Plugins - Gutenberg - Stable (latest release) - en to hsb_DE translation catalogue (142 entries)

en: %1$s on %2$s
hsb_DE: %1$s pola %2$s

en: %s ago
hsb_DE: před %s

en: %s from now
hsb_DE: %s wot nětka

en: (no title)
hsb_DE: (žadyn titul)

en: ... like this one, which is right aligned.
hsb_DE: ... kaž tutón, kotryž je naprawo wusměrjeny.

en: A Picture is Worth a Thousand Words
hsb_DE: Wobraz wjace hač tysac słowow praji

en: A huge benefit of blocks is that you can edit them in place and manipulate your content directly. Instead of having fields for editing things like the source of a quote, or the text of a button, you can directly change the content. Try editing the following quote:
hsb_DE: Wulka lěpšina blokow je, zo móžeće je na městnje wobdźěłać a jich wobsah direktnje manipulować. Město toho zo byšće pola za wobdźěłowanje wěcow kaž žórło citata abo tekst tłóčatka wužiwał, móžeće wobsah direktnje změnić. Spytajće slědowacy citat wobdźěłować:

en: Accessibility is important &mdash; don&#8217;t forget image alt attribute
hsb_DE: Bjezbarjernosć je wažna &ndash; njezabywajće wobrazowy atribut „alt“

en: All template parts
hsb_DE: Wšě předłohowe dźěle

en: All templates
hsb_DE: Wšě předłohi

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
hsb_DE: Zmylk je nastał, kotryž najskerje woznamjenja, zo kanal je spadnył. Spytajće pozdźišo hišće raz.

en: And <em>Lists</em> like this one of course :)
hsb_DE: A <em>lisćiny</em> kaž tuta, wězo :)

en: Any block can opt into these alignments. The embed block has them also, and is responsive out of the box:
hsb_DE: Kóždy blok móže so tutym wusměrjenjam přiměrić. Zasadźenski blok ma je tež, a je po standardźe responsiwny:

en: Archives
hsb_DE: Archiwy

en: Beautiful landscape
hsb_DE: Rjana krajina

en: Block
hsb_DE: Blok

en: Blocks can be anything you need. For instance, you may want to add a subdued quote as part of the composition of your text, or you may prefer to display a giant stylized one. All of these options are available in the inserter.
hsb_DE: Bloki móža wšitko być, štož trjebaće. Chceće snano decentny citat jako dźěl swojeje tekstoweje kompozicije přidać abo chceće radšo hoberski stil. Wšě tute nastajenja su w zasadźaku k dispozicji.

en: Close
hsb_DE: Začinić

en: Code is Poetry
hsb_DE: Kod je poezija

en: Content
hsb_DE: Wobsah

en: Discussion
hsb_DE: Diskusija

en: Documentation
hsb_DE: Dokumentacija

en: Edit
hsb_DE: Wobdźěłać

en: Edit media
hsb_DE: Medije wobdźěłać

en: Embeds, like YouTube, Tweets, or other WordPress posts.
hsb_DE: Zasadźenja kaž YouTube, ćikoty abo druhe přinoški WordPress.

en: Experiments
hsb_DE: Eksperimenty

en: Experiments Settings
hsb_DE: Nastajenja za eksperimenty

en: Galleries
hsb_DE: Galerije

en: Go give it a try, you may discover things WordPress can already add into your posts that you didn&#8217;t know about. Here&#8217;s a short list of what you can currently find there:
hsb_DE: Syptajće, wotkryjeće snano wěcy, kotrež WordPressmóže hižo do wašich přinoškow zasadźić, wo kotrychž dotal njejsće wědźał. Tu je krótka lisćina wo tym, štož tuchwilu tam namakaće:

en: Gutenberg Team
hsb_DE: Team Gutenberg

en: Gutenberg requires WordPress %s or later to function properly. Please upgrade WordPress before activating Gutenberg.
hsb_DE: Gutenberg sej WordPress %s abo nowši wužaduje, zo by porjadnje fungował. Prošu aktualizujće WordPress, prjedy hač Gutenberg aktiwizujeće.

en: Handling images and media with the utmost care is a primary focus of the new editor. Hopefully, you&#8217;ll find aspects of adding captions or going full-width with your pictures much easier and robust than before.
hsb_DE: Wobchadźenje z wobrazami a medijemi z najwjetšej kedźbliwosću je primarne ćežišćo noweho editora. Nadźijamy so, zo maće přidawanje popisow abo pokazowanje wobrazow w połnej šěrokosći za wjele lóše a jednoriše hač do toho.

en: Headings are separate blocks as well, which helps with the outline and organization of your content.
hsb_DE: Nadpisma su tež separatne bloki, kotrež při rozrjadowanju a organizowanju wašeho wobsaha pomhaja.

en: Help build Gutenberg
hsb_DE: Pomhajće Gutenberg testować

en: Home
hsb_DE: Startowa strona

en: If you combine the new <strong>wide</strong> and <strong>full-wide</strong> alignments with galleries, you can create a very media rich layout, very quickly:
hsb_DE: Jeli nowe wusměrjenja <strong>šěroke</strong> a <strong>połnošěroke</strong> z galerijemi kombinujeće, móžeće jara spěšnje nimoměry multimedialne wuhotowanje wutworić:

en: If you want to learn more about how to build additional blocks, or if you are interested in helping with the project, head over to the <a href="%s">GitHub repository</a>.
hsb_DE: Jeli chceće wjace wo tym zhonić, kak móžeće přidatne bloki tworić, abo jeli chceće při projekće sobu pomhać, wopytajće <a href="%s">repozitorij GitHub</a>.

en: If your theme supports it, you&#8217;ll see the "wide" button on the image toolbar. Give it a try.
hsb_DE: Jeli waša drasta to podpěruje, widźiće tłóčatko „Šěroki“ na wobrazowej symbolowej lajsće. Wupruwujće to.

en: Images &amp; Videos
hsb_DE: Wobrazy a wideja

en: Imagine everything that WordPress can do is available to you quickly and in the same place on the interface. No need to figure out HTML tags, classes, or remember complicated shortcode syntax. That&#8217;s the spirit behind the inserter—the <code>(+)</code> button you&#8217;ll see around the editor—which allows you to browse all available content blocks and add them into your post. Plugins and themes are able to register their own, opening up all sort of possibilities for rich editing and publishing.
hsb_DE: Předstajće sej, wšitko, štož WordPress móže činić, je wam spěšnje a na samsnym městnje na wužiwarskim powjerchu k dispoziciji. Njetrjebaće ničo wo HTML-značkach a klasach wědźeć abo sej komplikowanu syntaksu krótkeho koda spomjatkować. To je duch za zasadźakom  - tłóčatko <code>(+)</code>, kotrež wokoło editora widźiće -, kotryž wam zmóžnja, wšě wobsahowe bloki přehladować, kotrež su k dispoziciji, a je do wašeho přinoška zasadźić. Tykače a drasty móža so same registrować a wotewru wam wšě móžnosće za wobšěrne wobdźěłowanje a wozjewjenje.

en: Invalid post ID.
hsb_DE: Njepłaćiwy přinoškowy ID.

en: Large
hsb_DE: Wulki

en: Layout blocks, like Buttons, Hero Images, Separators, etc.
hsb_DE: Wuhotowanske bloki kaž tłóčatka, rjekowobrazy, dźělatka atd.

en: Media Rich
hsb_DE: Multimedialny

en: Medium
hsb_DE: Srěni

en: Menu
hsb_DE: Meni

en: Navigation
hsb_DE: Nawigacija

en: Next Page
hsb_DE: Přichodna strona

en: No archives to show.
hsb_DE: Žane archiwy.

en: No comments to show.
hsb_DE: Žane komentary.

en: No matching template found.
hsb_DE: Žana wotpowědna předłoha namakana.

en: No templates exist with that id.
hsb_DE: Předłohi z tym ID njeeksistuja.

en: Of Mountains &amp; Printing Presses
hsb_DE: Wo horach a ćišćerskich mašinach

en: Pages
hsb_DE: Strony

en: Patterns
hsb_DE: Mustry

en: Previous Page
hsb_DE: Předchadna strona

en: Private
hsb_DE: Priwatny

en: Published
hsb_DE: Wozjewjeny

en: RSS Error:
hsb_DE: RSS-zmylk:

en: Read more
hsb_DE: Dale čitać

en: Scheduled
hsb_DE: Planowane

en: Search
hsb_DE: Pytać

en: Search results
hsb_DE: Pytanske wuslědki

en: Select %s
hsb_DE: %s wubrać

en: Select Day
hsb_DE: Dźeń wubrać

en: Select Month
hsb_DE: Měsac wubrać

en: Select Post
hsb_DE: Přinošk wubrać

en: Select Week
hsb_DE: Tydźeń wubrać

en: Select Year
hsb_DE: Lěto wubrać

en: Site Editor
hsb_DE: Sydłowy editor

en: Site logo.
hsb_DE: Logo sydła.

en: Small
hsb_DE: Mały

en: Styles
hsb_DE: Stile

en: Support
hsb_DE: Podpěra

en: Sure, the full-wide image can be pretty big. But sometimes the image is worth it.
hsb_DE: Jasnje, wobraz z połnej šěrokosću móže chětro wulki być. Ale druhdy wobraz to je hódny.

en: Template Parts
hsb_DE: Předłohowe dźěle

en: Templates
hsb_DE: Předłohi

en: Text &amp; Headings
hsb_DE: Tekst a nadpisma

en: Thanks for testing Gutenberg!
hsb_DE: Dźakujemy so, zo Gutenberg testujeće!

en: The <em>Inserter</em> Tool
hsb_DE: Nastroj <em>Zasadźak</em>

en: The WordPress community
hsb_DE: Zhromadźenstwo WordPress

en: The above is a gallery with just two images. It&#8217;s an easier way to create visually appealing layouts, without having to deal with floats. You can also easily convert the gallery back to individual images again, by using the block switcher.
hsb_DE: Horjeka je galerija z jenož dwěmaj wobrazomaj. Je lóša móžnosć, zo bychu so wizuelnje spodobne wuhotowanja wutworili, bjeztoho zo byšće dyrbjał wisate elementy wužiwać. Móžeće tež galeriju lochko do jednotliwych wobrazow wróćo konwertować, hdyž blokowy přepinak wužiwaće.

en: The editor will endeavor to create a new page and post building experience that makes writing rich posts effortless, and has “blocks” to make it easy what today might take shortcodes, custom HTML, or “mystery meat” embed discovery.
hsb_DE: Editor budźe so prócować, lěpše nazhonjenje při tworjenju nowych stronow a přinoškow wutworić, kotraž pisanje wobšěrnych přinoški wosnadnja, a ma „bloki“, zo by so zasadźenje wosnadniło, štož je so dotal z krótkimi kodami, swójskim HTML abo kodom njeznateho pochada sčiniło.

en: The goal of this new editor is to make adding rich content to WordPress simple and enjoyable. This whole post is composed of <em>pieces of content</em>—somewhat similar to LEGO bricks—that you can move around and interact with. Move your cursor around and you&#8217;ll notice the different blocks light up with outlines and arrows. Press the arrows to reposition blocks quickly, without fearing about losing things in the process of copying and pasting.
hsb_DE: Cil tutoho noweho editora je, přidawanje wobšěrneho wobsaha k WordPress zjednorić  a přijomne wuhotować. Tutón cyły přinošk so z <em>dźělow wobsaha</em> zestaja - podobny na LEGO-cyhelki -, kotrež móžeće pohibować a z kotrymiž móžeće interagować. Pohibujće swój kursor a pytnjeće, zo so rozdźělne bloki z wobrysami a šipkami zaswěća. Tłóčće šipki, zo byšće bloki spěšnje nowo pozicioněrował, bjeztoho zo byšće so dyrbjał bojeć, zo při kopěrowanju wěcy zhubiće.

en: The id of a template
hsb_DE: ID předłohi

en: The information corresponding to the source of the quote is a separate text field, similar to captions under images, so the structure of the quote is protected even if you select, modify, or remove the source. It&#8217;s always easy to add it back.
hsb_DE: Informacije, kotrež k žórłu citata słušeja, je separatne tekstowe polo, podobne na popisy pod wobrazami, zo by strukturu citata škitało, samo hdyž žórło wuběraće, měnjeće abo wotstronjeće. Da so kóždy čas zaso přidać.

en: Try selecting and removing or editing the caption, now you don&#8217;t have to be careful about selecting the image or other text by mistake and ruining the presentation.
hsb_DE: Spytajće popis wuběrać, wotstronjeć abo wobdźěłować, nětko njetrjebaće při mylnym wuběranju wobraza abo druheho teksta kedźbliwy być, zo so prezentaciju ruinujeće.

en: Uncategorized
hsb_DE: Njekategorizowany

en: Visual Editing
hsb_DE: Wizuelne wobdźěłowanje

en: Welcome to the Gutenberg Editor
hsb_DE: Witajće k editorej Gutenberg

en: What you are reading now is a <strong>text block</strong> the most basic block of all. The text block has its own controls to be moved freely around the post...
hsb_DE: Štož runje čitaće, je <strong>tekstowy blok</strong>, najzakładniši blok ze wšěch. Tekstowy blok maj swójske wodźenske elementy, zo by so móhł wólnje wokoło přinoška pohibować&nbsp;&hellip;

en: Whether to bypass Trash and force deletion.
hsb_DE: Hač ma so papjernik wobeńć a zhašenje wunuzować.

en: You can change the amount of columns in your galleries by dragging a slider in the block inspector in the sidebar.
hsb_DE: Móžeće ličbu špaltow w swojich galerijach změnić, hdyž suwak w blokowym inspektorje w bóčnicy ćehnjeće.

en: [block rendering halted]
hsb_DE: [blokowe rysowanje zastajene]

[ctx: block title]
en: Archives
hsb_DE: Archiwy

[ctx: block title]
en: Audio
hsb_DE: Awdio

[ctx: block title]
en: Button
hsb_DE: Tłóčatko

[ctx: block title]
en: Buttons
hsb_DE: Tłóčatka

[ctx: block title]
en: Calendar
hsb_DE: Protyka

[ctx: block title]
en: Classic
hsb_DE: Klasisiki editor

[ctx: block title]
en: Code
hsb_DE: Kod

[ctx: block title]
en: Column
hsb_DE: Špalta

[ctx: block title]
en: Columns
hsb_DE: Špalty

[ctx: block title]
en: Cover
hsb_DE: Krywny blok

[ctx: block title]
en: Custom HTML
hsb_DE: Swójski HTML

[ctx: block title]
en: Embed
hsb_DE: Zasadźić

[ctx: block title]
en: File
hsb_DE: Dataja

[ctx: block title]
en: Gallery
hsb_DE: Galerija

[ctx: block title]
en: Group
hsb_DE: Skupina

[ctx: block title]
en: Heading
hsb_DE: Nadpismo

[ctx: block title]
en: Image
hsb_DE: Wobraz

[ctx: block title]
en: Latest Comments
hsb_DE: Najnowše komentary

[ctx: block title]
en: Latest Posts
hsb_DE: Najnowše přinoški

[ctx: block title]
en: List
hsb_DE: Lisćina

[ctx: block title]
en: Media & Text
hsb_DE: Medije a tekst

[ctx: block title]
en: More
hsb_DE: Wjace

[ctx: block title]
en: Navigation
hsb_DE: Nawigacija

[ctx: block title]
en: Page Break
hsb_DE: Łamanje strony

[ctx: block title]
en: Page List
hsb_DE: Lisćina stronow

[ctx: block title]
en: Paragraph
hsb_DE: Wotstawk

[ctx: block title]
en: Preformatted
hsb_DE: Předformatowany

[ctx: block title]
en: Pullquote
hsb_DE: Wuzběhnjeny citat

[ctx: block title]
en: Query Loop
hsb_DE: Sekla naprašowanja

[ctx: block title]
en: Quote
hsb_DE: Citat

[ctx: block title]
en: Search
hsb_DE: Pytać

[ctx: block title]
en: Separator
hsb_DE: Dźělatko

[ctx: block title]
en: Shortcode
hsb_DE: Skrótšeny kod

[ctx: block title]
en: Site Logo
hsb_DE: Logo sydła

[ctx: block title]
en: Site Tagline
hsb_DE: Podtitul sydła.

[ctx: block title]
en: Site Title
hsb_DE: Sydłowy titul

[ctx: block title]
en: Social Icon
hsb_DE: Symbol socialneje syće

[ctx: block title]
en: Social Icons
hsb_DE: Symbole socialnych syćow

[ctx: block title]
en: Spacer
hsb_DE: Wotstup

[ctx: block title]
en: Table
hsb_DE: Tabela

[ctx: block title]
en: Tag Cloud
hsb_DE: Značkowa mróčel

[ctx: block title]
en: Template Part
hsb_DE: Předłohowy dźěl

[ctx: block title]
en: Text Columns (deprecated)
hsb_DE: Tekstowe špalty (zestarjene)

[ctx: block title]
en: Unsupported
hsb_DE: Njepodpěrane

[ctx: block title]
en: Video
hsb_DE: Widejo

en: by %s
hsb_DE: wot %s

[ctx: label for next post link]
en: Next
hsb_DE: Přichodny

[ctx: label for previous post link]
en: Previous
hsb_DE: Předchadny
