Plugins - Gutenberg - Stable (latest release) - en to ca translation catalogue (798 entries)

en: "%s" in theme.json settings.color.duotone is not a hex or rgb string.
ca: "%s" a theme.json settings.color.duotone no és una cadena hexadecimal o rgb.

en: $store must be an instance of WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store_Gutenberg
ca: $store ha de ser una instància de WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store_Gutenberg

en: %1$s comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
ca[0]: %1$s Comentari<span class="screen-reader-text"> a %2$s</span>
ca[1]: %1$s Comentaris<span class="screen-reader-text"> a %2$s</span>

en: %1$s on %2$s
ca: %1$s a %2$s

en: %1$s response to &#8220;%2$s&#8221; | %1$s responses to &#8220;%2$s&#8221;
ca[0]: %1$s resposta a «%2$s»
ca[1]: %1$s respostes a «%2$s»

en: %d result found | %d results found
ca[0]: S'ha trobat %d resultat
ca[1]: S'han trobat %d resultats

en: %s API Key
ca: Clau API %s

en: %s Avatar
ca: Avatar de %s

en: %s ago
ca: fa %s

en: %s character | %s characters
ca[0]: %s caràcter
ca[1]: %s caràcters

en: %s from now
ca: %s a partir d'ara

en: %s link
ca: Enllaç de %s

en: %s minute | %s minutes
ca[0]: %s minut
ca[1]: %s minuts

en: %s response | %s responses
ca[0]: %s resposta
ca[1]: %s respostes

en: %s submenu
ca: Submenú de %s

en: %s word | %s words
ca[0]: %s paraula
ca[1]: %s paraules

en: %sX-Large
ca: %s X-Gran

en: %sX-Small
ca: %s X-Petit

en: (%s author archive, opens in a new tab)
ca: (arxiu de l'autor %s, s'obre en una nova pestanya)

en: (%s website link, opens in a new tab)
ca: (enllaç al lloc web de %s, s'obre en una nova pestanya)

en: (Home link, opens in a new tab)
ca: (Pàgina d’inici, s'obre en una pestanya nova)

en: (no title)
ca: (sense títol)

en: ... like this one, which is right aligned.
ca: ...com aquesta, que està alineada a la dreta.

en: A Picture is Worth a Thousand Words
ca: Una imatge val més que mil paraules

en: A huge benefit of blocks is that you can edit them in place and manipulate your content directly. Instead of having fields for editing things like the source of a quote, or the text of a button, you can directly change the content. Try editing the following quote:
ca: Un benefici molt gran dels blocs és que podeu editar-los en lloc i manipular el contingut directament. Enlloc de tindre camps per a editar coses com el codi d'una citació o el text d'un botó, podeu canviar el continngut directament. Proveu a editar la citació següent:

en: A link to a post format
ca: Un enllaç a un format d'entrada

en: Accessibility is important &mdash; don&#8217;t forget image alt attribute
ca: L'accessibilitat és important; no oblideu l'atribut alt de la imatge.

en: Active theme color palette.
ca: Paleta de colors de tema actiu.

en: Active theme font sizes.
ca: Tipus de lletra del tema actiu.

en: Active theme gradients.
ca: Degradats del tema actiu.

en: Active theme spacing scale.
ca: Escala d'espaiat del tema actiu.

en: Active theme spacing sizes.
ca: Mides d'espaiat de temes actius.

en: Adding an RSS feed to this site’s homepage is not supported, as it could lead to a loop that slows down your site. Try using another block, like the <strong>Latest Posts</strong> block, to list posts from the site.
ca: No s'admet afegir un canal RSS a la pàgina d'inici d'aquest lloc web, ja que podria conduir a un bucle que alenteixi el vostre lloc web. Proveu d'utilitzar un altre bloc, com ara el bloc <strong>Entrades més recents</strong> , per mostrar les entrades del lloc web.

en: Additional Guidelines
ca: Directrius addicionals

en: All Guidelines
ca: Totes les directrius

en: All items
ca: Tots els elements

en: All patterns
ca: Tots els patrons

en: All template parts
ca: Totes les seccions de plantilla

en: All templates
ca: Totes les plantilles

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
ca: S'ha produït un error; probablement l'RSS ha deixat de funcionar. Torneu-ho a provar més tard.

en: And <em>Lists</em> like this one of course :)
ca: I <em>llistes</em> com aquesta, és clar :)

en: Any block can opt into these alignments. The embed block has them also, and is responsive out of the box:
ca: Qualsevol bloc pot fer ús d'aquestes alineacions. El bloc incrustat també les té i és totalment responsiu:

en: Archives
ca: Arxius

[ctx: Aspect ratio name]
en: Classic - 3:2
ca: Clàssic - 3:2

[ctx: Aspect ratio name]
en: Classic Portrait - 2:3
ca: Retrat clàssic - 2:3

[ctx: Aspect ratio name]
en: Portrait - 3:4
ca: Retrat - 3:4

[ctx: Aspect ratio name]
en: Square - 1:1
ca: Quadrada - 1:1

[ctx: Aspect ratio name]
en: Standard - 4:3
ca: Estàndard - 4:3

[ctx: Aspect ratio name]
en: Tall - 9:16
ca: Alta - 9:16

[ctx: Aspect ratio name]
en: Wide - 16:9
ca: Ampla - 16:9

en: Attachment file size
ca: Mida de l'adjunt

en: Author: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
ca: Autor: %1$s (adreça IP: %2$s, %3$s)

en: Available image dimensions.
ca: Dimensions d'imatge disponibles.

en: Available image sizes.
ca: Mides d'imatge disponibles.

en: Beautiful landscape
ca: Paisatge bonic

en: Block
ca: Bloc

en: Block inspector tab display overrides.
ca: Substitueix la pantalla de la pestanya de l'inspector de blocs.

en: Block name must be a string or array.
ca: El nom del bloc ha de ser una cadena o una matriu.

[ctx: Block pattern category]
en: Display your website navigation.
ca: Mostra la navegació del vostre lloc web.

[ctx: Block pattern category]
en: Navigation
ca: Navegació

[ctx: Block pattern description]
en: A navigation overlay with black background and big white text
ca: Una superposició de navegació amb fons negre i text blanc gran

[ctx: Block pattern description]
en: A navigation overlay with orange background site title and tagline
ca: Una superposició de navegació amb el títol i el lema del lloc web amb fons taronja

[ctx: Block pattern description]
en: A navigation overlay with vertically and horizontally centered navigation
ca: Una superposició de navegació amb navegació centrada verticalment i horitzontalment

[ctx: Block pattern description]
en: A navigation overlay with vertically and horizontally centered navigation, site info, and a CTA
ca: Una superposició de navegació amb navegació centrada verticalment i horitzontalment, informació del lloc web i una crida a l'acció

[ctx: Block pattern description]
en: A simple pattern with a navigation block and a navigation overlay close button.
ca: Un patró simple amb un bloc de navegació i un botó de tancament de superposició de navegació.

en: Blocks can be anything you need. For instance, you may want to add a subdued quote as part of the composition of your text, or you may prefer to display a giant stylized one. All of these options are available in the inserter.
ca: Els blocs poden ser qualsevol cosa que necessiteu. Per exemple, podeu afegir una citació subtil com a part de la composicio del text, o potser preferiu mostrar-ne una gran i estilitzada. Totes aquestes opcions estan disponibles a l'eina d'inserció.

en: Breadcrumbs
ca: Ruta de navegació

en: Cannot create a comment with that type.
ca: No es pot crear un comentari amb aquest tipus.

en: Cannot create existing comment.
ca: No es pot crear un comentari existent.

en: Close
ca: Tanca

en: Close menu
ca: Tanca el menú

en: Code is Poetry
ca: El codi és poesia

en: Collaboration
ca: Col·laboració

[ctx: Color name]
en: Black
ca: Negre

[ctx: Color name]
en: Cyan bluish gray
ca: Gris blavós

[ctx: Color name]
en: Light green cyan
ca: Verd cian clar

[ctx: Color name]
en: Luminous vivid amber
ca: Ambre viu i lluminós

[ctx: Color name]
en: Luminous vivid orange
ca: Taronja viu lluminós

[ctx: Color name]
en: Pale cyan blue
ca: Blau cel pàl·lid

[ctx: Color name]
en: Pale pink
ca: Rosa pàl·lid

[ctx: Color name]
en: Vivid cyan blue
ca: Blau cian viu

[ctx: Color name]
en: Vivid green cyan
ca: Verd cian viu

[ctx: Color name]
en: Vivid purple
ca: Porpra viu

[ctx: Color name]
en: Vivid red
ca: Vermell viu

[ctx: Color name]
en: White
ca: Blanc

en: Color randomizer
ca: Aleatoritzador de color

en: Comment field exceeds maximum length allowed.
ca: El camp de comentari supera la longitud màxima permesa.

en: Comments Page %s
ca: Pàgina de comentaris %s

en: Comments pagination
ca: Paginació dels comentaris

en: Connector "%s" is already registered.
ca: El connector «%s» ja està registrat.

en: Content
ca: Contingut

en: Content Types
ca: Tipus de contingut

en: Content types
ca: Tipus de contingut

en: Copy Guidelines
ca: Copia les directrius

en: Creating a comment requires valid author name and email values.
ca: Cal un nom i correu electrònic vàlids de l'autor per crear un comentari.

en: Creating comment failed.
ca: No s'ha pogut crear el comentari.

en: Currently being edited
ca: S'està editant actualment

en: Dashboard (Beta)
ca: Tauler (beta)

en: Default size for images.
ca: Mida predeterminada per a les imatges.

en: Determines whether the current locale is right-to-left (RTL).
ca: Determina si la configuració regional actual és de dreta a esquerra (RTL).

en: Determines whether the image editing feature is enabled.
ca: Determina si la funció d'edició d'imatges està habilitada.

en: Disables custom colors.
ca: Desactiva els colors personalitzats.

en: Disables custom font size.
ca: Desactiva la mida de tipus de lletra.

en: Disables custom spacing sizes.
ca: Desactiva les mides d'espaiat personalitzades.

en: Disables output of layout styles.
ca: Desactiva la sortida dels estils de disseny.

en: Discussion
ca: Debats

en: Display a list of assigned terms from the taxonomy: %s
ca: Mostra una llista de termes assignats de la taxonomia: %s

en: Displaying %1$s of %2$s
ca: Es mostren %1$s – %2$s

en: Displaying %1$s – %2$s of %3$s
ca: Es mostren %1$s – %2$s de %3$s

en: Documentation
ca: Documentació (en anglès)

en: Drafts
ca: Esborranys

[ctx: Duotone name]
en: Blue and orange
ca: Blau i taronja

[ctx: Duotone name]
en: Blue and red
ca: Blau i vermell

[ctx: Duotone name]
en: Dark grayscale
ca: Escala de grisos foscos

[ctx: Duotone name]
en: Grayscale
ca: Escala de grisos

[ctx: Duotone name]
en: Magenta and yellow
ca: Magenta i groc

[ctx: Duotone name]
en: Midnight
ca: Mitjanit

[ctx: Duotone name]
en: Purple and green
ca: Porpra i verd

[ctx: Duotone name]
en: Purple and yellow
ca: Porpra i groc

en: Edit
ca: Edita

en: Edit &#8220;%s&#8221;
ca: Edita «%s»

en: Edit Guideline
ca: Edita la directriu

en: Edit Guideline Type
ca: Edita el tipus de directriu

en: Edit media
ca: Edita el mèdia

en: Editor scripts data.
ca: Dades dels scripts de l'editor.

en: Editor styles
ca: Estils d'editor

en: Editor styles data.
ca: Dades dels estils de l'editor.

en: Email me whenever anyone posts a note
ca: Envia'm un correu electrònic cada vegada que algú publiqui una nota

en: Email: %s
ca: Correu electrònic: %s

en: Embed of %s.
ca: Incrustació de %s.

en: Embeds, like YouTube, Tweets, or other WordPress posts.
ca: Elements incrustats, com YouTube, tuits, o altres entrades del WordPress.

en: Enable/Disable Wide/Full Alignments.
ca: Habilitar/desactivar alineacions amples/completes.

en: Enable/disable layouts support in container blocks.
ca: Habilita/deshabilita el suport de dissenys amb contenidors de blocs.

en: Enables custom line height.
ca: Habilita l'alçada de línia personalitzada.

en: Enables custom spacing.
ca: Habilita l'espaiat personalitzat.

en: Enables custom units.
ca: Habilita les unitats personalitzades.

en: Enables editable block inspector fields that are generated using a dataform.
ca: Activa camps editables de l'inspector de blocs que es generen mitjançant un formulari de dades.

en: Enables enhancements to the Grid block that let you move and resize items in the editor canvas.
ca: Habilita unes millores al bloc de graella que us permeten moure i canviar la mida dels elements al llenç de l'editor.

en: Enables experimental Site Editor blocks
ca: Habilita els blocs experimentals de l'Editor del lloc web

en: Enables experimental blocks on a rolling basis as they are developed. (Warning: these blocks may have significant changes during development that cause validation errors and display issues.)
ca: Habilita blocs experimentals contínuament a mesura que es desenvolupen. (Avís: aquests blocs poden patir canvis significatius durant el desenvolupament que poden provocar errors de validació i problemes de visualització.)

en: Enables full-page client-side navigation, powered by the Interactivity API.
ca: Habilita la navegació de pàgina completa del costat del client, mitjançant l'API d'interactivitat.

en: Enables new blocks to allow building forms. You are likely to experience UX issues that are being addressed.
ca: Activa nous blocs per permetre la creació de formularis. És probable que experimenteu problemes d'experiència d'usuari que s'estan solucionant.

en: Enables the Global Styles color randomizer in the Site Editor; a utility that lets you mix the current color palette pseudo-randomly.
ca: Activa l'aleatoritzador de color dels estils globals a l'editor del lloc; una utilitat que permet barrejar pseudoaleatòriament la paleta de colors actual.

en: Enables the Workflow Palette for running workflows composed of abilities, from a unified interface.
ca: Activa la paleta de flux de treball per executar fluxos de treball formats per habilitats, des d'una interfície unificada.

en: Enlarge
ca: Amplia

en: Enlarge %1$s of %2$s
ca: Amplia %1$s de %2$s

en: Enlarged image
ca: Imatge ampliada

en: Enlarged image %1$s of %2$s
ca: Imatge ampliada %1$s de %2$s

en: Enlarged image: %s
ca: Imatge ampliada: %s

en: Enlarged images
ca: Imatges ampliades

en: Entity kind.
ca: Tipus d'entitat.

en: Entity name.
ca: Nom de l'entitat.

en: Expand search field
ca: Amplia el camp de cerca

en: Experiments Settings
ca: Configuració dels experiments

en: Extensible Site Editor
ca: Editor del lloc extensible

en: Find out how we can help your business.
ca: Descobriu com podem ajudar el vostre negoci.

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
ca: Extra Gran

[ctx: Font size name]
en: Large
ca: Gran

[ctx: Font size name]
en: Medium
ca: Mitjana

[ctx: Font size name]
en: Small
ca: Petita

en: Fonts
ca: Tipus de lletra

en: Footnotes
ca: Notes al peu

en: Form submission
ca: L'enviament del formulari no és vàlid

en: Form submission from %1$s
ca: Enviament de formularis des de %1$s

en: Galleries
ca: Galeries

en: Get started today!
ca: Comenceu avui!

en: Global settings.
ca: Configuració global.

en: Global styles.
ca: Estils globals.

en: Go give it a try, you may discover things WordPress can already add into your posts that you didn&#8217;t know about. Here&#8217;s a short list of what you can currently find there:
ca: Proveu-lo, podeu descubrir coses que no sabíeu que el WordPress ja pot afegir a les vostres entrades. Aquí teniu una llista de què podeu trobar a hores d'ara:

[ctx: Gradient name]
en: Blush bordeaux
ca: Rosa bordeus

[ctx: Gradient name]
en: Blush light purple
ca: Rosat violeta clar

[ctx: Gradient name]
en: Cool to warm spectrum
ca: Espectre fred a càlid

[ctx: Gradient name]
en: Electric grass
ca: Verd elèctric

[ctx: Gradient name]
en: Light green cyan to vivid green cyan
ca: Verd cian clar a verd cian viu

[ctx: Gradient name]
en: Luminous dusk
ca: Capvespre lluminós

[ctx: Gradient name]
en: Luminous vivid amber to luminous vivid orange
ca: Ambre viu i lluminós a taronja viu i lluminós

[ctx: Gradient name]
en: Luminous vivid orange to vivid red
ca: Taronja viu i lluminós a vermell viu

[ctx: Gradient name]
en: Midnight
ca: Mitjanit

[ctx: Gradient name]
en: Pale ocean
ca: Oceà pàl·lid

[ctx: Gradient name]
en: Very light gray to cyan bluish gray
ca: Gris molt clar a gris blavós

[ctx: Gradient name]
en: Vivid cyan blue to vivid purple
ca: Blau cian viu a porpra viu

en: Grid interactivity
ca: Interactivitat de la graella

en: Guidelines
ca: Directrius

en: Gutenberg Experiments
ca: Experiments de Gutenberg

en: Gutenberg Team
ca: Equip del Gutenberg

en: Gutenberg development mode requires files to be built. Run <code>npm install</code> to install dependencies, <code>npm run build</code> to build the files or <code>npm run dev</code> to build the files and watch for changes. Read the <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/HEAD/docs/contributors/code/getting-started-with-code-contribution.md">contributing</a> file for more information.
ca: El mode de desenvolupament de Gutenberg necessita generar alguns fitxers. Executeu <code>npm install</code> per instal·lar-ne les dependències, <code>npm run build</code> per generar els fitxers o <code>npm run dev</code> per generar els fitxers i mirar els canvis de codi. Vegeu el fitxer <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/master/docs/contributors/getting-started.md">contribucions</a> per a més informació.

en: Gutenberg requires WordPress %s or later to function properly. Please upgrade WordPress before activating Gutenberg.
ca: El Gutenberg necessita el WordPress %s o superior per a funcionar correctament. Actualitzeu el WordPress abans d'activar el Gutenberg.

en: HTML title for the post, transformed for display.
ca: Títol HTML de l'entrada, transformat per a mostrar-se.

en: Handling images and media with the utmost care is a primary focus of the new editor. Hopefully, you&#8217;ll find aspects of adding captions or going full-width with your pictures much easier and robust than before.
ca: La gestió d'imatges i mèdia amb la màxima cura és una de les prioritats del nou editor. Trobareu formes d'afegir llegendes o posar imatges a pantalla completa molt més fàcils i robustes que abans.

en: Headings are separate blocks as well, which helps with the outline and organization of your content.
ca: Les capçaleres també són blocs separats, que us ajuda a esquematitzar i organitzar el contingut.

en: Help build Gutenberg
ca: Ajudeu a construir el Gutenberg

en: Home
ca: Pàgina d'inici

en: ID of global styles config.
ca: Identificador de la configuració d'estils globals.

en: Icon
ca: Icona

en: Icon content does not contain valid SVG markup.
ca: El contingut de la icona no conté un marcatge SVG vàlid.

en: Icon content must be a string.
ca: El contingut de la icona ha de ser una cadena.

en: Icon is already registered.
ca: La icona ja està registrada.

en: Icon label must be a string.
ca: L'etiqueta de la icona ha de ser una cadena.

en: Icon name must be a string.
ca: El nom de la icona ha de ser una cadena.

en: Icon name.
ca: Nom de la icona.

en: Icon names must contain a namespace prefix. Example: my-plugin/my-custom-icon
ca: Els noms de les icones han de contenir un prefix com a espai de noms. Per exemple: la-meva-extensio/la-meva-icona

en: Icon names must not contain uppercase characters.
ca: Els noms de les icones no poden contenir caràcters en majúscules.

en: If you combine the new <strong>wide</strong> and <strong>full-wide</strong> alignments with galleries, you can create a very media rich layout, very quickly:
ca: Si combineu els nous alineaments <strong>ample</strong> i <strong>amplada completa</strong> amb les galeries, podeu crear una disposició mèdia molt rica, molt ràpidament:

en: If you want to learn more about how to build additional blocks, or if you are interested in helping with the project, head over to the <a href="%s">GitHub repository</a>.
ca: Si voleu aprendre més sobre com construir blocs addicionals o si esteu interessats en ajudar amb el projecte, adreceu-vos al <a href="%s">repositori GitHub</a>.

en: If your theme supports it, you&#8217;ll see the "wide" button on the image toolbar. Give it a try.
ca: SI el tema és compatible, veureu el botó «ample» a la barra d'eines de la imatge. Proveu-ho!

en: Images &amp; Videos
ca: Imatges i videos

en: Imagine everything that WordPress can do is available to you quickly and in the same place on the interface. No need to figure out HTML tags, classes, or remember complicated shortcode syntax. That&#8217;s the spirit behind the inserter—the <code>(+)</code> button you&#8217;ll see around the editor—which allows you to browse all available content blocks and add them into your post. Plugins and themes are able to register their own, opening up all sort of possibilities for rich editing and publishing.
ca: Imagine-vos que tot el que pot fer el WordPress està disponible ràpidament des del mateix lloc a la interfície. Sense necessitat d'encertar etiquetes HTML, classes, o recordar l'estranya sintaxi dels codis de substitució. Eixe és l'esperit de l'eina d'inserció — el botó <code>(+)</code> que veureu a l'editor — que us permetrà navegar per tots els blocs de contingut disponible i afegir-los a la vostra entrada. Extensions i temes poden registrar-ne de nous, obrint tot un ventall de possibilitats per a l'edició rica i la publicació.

en: Indicates if a template is custom or part of the template hierarchy
ca: Indica si una plantilla és personalitzada o forma part de la jerarquia de plantilles

en: Indicates whether the current theme supports block-based templates.
ca: Indica si el tema actual admet plantilles basades en blocs.

en: Invalid comment content.
ca: El contingut del comentari no és vàlid.

en: Invalid post ID, only images and PDFs can be sideloaded.
ca: L'identificador de l'entrada no és vàlid, només es poden carregar imatges i PDF.

en: Invalid post parent ID.
ca: Identificador d'entrada pare no vàlid.

en: Jump to footnote reference %1$d
ca: Ves a la referència de la nota al peu %1$d

en: Large
ca: Gran

en: Layout blocks, like Buttons, Hero Images, Separators, etc.
ca: Plantilla de blocs, botons de m'agrada, imatges de capçalera, separadors, etc.

en: Learn more
ca: Llegiu més

en: Length:
ca: Durada:

en: Limit result set to attachments of a particular MIME type or MIME types.
ca: Limita el conjunt de resultats a adjunts d'un tipus MIME específic o de diversos tipus MIME.

en: Limit result set to attachments of a particular media type or media types.
ca: Limita el conjunt de resultats a adjunts d’un tipus de mèdia específic o de diversos tipus de mèdia.

en: List of allowed block types.
ca: Llista de tipus de blocs permesos.

en: List of allowed mime types and file extensions.
ca: Llista de tipus mime permesos i extensions de fitxer.

en: Loading page, please wait.
ca: S’està carregant la pàgina, espereu.

en: Logo
ca: Logotip

en: Maximum upload size in bytes allowed for the site.
ca: Mida màxima de pujada en bytes permesa per al lloc web.

en: Media Rich
ca: Ric en mèdia

en: Medium
ca: Mitjà

en: Menu
ca: Menú

en: My patterns
ca: Els meus patrons

en: Navigation
ca: Navegació

en: Navigation Overlay
ca: Superposició de navegació

en: New Dashboard experience
ca: Nova experiència de tauler

en: New Guideline
ca: Nova directriu

en: New note on your post "%s"
ca: L'entrada «%s» té una nova nota

en: Newer Comments
ca: Comentaris més recents

en: Next Page
ca: Pàgina següent

en: No archives to show.
ca: No hi ha arxius per a mostrar.

en: No comments to show.
ca: No s'han trobat comentaris.

en: No comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
ca: Sense comentaris<span class="screen-reader-text"> a %s</span>

en: No global styles config exist with that id.
ca: No existeix cap configuració d'estils globals amb aquest identificador.

en: No matching template found.
ca: No s'ha trobat cap plantilla que coincideixi.

en: No templates exist with that id.
ca: No existeix cap plantilla amb aquest identificador.

en: Note resolution status
ca: Estat de la resolució de la nota

en: Note:
ca: Nota:

en: Note: %s
ca: Nota: %s

en: Of Mountains &amp; Printing Presses
ca: de muntanyes i impremtes

en: Older Comments
ca: Comentaris antics

en: One response
ca: Una resposta

en: One response to &#8220;%s&#8221;
ca: Una resposta a «%s»

en: Open command palette
ca: Obre la paleta d'ordres

en: Open menu
ca: Obre el menú

en: Original attachment file name
ca: Nom de l'adjunt original

en: Overlay with black background
ca: Superposició amb fons negre

en: Overlay with centered navigation
ca: Superposició amb navegació centrada

en: Overlay with orange background
ca: Superposició amb fons taronja

en: Overlay with site info and CTA
ca: Superposició amb informació del lloc web i una crida a l'acció

en: PDF embed
ca: Incrustació de PDF

en: Page %s
ca: Pàgina %s

en: Page Loaded.
ca: S'ha carregat la pàgina

en: Page not found
ca: No s'ha trobat la pàgina

en: Pages
ca: Pàgines

en: Pagination
ca: Paginació

en: Patterns
ca: Patrons

en: Pause
ca: Pausa

en: Pending
ca: Pendent

en: Play
ca: Reprodueix

en: Plugin that registered the template.
ca: Extensió que ha registrat la plantilla.

en: Post Format Link
ca: Enllaç al format d'entrada

en: Post Type: &#8220;%s&#8221;
ca: Tipus de contingut: «%s»

en: Previous Page
ca: Pàgina anterior

en: Printing since 1440. This is the development plugin for the block editor, site editor, and other future WordPress core functionality.
ca: Impressió des de 1440. Aquesta és l’extensió de desenvolupament per a l'editor de blocs, l'editor del lloc i altres futures funcions bàsiques de WordPress.

en: Private
ca: Privada

en: Protect your site from spam.
ca: Protecció contra la brossa.

en: Provider logo path must be located within the plugins or must-use plugins directory.
ca: La ruta del logotip del proveïdor ha d'estar ubicada dins del directori d'extensions o extensions imprescindibles.

en: Published
ca: Publicada

en: Query parameter not permitted: %s
ca: El paràmetre de consulta no està permès: %s

en: RSS Error:
ca: Error RSS:

[ctx: Range of minutes to read]
en: %1$s–%2$s minutes
ca: %1$s–%2$s minuts

en: Raw size value must be a string, integer or a float.
ca: El valor en brut de la mida ha de ser una cadena, un nombre enter o flotant.

en: Read more
ca: Llegiu-ne més

en: Redirects the default site editor (Appearance > Design) to use the extensible site editor page.
ca: Redirigeix l'editor del lloc predeterminat (Aparença > Disseny) per utilitzar la pàgina de l'editor del lloc extensible.

en: Request body is too large.
ca: El cos de la sol·licitud és massa gran.

en: Response
ca: Resposta

en: Response to &#8220;%s&#8221;
ca: Resposta a «%s»

en: Responses
ca: Respostes

en: Responses to &#8220;%s&#8221;
ca: Respostes a «%s»

en: Returns all the categories for block types that will be shown in the block editor.
ca: Retorna totes les categories per als tipus de blocs que es mostraran a l'editor de blocs.

en: Scheduled
ca: Previst

en: Script modules to load into the import map.
ca: Mòduls de script per carregar al mapa d'importació.

en: Search
ca: Cerca

en: Search results
ca: Resultats de la cerca

en: Search results for: "%s"
ca: Resultats de la cerca: «%s»

en: Search results for: &#8220;%s&#8221;
ca: Resultats de la cerca: «%s»

en: Select %s
ca: Selecciona %s

en: Select Day
ca: Selecciona el dia

en: Select Month
ca: Selecciona el mes

en: Select Post
ca: Selecciona un post

en: Select Week
ca: Selecciona la setmana

en: Select Year
ca: Selecciona l'any

en: Settings consolidated from core, theme, and user origins.
ca: Configuració consolidada a partir dels orígens del nucli, del tema i de l'usuari.

[ctx: Shadow name]
en: Crisp
ca: Nítida

[ctx: Shadow name]
en: Deep
ca: Profunda

[ctx: Shadow name]
en: Outlined
ca: Contornejada

[ctx: Shadow name]
en: Sharp
ca: Nítida

en: Site Editor
ca: Editor del lloc

en: Site icon.
ca: Icona del lloc web.

en: Site logo.
ca: Logotip del lloc web.

en: Small
ca: Petit

en: Some of the theme.json settings.spacing.spacingScale values are invalid
ca: Alguns dels valors de settings.spacing.spacingScale al fitxer theme.json no són vàlids

en: Sorry, comments are closed for this item.
ca: Els comentaris estan tancats.

en: Sorry, this post type does not support notes.
ca: Aquest tipus de contingut no admet notes.

en: Sorry, you are not allowed to access the global styles on this site.
ca: No teniu permisos per accedir als estils globals en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to create a comment on this post.
ca: No teniu permisos per a crear comentaris en aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to create this comment without a post.
ca: No teniu permisos per crear aquest comentari sense una entrada.

en: Sorry, you are not allowed to edit '%s' for comments.
ca: No teniu permisos per editar '%s' dels comentaris.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments.
ca: No teniu permisos per editar comentaris.

en: Sorry, you are not allowed to edit this global style.
ca: No teniu permisos per a editar aquest estil global.

en: Sorry, you are not allowed to read comments without a post.
ca: No teniu permisos per llegir comentaris sense entrada.

en: Sorry, you are not allowed to read the block editor settings.
ca: No teniu permisos per a llegir la configuració del directori de blocs.

en: Sorry, you are not allowed to read the post for this comment.
ca: No teniu permisos per llegir l'entrada d'aquest comentari.

en: Sorry, you are not allowed to read this comment.
ca: No teniu permisos per llegir aquest comentari.

en: Sorry, you are not allowed to view this global style.
ca: No teniu permisos per a visualitzar aquest estil global.

en: Sorry, you must be logged in to comment.
ca: Heu d'iniciar sessió per comentar.

en: Status
ca: Estat

en: Styles
ca: Estils

en: Styles consolidated from core, theme, and user origins.
ca: Estils consolidats a partir dels orígens del nucli, el tema i l'usuari.

en: Submit Search
ca: Envía la cerca

en: Support
ca: Suport

en: Sure, the full-wide image can be pretty big. But sometimes the image is worth it.
ca: La imatge en mida completa potser molt gran però, de vegades, la imatge val la pena.

en: Sync Update
ca: Sincronitza l'actualització

en: Sync Updates
ca: Sincronitza les actualitzacions

en: Table of Contents
ca: Taula de contiguts

en: Template Activation
ca: Activació de la plantilla

en: Template Parts
ca: Seccions de plantilla

en: Template part has been deleted or is unavailable: %s
ca: La secció de plantilla s'ha suprimit o no està disponible: %s

en: Templates
ca: Plantilles

en: Text &amp; Headings
ca: Text i encapçalaments

en: Text and image generation with GPT and Dall-E.
ca: Generació de text i imatge amb GPT i Dall-E.

en: Text and image generation with Gemini and Imagen.
ca: Generació de text i imatge amb Gemini i Imagen.

en: Text generation with Claude.
ca: Generació de text amb Claude.

en: Thanks for testing Gutenberg!
ca: Gràcies per provar el Gutenberg!

en: The <em>Inserter</em> Tool
ca: L'eina d'<em>inserció</em>

en: The CSS must not contain "%s".
ca: El CSS no pot contenir «%s».

en: The CSS must not end in "%s".
ca: El CSS no ha d'acabar en «%s».

en: The ID for the parent of the revision.
ca: L’identificador del pare de la revisió.

en: The WordPress community
ca: La comunitat de WordPress

en: The above is a gallery with just two images. It&#8217;s an easier way to create visually appealing layouts, without having to deal with floats. You can also easily convert the gallery back to individual images again, by using the block switcher.
ca: Això és una galeria amb dues imatges. És una manera més fàcil de crear dissenys d'una manera visual sense haver de fer servir elements flotants. També podeu fàcilment tornar a convertir la galeria a imatges individuals una altra vegada usant l'intercanviador de blocs.

en: The calendar block is hidden because there are no published posts.
ca: El bloc de calendari està amagat perquè no hi ha entrades publicades.

en: The date the guidelines were last modified, in the site's timezone.
ca: La data de l'última modificació de les directrius, a la zona horària del lloc web.

en: The date the template was published, in the site's timezone.
ca: La data en què la plantilla es va publicar, a la zona horària del lloc web.

en: The duotone id "%s" is not registered in theme.json settings
ca: L'identificador de duotone "%s" no està registrat als paràmetres del theme.json

en: The editor will endeavor to create a new page and post building experience that makes writing rich posts effortless, and has “blocks” to make it easy what today might take shortcodes, custom HTML, or “mystery meat” embed discovery.
ca: L'editor us guiarà a crear una nova experiència de creació de pàgines i entrades, que fa l'escriptura d'entrades riques sense esforç, i té «blocs» per a fer més fàcil el que avuí es fa mitjançat codis de substitució, HTML personalitzat o "misteriosos" descobriments d'elements incrustats.

en: The goal of this new editor is to make adding rich content to WordPress simple and enjoyable. This whole post is composed of <em>pieces of content</em>—somewhat similar to LEGO bricks—that you can move around and interact with. Move your cursor around and you&#8217;ll notice the different blocks light up with outlines and arrows. Press the arrows to reposition blocks quickly, without fearing about losing things in the process of copying and pasting.
ca: L'objectiu de l'editor nou és fer l'addició de contingut ric al WordPress simple i entretingut. Aquesta entrada està tota escrita amb <em>peces de contingut</em> — una cosa semblant a peces de LEGO — amb què podeu moure i interactuar. Moveu el cursos per la pantalla i veureu com diferents blocs s'iluminen amb vores i fletxes. Premeu les fletxes per a reposicionar ràpidament els blocs, sense por a perdre res en el procés de copiar i enganxar.

en: The icon label.
ca: L'etiqueta de la icona.

en: The icon name.
ca: El nom de la icona.

en: The id of a template
ca: L'identificador de la plantilla

en: The information corresponding to the source of the quote is a separate text field, similar to captions under images, so the structure of the quote is protected even if you select, modify, or remove the source. It&#8217;s always easy to add it back.
ca: La informació corresponent a la font de la citació és un camp de text diferent, semblant a les llegendes baix de les imatges, de manera que l'estructura de la citació està protegida fins i tot si seleccioneu, modifiqueu o elimineu la font. Sempre és fàcil tornar-la a afegir.

en: The slug of the template to get the fallback for
ca: L’àlies de la plantilla per obtenir l'alternativa

en: The template prefix for the created template. This is used to extract the main template type, e.g. in `taxonomy-books` extracts the `taxonomy`
ca: El prefix de la plantilla per a la plantilla creada. Això s'utilitza per extreure el tipus de plantilla principal ex. a 'taxonomy-llibres' extreu 'taxonomy'

en: The theme identifier
ca: L'identificador del tema

en: Theme not found.
ca: Tema no trobat.

en: There&#8217;s no content to show here yet.
ca: Encara no hi ha contingut per mostrar aquí.

en: This content is password protected.
ca: Aquest contingut està protegit amb contrasenya.

en: Title for the global styles variation, as it exists in the database.
ca: Títol per a la variació d'estils globals, tal com està a la base de dades.

en: Title of the global styles variation.
ca: Títol per a la variació d'estils globals.

en: Trash
ca: Paperera

en: Try selecting and removing or editing the caption, now you don&#8217;t have to be careful about selecting the image or other text by mistake and ruining the presentation.
ca: Proveu a seleccionar i eliminar o editar la llegenda, ara no hey d'anar en compte amb seleccionar una imatge o un altre text per error i arruinar la presentació.

en: Type of the comment.
ca: Tipus del comentari.

en: Unable to open export file (archive) for writing.
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer d'exportació (arxiu) en mode escriptura.

en: Uncategorized
ca: Sense categoria

en: Unique identifier for the attachment.
ca: L'identificador únic de l'adjunt.

en: Unique identifier for the revision.
ca: L'identificador únic de la revisió.

en: Unknown author
ca: Autor desconegut

en: Unknown title
ca: Títol desconegut

en: Untitled post %d
ca: Entrada sense títol %d

en: Use as a `pre_render_block` filter is deprecated. Use with `render_block_data` instead.
ca: L'ús com a filtre `pre_render_block` està obsolet. Utilitzeu-lo amb `render_block_data` en el seu lloc.

en: Visual Editing
ca: Edició visual

en: Welcome to the Gutenberg Editor
ca: Benvingut a l'editor Gutenberg

en: What you are reading now is a <strong>text block</strong> the most basic block of all. The text block has its own controls to be moved freely around the post...
ca: El que esteu llegint és un <strong>bloc de text</strong>. Aquest és el bloc més bàsic de tots. El bloc de text té els seus propis controls per moure'l lliurement per l'entrada...

en: Whether a template is a custom template.
ca: Si una plantilla és personalitzada.

en: Whether the V2 of the list block that uses inner blocks should be enabled.
ca: Si s'ha d'habilitar la V2 del bloc de llista que utilitza blocs interiors.

en: Whether the V2 of the quote block that uses inner blocks should be enabled.
ca: Si s'ha d'habilitar la V2 del bloc de cita que utilitza blocs interiors.

en: Whether to bypass Trash and force deletion.
ca: Si cal evitar la paperera i forçar la supressió.

en: Whether to convert image formats.
ca: Si cal convertir formats d'imatge.

en: Whether to generate image sub sizes.
ca: Si cal generar submides d'imatge.

en: Widget type "%s" is already registered.
ca: El tipus de giny «%s» ja està registrat.

en: Widget type "%s" is not registered.
ca: El tipus de giny «%s» no està registrat.

en: Widget types to hide from Legacy Widget block.
ca: Tipus de ginys per amagar-los al bloc de ginys antics.

en: Workflow Palette
ca: Paleta de flux de treball

en: You can change the amount of columns in your galleries by dragging a slider in the block inspector in the sidebar.
ca: Podeu canviar la quantitat de columnes en la galeria arrossegant un desplaçador situat a l'inspector de blocs de la barra lateral.

en: You can see all notes on this post here:
ca: Podeu veure totes les notes d'aquesta entrada aquí:

en: Your %1$s file uses a dynamic value (%2$s) for the path at %3$s. However, the value at %3$s is also a dynamic value (pointing to %4$s) and pointing to another dynamic value is not supported. Please update %3$s to point directly to %4$s.
ca: El fitxer %1$s utilitza un valor dinàmic (%2$s) per al camí d'accés en %3$s. No obstant això, el valor a %3$s també és un valor dinàmic (apuntant a %4$s) i no s'admet apuntar a un altre valor dinàmic. Actualitzeu %3$s per apuntar directament a %4$s.

en: Your comment is awaiting moderation.
ca: El comentari està pendent d’aprovació.

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
ca: El comentari està pendent de moderació. Aquesta és una previsualització; El comentari serà visible després que s'hagi aprovat.

en: Zip Export not supported.
ca: No s'admet l'exportació a ZIP.

en: [%1$s] Note: "%2$s"
ca: [%1$s] Nota: «%2$s»

en: [block rendering halted for pattern "%s"]
ca: [s'ha aturat la renderització del bloc per al patró «%s»]

en: [block rendering halted]
ca: [s’ha aturat la renderització del bloc]

en: `boolean` type for second argument `$settings` is deprecated. Use `array()` instead.
ca: El tipus `boolean` per al segon argument `$settings` està obsolet. Utilitzeu `array()` en lloc d'això.

en: `experimental-link-color` is no longer supported. Use `link-color` instead.
ca: 'experimental-link-color' ja no és compatible. Utilitzeu "link-color" en el seu lloc.

[ctx: block bindings source]
en: Post Data
ca: Dades de l'entrada

[ctx: block bindings source]
en: Term Data
ca: Dades del terme

[ctx: block description]
en: A calendar of your site’s posts.
ca: Un calendari de les entrades del lloc web.

[ctx: block description]
en: A cloud of popular keywords, each sized by how often it appears.
ca: Un núvol de paraules clau populars, cadascuna dimensionada segons la freqüència amb què apareix.

[ctx: block description]
en: A collection of blocks that allow visitors to get around your site.
ca: Una col·lecció de blocs que permeten als visitants moure's del lloc web.

[ctx: block description]
en: A customizable button to close overlays.
ca: Un botó personalitzable per tancar les superposicions.

[ctx: block description]
en: A form.
ca: Un formulari.

[ctx: block description]
en: A single column within a columns block.
ca: Una sola columna dins d'un bloc de columnes.

[ctx: block description]
en: A submission button for forms.
ca: Un botó d'enviament de formularis.

[ctx: block description]
en: Add a block that displays content pulled from other sites, like Twitter or YouTube.
ca: Afegeix un bloc que mostri contingut extret d'altres llocs, com Twitter, Instagram o YouTube.

[ctx: block description]
en: Add a link to a downloadable file.
ca: Afegiu un enllaç a un fitxer que es pot baixar.

[ctx: block description]
en: Add a page, link, or another item to your navigation.
ca: Afegiu una pàgina, un enllaç o un altre element a la navegació.

[ctx: block description]
en: Add a submenu to your navigation.
ca: Afegeix un submenú a la navegació.

[ctx: block description]
en: Add a user’s avatar.
ca: Afegeix l'avatar d'un usuari.

[ctx: block description]
en: Add an image or video with a text overlay.
ca: Afegeix una imatge o un vídeo amb una superposició de text.

[ctx: block description]
en: Add custom HTML code and preview it as you edit.
ca: Afegeix codi HTML personalitzat i previsualitza'l mentre edites.

[ctx: block description]
en: Add text that respects your spacing and tabs, and also allows styling.
ca: Afegeix text que respecti els espais i tabulats, i que també permeti estils.

[ctx: block description]
en: Add white space between blocks and customize its height.
ca: Afegeix espai en blanc entre blocs i personalitza la seva alçada.

[ctx: block description]
en: An advanced block that allows displaying post comments using different visual configurations.
ca: Bloc avançat que permet visualitzar comentaris de les entrades mitjançant diferents configuracions visuals.

[ctx: block description]
en: An advanced block that allows displaying post types based on different query parameters and visual configurations.
ca: Bloc avançat que permet visualitzar tipus d’entrades en funció de diferents paràmetres de consulta i configuracions visuals.

[ctx: block description]
en: An advanced block that allows displaying taxonomy terms based on different query parameters and visual configurations.
ca: Un bloc avançat que permet mostrar termes de taxonomia en funció de diferents paràmetres de consulta i configuracions visuals.

[ctx: block description]
en: An individual item within a list.
ca: Un element individual dins d'una llista.

[ctx: block description]
en: An organized collection of items displayed in a specific order.
ca: Una col·lecció organitzada d'elements que es mostren en un ordre específic.

[ctx: block description]
en: Container for tab panel content in a tabbed interface.
ca: Contenidor per al contingut del quadre de pestanyes en una interfície amb pestanyes.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to display a comment, like the title, date, author, avatar and more.
ca: Conté els elements del bloc utilitzats per mostrar un comentari, com ara el títol, la data, l'autor, l'avatar i molt més.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render a post, like the title, date, featured image, content or excerpt, and more.
ca: Conté els elements de bloc utilitzats per representar una entrada, com ara el títol, la data, la imatge destacada, el contingut o l’extracte, entre d'altres.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render a taxonomy term, like the name, description, and more.
ca: Conté els elements de bloc utilitzats per mostrar un terme de taxonomia, com ara el nom, la descripció i molt més.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render content when no query results are found.
ca: Conté els elements de bloc utilitzats per renderitzar contingut quan no es troben resultats de consulta.

[ctx: block description]
en: Contains the hidden or revealed content beneath the heading.
ca: Conté el contingut ocult o visible sota la capçalera.

[ctx: block description]
en: Content before this block will be shown in the excerpt on your archives page.
ca: El contingut anterior a aquest bloc es mostrarà al fragment de la pàgina d'arxius.

[ctx: block description]
en: Content for a tab in a tabbed interface.
ca: Contingut d'una pestanya en una interfície amb pestanyes.

[ctx: block description]
en: Create a break between ideas or sections with a horizontal separator.
ca: Crea un salt entre línies o seccions amb un separador horitzontal.

[ctx: block description]
en: Create a link that always points to the homepage of the site. Usually not necessary if there is already a site title link present in the header.
ca: Creeu un enllaç que sempre apunti a la pàgina d'inici del lloc web. Normalment, no és necessari si ja hi ha un enllaç de títol del lloc present a la capçalera.

[ctx: block description]
en: Create structured content in rows and columns to display information.
ca: Creeu contingut estructurat en files i columnes per mostrar informació.

[ctx: block description]
en: Describe in a few words what this site is about. This is important for search results, sharing on social media, and gives overall clarity to visitors.
ca: Descriviu en poques paraules de què tracta aquest lloc web. Això és important per als resultats de cerca, per compartir a les xarxes socials i per donar una idea clara als visitants.

[ctx: block description]
en: Display a breadcrumb trail showing the path to the current page.
ca: Mostra una ruta de navegació que mostri el camí fins a la pàgina actual.

[ctx: block description]
en: Display a custom date.
ca: Mostra una data personalitzada.

[ctx: block description]
en: Display a date archive of your posts.
ca: Mostra un arxiu de dates de les teves entrades.

[ctx: block description]
en: Display a legacy widget.
ca: Mostra un giny tradicional.

[ctx: block description]
en: Display a list of all pages.
ca: Mostra una llista de totes les pàgines.

[ctx: block description]
en: Display a list of all terms of a given taxonomy.
ca: Mostra una llista de tots els termes d'una taxonomia determinada.

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent comments.
ca: Mostra una llista dels comentaris més recents.

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent posts.
ca: Mostra una llista de les entrades més recents.

[ctx: block description]
en: Display a post's comments count.
ca: Mostra el recompte de comentaris d'una entrada.

[ctx: block description]
en: Display a post's comments form.
ca: Mostra el formulari de comentaris d'una entrada.

[ctx: block description]
en: Display a post's featured image.
ca: Mostra la imatge destacada d'una entrada.

[ctx: block description]
en: Display an icon linking to a social profile or site.
ca: Mostra una icona que enllaça a un perfil de xarxes socials o lloc web.

[ctx: block description]
en: Display an image to represent this site. Update this block and the changes apply everywhere.
ca: Mostra una imatge per representar aquest lloc. Actualitzeu aquest bloc i els canvis s'apliquen a tot arreu.

[ctx: block description]
en: Display code snippets that respect your spacing and tabs.
ca: Mostra fragments de codi que respecten l'espaiat i les pestanyes.

[ctx: block description]
en: Display content in a tabbed interface to help users navigate detailed content with ease.
ca: Mostra el contingut en una interfície amb pestanyes per ajudar els usuaris a navegar pel contingut detallat fàcilment.

[ctx: block description]
en: Display content in multiple columns, with blocks added to each column.
ca: Mostra el contingut en diverses columnes, amb blocs afegits a cada columna.

[ctx: block description]
en: Display entries from any RSS or Atom feed.
ca: Mostra les entrades des de qualsevol canal RSS o Atom.

[ctx: block description]
en: Display footnotes added to the page.
ca: Mostra les notes a peu de pàgina afegides a la pàgina.

[ctx: block description]
en: Display icons linking to your social profiles or sites.
ca: Mostra les icones que enllacen amb els vostres perfils socials o llocs web.

[ctx: block description]
en: Display mathematical notation using LaTeX.
ca: Mostra notació matemàtica amb LaTeX.

[ctx: block description]
en: Display multiple images in a rich gallery.
ca: Mostra imatges múltiples en una galeria.

[ctx: block description]
en: Display the description of categories, tags and custom taxonomies when viewing an archive.
ca: Mostra la descripció de categories, etiquetes i taxonomies personalitzades quan es veu un arxiu.

[ctx: block description]
en: Display the excerpt.
ca: Mostra l'extracte.

[ctx: block description]
en: Display the query title.
ca: Mostra el títol de la consulta.

[ctx: block description]
en: Display the tab buttons for a tabbed interface.
ca: Mostra els botons de pestanya d'una interfície amb pestanyes.

[ctx: block description]
en: Display the total number of results in a query.
ca: Mostra el número total de resultats en una consulta.

[ctx: block description]
en: Displays a foldable layout that groups content in collapsible sections.
ca: Mostra un disseny plegable que agrupa el contingut en seccions plegables.

[ctx: block description]
en: Displays a heading that toggles the accordion panel.
ca: Mostra una capçalera que commuta el panell de l'acordió.

[ctx: block description]
en: Displays a link to edit the comment in the WordPress Dashboard. This link is only visible to users with the edit comment capability.
ca: Mostra un enllaç per editar el comentari al tauler de WordPress. Aquest enllaç només és visible per als usuaris amb capacitat d'editar comentaris.

[ctx: block description]
en: Displays a link to reply to a comment.
ca: Mostra un enllaç per respondre a un comentari.

[ctx: block description]
en: Displays a list of page numbers for comments pagination.
ca: Mostra una llista de números de pàgina per a la paginació de comentaris.

[ctx: block description]
en: Displays a list of page numbers for pagination.
ca: Mostra una llista de números de pàgina per a la paginació.

[ctx: block description]
en: Displays a page inside a list of all pages.
ca: Mostra una pàgina dins d'una llista de totes les pàgines.

[ctx: block description]
en: Displays a paginated navigation to next/previous set of comments, when applicable.
ca: Mostra una navegació paginada al conjunt de comentaris anteriors/següents, si s'escau.

[ctx: block description]
en: Displays a paginated navigation to next/previous set of posts, when applicable.
ca: Mostra una navegació paginada al conjunt d'entrades anteriors/següents, si s'escau.

[ctx: block description]
en: Displays a title with the number of comments.
ca: Mostra un títol amb el nombre de comentaris.

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a comment.
ca: Mostra el contingut d'un comentari.

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a post or page.
ca: Mostra el contingut d'una entrada o pàgina.

[ctx: block description]
en: Displays the date on which the comment was posted.
ca: Mostra la data en què s'ha publicat el comentari.

[ctx: block description]
en: Displays the link of a post, page, or any other content-type.
ca: Mostra l'enllaç d'una entrada, pàgina o qualsevol altre tipus de contingut.

[ctx: block description]
en: Displays the link to the current post comments.
ca: Mostra l'enllaç als comentaris de l'entrada actual.

[ctx: block description]
en: Displays the name of a taxonomy term.
ca: Mostra el nom d'un terme de taxonomia.

[ctx: block description]
en: Displays the name of the author of the comment.
ca: Mostra el nom de l'autor del comentari.

[ctx: block description]
en: Displays the name of this site. Update the block, and the changes apply everywhere it’s used. This will also appear in the browser title bar and in search results.
ca: Mostra el nom d'aquest lloc web. Actualitzeu el bloc i els canvis s'apliquen a tot arreu on s'utilitzi. Això també apareixerà a la barra de títol del navegador i als resultats de la cerca.

[ctx: block description]
en: Displays the next comment's page link.
ca: Mostra l'enllaç a la pàgina del comentari següent.

[ctx: block description]
en: Displays the next or previous post link that is adjacent to the current post.
ca: Mostra l'enllaç a l'entrada anterior o següent que és adjacent a l'entrada actual.

[ctx: block description]
en: Displays the next posts page link.
ca: Mostra l'enllaç de la pàgina d'entrades següents.

[ctx: block description]
en: Displays the post count of a taxonomy term.
ca: Mostra el recompte d'entrades d'un terme de taxonomia.

[ctx: block description]
en: Displays the previous comment's page link.
ca: Mostra l'enllaç de la pàgina dels comentaris anteriors.

[ctx: block description]
en: Displays the previous posts page link.
ca: Mostra l'enllaç de la pàgina d'entrades anteriors.

[ctx: block description]
en: Displays the title of a post, page, or any other content-type.
ca: Mostra el títol d'una entrada, pàgina o qualsevol altre tipus de contingut.

[ctx: block description]
en: Edit the different global regions of your site, like the header, footer, sidebar, or create your own.
ca: Editeu les diferents regions globals del vostre lloc web, com ara la capçalera, el peu de pàgina o la barra lateral, o creeu-ne de pròpies.

[ctx: block description]
en: Embed a simple audio player.
ca: Incrusta un reproductor d'àudio simple.

[ctx: block description]
en: Embed a video from your media library or upload a new one.
ca: Incrusteu un vídeo de la biblioteca multimèdia o pugeu un de nou.

[ctx: block description]
en: Gather blocks in a layout container.
ca: Agrupa blocs en un contenidor amb disseny.

[ctx: block description]
en: Give quoted text visual emphasis. "In quoting others, we cite ourselves." — Julio Cortázar
ca: Emfatitza visualment el text citat. "En citar a altres, ens citem a nosaltres." -- Julio Cortázar

[ctx: block description]
en: Give special visual emphasis to a quote from your text.
ca: Emfatitza visualment una cita del text.

[ctx: block description]
en: Help visitors find your content.
ca: Ajudeu els visitants a trobar el contingut.

[ctx: block description]
en: Hide and show additional content.
ca: Amaga i mostra contingut addicional.

[ctx: block description]
en: Insert additional custom elements with a WordPress shortcode.
ca: Inseriu elements personalitzats addicionals amb un codi curt de WordPress.

[ctx: block description]
en: Insert an image to make a visual statement.
ca: Inseriu una imatge per fer una declaració visual.

[ctx: block description]
en: Insert poetry. Use special spacing formats. Or quote song lyrics.
ca: Inseriu poesia. Useu formats d'espai especials. O citeu lletres de cançons.

[ctx: block description]
en: Introduce new sections and organize content to help visitors (and search engines) understand the structure of your content.
ca: Introduïu seccions noves i organitzeu continguts per ajudar els visitants (i els motors de cerca) a comprendre l'estructura del contingut.

[ctx: block description]
en: Playlist track.
ca: Pista de la llista de reproducció.

[ctx: block description]
en: Post terms.
ca: Termes de les entrades.

[ctx: block description]
en: Prompt visitors to take action with a button-style link.
ca: Sol·liciteu als visitants que interactuïn amb un enllaç amb estil de botó.

[ctx: block description]
en: Prompt visitors to take action with a group of button-style links.
ca: Sol·liciteu als visitants que interactuïn amb un grup d'enllaços amb estil de botó.

[ctx: block description]
en: Provide a notification message after the form has been submitted.
ca: Proporcioneu un missatge de notificació després d'enviar el formulari.

[ctx: block description]
en: Reuse this design across your site.
ca: Reutilitzeu aquest disseny a tot el lloc web.

[ctx: block description]
en: Separate your content into a multi-page experience.
ca: Separa el contingut en una experiència multi pàgina.

[ctx: block description]
en: Set media and words side-by-side for a richer layout.
ca: Defineix els mèdia i les paraules un al costat de l'altre per a un format més ric.

[ctx: block description]
en: Show a block pattern.
ca: Mostra un patró de blocs.

[ctx: block description]
en: Show login & logout links.
ca: Mostra els enllaços d'inici de sessió i sortida.

[ctx: block description]
en: Show minutes required to finish reading the post. Can also show a word count.
ca: Mostra els minuts necessaris per acabar de llegir l'entrada. També pot mostrar el recompte de paraules.

[ctx: block description]
en: Start with the basic building block of all narrative.
ca: Comença amb el bloc bàsic que construeix tota la narrativa.

[ctx: block description]
en: Summarize your post with a list of headings. Add HTML anchors to Heading blocks to link them here.
ca: Resumiu l’entrada amb una llista de capçalera. Afegiu àncores HTML als blocs de capçalera per enllaçar-los aquí.

[ctx: block description]
en: The author biography.
ca: Biografia de l'autor.

[ctx: block description]
en: The author name.
ca: El nom de l'autor.

[ctx: block description]
en: The basic building block for forms.
ca: El bloc bàsic de construcció dels formularis.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Avatar block instead.
ca: Aquest bloc està obsolet. Utilitzeu el bloc Avatar.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Columns block instead.
ca: Aquest bloc està obsolet. En lloc d'això utilitzeu el bloc de columnes.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Comments block instead.
ca: Aquest bloc està obsolet. Utilitzeu el bloc Comentaris en lloc.

[ctx: block description]
en: Use the classic WordPress editor.
ca: Utilitza l'editor clàssic de WordPress.

[ctx: block description]
en: Wraps the heading and panel in one unit.
ca: Agrupa la capçalera i el panell en una sola unitat.

[ctx: block description]
en: Your site doesn’t include support for this block.
ca: El lloc web no inclou compatibilitat amb aquest bloqueig.

[ctx: block keyword]
en: archive
ca: arxiu

[ctx: block keyword]
en: atom
ca: àtom

[ctx: block keyword]
en: blockquote
ca: bloc de cita

[ctx: block keyword]
en: bullet list
ca: llista de pics

[ctx: block keyword]
en: button
ca: botó

[ctx: block keyword]
en: cite
ca: cita

[ctx: block keyword]
en: close
ca: tanca

[ctx: block keyword]
en: container
ca: contenidor

[ctx: block keyword]
en: custom post types
ca: tipus d'entrada personalitzats

[ctx: block keyword]
en: description
ca: descripció

[ctx: block keyword]
en: disclosure
ca: revelació

[ctx: block keyword]
en: divider
ca: divisor

[ctx: block keyword]
en: document outline
ca: esquema del document

[ctx: block keyword]
en: download
ca: baixa

[ctx: block keyword]
en: embed
ca: incrustat

[ctx: block keyword]
en: equation
ca: equació

[ctx: block keyword]
en: feed
ca: canal

[ctx: block keyword]
en: feedback
ca: opinions

[ctx: block keyword]
en: find
ca: trobar

[ctx: block keyword]
en: form
ca: formulari

[ctx: block keyword]
en: formula
ca: fórmula

[ctx: block keyword]
en: horizontal-line
ca: línia-horitzontal

[ctx: block keyword]
en: icon
ca: icona

[ctx: block keyword]
en: image
ca: imatge

[ctx: block keyword]
en: images
ca: imatges

[ctx: block keyword]
en: input
ca: entrada

[ctx: block keyword]
en: link
ca: enllaç

[ctx: block keyword]
en: links
ca: enllaços

[ctx: block keyword]
en: list
ca: llista

[ctx: block keyword]
en: login
ca: entra

[ctx: block keyword]
en: logout
ca: tanca la sessió

[ctx: block keyword]
en: lyrics
ca: lletra

[ctx: block keyword]
en: mathematics
ca: matemàtiques

[ctx: block keyword]
en: menu
ca: menú

[ctx: block keyword]
en: message
ca: missatge

[ctx: block keyword]
en: movie
ca: pel·lícula

[ctx: block keyword]
en: music
ca: música

[ctx: block keyword]
en: navigation
ca: navegació

[ctx: block keyword]
en: next page
ca: pàgina següent

[ctx: block keyword]
en: notification
ca: notificació

[ctx: block keyword]
en: numbered list
ca: llista numerada

[ctx: block keyword]
en: ordered list
ca: llista ordenada

[ctx: block keyword]
en: overlay
ca: superposició

[ctx: block keyword]
en: page
ca: pàgina

[ctx: block keyword]
en: pagination
ca: paginació

[ctx: block keyword]
en: photo
ca: foto

[ctx: block keyword]
en: photos
ca: fotos

[ctx: block keyword]
en: picture
ca: imatge

[ctx: block keyword]
en: podcast
ca: pòdcast

[ctx: block keyword]
en: poem
ca: poema

[ctx: block keyword]
en: poetry
ca: poesia

[ctx: block keyword]
en: posts
ca: entrades

[ctx: block keyword]
en: read more
ca: llegiu-ne més

[ctx: block keyword]
en: recent comments
ca: comentaris recents

[ctx: block keyword]
en: recent posts
ca: entrades recents

[ctx: block keyword]
en: recording
ca: enregistrament

[ctx: block keyword]
en: references
ca: referències

[ctx: block keyword]
en: reusable
ca: reutilitzable

[ctx: block keyword]
en: row
ca: fila

[ctx: block keyword]
en: section
ca: secció

[ctx: block keyword]
en: song
ca: cançó

[ctx: block keyword]
en: sound
ca: so

[ctx: block keyword]
en: stanza
ca: estrofa

[ctx: block keyword]
en: submit
ca: envia

[ctx: block keyword]
en: subtitle
ca: subtítol

[ctx: block keyword]
en: summary
ca: resum

[ctx: block keyword]
en: tags
ca: etiquetes

[ctx: block keyword]
en: taxonomy
ca: taxonomia

[ctx: block keyword]
en: term title
ca: títol del terme

[ctx: block keyword]
en: terms
ca: termes

[ctx: block keyword]
en: title
ca: títol

[ctx: block keyword]
en: toggle
ca: commuta

[ctx: block keyword]
en: verse
ca: vers

[ctx: block keyword]
en: video
ca: vídeo

[ctx: block keyword]
en: wrapper
ca: embolcall

[ctx: block style label]
en: Default
ca: Per defecte

[ctx: block style label]
en: Dots
ca: Punts

[ctx: block style label]
en: Fill
ca: Emplena

[ctx: block style label]
en: Logos Only
ca: Només logotips

[ctx: block style label]
en: Outline
ca: Contorn

[ctx: block style label]
en: Pill Shape
ca: Forma de la píndola

[ctx: block style label]
en: Plain
ca: Pla

[ctx: block style label]
en: Rounded
ca: Arrodonit

[ctx: block style label]
en: Stripes
ca: Ratlles

[ctx: block style label]
en: Wide Line
ca: Línia ampla

[ctx: block title]
en: Accordion
ca: Acordió

[ctx: block title]
en: Accordion Heading
ca: Capçalera d'acordió

[ctx: block title]
en: Accordion Item
ca: Element d'acordió

[ctx: block title]
en: Accordion Panel
ca: Quadre d’acordió

[ctx: block title]
en: Archives
ca: Arxius

[ctx: block title]
en: Audio
ca: Àudio

[ctx: block title]
en: Author (deprecated)
ca: Autor (obsolet)

[ctx: block title]
en: Author Biography
ca: Biografia de l'autor de l'entrada

[ctx: block title]
en: Author Name
ca: Nom de l’autor de l’entrada

[ctx: block title]
en: Breadcrumbs
ca: Ruta de navegació

[ctx: block title]
en: Button
ca: Botó

[ctx: block title]
en: Buttons
ca: Botons

[ctx: block title]
en: Calendar
ca: Calendari

[ctx: block title]
en: Classic
ca: Clàssic

[ctx: block title]
en: Code
ca: Codi

[ctx: block title]
en: Column
ca: Columna

[ctx: block title]
en: Columns
ca: Columnes

[ctx: block title]
en: Comment (deprecated)
ca: Comentari de l'entrada (obsolet)

[ctx: block title]
en: Comment Author Avatar (deprecated)
ca: Avatar de l’autor del comentari (obsolet)

[ctx: block title]
en: Comment Author Name
ca: Nom de l'autor del comentari

[ctx: block title]
en: Comment Content
ca: Contingut del comentari

[ctx: block title]
en: Comment Date
ca: Data del comentari

[ctx: block title]
en: Comment Edit Link
ca: Enllaç d'edició del comentari

[ctx: block title]
en: Comment Reply Link
ca: Enllaç de resposta del comentari

[ctx: block title]
en: Comment Template
ca: Plantilla de comentaris

[ctx: block title]
en: Comments
ca: Comentaris

[ctx: block title]
en: Comments Count
ca: Recompte de comentaris de l’entrada

[ctx: block title]
en: Comments Form
ca: Formulari de comentaris

[ctx: block title]
en: Comments Link
ca: Enllaç de comentaris de l'entrada

[ctx: block title]
en: Comments Next Page
ca: Pàgina següent de comentaris

[ctx: block title]
en: Comments Page Numbers
ca: Nombres de paginació de comentaris

[ctx: block title]
en: Comments Pagination
ca: Paginació dels comentaris

[ctx: block title]
en: Comments Previous Page
ca: Pàgina anterior de comentaris

[ctx: block title]
en: Comments Title
ca: Títol dels comentaris

[ctx: block title]
en: Content
ca: Contingut

[ctx: block title]
en: Cover
ca: Coberta

[ctx: block title]
en: Custom HTML
ca: HTML personalitzat

[ctx: block title]
en: Custom Link
ca: Enllaç personalitzat

[ctx: block title]
en: Date
ca: Data

[ctx: block title]
en: Details
ca: Detalls

[ctx: block title]
en: Embed
ca: Incrusta

[ctx: block title]
en: Excerpt
ca: Extracte

[ctx: block title]
en: Featured Image
ca: Imatge destacada

[ctx: block title]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: block title]
en: Footnotes
ca: Notes al peu

[ctx: block title]
en: Form
ca: Formulari

[ctx: block title]
en: Form Submission Notification
ca: Notificació de presentació de formularis

[ctx: block title]
en: Form Submit Button
ca: Botó d'enviament del formulari

[ctx: block title]
en: Gallery
ca: Galeria

[ctx: block title]
en: Group
ca: Grup

[ctx: block title]
en: Heading
ca: Capçalera

[ctx: block title]
en: Home Link
ca: Enllaça a la pàgina d’inici

[ctx: block title]
en: Icon
ca: Icona

[ctx: block title]
en: Image
ca: Imatge

[ctx: block title]
en: Input Field
ca: Camp d'entrada

[ctx: block title]
en: Latest Comments
ca: Últims comentaris

[ctx: block title]
en: Latest Posts
ca: Darreres entrades

[ctx: block title]
en: Legacy Widget
ca: Giny tradicional

[ctx: block title]
en: List
ca: Llista

[ctx: block title]
en: List Item
ca: Element de llista

[ctx: block title]
en: Login/out
ca: Inicia/tanca la sessió

[ctx: block title]
en: Math
ca: Matemàtiques

[ctx: block title]
en: Media & Text
ca: Mèdia i text

[ctx: block title]
en: More
ca: Més

[ctx: block title]
en: Navigation
ca: Navegació

[ctx: block title]
en: Navigation Overlay Close
ca: Tancament de la superposició de navegació

[ctx: block title]
en: Next Page
ca: Pàgina següent

[ctx: block title]
en: No Results
ca: Cap resultat

[ctx: block title]
en: Page Break
ca: Salt de pàgina

[ctx: block title]
en: Page List
ca: Llista de pàgines

[ctx: block title]
en: Page List Item
ca: Element de la llista de pàgines

[ctx: block title]
en: Page Numbers
ca: Números de pàgina

[ctx: block title]
en: Pagination
ca: Paginació

[ctx: block title]
en: Paragraph
ca: Paràgraf

[ctx: block title]
en: Pattern
ca: Patró

[ctx: block title]
en: Pattern Placeholder
ca: Espai reservat del patró

[ctx: block title]
en: Playlist
ca: Llista de reproducció

[ctx: block title]
en: Playlist track
ca: Pista de la llista de reproducció

[ctx: block title]
en: Poetry
ca: Poesia

[ctx: block title]
en: Post Navigation Link
ca: Missatge de navegació Enllaç

[ctx: block title]
en: Post Template
ca: Plantilla d’entrada

[ctx: block title]
en: Post Terms
ca: Termes de l'entrada

[ctx: block title]
en: Preformatted
ca: Preformatat

[ctx: block title]
en: Previous Page
ca: Pàgina anterior

[ctx: block title]
en: Pullquote
ca: Cita destacada

[ctx: block title]
en: Query Loop
ca: Llista de continguts

[ctx: block title]
en: Query Title
ca: Títol de la consulta

[ctx: block title]
en: Query Total
ca: Total de la consulta

[ctx: block title]
en: Quote
ca: Cita

[ctx: block title]
en: Read More
ca: Llegiu-ne més

[ctx: block title]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: block title]
en: Separator
ca: Separador

[ctx: block title]
en: Shortcode
ca: Codi de substitució

[ctx: block title]
en: Site Logo
ca: Logotip del lloc web

[ctx: block title]
en: Site Tagline
ca: Lema del lloc web

[ctx: block title]
en: Site Title
ca: Títol del lloc web

[ctx: block title]
en: Social Icon
ca: Icona de xarxa social

[ctx: block title]
en: Social Icons
ca: Icones de xarxes socials

[ctx: block title]
en: Spacer
ca: Espaiador

[ctx: block title]
en: Submenu
ca: Submenú

[ctx: block title]
en: Tab
ca: Pestanya

[ctx: block title]
en: Tab Panels
ca: Quadres de pestanyes

[ctx: block title]
en: Table
ca: Taula

[ctx: block title]
en: Table of Contents
ca: Taula de continguts

[ctx: block title]
en: Tabs
ca: Pestanyes

[ctx: block title]
en: Tag Cloud
ca: Núvol d'etiquetes

[ctx: block title]
en: Template Part
ca: Secció de plantilla

[ctx: block title]
en: Term Count
ca: Recompte de termes

[ctx: block title]
en: Term Description
ca: Descripció del terme

[ctx: block title]
en: Term Name
ca: Nom del terme

[ctx: block title]
en: Term Template
ca: Plantilla del terme

[ctx: block title]
en: Terms List
ca: Llista de termes

[ctx: block title]
en: Terms Query
ca: Consulta de termes

[ctx: block title]
en: Text Columns (deprecated)
ca: Columnes de text (obsoletes)

[ctx: block title]
en: Time to Read
ca: Temps de lectura

[ctx: block title]
en: Title
ca: Títol

[ctx: block title]
en: Unsupported
ca: No suportat

[ctx: block title]
en: Video
ca: Vídeo

[ctx: block title]
en: Widget Area
ca: Àrea de ginys

[ctx: block title]
en: Widget Group
ca: Grup de ginys

en: by %s
ca: per %s

[ctx: experiments group name]
en: Blocks
ca: Blocs

[ctx: experiments group name]
en: Interactivity
ca: Interactivitat

[ctx: experiments group name]
en: Media
ca: Mèdia

[ctx: experiments group name]
en: Other
ca: Altres

[ctx: experiments group name]
en: Templates
ca: Plantilles

en: https://wordpress.org/support/plugin/gutenberg/
ca: https://wordpress.org/support/plugin/gutenberg

[ctx: icon label]
en: At Symbol (@)
ca: Símbol arrova (@)

[ctx: icon label]
en: Audio
ca: Àudio

[ctx: icon label]
en: Bell
ca: Campana

[ctx: icon label]
en: Calendar
ca: Calendari

[ctx: icon label]
en: Cart
ca: Cistella

[ctx: icon label]
en: Category
ca: Categoria

[ctx: icon label]
en: Caution
ca: Precaució

[ctx: icon label]
en: Comment
ca: Comentari

[ctx: icon label]
en: Desktop
ca: Escriptori

[ctx: icon label]
en: Envelope
ca: Sobre

[ctx: icon label]
en: External
ca: Extern

[ctx: icon label]
en: File
ca: Fitxer

[ctx: icon label]
en: Gallery
ca: Galeria

[ctx: icon label]
en: Group
ca: Grup

[ctx: icon label]
en: Heading
ca: Capçalera

[ctx: icon label]
en: Help
ca: Ajuda

[ctx: icon label]
en: Home
ca: Pàgina d'inici

[ctx: icon label]
en: Image
ca: Imatge

[ctx: icon label]
en: Info
ca: Informació

[ctx: icon label]
en: Key
ca: Clau

[ctx: icon label]
en: Language
ca: Idioma

[ctx: icon label]
en: Map Marker
ca: Marcador de mapa

[ctx: icon label]
en: Menu
ca: Menú

[ctx: icon label]
en: Mobile
ca: Mòbil

[ctx: icon label]
en: More Horizontal
ca: Més horitzontal

[ctx: icon label]
en: More Vertical
ca: Més vertical

[ctx: icon label]
en: Next
ca: Següent

[ctx: icon label]
en: Paragraph
ca: Paràgraf

[ctx: icon label]
en: Payment
ca: Pagament

[ctx: icon label]
en: Pencil
ca: Llapis

[ctx: icon label]
en: People
ca: Gent

[ctx: icon label]
en: Plus
ca: Més

[ctx: icon label]
en: Previous
ca: Anterior

[ctx: icon label]
en: Quote
ca: Citació

[ctx: icon label]
en: Receipt
ca: Rebut

[ctx: icon label]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: icon label]
en: Settings
ca: Configuració

[ctx: icon label]
en: Shadow
ca: Ombra

[ctx: icon label]
en: Share
ca: Comparteix

[ctx: icon label]
en: Shield
ca: Escut

[ctx: icon label]
en: Star Empty
ca: Estrella buida

[ctx: icon label]
en: Star Filled
ca: Estrella plena

[ctx: icon label]
en: Star Half
ca: Estrella mig plena

[ctx: icon label]
en: Styles
ca: Estils

[ctx: icon label]
en: Symbol
ca: Símbol

[ctx: icon label]
en: Symbol Filled
ca: Símbol emplenat

[ctx: icon label]
en: Table
ca: Taula

[ctx: icon label]
en: Tablet
ca: Tauleta

[ctx: icon label]
en: Tag
ca: Etiqueta

[ctx: icon label]
en: Upload
ca: Puja

[ctx: icon label]
en: Verse
ca: Vers

[ctx: label before the title of the next post]
en: Next:
ca: Següent:

[ctx: label before the title of the previous post]
en: Previous:
ca: Anterior:

[ctx: label for next post link]
en: Next
ca: Següent

[ctx: label for previous post link]
en: Previous
ca: Anterior

[ctx: next image in lightbox]
en: Next
ca: Següent

[ctx: post type general name]
en: Guidelines
ca: Directrius

[ctx: post type singular name]
en: Guideline
ca: Directriu

[ctx: previous image in lightbox]
en: Previous
ca: Anterior

en: resolved/reopened
ca: resolt/reobert

[ctx: social link block variation name]
en: DeviantArt
ca: Deviantart

[ctx: social link block variation name]
en: Link
ca: Enllaç

[ctx: social link block variation name]
en: Mail
ca: Correu electrònic

[ctx: social link block variation name]
en: RSS Feed
ca: Canal RSS

[ctx: social link block variation name]
en: Share Icon
ca: Icona de compartir

en: untitled post %s
ca: entrada sense títol %s

en: … <a class="wp-block-latest-posts__read-more" href="%1$s" rel="noopener">Read more<span class="screen-reader-text">: %2$s</span></a>
ca: … <a class="wp-block-latest-posts__read-more" href="%1$s" rel="noopener">Llegiu-ne més<span class="screen-reader-text">: %2$s</span></a>
