Plugins - Akismet - en to as_IN translation catalogue (209 entries)

en: %1$s changed the comment status to %2$s.
as_IN: %1$s-এ মন্তব্যৰ স্থিতি %2$sলৈ সলনি কৰিছে।

en: %d comment could not be checked. | %d comments could not be checked.
as_IN[0]: %dটা মন্তব্য পৰীক্ষা কৰিব পৰা নগ’ল।
as_IN[1]: %dটা মন্তব্য পৰীক্ষা কৰিব পৰা নগ’ল।

en: %d comment moved to Spam. | %d comments moved to Spam.
as_IN[0]: %dটা মন্তব্য স্পেমলৈ নিয়া হ’ল।
as_IN[1]: %dটা মন্তব্য স্পেমলৈ নিয়া হ’ল।

en: %s ago
as_IN: %s আগতে

en: %s approved | %s approved
as_IN[0]: %sটা অনুমোদিত
as_IN[1]: %sটা অনুমোদিত

en: %s comment was caught as spam. | %s comments were caught as spam.
as_IN[0]: %sটা মন্তব্য স্পেম হিচাপে ধৰা হৈছে।
as_IN[1]: %sটা মন্তব্য স্পেম হিচাপে ধৰা থৈছে।

en: %s false positive | %s false positives
as_IN[0]: %sটা ভুল ইতিবাচক
as_IN[1]: %sটা ভুল ইতিবাচক

en: %s logo
as_IN: %s-ৰ ল’গ’

en: %s missed spam | %s missed spam
as_IN[0]: %sটা বাদ-পৰা স্পেম
as_IN[1]: %sটা বাদ-পৰা স্পেম

en: %s reported this comment as not spam.
as_IN: %s-এ এই মন্তব্যটো স্পেম নহয় বুলি সদৰী কৰিছে।

en: %s reported this comment as spam.
as_IN: %s-এ এই মন্তব্যটো স্পেম বুলি সদৰী কৰিছে।

en: (opens in a new tab)
as_IN: (নতুন টেব এটাত খোল খায়)

en: (undo)
as_IN: (পূৰ্বৰ দৰে কৰক)

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
as_IN[0]: <a href="%1$s">Akismet</a>-এ ইতিমধ্যে %2$sটা স্পেম মন্তব্যৰ পৰা আপোনাৰ ছাইটক ৰক্ষা কৰিছে।
as_IN[1]: <a href="%1$s">Akismet</a>-এ ইতিমধ্যে %2$sটা স্পেম মন্তব্যৰ পৰা আপোনাৰ ছাইটক ৰক্ষা কৰিছে।

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
as_IN[0]: <a href="%1$s">Akismet</a>-এ <a href="%2$s">%3$sটা স্পেম মন্তব্য</a>ৰ পৰা আপোনাৰ ছাইটক ৰক্ষা কৰিছে।
as_IN[1]: <a href="%1$s">Akismet</a>-এ <a href="%2$s">%3$sটা স্পেম মন্তব্য</a>ৰ পৰা আপোনাৰ ছাইটক ৰক্ষা কৰিছে।

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
as_IN: <a href="%s">Akismet</a>-এ স্পেমক আপোনাৰ ব্লগলৈ গৈ পোৱাত বাধা দিয়ে।

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
as_IN[0]: <strong>Akismet</strong>-এ <strong class="count">%1$sটা স্পেম</strong> অৱৰোধ কৰিছে
as_IN[1]: <strong>Akismet</strong>-এ <strong class="count">%1$sটা স্পেম</strong> অৱৰোধ কৰিছে

en: API Key
as_IN: API চাবি

en: API key
as_IN: API চাবি

en: API key must be set to fetch stats.
as_IN: পৰিসংখ্যা গোটাই আনিবলৈ API চাবি নিৰ্ধাৰণ কৰিবই লাগিব।

en: Account
as_IN: একাউণ্ট

en: Account overview
as_IN: একাউণ্টৰ অৱলোকন

en: Accuracy
as_IN: সঠিকতা

en: Active
as_IN: সক্ৰিয়

en: Akismet %1$s requires WordPress %2$s or higher.
as_IN: Akismet %1$sক WordPress %2$s বা তাতকৈ ওপৰৰ সংস্কৰণৰ প্ৰয়োজন।

en: Akismet Anti-spam
as_IN: Akismet এণ্টি-স্পেম

en: Akismet Anti-spam strictness
as_IN: Akismet এণ্টি-স্পেমৰ কঠোৰতা

en: Akismet Anti-spam: Spam Protection
as_IN: Akismet এণ্টি-স্পেম: স্পেম সুৰক্ষা

en: Akismet Configuration
as_IN: Akismet কনফিগাৰেশ্যন

en: Akismet Setup
as_IN: Akismet ছেটআপ

en: Akismet Stats
as_IN: Akismet-ৰ পৰিসংখ্যা

en: Akismet Support
as_IN: Akismet সাহায্য

en: Akismet Widget
as_IN: Akismet ৱিজেট

en: Akismet caught this comment as spam and updated its status via webhook.
as_IN: Akismet-এ এই মন্তব্যটো স্পেম হিচাপে ধৰিছে আৰু ৱেবহুকৰ জৰিয়তে ইয়াৰ স্থিতি আপডে’ট কৰিছে।

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
as_IN: Akismet-এ এক স্বয়ংক্ৰিয় পুনঃচেষ্টাৰ সময়ত এই মন্তব্যটো স্পেম হিচাপে ধৰিছে।

en: Akismet caught this comment as spam.
as_IN: Akismet-এ এই মন্তব্যটো স্পেম হিচাপে ধৰিছে।

en: Akismet checked %s comment. | Akismet checked %s comments.
as_IN[0]: Akismet-এ %sটা মন্তব্য পৰীক্ষা কৰিছে।
as_IN[1]: Akismet-এ %sটা মন্তব্য পৰীক্ষা কৰিছে।

en: Akismet cleared this comment and updated its status via webhook.
as_IN: Akismet-এ এই মন্তব্যটো চফা কৰিছে আৰু ৱেবহুকৰ জৰিয়তে ইয়াৰ স্থিতি আপডে’ট কৰিছে।

en: Akismet cleared this comment during a recheck. It did not update the comment status because it had already been modified by another user or plugin.
as_IN: Akismet-এ এক পুনঃপৰীক্ষাৰ সময়ত এই মন্তব্যটো চফা কৰিছে। ই মন্তব্যৰ স্থিতি আপডে’ট কৰা নাই কাৰণ ইয়াক আগতেই আন ব্যৱহাৰকাৰী বা প্লাগিনে সলনি কৰি থৈছে।

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
as_IN: Akismet-এ এক স্বয়ংক্ৰিয় পুনঃচেষ্টাৰ সময়ত এই মন্তব্যটো চফা কৰিছে।

en: Akismet cleared this comment.
as_IN: Akismet-এ এই মন্তব্য চফা কৰিছে।

en: Akismet could not recheck your comments for spam.
as_IN: Akismet-এ আপোনাৰ মন্তব্যবোৰ স্পেমৰ বাবে পুনঃপৰীক্ষা কৰিব পৰা নাই।

en: Akismet detailed stats
as_IN: Akismet-ৰ বিস্তৃত পৰিসংখ্যা

en: Akismet determined this comment was spam during a recheck. It did not update the comment status because it had already been modified by another user or plugin.
as_IN: Akismet-এ এক পুনঃপৰীক্ষাৰ সময়ত এই মন্তব্যটো স্পেম বুলি নিৰ্ধাৰণ কৰিছিল। ই মন্তব্যৰ স্থিতি আপডে’ট কৰা নাই কাৰণ ইয়াক আগতেই আন ব্যৱহাৰকাৰী বা প্লাগিনে সলনি কৰি থৈছে।

en: Akismet encountered a problem with a previous SSL request and disabled it temporarily. It will begin using SSL for requests again shortly.
as_IN: Akismet-এ আগৰ SSL অনুৰোধৰ সৈতে এটা সমস্যাৰ সন্মুখীন হৈছে আৰু ইয়াক অস্থায়ীভাৱে নিষ্ক্ৰিয় কৰিছে। ই সোনকালেই আকৌ অনুৰোধৰ বাবে SSL ব্যৱহাৰ কৰিবলৈ আৰম্ভ কৰিব।

en: Akismet error code: %s
as_IN: Akismet ত্ৰুটিৰ ক’ড: %s

en: Akismet filters out spam, so you can focus on more important things.
as_IN: Akismet-এ স্পেম ফিল্টাৰ কৰে, যাতে আপুনি অধিক গুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয়ত মনোযোগ দিব পাৰে।

en: Akismet has detected a problem.
as_IN: Akismet-এ এটা সমস্যা ধৰা পেলাইছে।

en: Akismet has saved you %d hour! | Akismet has saved you %d hours!
as_IN[0]: Akismet-এ আপোনাৰ %d ঘণ্টা বচাইছে!
as_IN[1]: Akismet-এ আপোনাৰ %d ঘণ্টা বচাইছে!

en: Akismet has saved you %d minute! | Akismet has saved you %d minutes!
as_IN[0]: Akismet-এ আপোনাৰ %d মিনিট বচাইছে!
as_IN[1]: Akismet-এ আপোনাৰ %d মিনিট বচাইছে!

en: Akismet has saved you %s day! | Akismet has saved you %s days!
as_IN[0]: Akismet-এ আপোনাৰ %sটা দিন বচাইছে!
as_IN[1]: Akismet-এ আপোনাৰ %sটা দিন বচাইছে!

en: Akismet is not configured. Please enter an API key.
as_IN: Akismet কনফিগাৰ কৰা হোৱা নাই। অনুগ্ৰহ কৰি এটা API চাবি লিখক।

en: Akismet is now protecting your site from spam.
as_IN: Akismet-এ এতিয়া আপোনাৰ ছাইটটোক স্পেমৰ পৰা সুৰক্ষা দি আছে।

en: Akismet privacy notice
as_IN: Akismet-ৰ গোপনীয়তাৰ জাননী

en: Akismet provisionally cleared this comment.
as_IN: Akismet-এ এই মন্তব্যটো সাময়িকভাৱে চফা কৰিছে।

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam.
as_IN: Akismet-এ পুনঃপৰীক্ষা কৰি এই মন্তব্যটো স্পেম হিচাপে ধৰিছে।

en: Akismet re-checked and cleared this comment.
as_IN: Akismet-এ পুনঃপৰীক্ষা কৰি এই মন্তব্যটো চফা কৰিছে।

en: Akismet stats
as_IN: Akismet পৰিসংখ্যা

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s) but will automatically retry later.
as_IN: Akismet-এ এই মন্তব্যটো পৰীক্ষা কৰিব পৰা নাই (সহাঁৰি: %s) যদিও পাছত স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে আকৌ চেষ্টা কৰিব।

en: Akismet was unable to check this comment but will automatically retry later.
as_IN: Akismet-এ এই মন্তব্যটো পৰীক্ষা কৰিব পৰা নাই যদিও পাছত স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে আকৌ চেষ্টা কৰিব।

en: Akismet was unable to recheck this comment (response: %s).
as_IN: Akismet-এ এই মন্তব্যটো পুনঃপৰীক্ষা কৰিব পৰা নাই (সঁহাৰি: %s)।

en: Akismet was unable to recheck this comment.
as_IN: Akismet-এ এই মন্তব্যটো পুনঃপৰীক্ষা কৰিব পৰা নাই।

en: Akismet works with other plugins to keep spam away.
as_IN: Akismet-এ স্পেম আঁতৰাই ৰাখিবলৈ অন্য প্লাগিনবোৰৰ সৈতে কাম কৰে।

en: All systems functional.
as_IN: সকলো ছিষ্টেম কাৰ্যকৰী।

en: All time
as_IN: সৰ্বকাল

en: Almost done! Configure Akismet and say goodbye to spam
as_IN: হ’লেই প্ৰায়! Akismet কনফিগাৰ কৰি স্পেমক বিদায় জনাওক

en: Always put spam in the Spam folder for review.
as_IN: স্পেম সদায় পৰ্যালোচনাৰ বাবে স্পেম ফ’ল্ডাৰত ৰাখিব।

en: An Akismet API key has been defined in the %s file for this site.
as_IN: এই ছাইটৰ বাবে %s ফাইলত এটা Akismet API চাবি নিৰ্ধাৰণ কৰা হৈছে।

en: Automattic - Anti-spam Team
as_IN: Automattic - এণ্টি-স্পেম দল

en: Awaiting spam check
as_IN: স্পেম পৰীক্ষাৰ বাবে ৰৈ আছে

en: Back to settings
as_IN: ছেটিংছলৈ ঘূৰি যাওক

en: Cancelled
as_IN: বাতিল কৰা হৈছে

en: Change
as_IN: সলনি কৰক

en: Cheatin&#8217; uh?
as_IN: ঠগবাজী কৰিছে?

en: Check for Spam
as_IN: স্পেম আছে নেকি— চাওক

en: Checking for Spam (%1$s%)
as_IN: স্পেমৰ বাবে পৰীক্ষা কৰি থকা হৈছে (%1$s%)

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
as_IN: আটাইতকৈ বেয়া স্পেম স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে খাৰিজ কৰা নাইবা সকলো স্পেম সদায় স্পেম ফ’ল্ডাৰত ৰখাৰ মাজৰ পৰা এটা বাছি লওক।

en: Cleaning up spam takes time.
as_IN: স্পেম চাফা কৰোঁতে সময় লাগে।

en: Cleared by Akismet
as_IN: Akismet-এ চফা কৰিছে

en: Click the Use this Key button.
as_IN: "এই চাবি ব্যৱহাৰ কৰক" বুটামটোত ক্লিক কৰক।

en: Comment #%d could not be checked.
as_IN: মন্তব্য #%dৰ পৰীক্ষা কৰিব পৰা নগ'ল।

en: Comment #%d is not spam.
as_IN: মন্তব্য #%d স্পেম নহয়।

en: Comment #%d is spam.
as_IN: মন্তব্য #%d স্পেম।

en: Comment History
as_IN: মন্তব্যৰ ইতিহাস

en: Comment discarded.
as_IN: মন্তব্য খাৰিজ কৰা হ’ল।

en: Comment not found.
as_IN: মন্তব্য পোৱা নগ'ল।

en: Comment status was changed to %s
as_IN: মন্তব্যৰ স্থিতি %sলৈ সলনি কৰা হৈছে।

en: Comment was caught by %s.
as_IN: মন্তব্যটো %s-ৰ দ্বাৰা ধৰা হৈছিল।

en: Comments
as_IN: মন্তব্যসমূহ

en: Compatible plugins
as_IN: সংগতিপূৰ্ণ প্লাগিনবোৰ

en: Connect with API key
as_IN: API কীৰে সংযোগ কৰক

en: Connect with Jetpack
as_IN: Jetpack-ৰ সৈতে সংযোগ কৰক

en: Contact Akismet support
as_IN: Akismet সাহায্যৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক

en: Copy and paste the API key into the text field.
as_IN: API চাবিটো পাঠৰ ক্ষেত্ৰত কপি কৰি পে’ষ্ট কৰক।

en: Could not find matching comment.
as_IN: মিলা মন্তব্য বিচাৰি পোৱা নগ’ল।

en: Currently unable to fetch stats. Please try again.
as_IN: বৰ্তমান পৰিসংখ্যা গোটাই আনিব পৰা নাই। অনুগ্ৰহ কৰি আকৌ চেষ্টা কৰক।

en: Disabled.
as_IN: নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ’ল।

en: Disconnect this account
as_IN: এই একাউণ্টৰ সংযোগ বিচ্ছিন্ন কৰক

en: Display a privacy notice under your comment forms.
as_IN: আপোনাৰ মন্তব্যৰ প্ৰ-পত্ৰৰ তলত এটা গোপনীয়তাৰ জাননী দেখুৱাওক।

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
as_IN: Akismet-এ ধৰা স্পেম মন্তব্যৰ সংখ্যা দেখুৱাওক

en: Do not display privacy notice.
as_IN: গোপনীয়তাৰ জাননী নেদেখুৱাব।

en: Documentation for %s
as_IN: %s-ৰ তথ্যপত্ৰ

en: Eliminate spam from your site
as_IN: আপোনাৰ ছাইটৰ পৰা স্পেম আঁতৰ কৰক

en: Enabled.
as_IN: সক্ৰিয় কৰা হ’ল।

en: Enter an API Key
as_IN: এটা API চাবি লিখক

en: Enter your API key
as_IN: আপোনাৰ API চাবি লিখক

en: Enter/remove an API key.
as_IN: এটা API চাবি লিখক/আঁতৰাওক।

en: Error getting compatible plugins.
as_IN: সংগতিপূৰ্ণ প্লাগিনবোৰ পাওঁতে ত্ৰুটি ঘটিছে।

en: Failed to connect to Akismet.
as_IN: Akismet-লৈ সংযোগ কৰাত বিফল।

en: Flagged as spam by %s
as_IN: %s-ৰ দ্বাৰা স্পেম বুলি চিন দিয়া হৈছে

en: Flagged as spam by Akismet
as_IN: Akismet-ৰ দ্বাৰা স্পেম বুলি চিন দিয়া হৈছে

en: For more information:
as_IN: অধিক তথ্যৰ বাবে:

en: History
as_IN: ইতিহাস

en: If true, Akismet will automatically discard the worst spam automatically rather than putting it in the spam folder.
as_IN: যদি true, তেনেহ’লে Akismet-এ আটাইতকৈ বেয়া স্পেমটো স্পেম ফ’ল্ডাৰত ৰখাৰ সলনি স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে খাৰিজ কৰি দিব।

en: If true, show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
as_IN: যদি true, তেনেহ’লে মন্তব্যৰ তালিকাৰ পৃষ্ঠাত প্ৰতিগৰাকী মন্তব্য লিখোঁতাৰ কাষত অনুমোদিত মন্তব্যৰ সংখ্যা দেখুৱাব।

en: If you already have an API key
as_IN: যদি আপোনাৰ ইতিমধ্যে এটা API চাবি আছে

en: Manually enter an API key
as_IN: নিজ হাতেৰে API কী এটা প্ৰবিষ্ট কৰক

en: Missing
as_IN: নিৰুদ্দেশ

en: Multiple comments matched request.
as_IN: একাধিক মন্তব্য অনুৰোধৰ সৈতে মিলিছে।

en: Network functions are disabled.
as_IN: নেটৱৰ্ক ফাংশ্যনবোৰ নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে।

en: New to Akismet
as_IN: Akismet-ত নতুন

en: Next billing date
as_IN: পৰৱৰ্তী বিল দিয়াৰ তাৰিখ

en: No comment history.
as_IN: কোনো মন্তব্যৰ ইতিহাস নাই।

en: No comments were caught as spam.
as_IN: কোনো মন্তব্য স্পেম হিচাপে ধৰা হোৱা নাই।

en: No subscription found
as_IN: কোনো ছাবস্ক্ৰিপশ্যন পোৱা নগ’ল

en: Note:
as_IN: টোকা:

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
as_IN: এইখন পৃষ্ঠাত আপুনি Akismet প্লাগিন ছেট আপ কৰিব পাৰে।

en: On this page, you are able to update your Akismet settings and view spam stats.
as_IN: এইখন পৃষ্ঠাত আপুনি আপোনাৰ Akismet ছেটিংছ আপডে’ট কৰিব পাৰে আৰু স্পেমৰ পৰিসংখ্যা চাব পাৰে।

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
as_IN: এইখন পৃষ্ঠাত আপুনি আপোনাৰ ছাইটত ফিল্টাৰ কৰা স্পেমৰ পৰিসংখ্যা চাব পাৰে।

en: Overview
as_IN: অৱলোকন

en: Past six months
as_IN: বিগত ছমাহ

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি WordPress-ক বৰ্তমানৰ সংস্কৰণলৈ <a href="%1$s">আপগ্ৰে’ড কৰক</a> নাইবা <a href="%2$s">Akismet প্লাগিনৰ 2.4 সংস্কৰণলৈ ডাউনগ্ৰে’ড কৰক</a>।

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
as_IN: অনুগ্ৰহ কৰি আপোনাৰ <a href="%s">Akismet কনফিগাৰেশ্যন</a> পৰীক্ষা কৰক আৰু সমস্যা হৈয়েই থাকিলে আপোনাৰ ৱেব হ’ষ্টৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক।

en: Privacy
as_IN: গোপনীয়তা

en: Processed %d comment. | Processed %d comments.
as_IN[0]: %dটা মন্তব্য সংসাধিত হ’ল।
as_IN[1]: %dটা মন্তব্য সংসাধিত হ’ল।

en: Re-adding...
as_IN: আকৌ যোগ কৰি থকা হৈছে...

en: Remove this URL
as_IN: এই URL আঁতৰাওক

en: Removing...
as_IN: আঁতৰাই থকা হৈছে...

en: SSL status
as_IN: SSL স্থিতি

en: Save changes
as_IN: সালসলনি সাঁচি থওক

en: See supported integrations
as_IN: সমৰ্থিত ইণ্টিগ্ৰেশ্যনবোৰ চাওক

en: Set up your Akismet account
as_IN: আপোনাৰ Akismet একাউণ্ট ছেট আপ কৰক

en: Settings
as_IN: ছেটিংছ

en: Show all %d plugins
as_IN: আটাই %dটা প্লাগিন দেখুৱাওক

en: Show less
as_IN: কমাই দেখুৱাওক

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
as_IN: মন্তব্যৰ তালিকাৰ পৃষ্ঠাত প্ৰতিগৰাকী মন্তব্য লিখোঁতাৰ কাষত অনুমোদিত মন্তব্যৰ সংখ্যা দেখুৱাব।

en: Show the number of approved comments beside each comment author.
as_IN: প্ৰতিগৰাকী মন্তব্য লিখোঁতাৰ কাষত অনুমোদিত মন্তব্যৰ সংখ্যা দেখুৱাওক।

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
as_IN: API চাবি পাবলৈ %s-ত একাউণ্টৰ বাবে ছাইন আপ কৰক।

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
as_IN: আটাইতকৈ বেয়া আৰু সৰ্বব্যাপী স্পেম নীৰৱে খাৰিজ কৰি দিব যাতে মই সেইটো কেতিয়াও দেখা নাপাওঁ।

en: Since %1$s, your account made %2$s API calls, compared to your plan&#8217;s limit of %3$s.
as_IN: %1$sৰ পৰা আপোনাৰ একাউণ্টে আপোনাৰ প্লেনৰ %3$sটাৰ সীমাৰ তুলনাত %2$sটা API কল কৰিছে।

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
as_IN: কিছুমান মন্তব্য এতিয়াও Akismet-এ স্পেমৰ বাবে পৰীক্ষা কৰা নাই। সেইবোৰক অস্থায়ীভাৱে মডাৰেশ্যনৰ বাবে ৰখা হৈছে আৰু পাছত স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে পুনঃপৰীক্ষা কৰা হ’ব।

en: Spam Blocked
as_IN: স্পেম অৱৰোধ কৰা হৈছে

en: Spam blocked | Spam blocked
as_IN[0]: স্পেম অৱৰোধ কৰা হ’ল
as_IN[1]: স্পেম অৱৰোধ কৰা হ’ল

en: Spam filtering
as_IN: স্পেম ফিল্টাৰিং

en: Spam in the %1$s older than %2$d day is deleted automatically. | Spam in the %1$s older than %2$d days is deleted automatically.
as_IN[0]: %2$d দিনতকৈ পুৰণি %1$sৰ স্পেম স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে মচি পেলোৱা হয়।
as_IN[1]: %2$d দিনতকৈ পুৰণি %1$sৰ স্পেমবোৰ স্বয়ংক্ৰিয়ভাৱে মচি পেলোৱা হয়।

en: Statistics
as_IN: পৰিসংখ্যা

en: Stats response could not be decoded.
as_IN: পৰিসংখ্যাৰ সঁহাৰি ডিক’ড কৰিব পৰা নগ’ল।

en: Status
as_IN: স্থিতি

en: Strictness
as_IN: কঠোৰতা

en: Subscription Type
as_IN: ছাবস্ক্ৰিপশ্যনৰ প্ৰকাৰ

en: Subscription type
as_IN: ছাবস্ক্ৰিপশ্যনৰ প্ৰকাৰ

en: Suspended
as_IN: বৰ্খাস্ত

en: Temporarily disabled.
as_IN: অস্থায়ীভাৱে নিষ্ক্ৰিয় কৰা হ’ল।

en: The 'comments' parameter must be an array.
as_IN: 'comments' পেৰামিটাৰটো এটা এৰে’ হ’বই লাগিব।

en: The API key you entered could not be verified.
as_IN: আপুনি লিখা API চাবিটো সত্যাপন কৰিব পৰা নগ’ল।

en: The Akismet subscription plan
as_IN: Akismet ছাবস্ক্ৰিপশ্যন প্লেন

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
as_IN: আপুনি লিখা চাবিটো অবৈধ। অনুগ্ৰহ কৰি আকৌ পৰীক্ষা কৰক।

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
as_IN: ছাবস্ক্ৰিপশ্যনৰ স্থিতি - সক্ৰিয়, বাতিল বা নিলম্বিত

en: The time period for which to retrieve stats. Options: 60-days, 6-months, all
as_IN: পৰিসংখ্যা আনিবলগীয়া কালদৈৰ্ঘ্য। বিকল্প: 60-দিন, 6-মাহ, সকলো

en: The value provided is not a valid and registered API key.
as_IN: প্ৰদান কৰা মানটো এটা বৈধ আৰু পঞ্জীভুক্ত API চাবি নহয়।

en: There is a problem with your API key.
as_IN: আপোনাৰ API কীটোৰ কিবা এটা সমস্যা আছে।

en: There were no comments to check. Akismet will only check comments awaiting moderation.
as_IN: পৰীক্ষা কৰিবলগীয়া কোনো মন্তব্য নাছিল। Akismet-এ কেৱল মডাৰেশ্যনৰ বাবে ৰৈ থকা মন্তব্যবোৰ পৰীক্ষা কৰিব।

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
as_IN[0]: আপোনাৰ স্পেম শাৰীত বৰ্তমান <a href="%2$s">%1$sটা মন্তব্য</a> আছে।
as_IN[1]: আপোনাৰ স্পেম শাৰীত বৰ্তমান <a href="%2$s">%1$sটা মন্তব্য</a> আছে।

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
as_IN: এইমুহূৰ্তত আপোনাৰ <a href='%s'>স্পেম শাৰী</a>ত একো নাই।

en: This comment was not sent to Akismet when it was submitted because it was caught by something else.
as_IN: এই মন্তব্যটো দাখিল কৰোঁতে Akismet-লৈ পঠিওৱা হোৱা নাই কাৰণ এইটো আন কিহবাৰ দ্বাৰা ধৰা হৈছে।

en: This comment was not sent to Akismet when it was submitted because it was caught by the comment disallowed list.
as_IN: এই মন্তব্যটো দাখিল কৰোঁতে Akismet-লৈ পঠিওৱা হোৱা নাই কাৰণ এইটো অস্বীকৃত মন্তব্যৰ তালিকাৰ দ্বাৰা ধৰা হৈছে।

en: This comment was reported as not spam.
as_IN: এই মন্তব্যটো স্পেম নহয় বুলি সদৰী কৰা হৈছে।

en: This comment was reported as spam.
as_IN: এই মন্তব্যটো স্পেম বুলি সদৰী কৰা হৈছে।

en: This site uses Akismet to reduce spam. <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">Learn how your comment data is processed.</a>
as_IN: এই ছাইটে স্পেম কমাবলৈ Akismet ব্যৱহাৰ কৰে। <a href="%s" target="_blank" rel="nofollow noopener">আপোনাৰ মন্তব্যৰ ডেটা কেনেকৈ সংসাধিত কৰা হয়— জানি লওক।</a>

en: This site's API key is hardcoded and cannot be changed via the API.
as_IN: এই ছাইটৰ API চাবি হাৰ্ডক’ড কৰা আছে আৰু API-ৰ জৰিয়তে সলনি কৰিব নোৱাৰি।

en: This site's API key is hardcoded and cannot be deleted.
as_IN: এই ছাইটৰ API চাবি হাৰ্ডক’ড কৰা আছে আৰু মচিব নোৱাৰি।

en: Title:
as_IN: শিৰোনাম:

en: To help your site with transparency under privacy laws like the GDPR, Akismet can display a notice to your users under your comment forms.
as_IN: GDPR-ৰ দৰে গোপনীয়তাৰ আইনৰ অধীনত স্বচ্ছতা বজাই ৰখাত আপোনাৰ ছাইটক সহায় কৰিবলৈ Akismet-এ আপোনাৰ মন্তব্যৰ প্ৰ-পত্ৰৰ তলত আপোনাৰ ব্যৱহাৰকাৰীসকলক এটা জাননী দেখুৱাব পাৰে।

en: URL removed
as_IN: URL আঁতৰোৱা হ’ল

en: Un-spammed by %s
as_IN: %s-ৰ দ্বাৰা স্পেম-মুক্ত কৰা হৈছে

en: Upgrade
as_IN: আপগ্ৰেড কৰক

en: Upgrade plan
as_IN: প্লেন আপগ্ৰে’ড কৰক

en: Upgrade to %s
as_IN: %sলৈ আপগ্ৰে’ড কৰক

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Akismet Anti-spam keeps your site protected even while you sleep. To get started: activate the Akismet plugin and then go to your Akismet Settings page to set up your API key.
as_IN: লাখ লাখ লোকে ব্যৱহাৰ কৰা Akismet <strong>আপোনাৰ ব্লগক স্পেমৰ পৰা সুৰক্ষা দিয়াৰ</strong> ক্ষেত্ৰত সম্ভৱতঃ বিশ্বৰ সৰ্বোত্তম উপায়। Akismet এণ্টি-স্পেমে আপুনি শুই থাকোঁতেও আপোনাৰ ছাইটটো সুৰক্ষিত কৰি ৰাখে। আৰম্ভ হৈ পৰিবলৈ: Akismet প্লাগিনটো সক্ৰিয় কৰক আৰু তাৰপাছত আপোনাৰ API চাবি ছেট আপ কৰিবলৈ আপোনাৰ Akismet ছেটিংছৰ পৃষ্ঠালৈ যাওক।

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. It keeps your site protected even while you sleep. To get started, just go to <a href="admin.php?page=akismet-key-config">your Akismet Settings page</a> to set up your API key.
as_IN: লাখ লাখ লোকে ব্যৱহাৰ কৰা Akismet <strong>আপোনাৰ ব্লগক স্পেমৰ পৰা সুৰক্ষা দিয়াৰ</strong> ক্ষেত্ৰত সম্ভৱতঃ বিশ্বৰ সৰ্বোত্তম উপায়। ই আপুনি শুই থাকোঁতেও আপোনাৰ ছাইটটো সুৰক্ষিত কৰি ৰাখে। আৰম্ভ হৈ পৰিবলৈ মাথোঁ <a href="admin.php?page=akismet-key-config">আপোনাৰ Akismet ছেটিংছৰ পৃষ্ঠা</a>লৈ গৈ আপোনাৰ API চাবি ছেট আপ কৰক।

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from spam</strong>. Your site is fully configured and being protected, even while you sleep.
as_IN: লাখ লাখ লোকে ব্যৱহাৰ কৰা Akismet <strong>আপোনাৰ ব্লগক স্পেমৰ পৰা সুৰক্ষা দিয়াৰ</strong> ক্ষেত্ৰত সম্ভৱতঃ বিশ্বৰ সৰ্বোত্তম উপায়। আপুনি শুই থাকোঁতেও আপোনাৰ ছাইটটো সম্পূৰ্ণৰূপে কনফিগাৰ কৰা আৰু সুৰক্ষিত।

en: View comment history
as_IN: মন্তব্যৰ ইতিহাস চাওক

en: View documentation
as_IN: তথ্যপত্ৰ চাওক

en: WP-Cron has been disabled using the DISABLE_WP_CRON constant. Comment rechecks may not work properly.
as_IN: DISABLE_WP_CRON ধ্ৰুৱক ব্যৱহাৰ কৰি WP-Cron নিষ্ক্ৰিয় কৰা হৈছে। মন্তব্যৰ পুনঃপৰীক্ষা সঠিকভাৱে কাম নকৰিবও পাৰে।

en: We collect information about visitors who comment on Sites that use our Akismet Anti-spam service. The information we collect depends on how the User sets up Akismet for the Site, but typically includes the commenter's IP address, user agent, referrer, and Site URL (along with other information directly provided by the commenter such as their name, username, email address, and the comment itself).
as_IN: আমি আমাৰ Akismet এণ্টি-স্পেম সেৱা ব্যৱহাৰ কৰা ছাইটবোৰত মন্তব্য কৰা দৰ্শকসকলৰ বিষয়ে তথ্য সংগ্ৰহ কৰোঁ। আমি সংগ্ৰহ কৰা তথ্যবোৰ ব্যৱহাৰকাৰীয়ে ছাইটৰ বাবে Akismet কেনেকৈ ছেট আপ কৰে তাৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰে, কিন্তু সাধাৰণতে মন্তব্যকাৰীৰ IP ঠিকনা, ব্যৱহাৰকাৰীৰ এজেণ্ট, ৰেফাৰাৰ আৰু ছাইটৰ URL (মন্তব্যকাৰীয়ে পোনচাতে প্ৰদান কৰা অন্য তথ্য যেনে তেওঁৰ নাম, ব্যৱহাৰকাৰী-নাম, ইমেইল ঠিকনা আৰু মন্তব্যটোৰ লগতে) অন্তৰ্ভুক্ত থাকে।

en: We detected commercial activity on your site
as_IN: আমি আপোনাৰ ছাইটত বাণিজ্যিক কাৰ্যকলাপ ধৰা পেলাইছোঁ

en: You don&#8217;t have an Akismet plan.
as_IN: আপোনাৰ কোনো Akismet প্লেন নাই।

en: You don&#8217;t have permission to do that.
as_IN: সেইটো কৰিবলৈ আপোনাৰ অনুমতি নাই।

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটত Akismet সেৱা সক্ৰিয় কৰিবলৈ আপুনি এটা API চাবি লিখিব লাগিব।

en: Your API key is no longer valid.
as_IN: আপোনাৰ API চাবিটো বৈধ হৈ থকা নাই।

en: Your Akismet account usage is approaching your plan&#8217;s limit
as_IN: আপোনাৰ Akismet একাউণ্টৰ ব্যৱহাৰ আপোনাৰ প্লেনৰ সীমাৰ ওচৰ চাপিছে

en: Your Akismet account usage is over your plan&#8217;s limit
as_IN: আপোনাৰ Akismet একাউণ্টৰ ব্যৱহাৰ আপোনাৰ প্লেনৰ সীমা চেৰাইছে

en: Your Akismet plan has been cancelled.
as_IN: আপোনাৰ Akismet প্লেন বাতিল কৰা হৈছে।

en: Your Akismet subscription is suspended.
as_IN: আপোনাৰ Akismet ছাবস্ক্ৰিপশ্যন নিলম্বিত কৰা হৈছে।

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
as_IN: আপোনাৰ ৱেব ছাৰ্ভাৰে SSL অনুৰোধ কৰিব নোৱাৰে; আপোনাৰ ৱেব হ’ষ্টৰ সৈতে যোগাযোগ কৰি তেওঁলোকক SSL অনুৰোধৰ সমৰ্থন যোগ কৰিবলৈ কওক।

en: Your account has been restricted
as_IN: আপোনাৰ একাউণ্ট সীমাবদ্ধ কৰা হৈছে

en: Your site can&#8217;t connect to the Akismet servers.
as_IN: আপোনাৰ ছাইটটোৱে Akismet ছাৰ্ভাৰবোৰৰ সৈতে সংযোগ কৰিব নোৱাৰে।

[ctx: comments]
en: Spam
as_IN: স্পেম

en: spam folder
as_IN: স্পেম ফ’ল্ডাৰ
