Plugins - Gutenberg - Stable (latest release) - en to hr translation catalogue (160 entries)

en: %1$s on %2$s
hr: %1$s o %2$s

en: %s Avatar
hr: Avatar od %s

en: %s ago
hr: prije %s

en: %s from now
hr: %s od sada

en: %s word | %s words
hr[0]: %s riječ
hr[1]: %s riječi
hr[2]: %s riječi

en: %sX-Large
hr: %s puta veće

en: %sX-Small
hr: %s puta manje

en: (no title)
hr: (bez naslova)

en: ... like this one, which is right aligned.
hr: ... poput ove, koje je poravnata desno.

en: A Picture is Worth a Thousand Words
hr: Slika govori više nego tisuću riječi

en: A huge benefit of blocks is that you can edit them in place and manipulate your content directly. Instead of having fields for editing things like the source of a quote, or the text of a button, you can directly change the content. Try editing the following quote:
hr: Velika prednost blokova je da ih možete urediti na licu mjesta i manipulirati sadržajem direktno. Umjesto da morate imate polja za uređivanje stvari poput izvora citata, ili teksta dugmeta, možete direktno promijeniti sadržaj. Pokušajte urediti sljedeći citat:

en: Accessibility is important &mdash; don&#8217;t forget image alt attribute
hr: Pristupačnost je važna &mdash; ne zaboravite alt atribute slike

en: Active theme color palette.
hr: Paleta boja aktivne teme.

en: Active theme font sizes.
hr: Veličine fonta aktivne teme.

en: Active theme gradients.
hr: Gradijenti aktivne teme.

en: Active theme spacing scale.
hr: Skala razmaka aktivne teme.

en: Active theme spacing sizes.
hr: Veličine razmaka aktivne teme.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
hr: Dogodila se greška, što vjerojatno znači da je kanal isključen. Pokušajte kasnije.

en: And <em>Lists</em> like this one of course :)
hr: I <em>Lista</em> popute ove :)

en: Any block can opt into these alignments. The embed block has them also, and is responsive out of the box:
hr: Svaki blok se može podesiti poravnanjima. Blok ugradbenog koda također ih ima, i prilagodljiv je:

en: Archives
hr: Arhive

en: Available image dimensions.
hr: Dostupne dimenzije slika.

en: Available image sizes.
hr: Dostupne veličine slika.

en: Beautiful landscape
hr: Prekrasni krajolik

en: Block
hr: Blok

en: Blocks can be anything you need. For instance, you may want to add a subdued quote as part of the composition of your text, or you may prefer to display a giant stylized one. All of these options are available in the inserter.
hr: Blokovi mogu biti sve što trebate. Na primjer, možda želite dodati mali citat kao dio kompozicije vašeg teksta, ili možda ga želite prikazati kao veliki. Sve ove opcije su dostupne.

en: Close
hr: Zatvori

en: Close menu
hr: Zatvori izbornik

en: Code is Poetry
hr: Kod je poezija

en: Comments pagination
hr: Paginacija komentara

en: Content
hr: Sadržaj

en: Default size for images.
hr: Zadana veličina za slike.

en: Determines whether the current locale is right-to-left (RTL).
hr: Određuje je li se trenutačni jezik piše s desna na lijevo (RTL).

en: Determines whether the image editing feature is enabled.
hr: Određuje je li je funkcija uređivanja slika uključena.

en: Disables custom colors.
hr: Isključuje prilagođene boje.

en: Disables custom font size.
hr: Isključuje prilagođenu veličinu fonta.

en: Discussion
hr: Rasprava

en: Documentation
hr: Dokumentacija

en: Edit
hr: Uredi

en: Edit media
hr: Uredi medij

en: Embeds, like YouTube, Tweets, or other WordPress posts.
hr: Ugradbeni kodovi poput YouTube, Tweetovi, ili druge WordPress objave.

en: Enables custom line height.
hr: Uključuje prilagođenu visinu retka.

en: Enables custom spacing.
hr: Uključuje prilagođeni razmak izmežu slova.

en: Enables custom units.
hr: Uključuje prilagođene jedinice.

en: Galleries
hr: Galerije

en: Go give it a try, you may discover things WordPress can already add into your posts that you didn&#8217;t know about. Here&#8217;s a short list of what you can currently find there:
hr: Isprobajte i možda otkrijete stvari koje WordPress već sad može dodati u vaše objave a za koje niste znali. Ovo je kratki popis što trenutno možete pronaći:

en: Gutenberg Team
hr: Gutenberg Tim

en: Gutenberg development mode requires files to be built. Run <code>npm install</code> to install dependencies, <code>npm run build</code> to build the files or <code>npm run dev</code> to build the files and watch for changes. Read the <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/HEAD/docs/contributors/code/getting-started-with-code-contribution.md">contributing</a> file for more information.
hr: Gutenberg razvojni režim rada zahtijeva da se datoteke izgrade. Pokrenite <code>npm install</code> kako bi instalirali ovisnosti, <code>npm run build</code> kako bi izgradili datoteke ili <code>npm run dev</code> kako bi izgradili datoteke i nadzirali promjene. Pročitajte  <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/HEAD/docs/contributors/code/getting-started-with-code-contribution.md">contributing</a> datoteku za više informacija.

en: Gutenberg requires WordPress %s or later to function properly. Please upgrade WordPress before activating Gutenberg.
hr: Gutenberg zahtjeva WordPress %s ili noviji kako bi ispravno funkcionirao. Nadogradite WordPress prije aktiviranja Gutenberga.

en: Handling images and media with the utmost care is a primary focus of the new editor. Hopefully, you&#8217;ll find aspects of adding captions or going full-width with your pictures much easier and robust than before.
hr: Rukovanje slikama i medijskim zapisima s najvećom brigom, primarni je fokus novog uređivača. Nadamo se da će vam novi način dodavanja opisa slike ili prikaza slike pune širine biti puno jednostavniji i robusniji nego prije.

en: Headings are separate blocks as well, which helps with the outline and organization of your content.
hr: Naslovi su također odovojeni blok, što pomaže s strukturom i organizacijom vašeg sadržaja.

en: Help build Gutenberg
hr: Pomognite izgraditi Gutenberg

en: Home
hr: Početna

en: If you combine the new <strong>wide</strong> and <strong>full-wide</strong> alignments with galleries, you can create a very media rich layout, very quickly:
hr: Ako kombinirate nove poravnanja <strong>široko</strong> i <strong>pune širine</strong> s galerijama, možete kreirati prijelom vrlo bogat medijskim zapisima, vrlo brzo:

en: If you want to learn more about how to build additional blocks, or if you are interested in helping with the project, head over to the <a href="%s">GitHub repository</a>.
hr: Ako želite naučiti više kako izgraditi dodatne blokove, ili ste zainteresirani pomoći s projektom, pođite na <a href="%s">GitHub repozitorij</a>.

en: If your theme supports it, you&#8217;ll see the "wide" button on the image toolbar. Give it a try.
hr: Ako vaša tema podržava, vidjeti ćete "dugačko" dugme u alatnoj traci slike. Isprobajte.

en: Images &amp; Videos
hr: Slike i video

en: Imagine everything that WordPress can do is available to you quickly and in the same place on the interface. No need to figure out HTML tags, classes, or remember complicated shortcode syntax. That&#8217;s the spirit behind the inserter—the <code>(+)</code> button you&#8217;ll see around the editor—which allows you to browse all available content blocks and add them into your post. Plugins and themes are able to register their own, opening up all sort of possibilities for rich editing and publishing.
hr: Zamislite da je sve što WordPress može učiniti jednostavno dostupno i na istom mjestu u sučelju. Ne trebate znati HTML oznake, klase ili pamtiti komplicirane kratke kodove. To je ideja koja stoji iza dugmeta umetanja sadržaja — <code>(+)</code> dugme koje ćete vidjeti u uređivaču—koje vam omogućuje pregledavanje svih dostupnih blokova sadržaja i dodavanje u objave. Dodaci i teme mogu registrirati svoje blokove, što otvara svakakve mogućnosti za bogato uređivanje i izdavaštvo.

en: Invalid post ID.
hr: Neispravan ID objave.

en: Large
hr: Velika

en: Layout blocks, like Buttons, Hero Images, Separators, etc.
hr: Blok prijeloma, poput Dugme, Naslovna slika, Razdjelnici, itd.

en: Learn more
hr: Saznaj više

en: Logo
hr: Logotip

en: Matt Mullenweg, 2017
hr: Matt Mullenweg, 2017.

en: Media Rich
hr: Bogato medijima

en: Medium
hr: Srednja veličina

en: Menu
hr: Izbornik

en: Navigation
hr: Navigacija

en: Next Page
hr: Sljedeća stranica

en: No archives to show.
hr: Nema arhiva za prikazati.

en: No comments to show.
hr: Nema komentara za prikaz.

en: Of Mountains &amp; Printing Presses
hr: O planinama i tiskarskim strojevima

en: Open menu
hr: Otvori izbornik

en: Pages
hr: Stranice

en: Patterns
hr: Uzorci

en: Previous Page
hr: Prethodna stranica

en: Private
hr: Privatno

en: Published
hr: Objavljeno

en: RSS Error:
hr: RSS greška:

[ctx: Range of minutes to read]
en: %1$s–%2$s minutes
hr: %1$s do %2$s min

en: Read more
hr: Više informacija

en: Scheduled
hr: Terminirano

en: Search
hr: Pretraga

en: Search results
hr: Rezultati pretrage

en: Select Day
hr: Odaberite dan

en: Select Month
hr: Odaberite mjesec

en: Select Post
hr: Odaberite objavu

en: Select Week
hr: Odaberite tjedan

en: Select Year
hr: Odaberite godinu

en: Small
hr: Malo

en: Status
hr: Stanje

en: Styles
hr: Stilovi

en: Support
hr: Podrška

en: Sure, the full-wide image can be pretty big. But sometimes the image is worth it.
hr: Da, ponekad slika pune širine može biti velika. Ali ponekad slika je vrijedna toga.

en: Text &amp; Headings
hr: Tekst i naslovi

en: Thanks for testing Gutenberg!
hr: Hvala što testirate Gutenberg!

en: The <em>Inserter</em> Tool
hr: Alat <em>umetanja sadržaja</em>

en: The WordPress community
hr: WordPress zajednica

en: The above is a gallery with just two images. It&#8217;s an easier way to create visually appealing layouts, without having to deal with floats. You can also easily convert the gallery back to individual images again, by using the block switcher.
hr: Iznad se nalazi galerija s dvije slike. To je jednostavniji način kako kreirati vizualno privlačne prijelome, bez da se morate brinuti o CSS float. Također jednostavno možete pretvoriti galeriju nazad u individualne slike, koristeći prebacivač bloka.

en: The editor will endeavor to create a new page and post building experience that makes writing rich posts effortless, and has “blocks” to make it easy what today might take shortcodes, custom HTML, or “mystery meat” embed discovery.
hr: Uređivač je namijenjen da postigne ugodno iskustvo kreiranja novih stranica i objava, i sadrži “blokove” koji će olakšati posao za koji su trebali kratki kodovi, korisnički HTML ili “zagonetne” ugradbene kodove.

en: The goal of this new editor is to make adding rich content to WordPress simple and enjoyable. This whole post is composed of <em>pieces of content</em>—somewhat similar to LEGO bricks—that you can move around and interact with. Move your cursor around and you&#8217;ll notice the different blocks light up with outlines and arrows. Press the arrows to reposition blocks quickly, without fearing about losing things in the process of copying and pasting.
hr: Cilj ovog novog uređivača je učiniti dodavanje bogatog sadržaja u WordPress jednostavnim i ugodnim. Ova cijela objava je sastavljena od <em>dijelova sadržaja</em>—slično LEGO kockama—koje možete pomicati okolo i podešavati. Pomaknite kursor miša i vidjeti ćete kako različiti blokovi osvijetle s obrubom i strelicama. Kliknite na strelice kako bi brzo premjestili blokove, bez bojazni da ćete izgubiti stvari u procesu.

en: The information corresponding to the source of the quote is a separate text field, similar to captions under images, so the structure of the quote is protected even if you select, modify, or remove the source. It&#8217;s always easy to add it back.
hr: Informacije o izvoru citata nalazi se u posebnom tekstualnom polju, slično opisima ispod slika, tako da je struktura citata zaštićena čak i ako odaberete, modificirate ili uklonite izvor. Uvijek je lako vratiti to nazad.

en: Try selecting and removing or editing the caption, now you don&#8217;t have to be careful about selecting the image or other text by mistake and ruining the presentation.
hr: Pokušajte odabrati i ukloniti opis slike, sada više ne morate biti brinuti o slučajnom odabiru slike ili teksta i da upropastite prezentaciju.

en: Uncategorized
hr: Nekategorizirano

en: Unique identifier for the revision.
hr: Jedinstveni identifikator za reviziju.

en: Visual Editing
hr: Vizualno uređivanje

en: Welcome to the Gutenberg Editor
hr: Dobro došli u Gutenberg uređivač

en: What you are reading now is a <strong>text block</strong> the most basic block of all. The text block has its own controls to be moved freely around the post...
hr: Ovo što čitate je <strong>tekstualni blok</strong> najosnovniji blok od svih. Tekstualni blok ima svoje kontrole za slobodno pomicanje po objavi&hellip;

en: Widget type "%s" is already registered.
hr: Widget vrsta "%s" je već registrirana.

en: Widget type "%s" is not registered.
hr: Widget vrsta "%s" nije registrirana.

en: You can change the amount of columns in your galleries by dragging a slider in the block inspector in the sidebar.
hr: Možete promijeniti broj stupaca u vašim galerijama povlačeći klizač u inspektoru bloka u bočnoj traci.

[ctx: block description]
en: Add a block that displays content pulled from other sites, like Twitter or YouTube.
hr: Dodajte blok koji prikazuje sadržaj sa drugih web-stranica, poput Twittera ili YouTube.

[ctx: block description]
en: Add an image or video with a text overlay.
hr: Dodajte sliku ili video s tekstualnim slojem.

[ctx: block description]
en: Add text that respects your spacing and tabs, and also allows styling.
hr: Dodajte tekst koji poštuje vaš razmak i tabulatore, a također omogućuje stiliziranje.

[ctx: block description]
en: Give quoted text visual emphasis. "In quoting others, we cite ourselves." — Julio Cortázar
hr: Dajte vizualni naglasak na citirani tekst. "Navodeći druge, navodimo se." — Julio Cortázar

[ctx: block description]
en: Hide and show additional content.
hr: Sakrij i prikaži dodatni sadržaj.

[ctx: block description]
en: Introduce new sections and organize content to help visitors (and search engines) understand the structure of your content.
hr: Predstavite nove sekcije i organizirajte sadržaj kako bi pomogli posjetiteljima (i tražilicama) da razumiju strukturu vašeg sadržaja.

[ctx: block keyword]
en: links
hr: poveznice

[ctx: block title]
en: Archives
hr: Arhive

[ctx: block title]
en: Button
hr: Gumb

[ctx: block title]
en: Buttons
hr: Gumbovi

[ctx: block title]
en: Calendar
hr: Kalendar

[ctx: block title]
en: Classic
hr: Klasični

[ctx: block title]
en: Code
hr: Kod

[ctx: block title]
en: Column
hr: Stupac

[ctx: block title]
en: Columns
hr: Stupci

[ctx: block title]
en: Comments Link
hr: Poveznica na komentare

[ctx: block title]
en: Comments Page Numbers
hr: Brojevi stranica komentara

[ctx: block title]
en: Custom HTML
hr: Prilagođeni HTML

[ctx: block title]
en: Custom Link
hr: Prilagođena poveznica

[ctx: block title]
en: Embed
hr: Ugradnja

[ctx: block title]
en: File
hr: Datoteka

[ctx: block title]
en: Gallery
hr: Galerija

[ctx: block title]
en: Group
hr: Grupa

[ctx: block title]
en: Heading
hr: Naslov

[ctx: block title]
en: Image
hr: Slika

[ctx: block title]
en: Latest Comments
hr: Najnoviji komentari

[ctx: block title]
en: Latest Posts
hr: Najnovije objave

[ctx: block title]
en: List
hr: Popis

[ctx: block title]
en: Media & Text
hr: Mediji i tekst

[ctx: block title]
en: More
hr: Više

[ctx: block title]
en: Navigation
hr: Navigacija

[ctx: block title]
en: Page Break
hr: Prekid stranice

[ctx: block title]
en: Page List
hr: Popis stranica

[ctx: block title]
en: Paragraph
hr: Odlomak

[ctx: block title]
en: Preformatted
hr: Predformatirano

[ctx: block title]
en: Quote
hr: Citat

[ctx: block title]
en: Search
hr: Pretraga

[ctx: block title]
en: Separator
hr: Znak rastavljanja

[ctx: block title]
en: Site Logo
hr: Logotip web-stranice

[ctx: block title]
en: Site Tagline
hr: Slogan web-stranice

[ctx: block title]
en: Site Title
hr: Naslov web-stranice

[ctx: block title]
en: Social Icon
hr: Ikona društvene mreže

[ctx: block title]
en: Social Icons
hr: Ikone društvenih mreža

[ctx: block title]
en: Table
hr: Tablica

[ctx: block title]
en: Term Description
hr: Opis pojma

[ctx: block title]
en: Unsupported
hr: Nepodržano

en: by %s
hr: od %s

[ctx: label for next post link]
en: Next
hr: Sljedeća

[ctx: label for previous post link]
en: Previous
hr: Prethodna
