ ညွှန်ပြနေသည်)၊ အခြား dynamic တန်ဖိုးတစ်ခုသို့ ထပ်ဆင့်ညွှန်ပြခြင်းကို ပံ့ပိုးမထားပါ။ ကျေးဇူးပြု၍ %3$s ကို %4$s သို့ တိုက်ရိုက်ညွှန်ပြရန် ပြင်ဆင်ပေးပါ။

en: Block inspector tab display overrides.
my_MM: Block inspector တက်ဘ် ပြသမှု အစားထိုးသတ်မှတ်ချက်များ။

[ctx: block keyword]
en: page
my_MM: စာမျက်နှာ

[ctx: block description]
en: Displays a page inside a list of all pages.
my_MM: စာမျက်နှာအားလုံး၏ စာရင်းအတွင်း စာမျက်နှာတစ်ခုကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block title]
en: Page List Item
my_MM: စာမျက်နှာစာရင်း အကြောင်းအရာ

en: Color randomizer
my_MM: ကျပန်း အရောင်ပြောင်းလဲစနစ်

en: Indicates whether the current theme supports block-based templates.
my_MM: လက်ရှိ သင်းမ် (theme) သည် ဘလောက်အခြေပြု တင်းပလိတ်များကို ပံ့ပိုးပေးခြင်း ရှိ၊ မရှိ ဖော်ပြသည်။

note: translators: %s is post ID to describe the link for screen readers.
en: untitled post %s
my_MM: ခေါင်းစဉ်မရှိသော ပိုစ်တ် %s

en: Raw size value must be a string, integer or a float.
my_MM: မူလအရွယ်အစားတန်ဖိုး (Raw size value) သည် string၊ integer သို့မဟုတ် float ဖြစ်ရမည်။

en: There&#8217;s no content to show here yet.
my_MM: ဤနေရာတွင် ပြသရန် အကြောင်းအရာ မရှိသေးပါ။

[ctx: block title]
en: Comments Previous Page
my_MM: မှတ်ချက်များ ယခင်စာမျက်နှာ

[ctx: block title]
en: Comments Next Page
my_MM: မှတ်ချက်များ နောက်စာမျက်နှာ

en: $store must be an instance of WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store_Gutenberg
my_MM: $store သည် WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store_Gutenberg ၏ ပုံစံတူနမူနာ (Instance) တစ်ခု ဖြစ်ရပါမည်။

en: Disables custom spacing sizes.
my_MM: စိတ်ကြိုက် နေရာလွတ်အရွယ်အစား သတ်မှတ်ချက်များကို ပိတ်ထားသည်။

en: Disables output of layout styles.
my_MM: အဆင်အပြင်ပုံစံ (Layout styles) များ ထွက်ပေါ်လာခြင်းကို ပိတ်ထားသည်။

en: The template prefix for the created template. This is used to extract the main template type, e.g. in `taxonomy-books` extracts the `taxonomy`
my_MM: ဖန်တီးထားသော နမူနာပုံစံအတွက် ရှေ့ဆက်စကားလုံး (Prefix)။ ၎င်းကို အဓိက နမူနာပုံစံအမျိုးအစားအား ထုတ်ယူရန် အသုံးပြုသည်၊ ဥပမာ - `taxonomy-books` တွင် `taxonomy` ကို ထုတ်ယူရန် ဖြစ်သည်။

en: Indicates if a template is custom or part of the template hierarchy
my_MM: နမူနာပုံစံသည် စိတ်ကြိုက်ပြင်ဆင်ထားသော ပုံစံလား သို့မဟုတ် နမူနာပုံစံအဆင့်ဆင့်စနစ် (Template hierarchy) ၏ အစိတ်အပိုင်းတစ်ခုလား ဆိုသည်ကို ညွှန်ပြသည်။

en: The slug of the template to get the fallback for
my_MM: အရန်အသုံးပြုမည့် (Fallback) နမူနာပုံစံကို ရယူရန်အတွက် အဆိုပါနမူနာပုံစံ၏ Slug အမည်

note: translators: %s: search query
en: Search results for: "%s"
my_MM: "%s" အတွက် ရှာဖွေမှုရလဒ်များ

en: Whether the V2 of the list block that uses inner blocks should be enabled.
my_MM: အတွင်းဘက်လုပ်ကွက်များကို အသုံးပြုသော စာရင်းလုပ်ကွက် (List block) ဗားရှင်း ၂ ကို အသုံးပြုခွင့်ပေးမလား ဆိုသည်ကို သတ်မှတ်ရန်။

en: Active theme spacing scale.
my_MM: လက်ရှိအသုံးပြုနေသော သင်းမ် (Theme) ၏ နေရာလွတ်စကေးစနစ်။

en: Active theme spacing sizes.
my_MM: လက်ရှိအသုံးပြုနေသော သင်းမ် (Theme) ၏ နေရာလွတ်အရွယ်အစားများ။

en: Some of the theme.json settings.spacing.spacingScale values are invalid
my_MM: theme.json settings.spacing.spacingScale ပါ တန်ဖိုးအချို့သည် မမှန်ကန်ပါ။

note: translators: %s: Number of comments.
en: %s response | %s responses
my_MM[0]: တုံ့ပြန်ချက် %s ခု
my_MM[1]: တုံ့ပြန်ချက် %s ခု

[ctx: block title]
en: Comments
my_MM: မှတ်ချက်များ

en: Response
my_MM: တုံ့ပြန်ချက်

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
my_MM: သင်၏ မှတ်ချက်သည် စစ်ဆေးအတည်ပြုရန် စောင့်ဆိုင်းနေပါသည်။ ဤအရာသည် အစမ်းကြည့်ရှုမှုဖြစ်ပြီး၊ အတည်ပြုပြီးနောက်တွင် သင်၏ မှတ်ချက်ကို မြင်တွေ့နိုင်မည် ဖြစ်သည်။

en: Your comment is awaiting moderation.
my_MM: သင်၏ မှတ်ချက်သည် စစ်ဆေးအတည်ပြုရန် စောင့်ဆိုင်းနေပါသည်။

[ctx: block description]
en: Displays a title with the number of comments.
my_MM: မှတ်ချက် အရေအတွက်နှင့်အတူ ခေါင်းစဉ်တစ်ခုကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block title]
en: Comments Title
my_MM: မှတ်ချက်များ ခေါင်းစဉ်

en: Responses
my_MM: တုံ့ပြန်ချက်များ

en: One response
my_MM: တုံ့ပြန်ချက် တစ်ခု

[ctx: block description]
en: Gather blocks in a layout container.
my_MM: Block များကို အခင်းအကျင်း ကွန်တိန်နာတစ်ခုအတွင်း စုစည်းရန်။

[ctx: block description]
en: An advanced block that allows displaying post comments using different visual configurations.
my_MM: မတူညီသော အမြင်အာရုံဆိုင်ရာ ပြင်ဆင်သတ်မှတ်မှုများကို အသုံးပြု၍ ပို့စ်မှတ်ချက်များကို ပြသနိုင်ခွင့်ပြုသော အဆင့်မြင့် Block တစ်ခု ဖြစ်သည်။

[ctx: block description]
en: Displays the date on which the comment was posted.
my_MM: မှတ်ချက် တင်ခဲ့သည့် ရက်စွဲကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block description]
en: Displays the name of the author of the comment.
my_MM: မှတ်ချက် ရေးသားသူ၏ အမည်ကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Avatar block instead.
my_MM: ဤ Block သည် ခေတ်မမှီတော့ပါ။ ကျေးဇူးပြု၍ ၎င်းအစား Avatar Block ကို အသုံးပြုပါ။

[ctx: block title]
en: Comment Author Avatar (deprecated)
my_MM: မှတ်ချက်ပေးသူ၏ ကိုယ်ပိုင်ရုပ်ပုံ (ခေတ်မမှီတော့ပါ)

en: Whether the V2 of the quote block that uses inner blocks should be enabled.
my_MM: အတွင်းပိုင်း Block များကို အသုံးပြုထားသော Quote Block ဗားရှင်း ၂ ကို ဖွင့်ထားသင့်သလားဟူသည့် အချက်။

en: Sorry, you are not allowed to view the registered icons.
my_MM: တောင်းပန်ပါသည်၊ သင့်တွင် မှတ်ပုံတင်ထားသော အိုင်ကွန်များကို ကြည့်ရှုခွင့် လုပ်ပိုင်ခွင့်မရှိပါ။

en: Adding an RSS feed to this site’s homepage is not supported, as it could lead to a loop that slows down your site. Try using another block, like the <strong>Latest Posts</strong> block, to list posts from the site.
my_MM: ဤဝဘ်ဆိုက်၏ ပင်မစာမျက်နှာသို့ RSS Feed တစ်ခု ထည့်သွင်းခြင်းကို ပံ့ပိုးမထားပါ၊ အကြောင်းမှာ ၎င်းသည် ဝဘ်ဆိုက်ကို နှေးကွေးစေမည့် ပတ်လမ်းကြောင်းပြဿနာ (Loop) ကို ဖြစ်ပေါ်စေနိုင်သောကြောင့် ဖြစ်သည်။ ဝဘ်ဆိုက်မှ ပို့စ်များကို စာရင်းပြုစုပြသရန်အတွက် ၎င်းအစား <strong>လတ်တလောပို့စ်များ (Latest Posts)</strong> Block ကဲ့သို့သော အခြား Block တစ်ခုခုကို စမ်းသုံးကြည့်ပါ။

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render content when no query results are found.
my_MM: မေးမြန်းမှုရလဒ်များ မတွေ့ရှိသည့်အခါ အကြောင်းအရာကို ပြသရန် အသုံးပြုမည့် Block ဒြပ်စင်များ ပါဝင်သည်။

[ctx: block title]
en: No Results
my_MM: ရလဒ်များ မတွေ့ပါ

[ctx: block title]
en: List Item
my_MM: စာရင်းအချက်အလက်

[ctx: block description]
en: Add a user’s avatar.
my_MM: အသုံးပြုသူ၏ ကိုယ်ပိုင်ရုပ်ပုံကို ထည့်သွင်းပါ။

[ctx: block title]
en: Avatar
my_MM: အသုံးပြုသူရုပ်ပုံ (Avatar)

note: translators: %s: Singular label of the entity.
en: %s link
my_MM: %s လင့်ခ်

note: translators: %s: Comment author name.
en: (%s website link, opens in a new tab)
my_MM: (%s ဝဘ်ဆိုက်လင့်ခ်၊ တက်ဘ်အသစ်တွင် ဖွင့်ရန်)

note: translators: %s is the Author name.
en: (%s author archive, opens in a new tab)
my_MM: (%s ရေးသားသူ၏ မှတ်တမ်းစုစည်းမှု၊ တက်ဘ်အသစ်တွင် ဖွင့်ရန်)

[ctx: block description]
en: Displays the link of a post, page, or any other content-type.
my_MM: ပိုစ်တ်၊ စာမျက်နှာ သို့မဟုတ် အခြားအကြောင်းအရာအမျိုးအစားများ၏ လင့်ခ်ကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block title]
en: Read More
my_MM: ဆက်လက်ဖတ်ရှုရန်

[ctx: block description]
en: The author biography.
my_MM: ရေးသားသူ၏ ကိုယ်ရေးအကျဉ်း။

[ctx: block title]
en: Author Biography
my_MM: ရေးသားသူ၏ ကိုယ်ရေးအကျဉ်း

en: Sorry, you are not allowed to view this global style.
my_MM: တောင်းပန်ပါသည်။ သင်သည် ဤ global စတိုင်ကို ကြည့်ရှုရန် ခွင့်ပြုချက်မရှိပါ။

en: Sorry, you are not allowed to edit this global style.
my_MM: တောင်းပန်ပါသည်။ သင်သည် ဤ global စတိုင်ကို ပြင်ဆင်ရန် ခွင့်ပြုချက်မရှိပါ။

en: Older Comments
my_MM: မှတ်ချက်အဟောင်းများ

en: Newer Comments
my_MM: မှတ်ချက်အသစ်များ

[ctx: block description]
en: The author name.
my_MM: ရေးသားသူအမည်။

[ctx: block title]
en: Author Name
my_MM: ရေးသားသူအမည်

[ctx: block description]
en: Displays the previous comment's page link.
my_MM: ယခင်မှတ်ချက်စာမျက်နှာ၏ လင့်ခ်ကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block description]
en: Displays the next comment's page link.
my_MM: နောက်မှတ်ချက်စာမျက်နှာ၏ လင့်ခ်ကို ပြသပေးသည်။

en: Icon
my_MM: အိုင်ကွန်

en: Site icon.
my_MM: ဝဘ်ဆိုဒ်အိုင်ကွန်။

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
my_MM: အလွန်ကြီးမားသော

[ctx: block title]
en: Pagination
my_MM: စာမျက်နှာအညွှန်း (Pagination)

[ctx: block title]
en: Previous Page
my_MM: ယခင်စာမျက်နှာ

[ctx: block title]
en: Page Numbers
my_MM: စာမျက်နှာ နံပါတ်များ

[ctx: block title]
en: Next Page
my_MM: နောက်စာမျက်နှာ

[ctx: block description]
en: Displays a list of page numbers for comments pagination.
my_MM: မှတ်ချက်စာမျက်နှာအညွှန်းအတွက် စာမျက်နှာနံပါတ်များစာရင်းကို ပြသပေးသည်။

note: translators: Accessibility text. %s: Parent page title.
en: %s submenu
my_MM: %s မီနူးခွဲ

[ctx: block description]
en: Displays a paginated navigation to next/previous set of comments, when applicable.
my_MM: ကိုက်ညီမှုရှိပါက နောက်သို့/ယခင် မှတ်ချက်များအစုစုသို့ ကူးပြောင်းနိုင်မည့် စာမျက်နှာအညွှန်းလမ်းညွှန်ကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block title]
en: Comments Pagination
my_MM: မှတ်ချက် စာမျက်နှာအညွှန်း (Comments Pagination)

en: Whether a template is a custom template.
my_MM: နမူနာပုံစံသည် စိတ်ကြိုက်နမူနာပုံစံ (Custom template) ဟုတ်မဟုတ် သတ်မှတ်ရန်။

en: Unable to open export file (archive) for writing.
my_MM: ဒေတာရေးသားရန်အတွက် ထုတ်ယူထားသော ဖိုင်မော်ကွန်း (Archive) ကို ဖွင့်၍ မရပါ။

en: Zip Export not supported.
my_MM: Zip ပုံစံဖြင့် ဒေတာထုတ်ယူခြင်း (Zip Export) ကို ပံ့ပိုးမထားပါ။

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Comments block instead.
my_MM: ဤလုပ်ကွက်ကို အသုံးမပြုရန် ပယ်ဖျက်ထားပြီး (Deprecated) ဖြစ်သည်။ ကျေးဇူးပြု၍ ၎င်းအစား မှတ်ချက်များလုပ်ကွက် (Comments block) ကို အသုံးပြုပါ။

[ctx: block title]
en: Comment (deprecated)
my_MM: မှတ်ချက် - အသုံးမပြုတော့ပါ (Comment - deprecated)

[ctx: block description]
en: Show a block pattern.
my_MM: လုပ်ကွက်ပုံစံနမူနာ (Block pattern) တစ်ခုကို ပြသရန်။

[ctx: block title]
en: Pattern
my_MM: ပုံစံနမူနာ (Pattern)

[ctx: block keyword]
en: equation
my_MM: ညီမျှခြင်း (equation)

[ctx: block description]
en: An advanced block that allows displaying taxonomy terms based on different query parameters and visual configurations.
my_MM: မတူညီသော ရှာဖွေမှုသတ်မှတ်ချက်များ (Query parameters) နှင့် အမြင်အာရုံဆိုင်ရာ ပြင်ဆင်သတ်မှတ်မှုများအပေါ် အခြေခံ၍ အမျိုးအစားခွဲခြားမှုစနစ် အသုံးအနှုန်းများ (Taxonomy terms) ကို ပြသပေးနိုင်သည့် အဆင့်မြင့်လုပ်ကွက်တစ်ခု ဖြစ်သည်။

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to display a comment, like the title, date, author, avatar and more.
my_MM: မှတ်ချက်တစ်ခုကို ပြသရန် အသုံးပြုသည့် လုပ်ကွက်အစိတ်အပိုင်းများ (ဥပမာ- ခေါင်းစဉ်၊ ရက်စွဲ၊ စာရေးသူ၊ အနုပွားရုပ်ပုံ နှင့် အခြားအရာများ) ပါဝင်သည်။

[ctx: block title]
en: Comment Template
my_MM: မှတ်ချက် နမူနာပုံစံ (Comment Template)

[ctx: block description]
en: Displays a link to reply to a comment.
my_MM: မှတ်ချက်တစ်ခုကို ပြန်လည်ဖြေကြားရန် လင့်ခ်ကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block title]
en: Comment Reply Link
my_MM: မှတ်ချက် ပြန်ကြားချက်လင့်ခ်

[ctx: block description]
en: Displays a link to edit the comment in the WordPress Dashboard. This link is only visible to users with the edit comment capability.
my_MM: WordPress ဒက်ရှ်ဘုတ်တွင် မှတ်ချက်ကို ပြင်ဆင်တည်းဖြတ်ရန် လင့်ခ်တစ်ခုကို ပြသပေးသည်။ ဤလင့်ခ်ကို မှတ်ချက်တည်းဖြတ်ခွင့်အာဏာရှိသော အသုံးပြုသူများသာ မြင်တွေ့နိုင်သည်။

[ctx: block title]
en: Comment Edit Link
my_MM: မှတ်ချက် တည်းဖြတ်မှုလင့်ခ်

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a comment.
my_MM: မှတ်ချက်တစ်ခု၏ အကြောင်းအရာများကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block title]
en: Comment Author Name
my_MM: မှတ်ချက် ရေးသားသူအမည်

en: Theme not found.
my_MM: သီမံုး မတွေ့ပါ။

en: HTML title for the post, transformed for display.
my_MM: ပြသရန်အတွက် ပြောင်းလဲပြင်ဆင်ထားသော ပို့စ်၏ HTML ခေါင်းစဉ်။

en: Title for the global styles variation, as it exists in the database.
my_MM: ဒေတာဘေ့စ်အတွင်း တည်ရှိနေသည့်အတိုင်းဖြစ်သော Global Styles မူကွဲ၏ ခေါင်းစဉ်။

en: Title of the global styles variation.
my_MM: Global Styles မူကွဲ၏ ခေါင်းစဉ်။

en: Global settings.
my_MM: ကမ္ဘာလုံးဆိုင်ရာ (Global) ဆက်တင်များ။

en: Global styles.
my_MM: ကမ္ဘာလုံးဆိုင်ရာ (Global) စတိုင်များ။

en: ID of global styles config.
my_MM: Global Styles ဖွဲ့စည်းမှုပုံစံ ပြင်ဆင်သတ်မှတ်ချက်၏ ID။

en: No global styles config exist with that id.
my_MM: ၎င်း ID ဖြင့် တည်ရှိသော Global Styles ဖွဲ့စည်းမှုပုံစံ ပြင်ဆင်သတ်မှတ်ချက် မရှိပါ။

en: Sorry, you are not allowed to access the global styles on this site.
my_MM: တောင်းပန်ပါသည်၊ သင့်တွင် ဤဝဘ်ဆိုက်ရှိ Global Styles များကို ဝင်ရောက်အသုံးပြုခွင့် မရှိပါ။

en: The theme identifier
my_MM: သီမံုး သတ်မှတ်ချက် ID

note: translators: %s: Author name.
en: %s Avatar
my_MM: %s ၏ ကိုယ်ပိုင်ရုပ်ပုံ

[ctx: block style label]
en: Plain
my_MM: ရိုးရိုးစတိုင်

[ctx: block description]
en: Displays the name of this site. Update the block, and the changes apply everywhere it’s used. This will also appear in the browser title bar and in search results.
my_MM: ဤဝဘ်ဆိုက်၏ အမည်ကို ပြသပေးသည်။ ဤ Block ကို အပ်ဒိတ်လုပ်ပါက အပြောင်းအလဲများသည် ၎င်းကို အသုံးပြုထားသည့် နေရာတိုင်းတွင် သက်ရောက်မှုရှိမည် ဖြစ်သည်။ ၎င်းသည် ဘရောက်ဆာ၏ ခေါင်းစဉ်ဘားနှင့် ရှာဖွေမှုရလဒ်များတွင်လည်း ပေါ်လာမည် ဖြစ်သည်။

[ctx: label before the title of the previous post]
en: Previous:
my_MM: ယခင်-

[ctx: label before the title of the next post]
en: Next:
my_MM: နောက်လာမည့်-

[ctx: block description]
en: Add a submenu to your navigation.
my_MM: သင်၏ လမ်းညွှန်မှု (Navigation) အတွင်းသို့ မီနူးခွဲတစ်ခု ထည့်သွင်းပါ။

[ctx: block title]
en: Submenu
my_MM: မီနူးခွဲ

[ctx: block description]
en: Display content in multiple columns, with blocks added to each column.
my_MM: ကော်လံတစ်ခုချင်းစီတွင် Block များ ထည့်သွင်းထားပြီး ကော်လံအပြားဖြင့် အကြောင်းအရာများကို ပြသပေးသည်။

en: Required to be true, as revisions do not support trashing.
my_MM: ပြင်ဆင်မှုမှတ်တမ်းများသည် အမှိုက်ပုံးထဲသို့ ထည့်ခြင်းကို ပံ့ပိုးမထားသောကြောင့် True ဖြစ်ရန် လိုအပ်ပါသည်။

[ctx: block description]
en: Create structured content in rows and columns to display information.
my_MM: အချက်အလက်များကို ပြသရန်အတွက် အတန်းများနှင့် ကော်လံများဖြင့် စနစ်တကျ ဖွဲ့စည်းထားသော အကြောင်းအရာများကို ဖန်တီးပါ။

[ctx: Gradient name]
en: Vivid cyan blue to vivid purple
my_MM: တောက်ပသော အပြာနုရောင်မှ တောက်ပသော ခရမ်းရောင်သို့ ပြေးဆင်းမှု

[ctx: Color name]
en: Vivid purple
my_MM: တောက်ပသော ခရမ်းရောင်

[ctx: Color name]
en: Vivid cyan blue
my_MM: တောက်ပသော အပြာနုရောင်

[ctx: Color name]
en: Pale cyan blue
my_MM: ဖျော့တော့သော အပြာနုရောင်

[ctx: Color name]
en: Vivid green cyan
my_MM: တောက်ပသော အစိမ်းစပ်အပြာ

[ctx: Color name]
en: Light green cyan
my_MM: ဖျော့သော အစိမ်းစပ်အပြာ

[ctx: Color name]
en: Luminous vivid amber
my_MM: လင်းလက်တောက်ပသော ပယင်းရောင်

[ctx: Color name]
en: Luminous vivid orange
my_MM: လင်းလက်တောက်ပသော လိမ္မော်ရောင်

[ctx: Color name]
en: Vivid red
my_MM: တောက်ပသော အနီရောင်

[ctx: Color name]
en: Pale pink
my_MM: ဖျော့တော့သော ပန်းရောင်

[ctx: Color name]
en: White
my_MM: အဖြူရောင်

[ctx: Color name]
en: Cyan bluish gray
my_MM: အပြာနုရောင်စပ် မီးခိုးရောင်

[ctx: Color name]
en: Black
my_MM: အနက်ရောင်

[ctx: Font size name]
en: Large
my_MM: ကြီးမားသော

[ctx: Font size name]
en: Medium
my_MM: အလယ်အလတ်

[ctx: Font size name]
en: Small
my_MM: သေးငယ်သော

[ctx: Duotone name]
en: Blue and orange
my_MM: အပြာနှင့် လိမ္မော်ရောင်

[ctx: Duotone name]
en: Purple and green
my_MM: ခရမ်းနှင့် အစိမ်းရောင်

[ctx: Duotone name]
en: Magenta and yellow
my_MM: ပန်းခရမ်းနှင့် အဝါရောင်

[ctx: Duotone name]
en: Midnight
my_MM: သန်းခေါင်ယံအရောင်

[ctx: Duotone name]
en: Blue and red
my_MM: အပြာနှင့် အနီရောင်

[ctx: Duotone name]
en: Purple and yellow
my_MM: ခရမ်းနှင့် အဝါရောင်

[ctx: Duotone name]
en: Grayscale
my_MM: မီးခိုးရောင်အဆင့်ဆင့်

[ctx: Duotone name]
en: Dark grayscale
my_MM: အမှောင်ဘက်သန်းသော မီးခိုးရောင်အဆင့်ဆင့်

[ctx: Gradient name]
en: Midnight
my_MM: သန်းခေါင်ယံအရောင်

[ctx: Gradient name]
en: Electric grass
my_MM: လျှပ်စစ်မြက်ခင်းရောင်

[ctx: Gradient name]
en: Pale ocean
my_MM: ဖျော့တော့သော သမုဒ္ဒရာရောင်

[ctx: Gradient name]
en: Luminous dusk
my_MM: တောက်ပသော နေဝင်ရိုးရီရောင်

[ctx: Gradient name]
en: Blush bordeaux
my_MM: ပန်းသွေးရောင်ခြယ် ဝိုင်နီရောင်

[ctx: Gradient name]
en: Blush light purple
my_MM: ပန်းသွေးရောင်ခြယ် ခရမ်းဖျော့ရောင်

[ctx: Gradient name]
en: Cool to warm spectrum
my_MM: အေးသောအရောင်မှ နွေးသောအရောင်အစဉ်

[ctx: Gradient name]
en: Very light gray to cyan bluish gray
my_MM: အလွန်ဖျော့သော မီးခိုးရောင်မှ အပြာနုသန်းသော မီးခိုးရောင်

[ctx: Gradient name]
en: Luminous vivid orange to vivid red
my_MM: တောက်ပစုံလင်သော လိမ္မော်ရောင်မှ စုံလင်သော အနီရောင်

[ctx: Gradient name]
en: Luminous vivid amber to luminous vivid orange
my_MM: တောက်ပစုံလင်သော ပယင်းရောင်မှ တောက်ပစုံလင်သော လိမ္မော်ရောင်

[ctx: Gradient name]
en: Light green cyan to vivid green cyan
my_MM: အစိမ်းနုရောင်မှ စုံလင်သော အစိမ်းနုရောင်

[ctx: block description]
en: An advanced block that allows displaying post types based on different query parameters and visual configurations.
my_MM: ကွဲပြားခြားနားသော ကွာရီ ပါရာမီတာများနှင့် အမြင်ပုံစံသတ်မှတ်ချက်များပေါ် မူတည်၍ ပိုစ်တ်အမျိုးအစားများကို ပြသပေးနိုင်သည့် အဆင့်မြင့် ဘလောက်တစ်ခု ဖြစ်သည်။

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render a post, like the title, date, featured image, content or excerpt, and more.
my_MM: ခေါင်းစဉ်၊ ရက်စွဲ၊ အထူးပြုပုံရိပ်၊ အကြောင်းအရာ သို့မဟုတ် ကောက်နုတ်ချက်စသည်ဖြင့် ပိုစ်တ်တစ်ခုကို ပြသရန် အသုံးပြုမည့် ဘလောက်အစိတ်အပိုင်းများ ပါဝင်သည်။

[ctx: block title]
en: Post Template
my_MM: ပိုစ်တ် တင်းပလိတ်

[ctx: block keyword]
en: link
my_MM: လင့်ခ်

en: The calendar block is hidden because there are no published posts.
my_MM: ထုတ်ဝေထားသော ပိုစ်တ်များမရှိသောကြောင့် ပြက္ခဒိန်ဘလောက်ကို ဝှက်ထားသည်။

[ctx: block keyword]
en: movie
my_MM: ဗီဒီယို

[ctx: block description]
en: Embed a video from your media library or upload a new one.
my_MM: သင့်မီဒီယာစာကြည့်တိုက်မှ ဗီဒီယိုတစ်ခုကို ထည့်သွင်းပါ သို့မဟုတ် အသစ်တစ်ခု တင်လိုက်ပါ။

[ctx: block keyword]
en: poem
my_MM: ကဗျာ

[ctx: block keyword]
en: poetry
my_MM: ကဗျာလင်္ကာ

[ctx: block description]
en: Insert poetry. Use special spacing formats. Or quote song lyrics.
my_MM: ကဗျာကို ထည့်သွင်းပါ။ အထူးအကွာအဝေးပုံစံများကို အသုံးပြုပါ သို့မဟုတ် သီချင်းစာသားများကို ကိုးကားပါ။

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Columns block instead.
my_MM: ဤဘလောက်ကို အသုံးမပြုတော့ပါ။ ကျေးဇူးပြု၍ ၎င်းအစား ကော်လံများ (Columns) ဘလောက်ကို အသုံးပြုပေးပါ။

[ctx: block style label]
en: Stripes
my_MM: အစင်းကြောင်းများ (Stripes)

[ctx: block keyword]
en: summary
my_MM: အကျဉ်းချုပ်

[ctx: block keyword]
en: document outline
my_MM: စာရွက်စာတမ်း အကြမ်းပုံစံ

[ctx: block description]
en: Summarize your post with a list of headings. Add HTML anchors to Heading blocks to link them here.
my_MM: သင့်ပိုစ်တ်ကို ခေါင်းစဉ်များစာရင်းဖြင့် အကျဉ်းချုပ်ပါ။ ၎င်းတို့ကို ဤနေရာသို့ လင့်ခ်ချိတ်ရန် HTML အချိတ်အဆက် (anchors) များကို ခေါင်းစဉ်ဘလောက်များတွင် ထည့်သွင်းပါ။

[ctx: block title]
en: Table of Contents
my_MM: မာတိကာ

[ctx: block description]
en: Add white space between blocks and customize its height.
my_MM: ဘလောက်များအကြား နေရာလွတ်ထည့်ပြီး ၎င်း၏အမြင့်ကို စိတ်ကြိုက်ပြင်ဆင်ပါ။

[ctx: block style label]
en: Pill Shape
my_MM: ဆေးတောင့်ပုံသဏ္ဌာန် (Pill Shape)

[ctx: block style label]
en: Logos Only
my_MM: လိုဂိုများသာ (Logos Only)

[ctx: block description]
en: Display icons linking to your social profiles or sites.
my_MM: သင့်လူမှုကွန်ရက် ပရိုဖိုင်များ သို့မဟုတ် ဆိုက်များသို့ လင့်ခ်ချိတ်ထားသည့် အိုင်ကွန်များကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block description]
en: Display an icon linking to a social profile or site.
my_MM: လူမှုကွန်ရက် ပရိုဖိုင် သို့မဟုတ် ဆိုက်တစ်ခုသို့ လင့်ခ်ချိတ်ထားသည့် အိုင်ကွန်တစ်ခုကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block keyword]
en: description
my_MM: ဖော်ပြချက်

[ctx: block description]
en: Insert additional custom elements with a WordPress shortcode.
my_MM: WordPress ရှော့တ်ကုဒ် (shortcode) တစ်ခုဖြင့် အပိုဆောင်း စိတ်ကြိုက်ဒြပ်စင်များကို ထည့်သွင်းပါ။

[ctx: block style label]
en: Dots
my_MM: အစက်များ (Dots)

[ctx: block style label]
en: Wide Line
my_MM: မျဉ်းကျယ် (Wide Line)

[ctx: block keyword]
en: divider
my_MM: မျဉ်းခြား

[ctx: block keyword]
en: horizontal-line
my_MM: ရေပြင်ညီမျဉ်း

[ctx: block description]
en: Create a break between ideas or sections with a horizontal separator.
my_MM: ရေပြင်ညီ ပိုင်းခြားမျဉ်းတစ်ခုဖြင့် အိုင်ဒီယာများ သို့မဟုတ် ကဏ္ဍများအကြား အပိုင်းအခြားတစ်ခု ဖန်တီးပါ။

[ctx: block keyword]
en: find
my_MM: ရှာရန်

[ctx: block description]
en: Help visitors find your content.
my_MM: လာရောက်ကြည့်ရှုသူများကို သင့်အကြောင်းအရာများ ရှာဖွေနိုင်ရန် ကူညီပေးပါ။

[ctx: block keyword]
en: feed
my_MM: ဖိဒ်

[ctx: block keyword]
en: atom
my_MM: အက်တမ်

[ctx: block description]
en: Display entries from any RSS or Atom feed.
my_MM: မည်သည့် RSS သို့မဟုတ် Atom ဖိဒ်မှမဆို အကြောင်းအရာများကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block keyword]
en: cite
my_MM: ကိုးကားချက်

[ctx: block keyword]
en: blockquote
my_MM: ကိုးကားစာပိုဒ်

[ctx: block description]
en: Display the query title.
my_MM: ကွာရီ (query) ခေါင်းစဉ်ကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block title]
en: Query Title
my_MM: ကွာရီ ခေါင်းစဉ်

[ctx: block description]
en: Displays a paginated navigation to next/previous set of posts, when applicable.
my_MM: ကိုက်ညီမှုရှိပါက နောက်ထပ်/ယခင် ပိုစ်တ်အစုအဝေးများသို့ စာမျက်နှာအလိုက် ကူးပြောင်းနိုင်သော လမ်းညွှန်မှုကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block description]
en: Displays the previous posts page link.
my_MM: ယခင်ပိုစ်တ်များ စာမျက်နှာလင့်ခ်ကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block description]
en: Displays a list of page numbers for pagination.
my_MM: စာမျက်နှာအလိုက် ခွဲခြားရန်အတွက် စာမျက်နှာနံပါတ်များစာရင်းကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block description]
en: Displays the next posts page link.
my_MM: နောက်ထပ်ပိုစ်တ်များ စာမျက်နှာလင့်ခ်ကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block description]
en: Give special visual emphasis to a quote from your text.
my_MM: သင့်စာသားထဲမှ ကိုးကားချက်တစ်ခုကို အမြင်အားဖြင့် ထူးထူးခြားခြား ပေါ်လွင်စေရန် ပြုလုပ်ပေးသည်။

[ctx: block description]
en: Add text that respects your spacing and tabs, and also allows styling.
my_MM: သင့်အကွာအဝေးများနှင့် တက်ဘ် (tabs) များကို မူလအတိုင်း ထိန်းသိမ်းပေးပြီး စတိုင်ပြင်ဆင်ခွင့်လည်း ပေးသည့် စာသားကို ထည့်သွင်းပါ။

[ctx: block description]
en: Displays the title of a post, page, or any other content-type.
my_MM: ပိုစ်တ်၊ စာမျက်နှာ သို့မဟုတ် အခြားအကြောင်းအရာအမျိုးအစားတစ်ခုခု၏ ခေါင်းစဉ်ကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block description]
en: Post terms.
my_MM: ပို့စ်၏ အသုံးအနှုန်းများ (Post terms)။

[ctx: block description]
en: Displays the next or previous post link that is adjacent to the current post.
my_MM: လက်ရှိပို့စ်နှင့် ကပ်လျက်ရှိသော နောက်သို့ သို့မဟုတ် ယခင် ပို့စ်လင့်ခ်ကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block title]
en: Post Navigation Link
my_MM: ပို့စ် လမ်းညွှန်မှုလင့်ခ်

[ctx: block description]
en: Display a post's featured image.
my_MM: ပို့စ်၏ အထူးပြုပုံရိပ် (Featured image) ကို ပြသရန်။

[ctx: block description]
en: Display the excerpt.
my_MM: ပို့စ်အကျဉ်းချုပ် (Excerpt) ကို ပြသရန်။

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a post or page.
my_MM: ပို့စ် သို့မဟုတ် စာမျက်နှာတစ်ခု၏ အကြောင်းအရာများကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block description]
en: Displays the link to the current post comments.
my_MM: လက်ရှိပို့စ်၏ မှတ်ချက်များဆီသို့ သွားမည့် လင့်ခ်ကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block description]
en: Display a post's comments form.
my_MM: ပို့စ်၏ မှတ်ချက်ရေးသွင်းရန် ပုံစံခွက် (Comments form) ကို ပြသရန်။

[ctx: block description]
en: Display a post's comments count.
my_MM: ပို့စ်၏ မှတ်ချက်အရေအတွက်ကို ပြသရန်။

[ctx: block keyword]
en: text
my_MM: စာသား (text)

[ctx: block description]
en: Start with the basic building block of all narrative.
my_MM: ဇာတ်ကြောင်းပြောပြခြင်းအားလုံး၏ အခြေခံအကျဆုံး တည်ဆောက်ပုံလုပ်ကွက်ဖြင့် စတင်ပါ။

[ctx: block description]
en: Display a list of all pages.
my_MM: စာမျက်နှာအားလုံး၏ စာရင်းကို ပြသရန်။

[ctx: block keyword]
en: pagination
my_MM: စာမျက်နှာအညွှန်း (pagination)

[ctx: block keyword]
en: next page
my_MM: နောက်စာမျက်နှာ

[ctx: block description]
en: Separate your content into a multi-page experience.
my_MM: သင့်အကြောင်းအရာများကို စာမျက်နှာအမြောက်အမြားဖြင့် ဖတ်ရှုနိုင်သော အတွေ့အကြုံအဖြစ် ခွဲထုတ်လိုက်ပါ။

[ctx: block keyword]
en: navigation
my_MM: လမ်းညွှန်မှု (navigation)

[ctx: block keyword]
en: menu
my_MM: မီနူး (menu)

[ctx: block description]
en: A collection of blocks that allow visitors to get around your site.
my_MM: ဝဘ်ဆိုဒ်သို့ လာရောက်လည်ပတ်သူများ စိတ်ကြိုက်လှည့်လည်ကြည့်ရှုနိုင်စေမည့် လုပ်ကွက်များ စုစည်းမှု ဖြစ်သည်။

[ctx: block description]
en: Add a page, link, or another item to your navigation.
my_MM: သင့်လမ်းညွှန်စနစ်ထဲသို့ စာမျက်နှာ၊ လင့်ခ် သို့မဟုတ် အခြားအရာတစ်ခုခုကို ထည့်သွင်းရန်။

[ctx: block keyword]
en: read more
my_MM: ဆက်လက်ဖတ်ရှုရန် (read more)

[ctx: block description]
en: Content before this block will be shown in the excerpt on your archives page.
my_MM: ဤလုပ်ကွက်၏ ရှေ့တွင်ရှိသော အကြောင်းအရာများကို သင့်မော်ကွန်းစာမျက်နှာ (Archives page) ၏ အကျဉ်းချုပ်တွင် ပြသမည်ဖြစ်သည်။

[ctx: block description]
en: Your site doesn’t include support for this block.
my_MM: သင့်ဝဘ်ဆိုဒ်တွင် ဤလုပ်ကွက်အတွက် ပံ့ပိုးမှု ပါဝင်မနေပါ။

[ctx: block keyword]
en: video
my_MM: ဗီဒီယို (video)

[ctx: block keyword]
en: image
my_MM: ပုံရိပ် (image)

[ctx: block description]
en: Set media and words side-by-side for a richer layout.
my_MM: ပိုမိုစုံလင်လှပသော အဆင်အပြင်ဖြစ်စေရန် မီဒီယာနှင့် စာသားများကို ဘေးချင်းယှဉ် ထားရှိပါ။

[ctx: block keyword]
en: form
my_MM: ပုံစံခွက် (form)

[ctx: block keyword]
en: logout
my_MM: အကောင့်ထွက်ရန် (logout)

[ctx: block keyword]
en: login
my_MM: အကောင့်ဝင်ရန် (login)

[ctx: block description]
en: Show login & logout links.
my_MM: အကောင့်ဝင်ရန်နှင့် အကောင့်ထွက်ရန် လင့်ခ်များကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block keyword]
en: numbered list
my_MM: နံပါတ်စဉ်တပ်စာရင်း (numbered list)

[ctx: block keyword]
en: ordered list
my_MM: အစီအစဉ်တပ်စာရင်း (ordered list)

[ctx: block keyword]
en: bullet list
my_MM: သင်္ကေတပြစာရင်း (bullet list)

[ctx: block description]
en: Display a legacy widget.
my_MM: ယခင်သုံး ဝစ်ဂျတ်အဟောင်း (Legacy widget) ကို ပြသရန်။

[ctx: block title]
en: Legacy Widget
my_MM: ယခင်သုံး ဝစ်ဂျတ် (Legacy Widget)

[ctx: block keyword]
en: recent posts
my_MM: လတ်တလောပို့စ်များ (recent posts)

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent posts.
my_MM: သင့်နောက်ဆုံးရ ပို့စ်များစာရင်းကို ပြသရန်။

[ctx: block keyword]
en: recent comments
my_MM: လတ်တလောမှတ်ချက်များ (recent comments)

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent comments.
my_MM: သင့်နောက်ဆုံးရ မှတ်ချက်များစာရင်းကို ပြသရန်။

[ctx: block style label]
en: Rounded
my_MM: ထောင့်ဝိုင်းပုံစံ

[ctx: block style label]
en: Default
my_MM: မူလအခြေခံ

[ctx: block keyword]
en: picture
my_MM: ရုပ်ပုံ (picture)

[ctx: block keyword]
en: photo
my_MM: ဓာတ်ပုံ (photo)

[ctx: block keyword]
en: img
my_MM: ပုံရိပ် (img)

[ctx: block description]
en: Insert an image to make a visual statement.
my_MM: အမြင်အာရုံဆွဲဆောင်မှု ရှိစေရန် ပုံရိပ်တစ်ခု ထည့်သွင်းပါ။

[ctx: block keyword]
en: embed
my_MM: ထည့်သွင်းခြင်း (embed)

[ctx: block description]
en: Add custom HTML code and preview it as you edit.
my_MM: စိတ်ကြိုက် HTML ကုဒ်များ ထည့်သွင်းပြီး တည်းဖြတ်နေစဉ်အတွင်း ကြိုတင်ကြည့်ရှုနိုင်ပါသည်။

[ctx: block description]
en: Create a link that always points to the homepage of the site. Usually not necessary if there is already a site title link present in the header.
my_MM: ဝဘ်ဆိုဒ်၏ ပင်မစာမျက်နှာ (Homepage) သို့ အမြဲတမ်းညွှန်ပြမည့် လင့်ခ်တစ်ခုကို ဖန်တီးပေးသည်။ ထိပ်စီးပိုင်း (Header) တွင် ဝဘ်ဆိုဒ်ခေါင်းစဉ်လင့်ခ် ရှိပြီးသားဆိုပါက ပုံမှန်အားဖြင့် ဤလင့်ခ်မှာ မလိုအပ်ပါ။

[ctx: block title]
en: Home Link
my_MM: ပင်မစာမျက်နှာ လင့်ခ်

[ctx: block keyword]
en: subtitle
my_MM: ခေါင်းစဉ်ခွဲ (subtitle)

[ctx: block keyword]
en: title
my_MM: ခေါင်းစဉ် (title)

[ctx: block keyword]
en: section
my_MM: ကဏ္ဍ (section)

[ctx: block keyword]
en: row
my_MM: အတန်း (row)

[ctx: block keyword]
en: wrapper
my_MM: ထုပ်ပိုးမှုဖွဲ့စည်းပုံ (wrapper)

[ctx: block keyword]
en: container
my_MM: စုစည်းမှုသေတ္တာ (container)

[ctx: block keyword]
en: photos
my_MM: ဓာတ်ပုံများ (photos)

[ctx: block keyword]
en: images
my_MM: ပုံရိပ်များ (images)

[ctx: block description]
en: Display multiple images in a rich gallery.
my_MM: ရုပ်ပုံအမြောက်အမြားကို စုံလင်လှပသော ပုံပြခန်း (Gallery) အဖြစ် ပြသရန်။

[ctx: block description]
en: Use the classic WordPress editor.
my_MM: ယခင်သုံး WordPress တည်းဖြတ်စနစ် (Classic editor) ကို အသုံးပြုရန်။

[ctx: block keyword]
en: download
my_MM: ဒေါင်းလုဒ်လုပ်ရန် (download)

[ctx: block keyword]
en: document
my_MM: စာရွက်စာတမ်း (document)

[ctx: block description]
en: Add a link to a downloadable file.
my_MM: ဒေါင်းလုဒ်ရယူနိုင်သော ဖိုင်အတွက် လင့်ခ်တစ်ခု ထည့်သွင်းရန်။

[ctx: block description]
en: A single column within a columns block.
my_MM: ကော်လံများလုပ်ကွက် (Columns block) အတွင်းရှိ ကော်လံတစ်ခုတည်း။

[ctx: block description]
en: Display code snippets that respect your spacing and tabs.
my_MM: သင့် ကွက်လပ် (Spacing) များနှင့် တက်ဘ် (Tabs) ဖွဲ့စည်းပုံများအတိုင်း မပျက်မယွင်းဘဲ ကုတ်အပိုင်းအစ (Code snippets) များကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block keyword]
en: archive
my_MM: မော်ကွန်း (archive)

[ctx: block keyword]
en: posts
my_MM: ပို့စ်များ (posts)

[ctx: block description]
en: A calendar of your site’s posts.
my_MM: သင့်ဝဘ်ဆိုဒ်ရှိ ပို့စ်များကို ပြက္ခဒိန်ပုံစံဖြင့် ပြသခြင်း။

[ctx: block description]
en: Prompt visitors to take action with a group of button-style links.
my_MM: ဝဘ်ဆိုဒ်သို့ လာရောက်သူများကို ခလုတ်ပုံစံလင့်ခ်အစုအဝေးဖြင့် တစ်ခုခုလုပ်ဆောင်ရန် (Take action) တိုက်တွန်းပါ။

[ctx: block style label]
en: Outline
my_MM: ဘောင်လိုင်းပုံစံ (Outline)

[ctx: block style label]
en: Fill
my_MM: ဖြည့်ပါ

[ctx: block description]
en: Prompt visitors to take action with a button-style link.
my_MM: ဝဘ်ဆိုဒ်သို့ လာရောက်သူများကို ခလုတ်ပုံစံလင့်ခ်တစ်ခုဖြင့် တစ်ခုခုလုပ်ဆောင်ရန် တိုက်တွန်းပါ။

[ctx: block keyword]
en: recording
my_MM: အသံဖမ်းယူမှု (recording)

[ctx: block keyword]
en: podcast
my_MM: ပေါ့ဒ်ကတ်စ် (podcast)

[ctx: block keyword]
en: sound
my_MM: အသံ (sound)

[ctx: block keyword]
en: music
my_MM: ဂီတ/သီချင်း (music)

[ctx: block description]
en: Embed a simple audio player.
my_MM: ရိုးရှင်းသော အသံဖွင့်စနစ် (Audio player) တစ်ခု ထည့်သွင်းရန်။

[ctx: block description]
en: Display a date archive of your posts.
my_MM: သင့်ပို့စ်များကို ရက်စွဲအလိုက် မော်ကွန်းပုံစံဖြင့် ပြသရန်။

en: (Home link, opens in a new tab)
my_MM: (ပင်မစာမျက်နှာလင့်ခ်၊ တက်ဘ်အသစ်တွင် ဖွင့်မည်)

en: Close menu
my_MM: မီနူး ပိတ်ရန်

en: Open menu
my_MM: မီနူး ဖွင့်ရန်

en: Styles consolidated from core, theme, and user origins.
my_MM: စတိုင်များကို ပင်မစနစ်၊ သီမင်နှင့် အသုံးပြုသူထံမှ စုစည်းထားပါသည်။

en: Settings consolidated from core, theme, and user origins.
my_MM: ဆက်တင်များကို ပင်မစနစ်၊ သီမင်နှင့် အသုံးပြုသူထံမှ စုစည်းထားပါသည်။

en: Logo
my_MM: လိုဂို

en: Active theme gradients.
my_MM: အသုံးပြုနေသော သီမင် ရောင်စဉ်ပြေးများ။

en: Active theme font sizes.
my_MM: အသုံးပြုနေသော သီမင် ဖောင့်အရွယ်အစားများ။

en: Active theme color palette.
my_MM: အသုံးပြုနေသော သီမင် အရောင်စပ်များ။

en: Maximum upload size in bytes allowed for the site.
my_MM: ဤဝဘ်ဆိုက်အတွက် ခွင့်ပြုထားသော အများဆုံး အပ်လုဒ်တင်နိုင်သည့် ဖိုင်အရွယ်အစား (ဘိုက်ဖြင့်)။

en: Available image sizes.
my_MM: ရရှိနိုင်သော ပုံအရွယ်အစားများ။

en: Determines whether the image editing feature is enabled.
my_MM: ပုံတည်းဖြတ်ခြင်း လုပ်ဆောင်ချက်ကို ဖွင့်၊ မဖွင့် သတ်မှတ်ပေးသည်။

en: Available image dimensions.
my_MM: ရရှိနိုင်သော ပုံမျက်နှာပြင် အတိုင်းအတာများ။

en: Default size for images.
my_MM: ပုံများအတွက် မူလအရွယ်အစား။

en: Determines whether the current locale is right-to-left (RTL).
my_MM: လက်ရှိ ဘာသာစကားသည် ညာမှဘယ်သို့ (RTL) ရေးသားရသော စနစ်ဖြစ်၊ မဖြစ် သတ်မှတ်ပေးသည်။

en: Enables custom units.
my_MM: စိတ်ကြိုက် ယူနစ်များကို ဖွင့်ပေးသည်။

en: Enables custom spacing.
my_MM: စိတ်ကြိုက် နေရာလွတ်ချန်ခြင်းကို ဖွင့်ပေးသည်။

en: Enables custom line height.
my_MM: စိတ်ကြိုက် စာကြောင်းအမြင့်ကို ဖွင့်ပေးသည်။

en: Disables custom font size.
my_MM: စိတ်ကြိုက် ဖောင့်အရွယ်အစားကို ပိတ်ပေးသည်။

en: Disables custom colors.
my_MM: စိတ်ကြိုက် အရောင်များကို ပိတ်ပေးသည်။

en: Returns all the categories for block types that will be shown in the block editor.
my_MM: ဘလော့ခ်တည်းဖြတ်စနစ်တွင် ပြသပေးမည့် ဘလော့ခ်အမျိုးအစား ကဏ္ဍအားလုံးကို ပြန်လည်ဖော်ပြပေးသည်။

en: List of allowed mime types and file extensions.
my_MM: ခွင့်ပြုထားသော mime အမျိုးအစားများနှင့် ဖိုင်နောက်ဆက်တွဲများ စာရင်း။

en: List of allowed block types.
my_MM: ခွင့်ပြုထားသော ဘလော့ခ်အမျိုးအစားများ စာရင်း။

en: Enable/Disable Wide/Full Alignments.
my_MM: အကျယ်/အပြည့် တန်းညှိမှုများကို ဖွင့်ရန် သို့မဟုတ် ပိတ်ရန်။

en: Widget types to hide from Legacy Widget block.
my_MM: ယခင်သုံး ဝစ်ဂျက် ဘလော့ခ်မှ ဖျောက်ထားရမည့် ဝစ်ဂျက်အမျိုးအစားများ။

en: Enable/disable layouts support in container blocks.
my_MM: ကွန်တိန်နာ ဘလော့ခ်များတွင် အပြင်အဆင် ပံ့ပိုးမှုကို ဖွင့်ရန် သို့မဟုတ် ပိတ်ရန်။

en: Editor styles
my_MM: တည်းဖြတ်စနစ် စတိုင်များ

en: Enables experimental Site Editor blocks
my_MM: စမ်းသပ်ဆဲ ဝဘ်ဆိုက်တည်းဖြတ်မှု ဘလော့ခ်များကို ဖွင့်ပေးသည်

en: Sorry, you are not allowed to read the block editor settings.
my_MM: ဝမ်းနည်းပါသည်၊ သင်သည် ဘလော့ခ်တည်းဖြတ်စနစ် ဆက်တင်များကို ဖတ်ရှုခွင့်မရှိပါ။

[ctx: block description]
en: Display the description of categories, tags and custom taxonomies when viewing an archive.
my_MM: မော်ကွန်းထိန်းသိမ်းမှုကို ကြည့်ရှုသည့်အခါ ကဏ္ဍများ၊ တဂ်များနှင့် စိတ်ကြိုက် ခွဲခြားမှုများ၏ အကြောင်းအရာကို ပြသပေးသည်။

[ctx: block title]
en: Term Description
my_MM: ဝေါဟာရ အကြောင်းအရာ

[ctx: block title]
en: Comments Link
my_MM: မှတ်ချက်များ လင့်ခ်

[ctx: block title]
en: Login/out
my_MM: အကောင့်ဝင်ရန်/ထွက်ရန်

[ctx: block title]
en: Custom Link
my_MM: စိတ်ကြိုက် လင့်ခ်

note: translators: %s: filename.
en: Embed of %s.
my_MM: %s ၏ ထည့်သွင်းမှု။

en: PDF embed
my_MM: PDF ထည့်သွင်းမှု

en: A link to a post format
my_MM: ပို့စ်ပုံစံတစ်ခုဆီသို့ လင့်ခ်ချိတ်ခြင်း

en: Post Format Link
my_MM: ပို့စ်ပုံစံ လင့်ခ်

en: This content is password protected.
my_MM: ဤအကြောင်းအရာကို စကားဝှက်ဖြင့် ကာကွယ်ထားပါသည်။

note: translators: 1: Number of comments, 2: post title
en: %1$s comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
my_MM[0]: %2$s တွင် မှတ်ချက် %1$s ခု<span class="screen-reader-text"> ရှိပါသည်</span>
my_MM[1]: %2$s တွင် မှတ်ချက် %1$s ခု<span class="screen-reader-text"> ရှိပါသည်</span>

note: translators: %s post title
en: No comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
my_MM: %s တွင် မှတ်ချက်များ မရှိပါ<span class="screen-reader-text"></span>

[ctx: block description]
en: Edit the different global regions of your site, like the header, footer, sidebar, or create your own.
my_MM: သင့်ဝဘ်ဆိုက်၏ ထိပ်ပိုင်း (header)၊ အောက်ခြေ (footer)၊ ဘေးဘား (sidebar) ကဲ့သို့သော ကမ္ဘာလုံးဆိုင်ရာ ကဏ္ဍအသီးသီးကို ပြင်ဆင်ပါ သို့မဟုတ် သင့်ကိုယ်ပိုင် ဖန်တီးပါ။

[ctx: block title]
en: Page List
my_MM: စာမျက်နှာစာရင်း

note: translators: %s: taxonomy's singular name
en: Select %s
my_MM: %s ကို ရွေးချယ်ပါ

[ctx: label for previous post link]
en: Previous
my_MM: ယခင်

[ctx: label for next post link]
en: Next
my_MM: နောက်ထပ်

en: Previous Page
my_MM: ယခင် စာမျက်နှာ

[ctx: block title]
en: Comments Page Numbers
my_MM: မှတ်ချက် စာမျက်နှာနံပါတ်များ

en: Next Page
my_MM: နောက်ထပ် စာမျက်နှာ

note: translators: %s: Template part slug.
en: Template part has been deleted or is unavailable: %s
my_MM: တင်းပလိတ်အပိုင်းကို ဖျက်လိုက်ပြီ သို့မဟုတ် ရနိုင်ခြင်းမရှိပါ- %s

note: translators: Visible only in the front end, this warning takes the place of a faulty block.
en: [block rendering halted]
my_MM: [ဘလောက်ပြသမှု ရပ်တန့်သွားသည်]

[ctx: block title]
en: Post Terms
my_MM: ပိုစ်တ် သတ်မှတ်ချက်များ

[ctx: block title]
en: Featured Image
my_MM: အထူးပြုပုံရိပ်

[ctx: block title]
en: Comments Form
my_MM: မှတ်ချက်ပုံစံ

[ctx: block title]
en: Comments Count
my_MM: မှတ်ချက်အရေအတွက်

[ctx: block title]
en: Comment Date
my_MM: မှတ်ချက် ရက်စွဲ

[ctx: block title]
en: Comment Content
my_MM: မှတ်ချက် အကြောင်းအရာ

[ctx: block title]
en: Query Loop
my_MM: ကွာရီ ပတ်လမ်း (Query Loop)

[ctx: block title]
en: Poetry
my_MM: ကဗျာလင်္ကာ

[ctx: block title]
en: Template Part
my_MM: တင်းပလိတ်အပိုင်း

[ctx: block title]
en: Site Title
my_MM: ဝဘ်ဆိုက်ခေါင်းစဉ်

[ctx: block title]
en: Site Tagline
my_MM: ဝဘ်ဆိုက် ဆောင်ပုဒ်

[ctx: block title]
en: Site Logo
my_MM: ဝဘ်ဆိုက် လိုဂို

[ctx: block title]
en: Social Icon
my_MM: လူမှုကွန်ရက် အိုင်ကွန်

[ctx: block title]
en: Social Icons
my_MM: လူမှုကွန်ရက် အိုင်ကွန်များ

[ctx: block title]
en: Tag Cloud
my_MM: တဂ်အစုအဝေး (Tag Cloud)

[ctx: block title]
en: Video
my_MM: ဗီဒီယို

[ctx: block title]
en: Text Columns (deprecated)
my_MM: စာသားကော်လံများ (အသုံးမပြုတော့ပါ)

[ctx: block title]
en: Table
my_MM: ဇယား

[ctx: block title]
en: Spacer
my_MM: နေရာလွတ် (Spacer)

[ctx: block title]
en: Shortcode
my_MM: ရှော့တ်ကုဒ်

[ctx: block title]
en: Separator
my_MM: ပိုင်းခြားမျဉ်း

[ctx: block title]
en: Group
my_MM: အုပ်စု

[ctx: block title]
en: Search
my_MM: ရှာဖွေရန်

[ctx: block title]
en: Pullquote
my_MM: ထူးခြားကိုးကားချက် (Pullquote)

[ctx: block title]
en: Preformatted
my_MM: ပုံစံကြိုသတ်မှတ်စာသား (Preformatted)

[ctx: block title]
en: Page Break
my_MM: စာမျက်နှာ ဖြတ်တောက်မှု

[ctx: block title]
en: More
my_MM: ထပ်မံဖတ်ရှုရန်

[ctx: block title]
en: Unsupported
my_MM: ပံ့ပိုးမထားပါ

[ctx: block title]
en: List
my_MM: စာရင်း

[ctx: block title]
en: Latest Posts
my_MM: နောက်ဆုံးရ ပိုစ်တ်များ

[ctx: block title]
en: Latest Comments
my_MM: နောက်ဆုံးရ မှတ်ချက်များ

[ctx: block title]
en: Navigation
my_MM: လမ်းညွှန်မီနူး (Navigation)

[ctx: block title]
en: Media & Text
my_MM: မီဒီယာနှင့် စာသား

[ctx: block title]
en: Custom HTML
my_MM: စိတ်ကြိုက် HTML

[ctx: block title]
en: File
my_MM: ဖိုင်

[ctx: block title]
en: Cover
my_MM: မျက်နှာဖုံး

[ctx: block title]
en: Column
my_MM: ကော်လံ

[ctx: block title]
en: Columns
my_MM: ကော်လံများ

[ctx: block title]
en: Code
my_MM: ကုတ်

[ctx: block title]
en: Calendar
my_MM: ပြက္ခဒိန်

[ctx: block title]
en: Buttons
my_MM: ခလုတ်များ

[ctx: block title]
en: Button
my_MM: ခလုတ်

[ctx: block title]
en: Audio
my_MM: အသံ

[ctx: block title]
en: Archives
my_MM: မော်ကွန်းများ

[ctx: block title]
en: Gallery
my_MM: ပုံပြခန်း

[ctx: block title]
en: Quote
my_MM: ကောက်နုတ်ချက်

[ctx: block title]
en: Heading
my_MM: ခေါင်းစဉ်

[ctx: block title]
en: Image
my_MM: ပုံရိပ်

[ctx: block title]
en: Paragraph
my_MM: စာပိုဒ်

en: No templates exist with that id.
my_MM: ထို ID ဖြင့် တည်ရှိနေသော နမူနာပုံစံ (Template) မရှိပါ။

en: The id of a template
my_MM: နမူနာပုံစံ၏ ID

en: Whether to bypass Trash and force deletion.
my_MM: အမှိုက်ပုံးကို ကျော်ဖြတ်ပြီး ချက်ချင်း အပြီးတိုင် ဖျက်ပစ်မည်၊ မဖျက်ပစ်မည်။

en: Site logo.
my_MM: ဝဘ်ဆိုက် လိုဂို။

note: translators: byline. %s: author.
en: by %s
my_MM: ရေးသားသူ- %s

en: Pages
my_MM: စာမျက်နှာများ

en: Uncategorized
my_MM: ကဏ္ဍခွဲခြားမထားပါ

en: Search results
my_MM: ရှာဖွေမှုရလဒ်များ

en: Patterns
my_MM: ပုံစံငယ်များ (Patterns)

note: translators: accessibility text for the content landmark region.
en: Content
my_MM: အကြောင်းအရာ

note: translators: 'menu' as in website navigation menu.
en: Menu
my_MM: မီနူး

note: translators: 'Home' as in a website's home page.
en: Home
my_MM: ပင်မစာမျက်နှာ

en: Invalid post ID.
my_MM: မမှန်ကန်သော ပိုစ်တ် ID။

en: Cannot create existing comment.
my_MM: ရှိပြီးသား မှတ်ချက်ကို ထပ်မံဖန်တီး၍မရပါ။

[ctx: block keyword]
en: links
my_MM: လင့်ခ်များ

en: No matching template found.
my_MM: ကိုက်ညီသော နမူနာပုံစံ ရှာမတွေ့ပါ။

en: Site Editor
my_MM: ဝဘ်ဆိုဒ် တည်းဖြတ်စနစ်

en: All template parts
my_MM: နမူနာပုံစံ အစိတ်အပိုင်းအားလုံး

en: Template Parts
my_MM: နမူနာပုံစံ အစိတ်အပိုင်းများ

en: Navigation
my_MM: လမ်းညွှန်မှုစနစ် (Navigation)

en: All templates
my_MM: တင်းပလိတ်အားလုံး

en: Templates
my_MM: တင်းပလိတ်များ

en: Experiments Settings
my_MM: စမ်းသပ်ဆဲ လုပ်ဆောင်ချက် ဆက်တင်များ

en: Sorry, you are not allowed to edit guidelines.
my_MM: ဝမ်းနည်းပါသည်၊ သင်သည် လမ်းညွှန်ချက်များကို တည်းဖြတ်ခွင့်မရှိပါ။

en: Sorry, you are not allowed to create guidelines.
my_MM: ဝမ်းနည်းပါသည်၊ သင်သည် လမ်းညွှန်ချက်များကို ဖန်တီးခွင့်မရှိပါ။

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
my_MM: အမှားတစ်ခု ဖြစ်ပွားခဲ့သည်။ လိုင်းချိတ်ဆက်မှု ပြတ်တောက်နေခြင်း ဖြစ်နိုင်ပါသည်။ ကျေးဇူးပြု၍ ခဏကြာမှ ထပ်မံကြိုးစားပါ။

en: RSS Error:
my_MM: RSS အမှား-

en: Search
my_MM: ရှာဖွေရန်

note: translators: %s: the number of words in the post.
en: %s word | %s words
my_MM[0]: စာလုံးရေ %s လုံး
my_MM[1]: စာလုံးရေ %s လုံး

[ctx: block title]
en: Embed
my_MM: ထည့်သွင်းမှု (Embed)

[ctx: block title]
en: Classic
my_MM: ကလပ်စစ် (Classic)

[ctx: block description]
en: Give quoted text visual emphasis. "In quoting others, we cite ourselves." — Julio Cortázar
my_MM: ကိုးကားချက်စာသားများကို မြင်သာအောင် ပေါ်လွင်စေရန်။ "အခြားသူများကို ကိုးကားခြင်းသည် မိမိကိုယ်ကိုယ် သက်သေထူခြင်း ဖြစ်သည်။" — ဟူလီယို ကော်တာဇာ

[ctx: block description]
en: Introduce new sections and organize content to help visitors (and search engines) understand the structure of your content.
my_MM: ကဏ္ဍသစ်များကို မိတ်ဆက်ပေးရန်နှင့် ဝင်ရောက်ကြည့်ရှုသူများ (ထို့ပြင် ရှာဖွေရေးအင်ဂျင်များ) က သင့်အကြောင်းအရာ၏ တည်ဆောက်ပုံကို နားလည်စေရန် စနစ်တကျ စီစဉ်ပေးခြင်း။

en: Sorry, you are not allowed to edit comments.
my_MM: တောင်းပန်ပါသည်၊ သင်သည် မှတ်ချက်များကို တည်းဖြတ်ခွင့် မရှိပါ။

en: Styles
my_MM: စတိုင်များ

en: Edit media
my_MM: မီဒီယာကို တည်းဖြတ်ရန်

en: Medium
my_MM: အလတ်စား

en: No archives to show.
my_MM: ပြသရန် မော်ကွန်းများ မရှိပါ။

en: Beautiful landscape
my_MM: လှပသော သဘာဝရှုခင်း

en: Thanks for testing Gutenberg!
my_MM: Gutenberg ကို စမ်းသပ်အသုံးပြုပေးသည့်အတွက် ကျေးဇူးတင်ပါသည်!

en: Help build Gutenberg
my_MM: Gutenberg ကို တည်ဆောက်ရာတွင် ကူညီပါ

note: translators: %s: Gutenberg GitHub repository URL
en: If you want to learn more about how to build additional blocks, or if you are interested in helping with the project, head over to the <a href="%s">GitHub repository</a>.
my_MM: နောက်ထပ် ဘလော့ခ်များ တည်ဆောက်ပုံအကြောင်း ပိုမိုလေ့လာလိုပါက သို့မဟုတ် ဤပရောဂျက်တွင် ပါဝင်ကူညီလိုပါက <a href="%s">GitHub သိုလှောင်ခန်း</a> သို့ သွားရောက်ကြည့်ရှုပါ။

en: The WordPress community
my_MM: WordPress အသိုင်းအဝိုင်း

en: Code is Poetry
my_MM: ကုဒ်ဆိုသည်မှာ ကဗျာလင်္ကာဖြစ်သည်

en: You can build any block you like, static or dynamic, decorative or plain. Here&#8217;s a pullquote block:
my_MM: သင်နှစ်သက်ရာ ငြိမ်သက်သော သို့မဟုတ် တက်ကြွသော၊ အလှဆင်ထားသော သို့မဟုတ် ရိုးရှင်းသော မည်သည့်ဘလော့ခ်ကိုမဆို တည်ဆောက်နိုင်သည်။ ဤသည်မှာ ကောက်နုတ်ချက် (Pullquote) ဘလော့ခ်တစ်ခု ဖြစ်သည်-

en: Any block can opt into these alignments. The embed block has them also, and is responsive out of the box:
my_MM: မည်သည့်ဘလော့ခ်မဆို ဤတန်းညှိမှုများကို အသုံးပြုနိုင်သည်။ ထည့်သွင်းမှု (Embed) ဘလော့ခ်တွင်လည်း ၎င်းတို့ ပါဝင်ပြီး မူလကတည်းက စခရင်မျိုးစုံနှင့် ကိုက်ညီအောင် ပြောင်းလဲနိုင်စွမ်း ရှိသည်-

en: The above is a gallery with just two images. It&#8217;s an easier way to create visually appealing layouts, without having to deal with floats. You can also easily convert the gallery back to individual images again, by using the block switcher.
my_MM: အထက်ပါအရာသည် ပုံနှစ်ပုံသာပါသော ပုံပြခန်းတစ်ခု ဖြစ်သည်။ ၎င်းသည် floats များကို ကိုင်တွယ်ရန်မလိုဘဲ အမြင်အာရုံ ဆွဲဆောင်မှုရှိသော အပြင်အဆင်များကို ဖန်တီးရန် ပိုမိုလွယ်ကူသော နည်းလမ်းဖြစ်သည်။ ဘလော့ခ်ပြောင်းလဲကိရိယာကို အသုံးပြု၍ ပုံပြခန်းကို တစ်ပုံချင်းစီအဖြစ်သို့လည်း အလွယ်တကူ ပြန်ပြောင်းနိုင်သည်။

en: Sure, the full-wide image can be pretty big. But sometimes the image is worth it.
my_MM: မျက်နှာပြင်အပြည့်ပုံသည် အလွန်ကြီးမားနိုင်သည်မှာ မှန်သော်လည်း တစ်ခါတစ်ရံတွင် ထိုပုံသည် ကြီးမားရကျိုး နပ်ပါသည်။

en: Accessibility is important &mdash; don&#8217;t forget image alt attribute
my_MM: လူတိုင်း အသုံးပြုနိုင်မှုသည် အရေးကြီးပါသည် — ပုံ၏ အစားထိုးစာသား (alt) ဂုဏ်သတ္တိကို မေ့လျော့ခြင်းမရှိပါစေနှင့်

en: If you combine the new <strong>wide</strong> and <strong>full-wide</strong> alignments with galleries, you can create a very media rich layout, very quickly:
my_MM: အသစ်ပါဝင်သော <strong>အကျယ်</strong> နှင့် <strong>မျက်နှာပြင်အပြည့်</strong> တန်းညှိမှုများကို ပုံပြခန်းများနှင့် တွဲဖက်လိုက်ပါက မီဒီယာအစုံအလင်ပါဝင်သော အပြင်အဆင်ကို အလွန်လျင်မြန်စွာ ဖန်တီးနိုင်မည်ဖြစ်သည်-

en: Media Rich
my_MM: မီဒီယာ အစုံအလင်

en: You can change the amount of columns in your galleries by dragging a slider in the block inspector in the sidebar.
my_MM: ဘေးဘားရှိ ဘလော့ခ်စစ်ဆေးကိရိယာတွင် ဆလိုက်ဒါကို ဆွဲရွှေ့ခြင်းဖြင့် ပုံပြခန်းရှိ ကော်လံအရေအတွက်ကို ပြောင်းလဲနိုင်သည်။

en: Matt Mullenweg, 2017
my_MM: မတ် မူလန်ဝတ်ဂ်၊ ၂၀၁၇

en: Blocks can be anything you need. For instance, you may want to add a subdued quote as part of the composition of your text, or you may prefer to display a giant stylized one. All of these options are available in the inserter.
my_MM: ဘလော့ခ်များသည် သင်လိုအပ်သမျှ ဖြစ်နိုင်ပါသည်။ ဥပမာအားဖြင့်၊ သင်သည် စာသား၏ အစိတ်အပိုင်းတစ်ခုအဖြစ် နူးညံ့သော ကောက်နုတ်ချက်တစ်ခုကို ထည့်သွင်းလိုခြင်း သို့မဟုတ် ထင်ရှားစတိုင်ကျသော ကောက်နုတ်ချက်ကြီးတစ်ခုကို ပြသလိုခြင်း ဖြစ်နိုင်သည်။ ဤရွေးချယ်စရာအားလုံးကို ထည့်သွင်းကိရိယာတွင် ရရှိနိုင်ပါသည်။

en: The information corresponding to the source of the quote is a separate text field, similar to captions under images, so the structure of the quote is protected even if you select, modify, or remove the source. It&#8217;s always easy to add it back.
my_MM: ကောက်နုတ်ချက်၏ မူရင်းအရင်းအမြစ်နှင့် သက်ဆိုင်သော အချက်အလက်များသည် ပုံများအောက်ရှိ စာတန်းများကဲ့သို့ သီးခြားစာသားကွက်တစ်ခု ဖြစ်သောကြောင့် အရင်းအမြစ်ကို ရွေးချယ်ခြင်း၊ ပြင်ဆင်ခြင်း သို့မဟုတ် ဖယ်ရှားခြင်း ပြုလုပ်သော်လည်း ကောက်နုတ်ချက်၏ တည်ဆောက်ပုံမှာ ပျက်စီးမည်မဟုတ်ပါ။ ၎င်းကို ပြန်လည်ထည့်သွင်းရန် အမြဲတမ်း လွယ်ကူပါသည်။

en: The editor will endeavor to create a new page and post building experience that makes writing rich posts effortless, and has “blocks” to make it easy what today might take shortcodes, custom HTML, or “mystery meat” embed discovery.
my_MM: တည်းဖြတ်စနစ်သည် စာမျက်နှာနှင့် ပို့စ်အသစ်များကို ဖန်တီးရာတွင် အကြောင်းအရာစုံလင်သော ပို့စ်များကို အားစိုက်စရာမလိုဘဲ ရေးသားနိုင်မည့် အတွေ့အကြုံသစ်ကို ပေးစွမ်းရန် ကြိုးပမ်းမည်ဖြစ်ပြီး၊ ယနေ့ခေတ်တွင် shortcodes၊ စိတ်ကြိုက် HTML သို့မဟုတ် ရှုပ်ထွေးသော ထည့်သွင်းမှုများ လိုအပ်နိုင်သည့်အရာများကို လွယ်ကူစေရန် “ဘလော့ခ်များ” ပါရှိမည်ဖြစ်သည်။

en: Visual Editing
my_MM: အမြင်ဖြင့် တည်းဖြတ်ခြင်း

en: And <em>Lists</em> like this one of course :)
my_MM: ပြီးတော့ ဤအရာကဲ့သို့သော <em>စာရင်းများ</em> လည်း ပါဝင်တာပေါ့ :)

en: Layout blocks, like Buttons, Hero Images, Separators, etc.
my_MM: ခလုတ်များ၊ ဟီးရိုးပုံရိပ်များ၊ မျဉ်းခြားများ စသည်တို့ကဲ့သို့သော အပြင်အဆင် ဘလော့ခ်များ။

en: Embeds, like YouTube, Tweets, or other WordPress posts.
my_MM: YouTube၊ တွဒ်များ သို့မဟုတ် အခြားသော WordPress ပို့စ်များကဲ့သို့သော ထည့်သွင်းမှုများ။

en: A huge benefit of blocks is that you can edit them in place and manipulate your content directly. Instead of having fields for editing things like the source of a quote, or the text of a button, you can directly change the content. Try editing the following quote:
my_MM: ဘလော့ခ်များ၏ ကြီးမားသော အကျိုးကျေးဇူးတစ်ခုမှာ ၎င်းတို့ကို ထိုနေရာတွင်တင် တိုက်ရိုက်တည်းဖြတ်နိုင်ပြီး သင့်အကြောင်းအရာကို စိတ်ကြိုက်စီမံနိုင်ခြင်း ဖြစ်သည်။ ကောက်နုတ်ချက်၏ အရင်းအမြစ် သို့မဟုတ် ခလုတ်၏ စာသားကဲ့သို့သော အရာများကို တည်းဖြတ်ရန် အကွက်များ သီးသန့်ရှိမည့်အစား အကြောင်းအရာကို တိုက်ရိုက် ပြောင်းလဲနိုင်သည်။ အောက်ပါ ကောက်နုတ်ချက်ကို တည်းဖြတ်ကြည့်ပါ-

en: Galleries
my_MM: ပုံပြခန်းများ

en: Images &amp; Videos
my_MM: ပုံများနှင့် ဗီဒီယိုများ

en: Text &amp; Headings
my_MM: စာသားများနှင့် ခေါင်းစဉ်များ

en: The <em>Inserter</em> Tool
my_MM: <em>ထည့်သွင်းကိရိယာ</em>

en: If your theme supports it, you&#8217;ll see the "wide" button on the image toolbar. Give it a try.
my_MM: သင်၏ သီမင်က ပံ့ပိုးပေးထားပါက ပုံ၏ ကိရိယာတန်းပေါ်တွင် "အကျယ်" ခလုတ်ကို တွေ့ရပါလိမ့်မည်။ စမ်းသပ်ကြည့်ပါ။

en: A Picture is Worth a Thousand Words
my_MM: ပုံတစ်ပုံသည် စကားလုံးတစ်ထောင်ထက် ပို၍ အဓိပ္ပာယ်လေးနက်ပါသည်

en: Headings are separate blocks as well, which helps with the outline and organization of your content.
my_MM: ခေါင်းစဉ်များသည်လည်း သီးခြားဘလော့ခ်များ ဖြစ်သောကြောင့် သင့်အကြောင်းအရာ၏ အကြမ်းဖျင်းအစီအစဉ်နှင့် ဖွဲ့စည်းပုံကို ကူညီပေးပါသည်။

en: Go give it a try, you may discover things WordPress can already add into your posts that you didn&#8217;t know about. Here&#8217;s a short list of what you can currently find there:
my_MM: စမ်းသပ်ကြည့်ပါ၊ သင်မသိသေးသော သင်၏ပို့စ်များထဲသို့ WordPress က ထည့်သွင်းပေးနိုင်သည့် အရာများကို သင်ရှာဖွေတွေ့ရှိနိုင်ပါသည်။ ၎င်းနေရာတွင် လက်ရှိရှာဖွေတွေ့ရှိနိုင်သည့် အရာများ၏ စာရင်းအတိုချုပ်မှာ အောက်ပါအတိုင်း ဖြစ်သည်-

en: Imagine everything that WordPress can do is available to you quickly and in the same place on the interface. No need to figure out HTML tags, classes, or remember complicated shortcode syntax. That&#8217;s the spirit behind the inserter—the <code>(+)</code> button you&#8217;ll see around the editor—which allows you to browse all available content blocks and add them into your post. Plugins and themes are able to register their own, opening up all sort of possibilities for rich editing and publishing.
my_MM: WordPress လုပ်ဆောင်နိုင်သမျှ အရာအားလုံးကို အင်တာဖေ့စ်၏ တစ်နေရာတည်းတွင် လျင်မြန်စွာ ရရှိနိုင်သည်ဟု မြင်ယောင်ကြည့်ပါ။ HTML တဂ်များ၊ ကလပ်စ်များကို ရှာဖွေနေရန် သို့မဟုတ် ရှုပ်ထွေးသော shortcode စင်တက်စ်များကို မှတ်မိနေရန် မလိုပါ။ ၎င်းသည် ထည့်သွင်းကိရိယာ၏ နောက်ကွယ်မှ စိတ်ကူးစိတ်သန်းဖြစ်သည်—တည်းဖြတ်စနစ် ဝန်းကျင်တွင် သင်တွေ့မြင်ရမည့် <code>(+)</code> ခလုတ်ဖြစ်ပြီး ၎င်းသည် ရရှိနိုင်သော အကြောင်းအရာ ဘလော့ခ်အားလုံးကို ရှာဖွေကြည့်ရှုပြီး သင်၏ပို့စ်ထဲသို့ ထည့်သွင်းခွင့်ပြုသည်။ ပလပ်အင်များနှင့် သီမင်များသည် မိမိတို့ကိုယ်ပိုင် ဘလော့ခ်များကို မှတ်ပုံတင်နိုင်သောကြောင့် အဆင့်မြင့် တည်းဖြတ်မှုနှင့် ထုတ်ဝေမှုများအတွက် အခွင့်အလမ်းများစွာကို ပွင့်လန်းစေပါသည်။

en: Try selecting and removing or editing the caption, now you don&#8217;t have to be careful about selecting the image or other text by mistake and ruining the presentation.
my_MM: စာတန်းကို ရွေးချယ်ပြီး ဖယ်ရှားခြင်း သို့မဟုတ် တည်းဖြတ်ခြင်း ပြုလုပ်ကြည့်ပါ၊ ယခုအခါတွင် ပုံ သို့မဟုတ် အခြားစာသားများကို မှားယွင်းရွေးချယ်မိပြီး တင်ပြမှုကို ပျက်စီးစေမည်ကို စိုးရိမ်စရာမလိုတော့ပါ။

en: Handling images and media with the utmost care is a primary focus of the new editor. Hopefully, you&#8217;ll find aspects of adding captions or going full-width with your pictures much easier and robust than before.
my_MM: ပုံများနှင့် မီဒီယာများကို အထူးဂရုစိုက် ကိုင်တွယ်ခြင်းသည် ဤတည်းဖြတ်စနစ်အသစ်၏ အဓိက အာရုံစိုက်မှု ဖြစ်သည်။ စာတန်းများ ထည့်သွင်းခြင်း သို့မဟုတ် သင့်ပုံများကို မျက်နှာပြင်အပြည့် ပြုလုပ်ခြင်းဆိုင်ရာ ကဏ္ဍများသည် ယခင်ကထက် ပိုမိုလွယ်ကူပြီး ကောင်းမွန်လာသည်ကို တွေ့ရလိမ့်မည်ဟု မျှော်လင့်ပါသည်။

en: ... like this one, which is right aligned.
my_MM: ... ညာဘက်သို့ တန်းညှိထားသော ဤအရာကဲ့သို့ပေါ့။

en: Of Mountains &amp; Printing Presses
my_MM: တောင်တန်းများနှင့် ပုံနှိပ်စက်များအကြောင်း

en: Welcome to the Gutenberg Editor
my_MM: Gutenberg အယ်ဒီတာမှ လှိုက်လှဲစွာကြိုဆိုပါသည်

en: Learn more
my_MM: ပိုမိုလေ့လာရန်

en: What you are reading now is a <strong>text block</strong> the most basic block of all. The text block has its own controls to be moved freely around the post...
my_MM: ယခု သင်ဖတ်ရှုနေရသောအရာမှာ အခြေခံအကျဆုံးဖြစ်သော <strong>စာသားဘလော့ခ်</strong> ဖြစ်သည်။ စာသားဘလော့ခ်တွင် ပို့စ်ဝန်းကျင်၌ လွတ်လပ်စွာ ရွှေ့ပြောင်းနိုင်ရန် ၎င်း၏ ကိုယ်ပိုင်ထိန်းချုပ်မှုများ ပါရှိသည်...

en: The goal of this new editor is to make adding rich content to WordPress simple and enjoyable. This whole post is composed of <em>pieces of content</em>—somewhat similar to LEGO bricks—that you can move around and interact with. Move your cursor around and you&#8217;ll notice the different blocks light up with outlines and arrows. Press the arrows to reposition blocks quickly, without fearing about losing things in the process of copying and pasting.
my_MM: ဤတည်းဖြတ်စနစ်အသစ်၏ ရည်မှန်းချက်မှာ WordPress တွင် အဆင့်မြင့်အကြောင်းအရာများ ထည့်သွင်းခြင်းကို ရိုးရှင်းပြီး ပျော်ရွှင်စရာကောင်းစေရန် ဖြစ်သည်။ ဤပို့စ်တစ်ခုလုံးကို လီဂို (LEGO) တုံးများနှင့် ဆင်တူသော <em>အကြောင်းအရာ အစိတ်အပိုင်းများ</em> ဖြင့် ဖွဲ့စည်းထားပြီး ၎င်းတို့ကို ရွှေ့ပြောင်းခြင်းနှင့် အပြန်အလှန်လုပ်ဆောင်ခြင်းများ ပြုလုပ်နိုင်သည်။ သင့်ကဆာကို ရွှေ့ကြည့်ပါက ကွဲပြားသော ဘလော့ခ်များတွင် ဘောင်လိုင်းများနှင့် မြှားများ လင်းလာသည်ကို သတိပြုမိပါလိမ့်မည်။ ကူးယူခြင်းနှင့် ကူးထည့်ခြင်းလုပ်ငန်းစဉ်တွင် အချက်အလက်များ ပျောက်ဆုံးမည်ကို စိုးရိမ်စရာမလိုဘဲ ဘလော့ခ်များကို လျင်မြန်စွာ နေရာပြန်ချရန် မြှားများကို နှိပ်ပါ။

note: translators: %s: Digit to indicate multiple of sizing, eg. 2X-Small.
en: Small
my_MM: သေးငယ်သော

en: Support
my_MM: ပံ့ပိုးမှု

en: No comments to show.
my_MM: ပြသရန် မှတ်ချက်မရှိပါ။

note: translators: 1: author name (inside <a> or <span> tag, based on if they have a URL), 2: post title related to this comment
en: %1$s on %2$s
my_MM: %2$s တွင် %1$s ရေးသားသောမှတ်ချက်

en: Select Post
my_MM: ပိုစ်တ်ကို ရွေးချယ်ပါ

en: Select Week
my_MM: အပတ်ကို ရွေးချယ်ပါ

en: Select Day
my_MM: ရက်စွဲကို ရွေးချယ်ပါ

en: Select Month
my_MM: လကို ရွေးချယ်ပါ

en: Select Year
my_MM: နှစ်ကို ရွေးချယ်ပါ

en: Archives
my_MM: မော်ကွန်းများ (Archives)

note: translators: %s: Digit to indicate multiple of sizing, eg. 2X-Large.
en: Large
my_MM: ကြီးမားသော

[ctx: block description]
en: Add a block that displays content pulled from other sites, like Twitter or YouTube.
my_MM: Twitter သို့မဟုတ် YouTube ကဲ့သို့သော အခြားဝဘ်ဆိုက်များမှ ရယူထားသော အကြောင်းအရာများကို ပြသရန် ဘလောက်တစ်ခု ထည့်သွင်းပါ။

en: Pagination
my_MM: စာမျက်နှာနံပါတ်စဉ်စနစ် (Pagination)

en: Scheduled
my_MM: အချိန်စာရင်း သတ်မှတ်ပြီး

en: Private
my_MM: သီးသန့်

en: Published
my_MM: ထုတ်ဝေပြီး

en: Status
my_MM: အခြေအနေ

en: Block
my_MM: ဘလော့ခ်

en: Table of Contents
my_MM: မာတိကာ

note: translators: displayed when a page has an empty title.
en: (no title)
my_MM: (ခေါင်းစဉ်မရှိပါ)

en: Close
my_MM: ပိတ်ရန်

en: Read more
my_MM: ဆက်လက်ဖတ်ရှုရန်

en: Experiments
my_MM: စမ်းသပ်ချက်များ

en: Edit
my_MM: တည်းဖြတ်ရန်

en: Unique identifier for the revision.
my_MM: ပြန်လည်ပြင်ဆင်မှုအတွက် သီးခြားသတ်မှတ်မှုကုဒ်။

en: Gutenberg development mode requires files to be built. Run <code>npm install</code> to install dependencies, <code>npm run build</code> to build the files or <code>npm run dev</code> to build the files and watch for changes. Read the <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/HEAD/docs/contributors/code/getting-started-with-code-contribution.md">contributing</a> file for more information.
my_MM: Gutenberg ဖွံ့ဖြိုးတိုးတက်မှုမုဒ် (development mode) သည် ဖိုင်များကို တည်ဆောက်ရန် (build) လိုအပ်ပါသည်။ မှီခိုဖိုင်များ ထည့်သွင်းရန် <code>npm install</code> ကို လည်းကောင်း၊ ဖိုင်များကို တည်ဆောက်ရန် <code>npm run build</code> ကို လည်းကောင်း သို့မဟုတ် ဖိုင်များကို တည်ဆောက်ပြီး အပြောင်းအလဲများကို စောင့်ကြည့်ရန် <code>npm run dev</code> ကို လည်းကောင်း လုပ်ဆောင်ပါ။ အသေးစိတ်အချက်အလက်များအတွက် <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/HEAD/docs/contributors/code/getting-started-with-code-contribution.md">ပူးပေါင်းပါဝင်သူများ</a> လမ်းညွှန်ဖိုင်ကို ဖတ်ရှုပါ။

en: Discussion
my_MM: ဆွေးနွေးချက်

en: Icon names must not contain uppercase characters.
my_MM: အိုင်ကွန်အမည်များတွင် စာလုံးကြီးများ မပါဝင်ရပါ။

en: Documentation
my_MM: စာရွက်စာတမ်းလမ်းညွှန်

note: translators: %s: Minimum required version
en: Gutenberg requires WordPress %s or later to function properly. Please upgrade WordPress before activating Gutenberg.
my_MM: Gutenberg ကောင်းမွန်စွာ အလုပ်လုပ်နိုင်ရန် WordPress ဗားရှင်း %s သို့မဟုတ် နောက်ပိုင်းဗားရှင်း လိုအပ်ပါသည်။ Gutenberg ကို မဖွင့်မီ WordPress ကို ကျေးဇူးပြု၍ အဆင့်မြှင့်တင်ပါ။

note: Author of the plugin
en: Gutenberg Team
my_MM: Gutenberg အဖွဲ့

en: Demo
my_MM: သရုပ်ပြ

note: translators: %s: human-readable time difference.
en: %s ago
my_MM: လွန်ခဲ့သော %s က

note: translators: %s: human-readable time difference.
en: %s from now
my_MM: ယခုမှစ၍ %s အကြာတွင်

note: translators: %s: Widget type name.
en: Widget type "%s" is not registered.
my_MM: ဝစ်ဂျက်အမျိုးအစား "%s" ကို မှတ်ပုံတင်ထားခြင်းမရှိပါ။

note: translators: %s: Widget type name.
en: Widget type "%s" is already registered.
my_MM: ဝစ်ဂျက်အမျိုးအစား "%s" ကို မှတ်ပုံတင်ထားပြီးဖြစ်ပါသည်။

en: Icon names must contain a namespace prefix. Example: my-plugin/my-custom-icon
my_MM: အိုင်ကွန်အမည်များတွင် Namespace ရှေ့ဆက် စာသား ပါဝင်ရပါမည်။ ဥပမာ- my-plugin/my-custom-icon
