Plugins - Akismet - en to nn_NO translation catalogue (152 entries)

en: Akismet is not configured. Please enter an API key.
nn_NO: Akismet er ikkje konfigurert. Gje opp ein API-nøkkel.

en: Akismet was unable to recheck this comment.
nn_NO: Akismet kunne ikkje sjekke denne kommentaren på nytt.

en: Akismet was unable to check this comment but will automatically retry later.
nn_NO: Akismet kunne ikkje sjekke denne kommentaren, men vil sjekke automatisk igjenn seinare.

note: translators: The placeholder is a WordPress PHP function name.
en: Comment was caught by %s.
nn_NO: Kommentaren vart fanga av %s.

en: No comment history.
nn_NO: Inga kommentarhistorie.

en: Enter your API key
nn_NO: Skriv inn API-nøkkelen

en: Akismet could not recheck your comments for spam.
nn_NO: Akismet kunne ikkje resjekke kommentarane din for søppelpost.

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
nn_NO: Foreløpig ikkje i stand til å hente statistikk. Ver så snill, prøv på nytt.

en: API key must be set to fetch stats.
nn_NO: API-nøkkelen må gjevast opp for å hente statistikk.

en: Stats response could not be decoded.
nn_NO: Statstikk-respons kunne ikkje analyserast.

en: Privacy
nn_NO: Personvern

en: Akismet privacy notice
nn_NO: Akismit personvernmelding

en: Do not display privacy notice.
nn_NO: Ikkje vis personvernmelding.

en: Display a privacy notice under your comment forms.
nn_NO: Syn ei personvernmelding under kommentar skjemaet ditt.

en: Comment discarded.
nn_NO: Kommentar vart forkasta.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
nn_NO: API-nøkkelen til denne nettstaden er hardkoda og kan ikkje slettast.

en: The value provided is not a valid and registered API key.
nn_NO: Verdien som er oppgitt er ikkje gyldig og registrert API-nøkkel.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
nn_NO: API-nøkkelen til denne nettstaden er hardkoda og kan ikkje forandrast via API.

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
nn_NO: For kva tidsintervall skal ein vise statestikk. Alternativ: 60 dagar, 6 månader, heile

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
nn_NO: Dersom valt, vis antall godkjende kommentarar ved sida av kvar kommentarforfattar på sida med kommentarar.

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
nn_NO: Dersom valt, Akismet vil automatisk avvise den verste søppelposten atomatisk enn å legge dei i useriøs mappa.

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
nn_NO: Nettstaden din kan ikkje koble til Aksimet tenarane.

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
nn_NO: På denne sida kan du oppgradre Akismet innstillingane og sjå statestikk over søppelposten.

note: translators: %s is the wp-config.php file
en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
nn_NO: Ein Aksimet API-nøkkel for denne nettstaden er angitt i denne %s fila.

en: Connect with API key
nn_NO: Koble til med API-nøkkel

en: Connect with Jetpack
nn_NO: Koble til med Jetpack

en: Statistics
nn_NO: Statestikk

note: translators: %s: Number of comments.
en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
nn_NO[0]: %s innspel vart rekna som søppelpost.
nn_NO[1]: %s innspel vart rekna som søppelpost.

en: No comments were caught as spam.
nn_NO: Ingen innspel vart rekna som søppelpost.

en: Eliminate spam from your site
nn_NO: Fjern søppelpost frå nettstaden din

en: Set up your Akismet account
nn_NO: Set opp Akismetkontoen din

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
nn_NO: Brukt av millionar, Akismet er truleg verdens beste måte å<strong>beskytte bloggen din mot søppelpost</strong>. Den held nettstaden din beskytta sjølv når du søv. For å komme i gang berre gå til <a href="admin.php?page=akismet-key-config">Askimet innstillingssida di</a> for å sette opp API-nøkkelen din.

note: translators: %s: Number of comments.
en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
nn_NO[0]: Akismet kontrolerte %s kommentar
nn_NO[1]: Akismet kontrolerte %s kommentarar

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
nn_NO: Brukt av millionar, Akismet er truleg verdens beste måte å <strong>beskytte bloggen din mot søppelpost</strong>. Nettstaden din er fullt ut konfigurert og beskytta sjølv når du søv.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments awaiting moderation.
nn_NO: Det var ingen kommentarar å kontrolere. Akismet vil berre kontrollere kommentarar som ligg i behandlingskø.

en: Comment not found.
nn_NO: Fann ikkje kommentar.

note: translators: %d: Comment ID.
en: Failed to connect to Akismet.
nn_NO: Kiunne ikkje koble til Akismet.

note: translators: %d: Number of comments.
en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
nn_NO[0]: %d kommentar kunne ikkje kontrolerast.
nn_NO[1]: %d kommentarar kunne ikkje kontrollerast.

note: translators: %d: Number of comments.
en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
nn_NO[0]: %d kommentar flytta til søppelpost.
nn_NO[1]: %d kommentarar flytta til søppelpost.

note: translators: %d: Number of comments.
en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
nn_NO[0]: Behandla %d kommentar.
nn_NO[1]: Behandla %d kommentarar.

note: translators: %d: Comment ID.
en: Comment #%d could not be checked.
nn_NO: Kommentar #%d kunne ikkje kontrollerast.

note: translators: %d: Comment ID.
en: Comment #%d is not spam.
nn_NO: Kommentar #%d er ikkje søppelpost.

note: translators: %d: Comment ID.
en: Comment #%d is spam.
nn_NO: Kommentar #%d er søppelpost.

note: translators: %s: number of false positive spam flagged by Akismet
en: %s false positive | %s false positives
nn_NO[0]: %s feilsortert som søppelpost
nn_NO[1]: %s feilsorterte som søppelpost

note: translators: %s: number of spam missed by Akismet
en: %s missed spam | %s missed spam
nn_NO[0]: %s oversett som søppelpost
nn_NO[1]: %s oversette som søppelpost

en: Your Akismet plan has been cancelled.
nn_NO: Din Akismet-plan har vorte kansellert.

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
nn_NO: Du har ikkje ein Akismet-plan.

en: Your Akismet subscription is suspended.
nn_NO: Akismet-abonnement ditt er suspendert.

note: translators: %s: Number of minutes.
en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
nn_NO[0]: Akismet har spart deg %d minut!
nn_NO[1]: Akismet har spart deg %d minut!

note: translators: %s: Number of days.
en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
nn_NO[0]: Akismet har spart deg %s dag!
nn_NO[1]: Akismet har spart deg %s dagar!

note: translators: %s: Number of hours.
en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
nn_NO[0]: Akismet har spart deg %d time!
nn_NO[1]: Akismet har spart deg %d timar!

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
nn_NO: Aksimet filtrerar ut søppelpost så du kan fokusere på viktigare ting.

en: The API key you entered could not be verified.
nn_NO: API-nøkkelen du la til kunne ikkje stadfestast.

en: This comment was reported as not spam.
nn_NO: Denne kommentaren vart rapport som ikkje søpelpost.

en: Enabled.
nn_NO: På.

en: Temporarily disabled.
nn_NO: Midlertidig av.

en: Disabled.
nn_NO: Av.

en: All systems functional.
nn_NO: Alle system virkar.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
nn_NO: Akismet oppdaga eit problem med ein SSL-førespurnad og slo den av midlertidig. Vil snart slå på SSL att.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
nn_NO: Vev tenaren din kan ikkje gjemmoføre SSL-førespurnadar. Kontakt vev tilbydaren din og spør om dei kan legge til støtte for SSL-førespurnadar.

en: This comment was reported as spam.
nn_NO: Denne kommentaren vart rapportert som søppelpost.

en: For more information:
nn_NO: For fleire opplysningar:

en: Network functions are disabled.
nn_NO: Nettverksfunksjonane er slegne av.

en: Akismet has detected a problem.
nn_NO: Akismet har oppdaga eit problem.

en: Awaiting spam check
nn_NO: Ventar på søpelsjekk

en: Akismet Widget
nn_NO: Akismet-småprogram

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
nn_NO: Vis kor mange søpelinnspel Akismet har fanga opp

note: translators: The placeholder is the number of pieces of spam blocked by Akismet.
en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
nn_NO[0]: <strong class="count">%1$s søpelinnspel</strong> stoppa av <strong>Akismet</strong>
nn_NO[1]: <strong class="count">%1$s søpelinnspel</strong> stoppa av <strong>Akismet</strong>

en: Settings
nn_NO: Innstillingar

en: Cheatin&#8217; uh?
nn_NO: Så du juksar, hæh?

en: Flagged as spam by Akismet
nn_NO: Akismet sa at dette var søpel

en: History
nn_NO: Historikk

en: Cleared by Akismet
nn_NO: Godkjent av Akismet

note: translators: %s: Number of comments.
en: %s approved | %s approved
nn_NO[0]: %s godkjent
nn_NO[1]: %s godkjende

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
nn_NO: Akismet fann ut at dette innspelet var søpel etter å ha prøvd omatt.

note: translators: The placeholder is a short string (like 'spam' or 'approved') denoting the new comment status.
en: Comment status was changed to %s
nn_NO: Innspelet vart endra til %s

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
nn_NO: Akismet reinvaska dette innspelet etter å ha prøvd omatt.

en: View comment history
nn_NO: Sjå på innspelhistorikken

note: translators: %s: Username.
en: Flagged as spam by %s
nn_NO: Merka som søpelinnspel av %s

note: translators: %s: Username.
en: Un-spammed by %s
nn_NO: %s sa at det ikkje er søpel

en: Spam Blocked
nn_NO: Søpelet er blokkert

en: Title:
nn_NO: Tittel:

en: Akismet Configuration
nn_NO: Akismet-oppsett

en: Akismet Stats
nn_NO: Statistikk for Akismet

note: translators: The placeholder is an amount of time, like "7 seconds" or "3 days" returned by the function human_time_diff().
en: %s ago
nn_NO: %s sidan

en: Remove this URL
nn_NO: Fjern denne nettadressen

en: Contact Akismet support
nn_NO: Kontakt Akismet brukarstøtte

en: Akismet Support
nn_NO: Akismet brukarstøtte

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
nn_NO: Nøkkelen din er ikkje godkjent. Sjekk om du har rett nøkkel.

en: Comments
nn_NO: Kommentarar

en: Change
nn_NO: Endre

en: Upgrade
nn_NO: Oppgradere

en: Disconnect this account
nn_NO: Koble frå denne kontoen

en: Accuracy
nn_NO: Nøyaktigheit

en: All time
nn_NO: Heile tida

en: Account
nn_NO: Konto

en: Check for Spam
nn_NO: Sjekk for søppelpost

note: translators: 1: Number of comments, 2: Comments page URL.
en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
nn_NO[0]: Akkurat no er det <a href="%2$s">%1$s kommentar</a> søppelpostkøa.
nn_NO[1]: Akkurat no er det <a href="%2$s">%1$s kommentarar</a> søppelpostkøa.

en: Strictness
nn_NO: Kor grundig

en: Akismet cleared this comment.
nn_NO: Askismet fjerna denne komentaren.

note: translators: The placeholder is a username.
en: %s reported this comment as spam.
nn_NO: %s rapporterte denne kommentaren som søppelpost.

note: translators: The placeholder is a username.
en: %s reported this comment as not spam.
nn_NO: %s rapporterte denne kommentaren som ikkje søppelpost.

note: translators: %s: Akismet website URL.
en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
nn_NO: <a href="%s">Akismet</a> hindrar søppelpost mot å nå bloggen din.

[ctx: comments]
en: Spam
nn_NO: Søppelpost

en: Akismet FAQ
nn_NO: Akismet OSS

en: Akismet caught this comment as spam.
nn_NO: Akismet tok denne kommentaren som søppelpost

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
nn_NO: Akismet sjekka på nytt og tok denne kommentaren som søppelpost.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
nn_NO: Akismet sjekka på nytt og godkjende denne kommentaren.

en: Missing
nn_NO: Manglar

en: Suspended
nn_NO: Supendert

en: Cancelled
nn_NO: Kanselert

en: Always put spam in the Spam folder for review.
nn_NO: Legg alltid søppelpost i useriøs mappa for gjennomgang.

en: Akismet Setup
nn_NO: Akismet oppsett

en: Overview
nn_NO: Oversikt

en: Re-adding...
nn_NO: Legge til att...

en: (undo)
nn_NO: (gjere om)

en: URL removed
nn_NO: Nettadresse fjerna

en: Removing...
nn_NO: Fjernar...

en: New to Akismet
nn_NO: Ukjend med Akismet

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
nn_NO: På denne sida kan du sette opp Akismet.

en: API Key
nn_NO: API nøkkel

en: Spam blocked | Spam blocked
nn_NO[0]: Søppelpost blokkert
nn_NO[1]: Søppelpost blokkert

en: Past six months
nn_NO: Siste seks månader

note: translators: 1: WordPress documentation URL, 2: Akismet download URL.
en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
nn_NO: Ver venleg <a href="%1$s">å oppgradere WordPress</a> til ein nyare versjon, eller <a href="%2$s">nedgrader til versjon 2.4 av Akismet</a>.

en: Copy and paste the API key into the text field.
nn_NO: Kopier og lim inn API-nøkkelen i tekstfeltet.

en: Click the Use this Key button.
nn_NO: Trykk "Bruk denne nøkkelen" knappen.

en: If you already have an API key
nn_NO: Dersom du allereie har ein API-nøkkel

en: Enter an API Key
nn_NO: Legg til ein API-nøkkel

note: translators: %s: a link to the signup page with the text 'Akismet.com'.
en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
nn_NO: Registrer deg med ein konto på %s for å få tildelt ein API-nøkkel.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
nn_NO: Du treng ein API-nøkkel for å ta i bruk Akismet på din nettstad.

en: The Akismet subscription plan
nn_NO: Akismet abonnemet plan

en: Subscription Type
nn_NO: Abonnementtype

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
nn_NO: Viser tal godkjende kommentarar ved kvar kommentarforfattar på kommentarlistesida.

en: Enter/remove an API key.
nn_NO: Legg til/fjern ein API-nøkkel.

note: translators: 1: Akismet website URL, 2: Comments page URL, 3: Number of spam comments.
en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
nn_NO[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> har verna nettstaden din mot <a href="%2$s">%3$s søppelkommentar</a>.
nn_NO[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> har verna nettstaden din mot <a href="%2$s">%3$s søppelkommentarar</a>.

note: translators: 1: Akismet website URL, 2: Number of spam comments.
en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
nn_NO[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> har allereie verna nettstaden din frå %2$s søppelkommentar.
nn_NO[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> har allereie verna nettstaden din frå %2$s søppelkommentarar.

en: Cleaning up spam takes time.
nn_NO: Rydde opp i søppelpost tek tid.

note: translators: The placeholder is an error response returned by the API server.
en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
nn_NO: Akismet var ikkje i stand til å kontrolere denne kommentaren (tilbakemelding: %s) men vil automatisk prøve på nytt seinare.

note: translators: %1$s is a username; %2$s is a short string (like 'spam' or 'approved') denoting the new comment status.
en: %1$s changed the comment status to %2$s.
nn_NO: %1$s endra kommentarstatusen til %2$s.

note: translators: The placeholder is an error response returned by the API server.
en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
nn_NO: Akismet var ikkje i stand til å kontrollera denne kommentaren på nytt (tilbakemelding: %s).

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
nn_NO: På denne sida, kan du sjå statestikk over søppelpost funne på nettstaden din.

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
nn_NO: Utan eit ord forkast den verste og mest gjennomgripande søppelposten slik at eg aldri ser den.

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
nn_NO: Vel enten å forkaste den verste søppelposten automatisk eller legg den alltid i søppelpostmappa.

en: There is a problem with your API key.
nn_NO: Der eit problem med API-nøkkelen din.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
nn_NO: Nokre kommentarar har ikkje blitt kontrollert for søppelpost av Aksimet. Dei har vorte haldne tilbake for gjennomgang og vert atomatisk kontrollert seinare.

note: translators: The Akismet configuration page URL.
en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
nn_NO: Kontroller <a href="%s">Akismet oppsettet</a> og kontakt vevtilbydaren din dersom problemet vedvarer.

en: Active
nn_NO: Verksam

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
nn_NO: Abonnementstatusen - verksam, avbroten eller oppheva

en: Note:
nn_NO: Merk:

note: translators: %s: Comments page URL.
en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
nn_NO: Akkurat no er det ikkje noko i <a href='%s'>søppelpostkøa</a>.

en: Manually enter an API key
nn_NO: Skriv inn ein API-nøkkel manuelt.

en: Comment History
nn_NO: Innspelhistorikk
