Plugins - Akismet - en to gl_ES translation catalogue (248 entries)

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
gl_ES: %1$s cambiou o status do comentario a %2$s.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
gl_ES[0]: %d comentario non pudo ser revisado.
gl_ES[1]: %d comentarios non puideron ser revisados.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
gl_ES[0]: %d comentario movido a Spam.
gl_ES[1]: %d comentarios movidos a Spam.

en: %s ago
gl_ES: fai %s

en: %s approved | %s approved
gl_ES[0]: %s aprobado
gl_ES[1]: %s aprobados

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
gl_ES[0]: O comentario %s detectouse como spam.
gl_ES[1]: Os comentarios %s detectáronse como spam.

en: %s false positive | %s false positives
gl_ES[0]: %s falso positivo
gl_ES[1]: %s falsos positivos

en: %s logo
gl_ES: Logo de %s

en: %s missed spam | %s missed spam
gl_ES[0]: %s spam perdido
gl_ES[1]: %s spams perdidos

en: %s reported this comment as not spam.
gl_ES: %s marcaron este comentario como non spam

en: %s reported this comment as spam.
gl_ES: %s denunciou este comentario como spam.

en: (opens in a new tab)
gl_ES: (ábrese nunha nova pestana)

en: (undo)
gl_ES: (desfacer)

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
gl_ES[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> xa protexeu o teu sitio de %2$s comentario spam.
gl_ES[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> xa protexeu o teu sitio de %2$s comentarios spam.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
gl_ES[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> protexeu o teu sitio de <a href="%2$s">%3$s comentario spam.</a>
gl_ES[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> protexeu o teu sitio de <a href="%2$s">%3$s comentarios spam</a>.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
gl_ES: <a href="%s">Akismet</a> bloquea o spam que apareza no teu blog.

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
gl_ES[0]: <strong class="count">%1$s comentario de spam</strong> bloqueado polo <strong>Akismet</strong>
gl_ES[1]: <strong class="count">%1$s comentarios de spam</strong> bloqueados polo <strong>Akismet</strong>

en: A 12-character Akismet API key. Available at akismet.com/account
gl_ES: Unha clave de API de Akismet de 12 caracteres. Dispoñible en akismet.com/account

en: API Key
gl_ES: Clave de API

en: API key
gl_ES: Clave da API

en: API key must be set to fetch stats.
gl_ES: Debe haber unha clave de API establecida para recuperar as estadísticas.

en: Account
gl_ES: Conta

en: Account overview
gl_ES: Resumo da conta

en: Accuracy
gl_ES: Precisión

en: Active
gl_ES: Activo

en: Add an %s subscription
gl_ES: Engade unha subscrición %s

en: Akismet %1$s requires WordPress %2$s or higher.
gl_ES: Akismet %1$s require WordPress %2$s ou superior.

en: Akismet Anti-spam strictness
gl_ES: Rigurosidade do Anti-spam Akismet

en: Akismet Configuration
gl_ES: Configuración de Akismet

en: Akismet FAQ
gl_ES: Preguntas frecuentes sobre Akismet

en: Akismet Setup
gl_ES: Configuración de Akismet

en: Akismet Stats
gl_ES: Estatísticas de Akismet

en: Akismet Support
gl_ES: Soporte de Akismet

en: Akismet Widget
gl_ES: Widget Akismet

en: Akismet caught this comment as spam and updated its status via webhook.
gl_ES: Akismet detectou este comentario como spam e actualizou o seu estado mediante webhook.

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
gl_ES: Akismet volveu a comprobar e marcou este comentario como spam.

en: Akismet caught this comment as spam.
gl_ES: Akismet considerou este comentario spam.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
gl_ES[0]: Akismet comprobou o comentario  %s.
gl_ES[1]: Akismet comprobou os comentarios  %s.

en: Akismet cleared this comment and updated its status via webhook.
gl_ES: Akismet borrou este comentario e actualizou o seu estado mediante webhook.

en: Akismet cleared this comment during a recheck. It did not update the comment status because it had already been modified by another user or plugin.
gl_ES: Akismet borrou este comentario durante unha nova comprobación. Non actualizou o estado do comentario porque xa fora modificado por outro usuario ou plugin.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
gl_ES: Akismet validou este comentario durante un tentativa automática.

en: Akismet cleared this comment.
gl_ES: Akismet aceptou este comentario.

en: Akismet could not recheck your comments for spam.
gl_ES: Akismet no puido volver a comprobar os teus comentarios en busca de spam.

en: Akismet detailed stats
gl_ES: Estadísticas detalladas de Akismet

en: Akismet determined this comment was spam during a recheck. It did not update the comment status because it had already been modified by another user or plugin.
gl_ES: Akismet determinou que este comentario era spam durante unha nova comprobación. Non actualizou o estado do comentario porque xa fora modificado por outro usuario ou plugin.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
gl_ES: Akismet atopou un problema coa petición SSL e desactivouna temporalmente. Volverase a utilizar usando peticións SSL moi pronto.

en: Akismet error code: %s
gl_ES: Código de erro de Akismet: %s

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
gl_ES: Akismet filtra o spam para que poidas centrarche en cousas máis importantes.

en: Akismet has detected a problem.
gl_ES: Akismet detectou un problema.

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
gl_ES[0]: Akismet aforrouche %d hora!
gl_ES[1]: Akismet aforrouche %d horas!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
gl_ES[0]: Akismet aforrouche %d minuto!
gl_ES[1]: Akismet aforrouche %d minutos!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
gl_ES[0]: Akismet aforrouche %s día!
gl_ES[1]: Akismet aforrouche %s días!

en: Akismet is not configured. Please enter an API key.
gl_ES: Akismet non está configurado. Por favor, introduce unha clave da API.

en: Akismet is now protecting your site from spam.
gl_ES: Akismet agora protexe o teu sitio do spam.

en: Akismet privacy notice
gl_ES: Aviso de privacidade de Akismet

en: Akismet provisionally cleared this comment.
gl_ES: Akismet baleirou provisionalmente este comentario.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
gl_ES: Akismet volveu a valorar este comentario e considerouno spam

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
gl_ES: Akistmet volveu a comprobar e aceptou este comentario.

en: Akismet runs quietly in the background, saving you hours of manual moderation.
gl_ES: Akismet funciona silenciosamente en segundo plano, aforrándoche horas de moderación manual.

en: Akismet stats
gl_ES: Estatísticas de Akismet

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
gl_ES: Akismet non foi capaz de volver revisar este comentario (resposta: %s) pero volverá tentar automaticamente máis tarde.

en: Akismet was unable to check this comment but will automatically retry later.
gl_ES: Akismet non puido comprobar este comentario pero volverá a intentalo automaticamente máis tarde.

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
gl_ES: Akismet non puido revisar de novo este comentario (resposta:%s)

en: Akismet was unable to recheck this comment.
gl_ES: Akismet non puido volver a comprobar este comentario.

en: Akismet works with other plugins to keep spam away.
gl_ES: Akismet funciona conxuntamente con outros plugins para manter lonxe o spam.

en: All systems functional.
gl_ES: Todos os sistemas funcionando.

en: All time
gl_ES: Constantemente

en: Almost done! Configure Akismet and say goodbye to spam
gl_ES: Case listo! Configura Akismet e despídete do spam

en: Always put spam in the Spam folder for review.
gl_ES: Sempre pon o spam no cartafol de spam para a súa revisión.

en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
gl_ES: Definiuse unha chave Akismet API no arquivo %s para este sitio.

en: Automattic - Anti-spam Team
gl_ES: Automattic - Equipo Anti-spam

en: Awaiting spam check
gl_ES: Esperando a verificación de correo non desexado

en: Back to settings
gl_ES: Volver aos axustes

en: By connecting, we'll use your Jetpack account to activate Akismet on this site.
gl_ES: Ao conectar, usaremos a túa conta de JetPack para activar Akismet neste sitio

en: Cancelled
gl_ES: Cancelado

en: Change
gl_ES: Cambiar

en: Cheatin&#8217; uh?
gl_ES: Facendo trampas... ou?

en: Check for Spam
gl_ES: Comprobar o spam

en: Checking for Spam (%1$s%)
gl_ES: Comprobando o spam (%1$s%)

en: Choose a plan on Akismet.com
gl_ES: Escolle un plan en Akismet.com

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
gl_ES: Escolla se quere descartar automaticamente o peor spam ou , se quere pór todo o spam no cartafol de spam.

en: Cleaning up spam takes time.
gl_ES: Limpar o spam leva o seu tempo.

en: Cleared by Akismet
gl_ES: Borrado por Akismet

en: Click the Use this Key button.
gl_ES: Prema este botón para usar clave.

en: Comment #%d could not be checked.
gl_ES: Comentario #%d non pudo ser revisado

en: Comment #%d is not spam.
gl_ES: O comentario #%d non é spam.

en: Comment #%d is spam.
gl_ES: O comentario #%d é spam.

en: Comment History
gl_ES: Historial de comentarios

en: Comment discarded.
gl_ES: Comentario descartado.

en: Comment not found.
gl_ES: Comentario non atopado.

en: Comment status was changed to %s
gl_ES: Cambiouse o estado do comentario a %s

en: Comment was caught by %s.
gl_ES: O comentario foi detectado por %s.

en: Comments
gl_ES: Comentarios

en: Compatible plugins
gl_ES: Plugins compatibles

en: Connect with API key
gl_ES: Conectar coa clave de API

en: Connect with Jetpack
gl_ES: Conectar con jetpack

en: Contact Akismet support
gl_ES: Contacta co soporte de Akismet

en: Contact support
gl_ES: Contactar co soporte

en: Copy and paste the API key into the text field.
gl_ES: Copia e pega a clave de API no campo de texto.

en: Could not find matching comment.
gl_ES: Non se atopou ningún comentario coincidente.

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
gl_ES: Non foi posible recuperar as estadísticas. Volve a intentalo.

en: Disabled.
gl_ES: Desactivado.

en: Disconnect this account
gl_ES: Desconectar esta conta

en: Display a privacy notice under your comment forms.
gl_ES: Mostra un aviso de privacidade embaixo dos teus formularios de comentario.

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
gl_ES: Mostra o número de comentarios de spam que Akismet capturou

en: Do not display privacy notice.
gl_ES: Non mostrar aviso de privacidade.

en: Documentation for %s
gl_ES: Documentación de %s

en: Eliminate spam from your site
gl_ES: Elimina o spam do teu sitio.

en: Enabled.
gl_ES: Activado.

en: Enter an API Key
gl_ES: Escriba unha clave de API

en: Enter your API key
gl_ES: Introduce clave da túa API

en: Enter/remove an API key.
gl_ES: Poñer/quitar a clave de API.

en: Error getting compatible plugins.
gl_ES: Produciuse un erro ao obter os plugins compatibles.

en: Failed to connect to Akismet.
gl_ES: Error ó conectar con Akismet.

en: Flagged as spam by %s
gl_ES: Marcado como spam por %s

en: Flagged as spam by Akismet
gl_ES: Marcado como spam por Akismet

en: Flexible pricing
gl_ES: Prezos flexibles

en: For more information, see the <a class="akismet-external-link" href="%s">error documentation on akismet.com</a>
gl_ES: Para máis información, consulta a <a class="akismet-external-link" href="%s">documentación de erros en akismet.com</a>

en: For more information:
gl_ES: Máis información:

en: Get started
gl_ES: Primeiros pasos

en: History
gl_ES: Histórico

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
gl_ES: Se está en true Akismet descartará automáticamente o peor spam en vez de poñelo na carpeta de spam.

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
gl_ES: Se está en true mostra o número de comentarios xunto ao autor de cada comentario na páxina da lista de comentarios.

en: If you already have an API key
gl_ES: Se xa ten unha clave de API

en: If you believe your site should not be classified as commercial, <a class="akismet-external-link" href="%s">please get in touch</a>
gl_ES: Se cres que o teu sitio non debería clasificarse como comercial, <a class="akismet-external-link" href="%s">por favor, ponte en contacto con nós</a>

en: Increase your limit
gl_ES: Aumenta o teu límite

en: Learn more about usage limits
gl_ES: Aprende máis sobre os límites de uso

en: Learns from billions of spam signals across the web to stop junk before it reaches you.
gl_ES: Aprende de miles de millóns de sinais de spam por toda a web para deter o lixo antes de que te acade.

en: Machine learning accuracy
gl_ES: Precisión da aprendizaxe automático

en: Manually enter an API key
gl_ES: Engadir manualmente unha chave de API

en: Missing
gl_ES: Perdido

en: Multiple comments matched request.
gl_ES: Varios comentarios coinciden coa solicitude.

en: Name your own price for personal sites. Businesses start on a paid plan.
gl_ES: Pon o teu propio prezo para sitios persoais. As empresas comezan cun plan de pago.

en: Network functions are disabled.
gl_ES: As funcións de rede están desactivadas.

en: New to Akismet
gl_ES: Novo en Akismet

en: Next billing date
gl_ES: Data da seguinte factura

en: No comment history.
gl_ES: Non hai historial de comentarios.

en: No comments were caught as spam.
gl_ES: Ningún comentario foi detectado como spam.

en: No subscription found
gl_ES: Non se atopou ningunha subscrición

en: Note:
gl_ES: Nota:

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
gl_ES: Nesta páxina pode configurar o plugin Akismet.

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
gl_ES: Nesta páxina, pode actualizar a súa configuración de Akismet e ver estatísticas de spam.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
gl_ES: Nesta páxina podes ver as estatísticas de filtrado de spam no teu sitio.

en: Once you've chosen a plan, return here to complete your setup.
gl_ES: Unha vez que escollas un plan, volve aquí para completar a túa configuración.

en: Overview
gl_ES: Vista previa

en: Past six months
gl_ES: Os últimos seis meses

en: Please <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">choose a free or paid plan</a> so Akismet can protect your site from spam.
gl_ES: Por favor, <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">escolle un plan gratuíto ou de pago</a> para que Akismet poida protexer o teu sitio do spam.

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
gl_ES: Por favor, <a href="%1$s">actualiza WordPress</a> a unha versión actualizada ou <a href="%2$s">instala a versión 2.4 do plugin Akismet</a>.

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
gl_ES: Por favor, revisa a <a href="%s">Configuración de Akismet</a> e consúltao co teu provedor de aloxamento se o problema mantense.

en: Please contact <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
gl_ES: Por favor, contacta co <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">soporte de Akismet</a> para obter axuda.

en: Please contact your web host or firewall administrator and give them <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>
gl_ES: Por favor, contacta co teu provedor de aloxamento web ou co administrador da devasa e dálles <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">esta información sobre os requisitos do sistema de Akismet</a>

en: Please enter a new key or <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">contact Akismet support</a>
gl_ES: Introduce unha nova clave ou <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">contacta cosoporte de Akismet</a>

en: Please visit <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">Akismet.com</a> to purchase a new subscription.
gl_ES: Por favor, visita <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">Akismet.com</a> para mercar unha nova subscrición.

en: Privacy
gl_ES: Privacidade

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
gl_ES[0]: Procesado o comentario %d.
gl_ES[1]: Procesados os comentarios %d.

en: Protect your site from comment spam and contact form spam — automatically.
gl_ES: Protexe o teu sitio do spam de comentarios e do spam de formularios de contacto — automaticamente.

en: Re-adding...
gl_ES: Voltar a engadir ...

en: Remove this URL
gl_ES: Quita esta URL

en: Removing...
gl_ES: Quitando...

en: SSL status
gl_ES: Estado do SSL

en: Save changes
gl_ES: Gardar cambios

en: Seamlessly integrates with plugins like Elementor, Contact Form 7, Jetpack and WPForms.
gl_ES: Integrase sen problemas con plugins como Elementor, Contact Form 7, Jetpack e WPForms.

en: See supported integrations
gl_ES: Ver as integracións compatibles

en: Set up your Akismet account
gl_ES: Configura a túa conta de Akismet

en: Settings
gl_ES: Axustes

en: Show all %d plugins
gl_ES: Mostra todos os %d plugins

en: Show less
gl_ES: Mostrar menos

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
gl_ES: Amosa o número de comentarios aprobados xunto a cada páxina do autor

en: Show the number of approved comments beside each comment author.
gl_ES: Amosar o número de comentarios aprobados xunto a cada comentario do autor.

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
gl_ES: Rexístrese para unha conta en %s e obter unha clave de API.

en: Signed in as %s
gl_ES: Conectado como %s

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
gl_ES: Descarta en segundo plano o spam peor e máis persistente, de xeito que nunca o vas ver.

en: Since %1$s, your account made %2$s API calls, compared to your plan&#8217;s limit of %3$s.
gl_ES: Desde o %1$s, a túa conta fixo %2$s chamadas á API, en comparación co límite de %3$s do teu plan.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
gl_ES: Algúns comentarios non foron revisadas polo Akismet para comprobar se son spam. Eles foron temporalmente colocados en moderación e seran automaticamente revisados ​​posteriormente.

en: Spam Blocked
gl_ES: Spam bloqueado

en: Spam blocked | Spam blocked
gl_ES[0]: Spam bloqueado
gl_ES[1]: Spams bloqueados

en: Spam filtering
gl_ES: Filtrado de spam

en: Spam in the %1$s older than %2$d day is deleted automatically. | Spam in the %1$s older than %2$d days is deleted automatically.
gl_ES[0]: O spam dos %1$s anteriores a %2$d día elimínase automaticamente.
gl_ES[1]: O spam dos %1$s anteriores a %2$d día elimínase automaticamente.

en: Statistics
gl_ES: Estadísticas

en: Stats response could not be decoded.
gl_ES: A resposta das estadísticas non se puido descifrar.

en: Status
gl_ES: Estado

en: Strictness
gl_ES: Rigor

en: Subscription Type
gl_ES: Tipo de suscripción

en: Subscription type
gl_ES: Tipo de subscrición

en: Suspended
gl_ES: Suspendido

en: Temporarily disabled.
gl_ES: Desactivado temporalmente.

en: The 'comments' parameter must be an array.
gl_ES: O parámetro 'comments' debe ser un array.

en: The API key you entered could not be verified.
gl_ES: A clave introducida non puido ser verificada.

en: The Akismet subscription plan
gl_ES: O plan de suscripción de Akismet

en: The connection to akismet.com could not be established. Please refer to <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a> and check your server configuration.
gl_ES: A conexión a akismet.com non puido establecerse. Consulta a <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">nosa guía acerca de devasas</a> e comproba a configuración do teu servidor.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
gl_ES: A clave que introduciches non é válida. Compróbaa de novo.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
gl_ES: Estado de subscrición - activo, cancelado ou suspendido

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
gl_ES: O período de tiempo do que quieres estadísticas. Opcións: 60 días, 6 meses, todo

en: The value provided is not a valid and registered API key.
gl_ES: O valor proporcionado non é unha clave válida e rexistrada.

en: There is a problem with your API key.
gl_ES: Hai un problema coa súa chave.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments awaiting moderation.
gl_ES: Non hai comentarios para comprobar. Akismet só comprobará os comentarios en espera de moderación.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
gl_ES[0]: Agora mesmo hai <a href="%2$s">%1$s comentario</a> na tua cola de spam.
gl_ES[1]: Agora mesmo hai <a href="%2$s">%1$s comentarios</a> na tua cola de spam.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
gl_ES: Neste momento non hai nada na <a href='%s'>cola de spam</a>.

en: This comment was not sent to Akismet when it was submitted because it was caught by something else.
gl_ES: Este comentario non se enviou a Akismet cando se creou porque outros motivos.

en: This comment was not sent to Akismet when it was submitted because it was caught by the comment disallowed list.
gl_ES: Este comentario non se enviou a Akismet cando se creou porque estaba na lista de comentarios non permitidos.

en: This comment was reported as not spam.
gl_ES: Este comentario foi considerado non spam.

en: This comment was reported as spam.
gl_ES: Este comentario foi denunciado como spam.

en: This plugin you've installed is compatible. Follow the documentation link to get started. | These plugins you've installed are compatible. Follow the documentation links to get started.
gl_ES[0]: Este plugin que instalaches é compatible. Segue a ligazón da documentación para comezar.
gl_ES[1]: Estes plugins que instalaches son compatibles. Segue as ligazóns da documentación para comezar.

en: This site uses Akismet to reduce spam. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Learn how your comment data is processed.</a>
gl_ES: Este sitio usa Akismet para reducir o spam. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Aprende como se procesan os datos dos teus comentarios</a>.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
gl_ES: AAPI deste sitio está introducida manualmente e non se pode cambiar dende a API.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
gl_ES: A API deste sitio está introducida manualmente e non pode borrarse.

en: Title:
gl_ES: Título:

en: To help your site with transparency under privacy laws like the GDPR, Akismet can display a notice to your users under your comment forms.
gl_ES: Para axudar ao teu sitio a cumprir coa transparencia baixo as leis de privacidade como o RXPD, Akismet pode amosar un aviso aos teus usuarios baixo os teus formularios de comentarios.

en: URL removed
gl_ES: URL quitada

en: Un-spammed by %s
gl_ES: Desmarcado como spam por %s

en: Upgrade
gl_ES: Actualizar

en: Upgrade plan
gl_ES: Actualizar plan

en: Upgrade to %s
gl_ES: Actualizar a %s

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Akismet Anti-spam keeps your site protected even while you sleep. To get started: activate the Akismet plugin and then go to your Akismet Settings page to set up your API key.
gl_ES: Utilizado por millóns, Akismet é, posiblemente, a mellor maneira no mundo de <strong>protexer o teu blog do spam</strong>. Akismet Anti-spam mantén o teu blog protexido mesmo cando dormes. Para comezar: activa o plugin Akismet e vai á páxina de axustes de Akismet para establecer a túa clave de API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
gl_ES: Utilizado por millóns de persoas, Akismet é posiblemente a mellor maneira de <strong>protexer o teu blogue do spam</strong>. Mentres dormes, mantén o sitio protexido. Para comezar, só ve a <a href="admin.php?page=akismet-key-config">a túa páxina de configuración de Akismet</a> e configura a túa clave de API.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
gl_ES: Utilizado por millóns, Akismet é, posiblemente, a mellor maneira do mundo de <strong>protexer o teu blogue do spam</strong>. Mantén o teu blogue protexido mesmo cando dormes.

en: View comment history
gl_ES: Ver histórico de comentarios

en: View documentation
gl_ES: Ver documentación

en: WP-Cron has been disabled using the DISABLE_WP_CRON constant. Comment rechecks may not work properly.
gl_ES: WP-Cron desactivouse usando a constante DISABLE_WP_CRON. Pode que as comprobacións de comentarios non funcionen correctamente.

en: Want to use a different account? <a href="%s" class="akismet-external-link">Visit akismet.com</a> to set it up and get your API key.
gl_ES: Queres usar unha conta diferente? <a href="%s" class="akismet-external-link">Visita akismet.com</a> para establecela e obter a túa clave API.

en: We collect information about visitors who comment on Sites that use our Akismet Anti-spam service. The information we collect depends on how the User sets up Akismet for the Site, but typically includes the commenter's IP address, user agent, referrer, and Site URL (along with other information directly provided by the commenter such as their name, username, email address, and the comment itself).
gl_ES: Recopilamos información sobre os visitantes que comentan nos sitios que empregan o noso servizo anti-spam Akismet. A información que recompilamos depende de como o usuario configure Akismet no sitio, pero normalmente inclúe a dirección IP do comentarista, o axente do usuario, o sitio de referencia e a URL do sitio (ademais doutra información directamente facilitada polo comentarista como o seu nome, o nome de usuario, a dirección de correo electrónico e o mesmo comentario).

en: We detected commercial activity on your site
gl_ES: Detectamos actividade comercial no teu sitio

en: Works with popular contact forms
gl_ES: Funciona con formularios de contacto populares

en: Would you like to <a href="%s">scan pending comments for spam</a>?
gl_ES: Queres <a href="%s">explorar os comentarios pendentes na busca de spam</a>?

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>
gl_ES: Podes axudarnos a loitar contra o spam e actualizar a túa conta <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">contribuíndo cun importe simbólico</a>

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
gl_ES: Non tes un plan de Akismet.

en: You don&#8217;t have permission to do that.
gl_ES: Non tes permiso para facer iso.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
gl_ES: Tes que introducir unha clave da API para activar o servizo Akismet no teu sitio.

en: Your API key is no longer valid.
gl_ES: A túa clave da API xa non é válida.

en: Your Akismet account appears to be suspended. This sometimes happens if there's a billing or verification issue. Please contact our support team so we can help you get it sorted.
gl_ES: A túa conta de Akismet parece estar suspendida. Isto ás veces ocorre se hai un problema ou conflito de facturación ou verificación. Por favor, contacta co noso equipo de soporte para que poidamos axudarche a resolvelo.

en: Your Akismet account usage is approaching your plan&#8217;s limit
gl_ES: O uso da túa conta de Akismet estase achegando ao límite do teu plan

en: Your Akismet account usage is over your plan&#8217;s limit
gl_ES: O uso da túa conta de Akismet está por enriba do límite do teu plan

en: Your Akismet plan has been cancelled.
gl_ES: O teu plan de Akismet foi cancelado.

en: Your Akismet subscription is suspended.
gl_ES: A túa subscrición a Akismet está suspendida.

en: Your Akismet usage has been over your plan&#8217;s limit for three consecutive months. We have restricted your account for the rest of the month. Increase your limit to make sure your site stays protected from spam.
gl_ES: O teu uso de Akismet superou o límite do teu plan durante tres meses consecutivos. Restrinximos a túa conta para o resto do mes. Aumenta o teu límite para que o teu sitio se manteña protexido do spam.

en: Your Akismet usage has been over your plan&#8217;s limit for two consecutive months. Next month, we will restrict your account after you reach the limit. Increase your limit to make sure your site stays protected from spam.
gl_ES: O teu uso de Akismet superou o límite do teu plan durante dous meses consecutivos. O seguinte mes, restrinxiremos a túa conta despois de que acades o límite. Aumenta o teu límite para asegurarte de que o teu sitio se manteña protexido do spam.

en: Your Akismet usage is nearing your plan&#8217;s limit for the third consecutive month. We will restrict your account after you reach the limit. Increase your limit to make sure your site stays protected from spam.
gl_ES: O teu uso de Akismet está cerca do límite do teu plan por terceiro mes consecutivo. Restrinxiremos a túa conta cando acades o límite. Aumenta o teu límite para que o teu sitio se manteña protexido do spam.

en: Your Jetpack account is connected, but it doesn't have an active Akismet subscription yet. To continue, please choose a plan on Akismet.com.
gl_ES: A túa conta de JetPack está conectada, pero aínda non ten unha subscrición activa de Akismet. Para continuar, escolle un plan en Akismet.com.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
gl_ES: O teu web non pode facer peticións SSL: contacta co teu proveedor de aloxamento e pídelles que permitan peticións SSL.

en: Your account has been restricted
gl_ES: A túa conta restrinxiuse

en: Your current subscription is for <a class="akismet-external-link" href="%s">personal, non-commercial use</a>. Please upgrade your plan to continue using Akismet.
gl_ES: A túa subscrición actual é para <a class="akismet-external-link" href="%s">uso persoal, non comercial</a> Por favor, actualiza o teu plan para continuar usando Akismet.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>
gl_ES: A túa devasa pode estar a bloquear a conexión de Akismet coa súa API. Por favor, contacta co teu provedor de aloxamento e consulta a <a class="akismet-external-link" href="%s" target="_blank">nosa guía sobre devasas</a>

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
gl_ES: O teu sitio non pode conectarse aos servidores de Akismet.

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.
gl_ES: O teu provedor de aloxamento ou o administrador do servidor desactivou a función <code>gethostbynamel</code> de PHP.

en: Zero effort
gl_ES: Cero esforzo

en: https://akismet.com/
gl_ES: http://akismet.com/

en: https://automattic.com/wordpress-plugins/
gl_ES: http://automattic.com/wordpress-plugins/

en: spam folder
gl_ES: carpeta de spam
