Plugins - Akismet - en to be_BY translation catalogue (145 entries)

en: Stats response could not be decoded.
be_BY: Адказ дадзеных не можа быць дэкадаваны.

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
be_BY: Немагчыма сабраць дадзеныя. Паспрабуйце зноў.

en: API key must be set to fetch stats.
be_BY: Неабходна наладзіць ключ API, каб збіраць дадзеныя.

en: Privacy
be_BY: Канфідэнцыйнасць

en: Akismet privacy notice
be_BY: Заяўленне канфідэнцыйнасці Akismet

en: Do not display privacy notice.
be_BY: Не паказваць заяўленне канфідэнцыйнасці.

en: Display a privacy notice under your comment forms.
be_BY: Паказваць заяўленне канфідэнцыйнасці пад формамі каментарыяў.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
be_BY: Ключ API гэтага сайта ўбудаваны і не можа быць зменены праз API.

en: The value provided is not a valid and registered API key.
be_BY: Прадастаўленае значэнне не з'яўляецца сапраўдным і зарэгістраваным ключом API.

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
be_BY: Ключ API гэтага сайта ўбудаваны і не можа быць выдалены.

en: Comment discarded.
be_BY: Каментарый адхілены.

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
be_BY: Калі "true", Akismet аўтаматычна адхіліць найгоршы спам замест таго, каб пакідаць яго ў папцы спама.

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
be_BY: Калі "true", паказваецца колькасць пацверджаных каментарыяў побач з імём аўтара каментарыя на старонцы з каментарыямі.

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
be_BY: Час, за які збіраецца статыстыка. Параметры: 60 дзён, 6 месяцаў, увесь час

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
be_BY: Ваш сайт не падключаецца да сервераў Akismet.

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
be_BY: На гэтай старонке вы можаце абнавіць вашы налады Akismet і праглядзець статыстыку спама.

note: translators: %s is the wp-config.php file
en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
be_BY: Ключ API Akismet быў вызначаны ў файле %s для гэтага сайта.

en: Connect with API key
be_BY: Падлучыць да ключа API

en: Connect with Jetpack
be_BY: Падлучыць да Jetpack

en: Eliminate spam from your site
be_BY: Знішчыце спам на сваім сайце

en: Set up your Akismet account
be_BY: Наладзіць уліковы запіс Akismet

en: Statistics
be_BY: Статыстыка

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
be_BY: Akismet, які выкарыстоўваецца мільёнамі людзей, магчыма, найлепшы спосаб <strong>абараніць ваш блог ад спама</strong>. Ваш сайт поўнасцю наладжаны і абараняецца, нават калі вы адпачываеце.

note: translators: %s: Number of comments.
en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
be_BY[0]: %s каментарый быў злоўлены, як спам.
be_BY[1]: %s каментарыя былі злоўленыя, як спам.
be_BY[2]: %s каментарыяў былі злоўленыя, як спам.

en: No comments were caught as spam.
be_BY: Ніводны каментарый не быў злоўлены, як спам.

note: translators: %s: Number of comments.
en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
be_BY[0]: Akismet праверыў %s каментарыў.
be_BY[1]: Akismet праверыў %s каментарыя.
be_BY[2]: Akismet праверыў %s каментарыяў.

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
be_BY: Akismet, які выкарыстоўваецца мільёнамі людзей, магчыма, найлепшы спосаб <strong>абараніць ваш блог ад спама</strong>. Ён працягвае абараняць, нават калі вы адпачываеце. Каб пачаць, актывуйце плагін Akismet і перайдзіце на <a href="admin.php?page=akismet-key-config">старонку налад Akismet</a>, каб наладзіць ключ API.

note: translators: %d: Comment ID.
en: Comment #%d could not be checked.
be_BY: Каментарый #%d не можа быць правераны.

note: translators: %d: Comment ID.
en: Failed to connect to Akismet.
be_BY: Памылка падлучэння да Akismet.

note: translators: %d: Comment ID.
en: Comment #%d is not spam.
be_BY: Каментарый #%d не з'яўляецца спамам.

note: translators: %d: Comment ID.
en: Comment #%d is spam.
be_BY: Каментарый #%d з'яўляецца спамам.

en: Comment not found.
be_BY: Каментарый не знойдзены.

note: translators: %d: Number of comments.
en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
be_BY[0]: %d каментарый не можа быць правераны.
be_BY[1]: %d каментарыя не могуць быць правераныя.
be_BY[2]: %d каментарыяў не могуць быць правераныя.

note: translators: %d: Number of comments.
en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
be_BY[0]: %d каментарыў быў перамешчаны ў спам.
be_BY[1]: %d каментарыя былі перамешчаныя ў спам.
be_BY[2]: %d каментарыяў былі перамешчаныя ў спам.

note: translators: %d: Number of comments.
en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
be_BY[0]: Апрацаваны %d каментарый.
be_BY[1]: Апрацавана %d каментарыя.
be_BY[2]: Апрацавана %d каментарыяў.

note: translators: %s: number of false positive spam flagged by Akismet
en: %s false positive | %s false positives
be_BY[0]: %s несапраўдна станоўчы
be_BY[1]: %s несапраўдна станоўчых
be_BY[2]: %s несапраўдна станоўчых

note: translators: %s: number of spam missed by Akismet
en: %s missed spam | %s missed spam
be_BY[0]: %s спам-каментарый прапушчаны
be_BY[1]: %s спам-каментарыя прапушчаныя
be_BY[2]: %s спам-каментарыяў прапушчаныя

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
be_BY: Вы не падпісаны на план Akismet.

en: Your Akismet subscription is suspended.
be_BY: Ваша падпіска Akismet прыпынена.

en: Your Akismet plan has been cancelled.
be_BY: Ваш план Akismet быў скасаваны.

note: translators: %s: Number of minutes.
en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
be_BY[0]: Akismet захаваў вам %d хвіліну!
be_BY[1]: Akismet захаваў вам %d хвіліны!
be_BY[2]: Akismet захаваў вам %d хвілін!

note: translators: %s: Number of hours.
en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
be_BY[0]: Akismet захаваў вам %d гадзіну!
be_BY[1]: Akismet захаваў вам %d гадзіны!
be_BY[2]: Akismet захаваў вам %d гадзін!

note: translators: %s: Number of days.
en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
be_BY[0]: Akismet захаваў вам %s дзень!
be_BY[1]: Akismet захаваў вам %s дні!
be_BY[2]: Akismet захаваў вам %s дзён!

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
be_BY: Akismet адфільтроўвае спам, каб вы маглі засяродзіцца на больш значных рэчах.

en: The API key you entered could not be verified.
be_BY: Уведзены ключ API не можа быць правераны.

en: All systems functional.
be_BY: Усе сістэмы працуюць.

en: Temporarily disabled.
be_BY: Часова адключана.

en: Enabled.
be_BY: Уключана.

en: Disabled.
be_BY: Адключана.

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
be_BY: Akismet сутыкнуўся з праблемай з папярэднім запытам SSL і часова яго адключыў. Плагін пачне выкарыстоўваць SSL для запытаў у хуткім часе.

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
be_BY: Ваш вэб-сервер не можа рабіць запыты SSL. Звяжыцеся з адміністратарам і запытайце яго аб магчымасць дадаць падтрымку SSL-запытаў.

en: This comment was reported as not spam.
be_BY: Гэты каментарый быў пазначаны, як не-спам.

en: This comment was reported as spam.
be_BY: Гэты каментарый быў паведамлены, як спам.

note: Plugin URI of the plugin
en: https://akismet.com/
be_BY: http://akismet.com/

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
be_BY: Некаторыя каментары яшчэ не былі правераны Akismet. Яны былі ўтрымлена для мадэрацыі і будуць аўтаматычна правераны пазней.

en: Cancelled
be_BY: Адменена

en: Suspended
be_BY: Прыпынена

en: Missing
be_BY: Адсутнічае

en: Active
be_BY: Актыўная

en: Strictness
be_BY: Дакладнасць

en: Always put spam in the Spam folder for review.
be_BY: Заўсёды змяшчаць спам у папку "Спам" для прагляду.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
be_BY: Уведзены памылковы ключ. Калі ласка, праверце яго.

en: Network functions are disabled.
be_BY: Сеткавыя функцыі адключаныя.

en: Akismet has detected a problem.
be_BY: Akismet выявіў праблему.

en: Contact Akismet support
be_BY: Звязацца з падтрымкай Akismet

note: Author URI of the plugin
en: https://automattic.com/wordpress-plugins/
be_BY: http://automattic.com/wordpress-plugins/

en: Awaiting spam check
be_BY: Чакаем праверкі спаму

en: Akismet Widget
be_BY: Віджэт Akismet

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
be_BY: Адлюстроўвае колькасць каментароў, пазначаных Akismet як спам

note: translators: The placeholder is the number of pieces of spam blocked by Akismet.
en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
be_BY[0]: <strong class="count">%1$s спам-каментар</strong> быў заблакаваны <strong>Akismet</strong>
be_BY[1]: <strong class="count">%1$s спам-каментары</strong> было заблакавана <strong>Akismet</strong>
be_BY[2]: <strong class="count">%1$s спам-каментароў</strong> было заблакавана <strong>Akismet</strong>

note: translators: 1: Akismet website URL, 2: Number of spam comments.
en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
be_BY[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> заўжды абараніў ваш сайт ад %2$s каментара са спамам.
be_BY[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> заўжды абараніў ваш сайт ад %2$s каментароў са спамам.
be_BY[2]: <a href="%1$s">Akismet</a> заўжды абараніў ваш сайт ад %2$s каментароў са спамам.

en: Flagged as spam by Akismet
be_BY: Пазначана як спам

en: History
be_BY: Гісторыя

[ctx: comments]
en: Spam
be_BY: Спам

en: Cleared by Akismet
be_BY: Ачышчана

note: translators: %s: Number of comments.
en: %s approved | %s approved
be_BY[0]: %s сьцверджаны
be_BY[1]: %s сьцверджана
be_BY[2]: %s сьцверджана

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
be_BY: Akismet пазначыў гэты каментар як спам падчас аўтаматычнага паўтору.

note: translators: The placeholder is a short string (like 'spam' or 'approved') denoting the new comment status.
en: Comment status was changed to %s
be_BY: Статус каментара быў зьменены на %s

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
be_BY: Akismet ачысціў гэты каментар падчас аўтаматычнага паўтору.

en: View comment history
be_BY: Пагледзець гісторыю каментароў

note: translators: %s: Username.
en: Flagged as spam by %s
be_BY: Пазначана як спам %s

note: translators: %s: Username.
en: Un-spammed by %s
be_BY: Пазначана як не-спам %s

en: Spam Blocked
be_BY: Спам заблакаваны

en: Title:
be_BY: Назва:

en: Akismet Stats
be_BY: Статыстыка Akismet

en: Check for Spam
be_BY: Праверыць на спам

note: translators: The placeholder is an amount of time, like "7 seconds" or "3 days" returned by the function human_time_diff().
en: %s ago
be_BY: %s таму

en: Re-adding...
be_BY: Дадаем зноў...

en: Overview
be_BY: Агляд

note: translators: %s: a link to the signup page with the text 'Akismet.com'.
en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
be_BY: Зарэгістравацца на %s, каб атрымаць ключ API.

en: Remove this URL
be_BY: Выдаліць гэты URL

en: New to Akismet
be_BY: Новае ў Akismet

en: Akismet Setup
be_BY: Налада Akismet

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
be_BY: Вы павінны ўвесці ключ API, каб актываваць сэрвіс Akismet на сваім сайце.

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
be_BY: На гэтай старонцы вы можаце наладзіць плагін Akismet.

en: (undo)
be_BY: (адмяніць)

en: URL removed
be_BY: URL выдалены

en: Removing...
be_BY: Выдаляецца...

en: Subscription Type
be_BY: Тып падпісцы

en: The Akismet subscription plan
be_BY: План падпісцы Akismet

en: Account
be_BY: Уліковы запіс

en: Settings
be_BY: Налады

en: API Key
be_BY: Ключ API

en: Akismet Configuration
be_BY: Налады Akismet

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
be_BY: На гэтай старонцы вы зможаце пабачыць статыстыку спама, які быў адфільтраваны на вашым сайце.

en: Click the Use this Key button.
be_BY: Націсніце кнопку "Выкарыстоўваць гэты ключ".

en: Enter an API Key
be_BY: Увесці ключ API

en: Akismet Support
be_BY: Падтрымка Akismet

en: Status
be_BY: Стан

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
be_BY: Стан падпіскі - актыўная, адменена альбо прыпынена

note: translators: 1: WordPress documentation URL, 2: Akismet download URL.
en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
be_BY: Калі ласка, <a href="%1$s">абнавіце WordPress</a> да бягучай версіі альбо <a href="%2$s">перайдзіце да версіі Akismet 2.4</a>.

en: Upgrade
be_BY: Абнавіць

en: Spam blocked | Spam blocked
be_BY[0]: Спаму заблакавана

en: Past six months
be_BY: Апошнія шэсць месяцаў

en: All time
be_BY: Увесь час

en: Accuracy
be_BY: Дакладнасць

en: Note:
be_BY: Нататка:

en: Disconnect this account
be_BY: Адключыць гэты ўліковы запіс

en: Change
be_BY: Змяніць

en: There is a problem with your API key.
be_BY: З вашым ключом API здарылася нейкая праблема.

en: Copy and paste the API key into the text field.
be_BY: Скапіюйце і ўстаўце ключ API ў тэкставае поле.

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
be_BY: Паказваць колькасць пацверджаных каментарыяў побач з аўтарам каментарыяў на старонцы каментарыяў.

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
be_BY: Выберыце, ці аўтаматычна адхіляць найгоршы спам, ці заўсёды перамяшчаць яго ў папку спама.

en: Cheatin&#8217; uh?
be_BY: Падманьваем?

note: translators: 1: Akismet website URL, 2: Comments page URL, 3: Number of spam comments.
en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
be_BY[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> абараніў ваш сайт ад <a href="%2$s">%3$s спам-каментарыя</a>.
be_BY[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> абараніў ваш сайт ад <a href="%2$s">%3$s спам-каментарыяў</a>.
be_BY[2]: <a href="%1$s">Akismet</a> абараніў ваш сайт ад <a href="%2$s">%3$s спам-каментарыяў</a>.

note: translators: %s: Akismet website URL.
en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
be_BY: <a href="%s">Akismet</a> блакуе пранікненне спама на ваш сайт.

note: translators: 1: Number of comments, 2: Comments page URL.
en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
be_BY[0]: У чарзе спама зараз <a href="%2$s">%1$s каментарый</a>.
be_BY[1]: У чарзе спама зараз <a href="%2$s">%1$s каментарыя</a>.
be_BY[2]: У чарзе спама зараз <a href="%2$s">%1$s каментарыяў</a>.

note: translators: %s: Comments page URL.
en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
be_BY: У <a href='%s'>чарзе спама</a> зараз нічога няма.

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
be_BY: Akismet зноў праверыў і пацвердзіў гэты каментарый.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
be_BY: Akismet зноў праверыў і пазначыў гэты каментарый, як спам.

note: translators: The placeholder is an error response returned by the API server.
en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
be_BY: Akismet не змог зноў праверыць гэты каментарый (адказ: %s).

note: translators: The Akismet configuration page URL.
en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
be_BY: Праверце <a href="%s">канфігурацыю Akismet configuration</a> і звяжыцеся з адміністратарам, калі праблема не знікла.

en: Cleaning up spam takes time.
be_BY: Ачыстка спама зойме пэўны час.

en: Akismet caught this comment as spam.
be_BY: Akismet пазначыў гэты каментарый, як спам.

en: Akismet cleared this comment.
be_BY: Akismet ачысціў гэты каментарый.

note: translators: The placeholder is an error response returned by the API server.
en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
be_BY: Akismet не змог праверыць гэты каментарый (адказ: %s), але ж паспрабуе яшчэ раз пазней.

note: translators: %1$s is a username; %2$s is a short string (like 'spam' or 'approved') denoting the new comment status.
en: %1$s changed the comment status to %2$s.
be_BY: %1$s змяніў стан каментарыя на %2$s.

note: translators: The placeholder is a username.
en: %s reported this comment as spam.
be_BY: %s паведаміў пра гэты каментарый, як спам.

note: translators: The placeholder is a username.
en: %s reported this comment as not spam.
be_BY: %s паведаміў пра гэты каментарый, як не-спам.

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
be_BY: Маўкліва адхіляць найгоршы і зацяты спам, каб я яго больш не бачыў/ла.

en: For more information:
be_BY: Дадатковая інфармацыя:

en: Comments
be_BY: Каментарыі

en: If you already have an API key
be_BY: Калі вы ўжо маеце ключ API

en: Enter/remove an API key.
be_BY: Увесці/выдаліць ключ API.

en: Comment History
be_BY: Гісторыя каментароў
