Plugins - Akismet - en to dsb_DE translation catalogue (152 entries)

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
dsb_DE: %1$s jo změnił komentarowy status do %2$s.

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
dsb_DE[0]: %d komentar njedajo se pśeglědowaś.
dsb_DE[1]: %d komentara njedajotej se pśeglědowaś.
dsb_DE[2]: %d komentary njedaju se pśeglědowaś.
dsb_DE[3]: %d komentarow njedajo se pśeglědowaś.

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
dsb_DE[0]: %d komentar jo se pśesunuł do spama.
dsb_DE[1]: %d komentar stej se pśesunułej do spama.
dsb_DE[2]: %d komentary su se pśesunuli do spama.
dsb_DE[3]: %d komentarow jo se pśesunuło do spama.

en: %s ago
dsb_DE: pśed %s

en: %s approved | %s approved
dsb_DE[0]: %s pśizwólony
dsb_DE[1]: %s pśizwólonej
dsb_DE[2]: %s pśizwólone
dsb_DE[3]: %s pśizwólone

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
dsb_DE[0]: %s komentar jo se spóznał ako spam.
dsb_DE[1]: %s komentara stej se spóznałej ako spam.
dsb_DE[2]: %s komentary su se spóznali ako spam.
dsb_DE[3]: %s komentarow jo se spóznało ako spam.

en: %s false positive | %s false positives
dsb_DE[0]: %s wopak pozitiwny
dsb_DE[1]: %s wopak pozitiwnej
dsb_DE[2]: %s wopak pozitiwne
dsb_DE[3]: %s wopak pozitiwnych

en: %s missed spam | %s missed spam
dsb_DE[0]: %s pśepasony spamowy komentar
dsb_DE[1]: %s pśepasonej spamowej komentara
dsb_DE[2]: %s pśepasone spamowe komentary
dsb_DE[3]: %s pśepasonych spamowych komentarow

en: %s reported this comment as not spam.
dsb_DE: %s jo dał k wěsći toś ten komentar ako žeden spam.

en: %s reported this comment as spam.
dsb_DE: %s jo dał k wěsći toś ten komentar ako spam.

en: (undo)
dsb_DE: (anulěrowaś)

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
dsb_DE[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> jo južo šćitał wašo sedło pśed %2$s spamowym komentarom.
dsb_DE[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> jo južo šćitał wašo sedło pśed %2$s spamowyma komentaroma.
dsb_DE[2]: <a href="%1$s">Akismet</a> jo južo šćitał wašo sedło pśed %2$s spamowymi komentarami.
dsb_DE[3]: <a href="%1$s">Akismet</a> jo južo šćitał wašo sedło pśed %2$s spamowymi komentarami.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
dsb_DE[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> jo šćitał wašo sedło pśed <a href="%2$s">%3$s spamowym komentarom</a>.
dsb_DE[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> jo šćitał wašo sedło pśed <a href="%2$s">%3$s spamowyma komentaroma</a>.
dsb_DE[2]: <a href="%1$s">Akismet</a> jo šćitał wašo sedło pśed <a href="%2$s">%3$s spamowymi komentarami</a>.
dsb_DE[3]: <a href="%1$s">Akismet</a> jo šćitał wašo sedło pśed <a href="%2$s">%3$s spamowymi komentarami</a>.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
dsb_DE: <a href="%s">Akismet</a> blokěrujo spam, až njeby se k swójomu blogoju dostał.

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
dsb_DE[0]: <strong class="count">%1$s spamowy komentar</strong> jo se zablokěrował pśez <strong>Akismet</strong>
dsb_DE[1]: <strong class="count">%1$s spamowej komentara</strong> stej se zablokěrowałej pśez <strong>Akismet</strong>
dsb_DE[2]: <strong class="count">%1$s spamowe komentary</strong> su se zablokěrowali pśez <strong>Akismet</strong>
dsb_DE[3]: <strong class="count">%1$s spamowych komentarow</strong> jo se zablokěrowało pśez <strong>Akismet</strong>

en: API Key
dsb_DE: API-kluc

en: API key must be set to fetch stats.
dsb_DE: API-kluc musy nastajony byś, aby statistiku wótwołał.

en: Account
dsb_DE: Konto

en: Accuracy
dsb_DE: Dokradnosć

en: Active
dsb_DE: Aktiwny

en: Akismet Configuration
dsb_DE: Konfiguracija Akismet

en: Akismet FAQ
dsb_DE: CSP Akismet

en: Akismet Setup
dsb_DE: Konfiguracija Akismet

en: Akismet Stats
dsb_DE: Statistika Akismet

en: Akismet Support
dsb_DE: Pomoc za Akismet

en: Akismet Widget
dsb_DE: Asistent Akismet

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
dsb_DE: Akismet jo spóznał toś ten komentar ako spam pśez wóspjetowane awtomatiske pśekontrolěrowanje.

en: Akismet caught this comment as spam.
dsb_DE: Akisment jo spóznał toś ten komentar ako spam.

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
dsb_DE[0]: Akismet jo pśeglědał %s komentar.
dsb_DE[1]: Akismet jo pśeglědał %s komentara.
dsb_DE[2]: Akismet jo pśeglědał %s komentary.
dsb_DE[3]: Akismet jo pśeglědał %s komentarow.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
dsb_DE: Akismet jo wulašował toś ten komentar pśez wóspjetowane awtomatiske pśekontrolěrowanje.

en: Akismet cleared this comment.
dsb_DE: Akismet jo wulašował toś ten komentar.

en: Akismet could not recheck your comments for spam.
dsb_DE: Akismet njejo mógał waše komentary za spamom kontrolěrowaś.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
dsb_DE: Akismet jo starcył na problem z pjerwjejšnym SSL-napčašowanim a jo jo znjemóžnił. Akismet buźo SSL za napšašowanja skóro zasej wužywaś.

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
dsb_DE: Akismet spam wufiltrujo, aby se wy mógał na wažnjejše wěcy koncentrěrowaś.

en: Akismet has detected a problem.
dsb_DE: Akismet jo namakał problem.

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
dsb_DE[0]: Akismet jo wam zežarił %d góźinu!
dsb_DE[1]: Akismet jo wam zežarił %d góźinje!
dsb_DE[2]: Akismet jo wam zežarił %d góźiny!
dsb_DE[3]: Akismet jo wam zežarił %d góźinow!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
dsb_DE[0]: Akismet jo wam zežarił %d minutu!
dsb_DE[1]: Akismet jo wam zežarił %d minuśe!
dsb_DE[2]: Akismet jo wam zežarił %d minuty!
dsb_DE[3]: Akismet jo wam zežarił %d minutow!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
dsb_DE[0]: Akismet jo wam zežarił %s źeń!
dsb_DE[1]: Akismet jo wam zežarił %s dnja!
dsb_DE[2]: Akismet jo wam zežarił %s dny!
dsb_DE[3]: Akismet jo wam zežarił %s dnjow!

en: Akismet is not configured. Please enter an API key.
dsb_DE: Akismet njejo konfigurěrowany. Pšosym zapódajśo API-kluc.

en: Akismet privacy notice
dsb_DE: Powěźeńka priwatnosći Akismet

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
dsb_DE: Akisment jo znowego pśekontrolěrował a wótpopadnuł toś ten komentar ako spam.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
dsb_DE: Akismet jo znowego pśekontrolěrował a wulašował toś ten komentar.

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
dsb_DE: Akismet njejo mógał toś ten komentar pśekontrolěrowaś (wótegrono: %s), ale wopytajo awtomatiski pózdźej hyšći raz.

en: Akismet was unable to check this comment but will automatically retry later.
dsb_DE: Akismet njejo mógał toś ten komentar pśekontrolěrowaś, ale wopytajo awtomatiski pózdźej hyšći raz.

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
dsb_DE: Akismet njejo mógał toś ten komentar znowego kontrolěrowaś (wótegrono: %s).

en: Akismet was unable to recheck this comment.
dsb_DE: Akismet njejo mógał toś ten komentar znowego pśekontrolěrowaś.

en: All systems functional.
dsb_DE: Wšykne systemy pórědnje funkcioněruju.

en: All time
dsb_DE: Ceły cas

en: Always put spam in the Spam folder for review.
dsb_DE: Pśesuńśo spam pśecej do spamowego zarědnika za pśekontrolěrowanje.

en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
dsb_DE: API-kluc Akismet jo se definěrował w dataji %s za toś to sedło.

en: Awaiting spam check
dsb_DE: Spamowa kontrola se wótcakujo

en: Cancelled
dsb_DE: Wupowěźone

en: Change
dsb_DE: Změniś

en: Cheatin&#8217; uh?
dsb_DE: Šumlujośo?

en: Check for Spam
dsb_DE: Za spamom kontrolěrowaś

en: Checking for Spam (%1$s%)
dsb_DE: Za spamom kontrolěrowaś (%1$s%)

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
dsb_DE: Zachyśćo nejgóršy spam awtomatiski abo pśesuńśo wšen spam pśecej do spamowego zarědnika.

en: Cleaning up spam takes time.
dsb_DE: Wusortěrowanje spama chylku trajo.

en: Cleared by Akismet
dsb_DE: Pśez Akismet wurownany

en: Click the Use this Key button.
dsb_DE: Klikniśo na tłocašk „Toś ten kluc wužywaś“.

en: Comment #%d could not be checked.
dsb_DE: Komentar #%d njedajo se pśeglědowaś.

en: Comment #%d is not spam.
dsb_DE: Komentar #%d njejo spam.

en: Comment #%d is spam.
dsb_DE: Komentar #%d jo spam.

en: Comment History
dsb_DE: Komentarowa historija

en: Comment discarded.
dsb_DE: Komentar jo se zachyśił.

en: Comment not found.
dsb_DE: Komentar njejo se namakał.

en: Comment status was changed to %s
dsb_DE: Komentarowy status jo se změnił do %s.

en: Comment was caught by %s.
dsb_DE: Komentar jo se wótpopadnuł wót %s.

en: Comments
dsb_DE: Komentary

en: Connect with API key
dsb_DE: Z API-klucom zwězaś

en: Connect with Jetpack
dsb_DE: Z Jetpack zwězaś

en: Contact Akismet support
dsb_DE: Stajśo se z teamom pomocy Akismet do zwiska

en: Copy and paste the API key into the text field.
dsb_DE: Kopěrujśo API-kluc do tekstowego póla.

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
dsb_DE: Statistika njedajo se tuchylu wótwołaś. Pšosym wopytajśo hyšći raz.

en: Disabled.
dsb_DE: Znjemóžnjony.

en: Disconnect this account
dsb_DE: Zwisk z toś tym kontom źěliś

en: Display a privacy notice under your comment forms.
dsb_DE: Powěźeńku priwatnosći pód komentarowymi formularami pokazaś.

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
dsb_DE: Pokažćo livbu spamowych komentarow, kótarež Akismet jo spóznał

en: Do not display privacy notice.
dsb_DE: Powěźeńku priwatnosći njepokazaś.

en: Eliminate spam from your site
dsb_DE: Wótwónoźćo spam ze swójogo sedła

en: Enabled.
dsb_DE: Zmóžnjony.

en: Enter an API Key
dsb_DE: Zapódajśo API-kluc

en: Enter your API key
dsb_DE: Zapódajśo swój API-kluc

en: Enter/remove an API key.
dsb_DE: API-kluc zapódaś/wótwónoźeś.

en: Failed to connect to Akismet.
dsb_DE: Zwisk z Akismet njejo se raźił.

en: Flagged as spam by %s
dsb_DE: Wót %s ako spam markěrowany

en: Flagged as spam by Akismet
dsb_DE: Wót Akismet ako spam markěrowany

en: For more information:
dsb_DE: Za dalšne informacije:

en: History
dsb_DE: Historija

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
dsb_DE: Jolic wěrno, Akimet awtomatiski nejgóršy spam zachyśijo, město aby jen do spamowego zarědnika pśesunuł.

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
dsb_DE: Jolic wěrno, licbu schwalonych komentarow pódla kuždego komentarowego awtora na lisćinje komentarow pokazaś.

en: If you already have an API key
dsb_DE: Jolic južo maśo API-kluc

en: Manually enter an API key
dsb_DE: Zapódajśo API-kluc manuelnje

en: Missing
dsb_DE: Felujuce

en: Network functions are disabled.
dsb_DE: Seśowe funkcije su znjemóžnjone.

en: New to Akismet
dsb_DE: Nowy pla Akismet

en: No comment history.
dsb_DE: Žedna komentarowa historija.

en: No comments were caught as spam.
dsb_DE: Žedne komentary njejsu se spóznali ako spam.

en: Note:
dsb_DE: Pokaz:

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
dsb_DE: Na toś tom boku móžośo tykac Akismet konfigurěrowaś.

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
dsb_DE: Na toś tom boku móžośo swóje nastajenja Akismet aktualizěrowaś a se spamowu statistiku woglědaś.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
dsb_DE: Na toś tom boku móžośo se statistiku wó spamje woglědaś, kótaryž jo se na wašom sedle wufiltrował.

en: Overview
dsb_DE: Pśeglěd

en: Past six months
dsb_DE: Zachadne šesć mjasecow

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
dsb_DE: Pšosym <a href="%1$s">aktualizěrujśo WordPress</a> na aktualnu wersiju abo <a href="%2$s">wužywajśo staršu wersiju 2.4 tykaca Akismet</a>.

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
dsb_DE: Pšosym pśeglědujśo <a href="%s">konfiguraciju Akismet</a> a stajśo se ze swójim webhostom do zwiska, jolic problemy dalej traju.

en: Privacy
dsb_DE: Priwatnosć

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
dsb_DE[0]: %d komentar jo se pśeźěłał.
dsb_DE[1]: %d komentara stej se pśeźěłałej.
dsb_DE[2]: %d komentary su se pśeźěłali.
dsb_DE[3]: %d komentarow jo se pśeźěłało.

en: Re-adding...
dsb_DE: Pśidawa se zasej ...

en: Remove this URL
dsb_DE: Toś ten URL wótwónoźeś

en: Removing...
dsb_DE: Wótwónoźujo se ...

en: Set up your Akismet account
dsb_DE: Konfigurěrujśo swójo konto Akismet

en: Settings
dsb_DE: Nastajenja

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
dsb_DE: Licbu schwalonych komentarow pódla kuždego komentarowego awtora na lisćinje komentarow pokazaś.

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
dsb_DE: Registrěrujśo za konto na %s, aby API-kluc dostał.

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
dsb_DE: Nejgóršy a daloko rozšyrjony spam skšajźu zachyśiś, až njeby ja jen nigda wiźeł.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
dsb_DE: Někotare komentary njejsu se pśeglědali pśez Akismet za spamom. Pódleže nachylu moderaciji a buźo se pózdźej awtomatiski kontrolěrowaś.

en: Spam Blocked
dsb_DE: Spamowy komentar jo se zablokěrował

en: Spam blocked | Spam blocked
dsb_DE[0]: Spamowy komentar jo se zablokěrował
dsb_DE[1]: Spamowej komentara stej se zablokěrowałej
dsb_DE[2]: Spamowe komentary su se zablokěrowali
dsb_DE[3]: Spamowe komentary su se zablokěrowali

en: Statistics
dsb_DE: Statistika

en: Stats response could not be decoded.
dsb_DE: Wótegrono ze statistiku njedajo se dekoděrowaś.

en: Strictness
dsb_DE: Kšutnosć

en: Subscription Type
dsb_DE: Abonementowy typ

en: Suspended
dsb_DE: Pśetergnjone

en: Temporarily disabled.
dsb_DE: Nachylu znjemóžnjony.

en: The API key you entered could not be verified.
dsb_DE: API-kluc, kótaryž sćo zapódał, njedajo se pśeglědowaś.

en: The Akismet subscription plan
dsb_DE: Abonementowy plan Akismet

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
dsb_DE: Kluc, kótaryž sćo zapódał, jo njepłaśiwy. Pšosym kontrolěrujśo jen hyšći raz.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
dsb_DE: Abonomentowy status - aktiwny, wótskazany abo pśetergnjony

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
dsb_DE: Cas, za kótaryž se statistiske wótwołuju. Nastajenja: 60 dnjow, 6 mjasecow, wšykne

en: The value provided is not a valid and registered API key.
dsb_DE: Pódana gódnota njejo płaśiwy a zregistrěrowany API-kluc.

en: There is a problem with your API key.
dsb_DE: Dajo problem z wašym API-klucom.

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments awaiting moderation.
dsb_DE: Njedaju žedne komentary za kontrolu. Akismet buźo jano komentary kontrolěrowaś, kótarež na moderaciju cakaju.

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
dsb_DE[0]: We wašom spamowem cakańskem rěźe jo rowno <a href="%2$s">%1$s komentar</a>.
dsb_DE[1]: We wašom spamowem cakańskem rěźe stej rowno <a href="%2$s">%1$s komentara</a>.
dsb_DE[2]: We wašom spamowem cakańskem rěźe su rowno <a href="%2$s">%1$s komentary</a>.
dsb_DE[3]: We wašom spamowem cakańskem rěźe jo rowno <a href="%2$s">%1$s komentarow</a>.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
dsb_DE: Tuchylu njejo nic we wašom <a href='%s'>spamowem cakańskem rěźe</a>.

en: This comment was reported as not spam.
dsb_DE: Toś ten komentar jo se dał k wěsći ako žeden spam.

en: This comment was reported as spam.
dsb_DE: Toś ten komentar jo se dał k wěsći ako spam.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
dsb_DE: API-kluc toś togo sedła jo kšuśe skoděrowany a njedajo se pśez API změniś.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
dsb_DE: API-kluc toś togo sedła jo kšuśe skoděrowany a njedajo se wulašowaś.

en: Title:
dsb_DE: Titel:

en: URL removed
dsb_DE: URL jo se wótwónoźeł

en: Un-spammed by %s
dsb_DE: Wót %s ako žeden spam markěrowany

en: Upgrade
dsb_DE: Aktualizěrowaś

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
dsb_DE: Wót milionow wužywany, jo Akismet snaź nejlěpša wašnja na swěśe <strong>waš blog pśed spamom šćitaś</strong>. Šćita wašo sedło, samo gaby wy spał. Aby zachopił, aktiwěrujśo tykac Akismet a źiśo jadnorje k <a href="admin.php?page=akismet-key-config">bokoju swójich nastajenjow Akismet</a>, aby swój API-kluc nastajił.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
dsb_DE: Wót milionow wužywany, jo Akismet snaź nejlěpša wašnja na swěśe <strong>waš blog pśed spamom šćitaś</strong>. Wašo sedło jo dopołnje konfigurěrowane a se šćita, samo gaby wy spał.

en: View comment history
dsb_DE: Komentarowu historiju pokazaś

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
dsb_DE: Njamaśo plan Akismet.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
dsb_DE: Musyśo API-kluc zapódaś, aby słužbu Akismet na swójom sedle aktiwěrował.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
dsb_DE: Waš plan Akismet jo wupowěźony.

en: Your Akismet subscription is suspended.
dsb_DE: Waš abonement Akismet jo pśetergnjony.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
dsb_DE: Waš webserwer njamóžo žedne SSL-napšašowanja pśewjasć; stajśo se ze swójim webhostom do zwiska, a pšosćo jogo, pódpěru za SSL-napšašowanja pśidaś.

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
dsb_DE: Wašo sedło njamóžo ze serwerami Akismet zwězaś.
