Plugins - Akismet - en to eo translation catalogue (145 entries)

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
eo: %1$s ŝanĝis la staton de komento al %2$s.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
eo[0]: %d komento ne povis esti kontrolita.
eo[1]: %d komentoj ne povis esti kontrolitaj.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
eo[0]: %d komento movita al trudkesto.
eo[1]: %d komentoj movitaj al trudkesto.

en: %s ago
eo: antaŭ %s

en: %s approved | %s approved
eo[0]: %s aprobita
eo[1]: %s aprobitaj

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
eo[0]: %s komento kaptita kiel trudaĵo
eo[1]: %s komentoj kaptitaj kiel trudaĵoj

en: %s false positive | %s false positives
eo[0]: %s mise markita
eo[1]: %s mise markitaj

en: %s missed spam | %s missed spam
eo[0]: %s maltrafita trudaĵo
eo[1]: %s maltrafitaj trudaĵoj

en: %s reported this comment as not spam.
eo: %s markis tiun komenton ne trudaĵon.

en: %s reported this comment as spam.
eo: %s markis tiun komenton trudaĵon.

en: (undo)
eo: (malfari)

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
eo[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> jam protektis vian TTT-ejon de %2$s truda komento..
eo[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> jam protektis vian TTT-ejon de %2$s trudaj komentoj.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
eo[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> protektis vian TTT-ejon de <a href="%2$s">%3$s truda komento</a>.
eo[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> protektis vian TTT-ejon de <a href="%2$s">%3$s trudaj komentoj</a>.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
eo: <a href="%s">Akismet</a> blokas trudaĵojn kontraŭ tio, atingi vian blogon.

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
eo[0]: <strong class="count">%1$s trudaĵo</strong> estis blokita de <strong>Akismet</strong>
eo[1]: <strong class="count">%1$s trudaĵoj</strong> estis blokitaj de <strong>Akismet</strong>

en: API Key
eo: API-ŝlosilo

en: API key must be set to fetch stats.
eo: Devas fiksi API-ŝlosilon por akiri statistikaĵojn.

en: Account
eo: Konto

en: Accuracy
eo: Akurateco

en: Active
eo: Aktiva

en: Akismet Configuration
eo: Akismet-agordo

en: Akismet FAQ
eo: Oftaj demandoj pri Akismet

en: Akismet Setup
eo: Akismet-agordo

en: Akismet Stats
eo: Trudaĵoj laŭ Akismet

en: Akismet Support
eo: Akismet-subteno

en: Akismet Widget
eo: La Akismet-kromprogrameto

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
eo: Akismet kaptis tiun ĉi komenton kiel trudaĵon dum aŭtomata reprovo.

en: Akismet caught this comment as spam.
eo: Akismet markis tiun komenton trudaĵe.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
eo[0]: Akismet kontrolis %s komenton.
eo[1]: Akismet kontrolis %s komentojn.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
eo: Akismet aprobis tiun ĉi komenton dum aŭtomata reprovo.

en: Akismet cleared this comment.
eo: Akismet trovis akceptebla tiun komenton.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
eo: Akismet spertis problemon pri antaŭa SSL-peto kaj provizore do, malebligis tion. Baldau ĝi denove uzos SSL por petoj.

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
eo: Akismet filtras trudaĵojn, por ke vi povu koncentriĝi pri pli gravaj aferoj.

en: Akismet has detected a problem.
eo: Akismet trovis problemon.

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
eo[0]: Akismet ŝparis al vi %d horon!
eo[1]: Akismet ŝparis al vi %d horojn!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
eo[0]: Akismet ŝparis al vi %d minuton!
eo[1]: Akismet ŝparis al vi %d minutojn!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
eo[0]: Akismet ŝparis al vi %s tagon!
eo[1]: Akismet ŝparis al vi %s tagojn!

en: Akismet privacy notice
eo: Privateca sciigo de Akismet

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
eo: Akismet rekontrolis kaj konsideras la komenton trudaĵo.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
eo: Akismet rekontrolis kaj akceptis tiun komenton.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
eo: Akismet ne povis kontroli tiun ĉi komenton (respondo: %s) sed aŭtomate provos denove.

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
eo: Akismet ne povis kontroli tiun komenton denove (respondo: %s).

en: All systems functional.
eo: Ĉiuj sistemoj funkcias.

en: All time
eo: Entute

en: Always put spam in the Spam folder for review.
eo: Ĉiam metu trudaĵojn al la trudaĵo-dosierujo por kontrolado.

en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
eo: API-ŝlosilo de Akismet estas difinita en la dosiero %s de tiu ĉi retejo.

en: Awaiting spam check
eo: Atendante trudaĵo-kontroladon

en: Cancelled
eo: Nuligita

en: Change
eo: Ŝanĝi

en: Cheatin&#8217; uh?
eo: Ĉu vi provas trompi?

en: Check for Spam
eo: Rekontroli por trovi trudaĵojn

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
eo: Elektu ĉu aŭ forĵeti la plej malbonajn trudaĵojn aŭtomate aŭ ĉu ĉiam meti ĉiujn trudaĵojn al la trudaĵo-dosierujo.

en: Cleaning up spam takes time.
eo: Forigi trudaĵojn postulas tempon.

en: Cleared by Akismet
eo: Aprobita de Akismet

en: Click the Use this Key button.
eo: Klaku al la butono "Uzi tiun ĉi ŝlosilon".

en: Comment #%d could not be checked.
eo: Komento #%d ne povis esti kontrolita.

en: Comment #%d is not spam.
eo: Komento #%d ne estas truda.

en: Comment #%d is spam.
eo: Komento #%d estas truda.

en: Comment History
eo: Komento-historio

en: Comment discarded.
eo: Komento forigita.

en: Comment not found.
eo: Komento ne trovita.

en: Comment status was changed to %s
eo: Komenta stato estis ŝanĝita al %s

en: Comments
eo: Komentoj

en: Connect with API key
eo: Konektiĝi per API-ŝlosilo

en: Connect with Jetpack
eo: Konektiĝu kun Jetpack

en: Contact Akismet support
eo: Kontakti la Akismet-subtenon

en: Copy and paste the API key into the text field.
eo: Kopiu kaj alguu la API-ŝlosilon en la tekstokampon.

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
eo: Nune, ne povas akiri statistikaĵojn. Bonvole provu denove.

en: Disabled.
eo: Malebligita.

en: Disconnect this account
eo: Malkonekti tiun ĉi konton

en: Display a privacy notice under your comment forms.
eo: Montri privatecan sciigon sub la komentaj formularoj.

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
eo: Montri la nombron da trudaj komentoj, kiujn Akismit kaptis

en: Do not display privacy notice.
eo: Ne montri privatecan sciigon.

en: Eliminate spam from your site
eo: Forigo de trudaĵoj el via retejo

en: Enabled.
eo: Ebligita.

en: Enter an API Key
eo: Enigi API-ŝlosilon

en: Enter/remove an API key.
eo: Enigi/forigi API-ŝlosilon.

en: Failed to connect to Akismet.
eo: Malsukcesis konektiĝi al Akismet.

en: Flagged as spam by %s
eo: Markita kiel trudaĵo de %s

en: Flagged as spam by Akismet
eo: Markita kiel trudaĵo de Akismet

en: For more information:
eo: Por pliaj informoj:

en: History
eo: Historio

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
eo: Se vere, Akismet aŭtomate forigos la plej malbonajn trudaĵojn aŭtomate anstataŭ meto de ili en la trudkeston.

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
eo: Se vere, montri la nombron da aprobitaj komentoj apud ĉiu komentaŭtoro en la paĝo listiganta komentojn.

en: If you already have an API key
eo: Se vi jam havas API-ŝlosilon

en: Manually enter an API key
eo: Permane enigi API-ŝlosilon

en: Missing
eo: Mankanta

en: Network functions are disabled.
eo: Retaj funkcioj estas malebligitaj.

en: New to Akismet
eo: Nova ĉe Akismet

en: No comments were caught as spam.
eo: Neniuj komentoj kaptitaj kiel trudaĵoj.

en: Note:
eo: Noto:

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
eo: Sur tiu ĉi paĝo, vi povas agordi la Akismet-kromprogrameton.

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
eo: Ĉe tiu ĉi paĝo vi povas ĝisdatigi la agordojn de Akismet kaj rigardi statistikaĵojn pri trudaĵoj.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
eo: Sur ĉi tiu paĝo, vi povas rigardi statistikon pri trudaĵoj filtritaj ĉe via TTT-ejo.

en: Overview
eo: Superrigardo

en: Past six months
eo: Pasintaj ses monatoj

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
eo: Bonvoli <a href="%1$s">ĝisdatigi WordPress</a> al pli nuntempa versio, aŭ <a href="%2$s">malĝisdatigi al versio 2.4 de la Akismet-kromprogrameto</a>.

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
eo: Bonvolu kontroli vian <a href="%s">Akismet-agordon</a> kaj kontakti vian retan gastiganton, se la problemo plu daŭras.

en: Privacy
eo: Privateco

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
eo[0]: Traktis %d komenton.
eo[1]: Traktis %d komentojn.

en: Re-adding...
eo: Realdonante...

en: Remove this URL
eo: Forigi tiun ĉi URL-n

en: Removing...
eo: Forigante...

en: Set up your Akismet account
eo: Por agordi vian Akismet-konton

en: Settings
eo: Agordoj

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
eo: Montri la nombron da aprobitaj komentoj apud ĉiu komenta aŭtoro en la komentolista paĝo.

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
eo: Registriĝi por konto ĉe %s por akiri API-ŝlosilon.

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
eo: Silente forĵetu la plej malbonajn kaj oftajn trudaĵojn, tiel ke mi neniam vidas ilin.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
eo: Kelkaj komentoj ankoraŭ ne estis kontrolitaj rilate al trudeco de Akismet. Ili estas dumtempe retenataj por administrado kaj estos aŭtomate rekontrolitaj poste.

en: Spam Blocked
eo: Trudaĵoj blokitaj

en: Spam blocked | Spam blocked
eo[0]: Trudaĵoj blokitaj

en: Statistics
eo: Statistikaĵoj

en: Stats response could not be decoded.
eo: Ne povis malĉifri statistikan respondon.

en: Status
eo: Stato

en: Strictness
eo: Strikteco

en: Subscription Type
eo: Abonotipo

en: Suspended
eo: Haltigita

en: Temporarily disabled.
eo: Provizore malebligita.

en: The API key you entered could not be verified.
eo: La donita API-ŝlosilo ne povis esti konfirmita.

en: The Akismet subscription plan
eo: La Akismet-abonoplano

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
eo: La ŝlosilo, kiun vi enskribis, estas nevalida. Bonvolu rekontroli ĝin.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
eo: La stato de la abono - aktiva, nuligita aŭ haltigita

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
eo: La tempo-daŭro por kolekto de statistakaĵoj. Opcioj: 60-taga, 6-monata, ĉiam

en: The value provided is not a valid and registered API key.
eo: La donita valoro ne estas valida kaj registrita API-ŝlosilo.

en: There is a problem with your API key.
eo: Ekzistas problemo kun via API-ŝlosilo.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
eo[0]: Nuntempe estas <a href="%2$s">%1$s komento</a> en via trudaĵa atendovico.
eo[1]: Nuntempe estas <a href="%2$s">%1$s komentoj</a> en via trudaĵa atendovico.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
eo: Nuntempe estas nenio en via <a href='%s'>trudaĵa atendovico</a>.

en: This comment was reported as not spam.
eo: Tiu ĉi komento estis markita ne trudaĵo.

en: This comment was reported as spam.
eo: Tiu ĉi komento estis markita kiel trudaĵo.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
eo: La API-ŝlosilo de tiu ĉi retejo estas en la programkodo mem kaj do ne povas esti ŝanĝita per la API.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
eo: La API-ŝlosilo de tiu ĉi retejo estas en la programkodo mem kaj do ne povas esti forviŝita.

en: Title:
eo: Titolo:

en: URL removed
eo: La URL estis forigita

en: Un-spammed by %s
eo: Malmarkita kiel trudaĵo de %s

en: Upgrade
eo: Ĝisdatigi

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
eo: Uzata de milionoj, Aismet estas tre eble la plej bona maniero <strong>protekti vian retejon de trudaĵoj</strong>. Ĝi protektas vian retejon eĉ dum vi dormas. Por eki, iru al <a href="admin.php?page=akismet-key-config">via agordo-paĝo por Akismet</a> por agordi vian API-ŝlosilon.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
eo: Uzata de milionoj, Aismet estas tre eble la plej bona maniero <strong>protekti vian retejon de trudaĵoj</strong>. Via retejo estas plene agordita kaj protektita eĉ dum via dormo.

en: View comment history
eo: Rigardi komento-historion

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
eo: Vi ne havas Akismet-abonon.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
eo: Vi devas enigi API-ŝlosilon por aktivigi la Akismet-servon ĉe via TTT-ejo.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
eo: Via Akismet-abono estis nuligita.

en: Your Akismet subscription is suspended.
eo: Via Akismet-abono estas haltigita.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
eo: Via reta servilo ne povas fari SSL-petojn; kontaktu vian interretan gastigon kaj petu subtenon por SSL-petoj.

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
eo: Via retejo ne povas konekti sin al la serviloj de Akismet.

[ctx: comments]
en: Spam
eo: Trudaĵo
